Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

QuChemPedIA@home

Zaczęty przez eclipse99, 25 Wrzesień 2019, 12:54

eclipse99

https://quchempedia.univ-angers.fr/athome/

Wymagany kod rejestracyjny

sknd

skąd ten kod? forum wydaje się być puste

SzaMoT🍀

Jak dla mnie to tak dopracowana strona projektu nie powinna mieć miejsca, brak forum, aktualności zero.
a zadania pokazuje, że są.
Już nigdy więcej takich "pseudo" projektów z moim udziałem
Powodzenia  :)

tito

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 25 Wrzesień 2019, 13:36
Jak dla mnie to tak dopracowana strona projektu nie powinna mieć miejsca, brak forum, aktualności zero.
a zadania pokazuje, że są.
Już nigdy więcej takich "pseudo" projektów z moim udziałem
Powodzenia  :)
Zgadzam się - trzymam się "pewnych" projektów, gdzie jest support.

SzaMoT🍀

I polskich projektów też to dotyczy, bez względu na sentymenty  ;)
Ma być dokładnie, jawnie określony cel projektu i raporty, publikacje związane z przetwarzaniem i w razie jakiś draki sensowne wyjaśnienie.
Tego się domagam jako osoba która udostępnia zasoby CPU.
I tyle w temacie.

Cytat: tito w 25 Wrzesień 2019, 15:28
Zgadzam się - trzymam się "pewnych" projektów, gdzie jest support.
Odnośnie supportu to chyba najsprawniej to działa w PrimeGrid  :respect:

eclipse99

Cytat: sknd w 25 Wrzesień 2019, 13:24
skąd ten kod? forum wydaje się być puste

Kod jest już na głównej stronie projektu, forum aktywne.

Argento

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 25 Wrzesień 2019, 15:49
Ma być dokładnie, jawnie określony cel projektu i raporty, publikacje związane z przetwarzaniem i w razie jakiś draki sensowne wyjaśnienie.

Jak dla mnie opis projektu wystarczająco wyczerpuje jego cele. Kilka cytatów, które przynajmniej mnie dają jawny cel projektu:

"The first objective of this project is to constitute a large collaborative open platform that will solve and store quantum molecular chemistry results. Original output files will be available to be reused to tackle new chemical studies for different applications."

"The second objective of this project is to radically change the approach developing artificial intelligence and optimization methods in order to explore efficiently the highly combinatorial molecular space. Generative models aim to provide an artificial assistant, which on the one hand has learned to predict the characteristics of a molecule and estimate its cost of synthesis, and on the other hand is able to browse effectively the molecular space. Generative models would open many perspectives by greatly facilitating the screening of new molecules with many potential applications (energy, medicine, materials, etc.). "

Projekt jest młody, więc na raporty czy publikacje związane z przetwarzaniem konieczna jest odrobina cierpliwości.




--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

tito

Przy okazji: pojawiły się odznaki.
https://signature.statseb.fr/index.py?badge=224

Argento

Otrzymał WU i mam parę spostrzeżeń.

1. Notorycznie zdarza się, że przy końcu obróbki WU generowany jest komunikat Odroczone: VM job unmanageable, restarting later, który nie do końca rozumiem...

2. Również przy końcu obróbki WU pojawia się informacja Brak dostępnej pamięci RAM. Jednak tutaj zakładam, że przyczyną jest konfiguracja Virtual Box'a.

3. Wstępne czasy niektórych WU podawane są w wyższych wartościach niż po pewnym czasie. I tak na przykład wstępnie jest 8h, aby po jakimś czasie czas ten spadał do 25 minut, gdy w efekcie końcowym WU liczona jest w kila godzin...

4. Po poprawnej obróbce pierwszej WU dostałem 232 punkty, aby po pewnym czasie zauważyć, że tych punktów mam jednak 3643. Zaznaczam, że w tym czasie żadna inna WU nie została przeliczona i żaden nowy wynik nie został odesłany. Następnie, chyba po jednym dniu zauważyłem, że na koncie ponownie mam 232 punkty  :dunno:  XD.

Rzekłbym, że świadczy to o młodym wieku projektu. Ale napiszę, że grunt, iż coś się dzieje w projekcie i zastanawia co nudę odsyła do lamusa  :parrrty:.



--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

SzaMoT🍀

Cytat: Argento w 13 Październik 2019, 09:24
Cytat: Tomasz Kaczmarek w 25 Wrzesień 2019, 15:49
Ma być dokładnie, jawnie określony cel projektu i raporty, publikacje związane z przetwarzaniem i w razie jakiś draki sensowne wyjaśnienie.

Jak dla mnie opis projektu wystarczająco wyczerpuje jego cele. Kilka cytatów, które przynajmniej mnie dają jawny cel projektu:

"The first objective of this project is to constitute a large collaborative open platform that will solve and store quantum molecular chemistry results. Original output files will be available to be reused to tackle new chemical studies for different applications."

"The second objective of this project is to radically change the approach developing artificial intelligence and optimization methods in order to explore efficiently the highly combinatorial molecular space. Generative models aim to provide an artificial assistant, which on the one hand has learned to predict the characteristics of a molecule and estimate its cost of synthesis, and on the other hand is able to browse effectively the molecular space. Generative models would open many perspectives by greatly facilitating the screening of new molecules with many potential applications (energy, medicine, materials, etc.). "

Projekt jest młody, więc na raporty czy publikacje związane z przetwarzaniem konieczna jest odrobina cierpliwości.

25 września nie było informacji odnośnie "z czym to się je"

Argento

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 13 Październik 2019, 13:04
Cytat: Argento w 13 Październik 2019, 09:24
Cytat: Tomasz Kaczmarek w 25 Wrzesień 2019, 15:49
Ma być dokładnie, jawnie określony cel projektu i raporty, publikacje związane z przetwarzaniem i w razie jakiś draki sensowne wyjaśnienie.

Jak dla mnie opis projektu wystarczająco wyczerpuje jego cele. Kilka cytatów, które przynajmniej mnie dają jawny cel projektu:

"The first objective of this project is to constitute a large collaborative open platform that will solve and store quantum molecular chemistry results. Original output files will be available to be reused to tackle new chemical studies for different applications."

"The second objective of this project is to radically change the approach developing artificial intelligence and optimization methods in order to explore efficiently the highly combinatorial molecular space. Generative models aim to provide an artificial assistant, which on the one hand has learned to predict the characteristics of a molecule and estimate its cost of synthesis, and on the other hand is able to browse effectively the molecular space. Generative models would open many perspectives by greatly facilitating the screening of new molecules with many potential applications (energy, medicine, materials, etc.). "

Projekt jest młody, więc na raporty czy publikacje związane z przetwarzaniem konieczna jest odrobina cierpliwości.

25 września nie było informacji odnośnie "z czym to się je"

Nie pomyślałem  :facepalm2:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento


Tomislaw

86 WU ostatnio policzone mam błędnie zwalidowane. W zeszłym tygodniu 13 WU zwalidowano poprawnie) Tracę cierpliwość...  :wth: