Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Telefony, tablety - BOINC

Zaczęty przez SzaMoT🍀, 25 Wrzesień 2019, 21:31

SzaMoT🍀

Opiszę moje zaplecze mobilne które głównie liczy dla BOINC
Telefon Samsung A5 2017, 8 zadań na raz, nie ma problemu z dostarczeniem prądu z ladowarki,
Nawet 1 aperowa daję radę. Latem jak były upały to zegary obniżał na ~ 1300, teraz jak chłodniej to ~1500,
jak jest zimny to startuje z pełną mocą z czasem obniża takty.
Ogólnie jestem zadowolony z procesu przetwarzania.
Jak jest w pełni naładowana bateria z sieci pobiera ~4,1 wata z włączonym udostępnianiem neta 5 watów.
Liczy WCG

Kolejny telefon Sony Xperia XA (F3111)
I tu już tak wesoło nie jest, układ zasilania tel. nie wyrabia, liczy 3 zadania WCG, przy 4 już nie daje rady z ładowaniem obojętnie jaka mocna ładowarka.
Podejrzewam, że jak się nagrzewa to układ zasilania ma czujnik temperatury i obniża, tak sobie to tłumacze.
Jak ustawię 8 rdzeni to za niecałą godzinę pod ładowarką 2 ampery bateria pusta.
Z sieci pobiera około 4 watów i to nie ważne ile zadań liczy bo i tak przy 3 zadaniach cały czas doładowuje baterie.
Przy 8 zadaniach robi się gorący aż strach :dunno:
Przy 3 jest ciepły i można przy nim spać spokojnie, bateria nie puchnie.

Kolejny sprzęt to tablet, i tu jest bardzo dziwnie, że aż by trzeba "Pana" roota poprosić o pomoc, bo bez niego to lipa
Huawei MediaPad T3 10 LTE.
Jeśli chodzi o obsługę przeglądarki internetowej Chrome to radzi sobie nieźle, mimo otwartych parunastu zakładek i BOINC w tle a ma 2 giga ram,
wolnego zostaje około 700 mega, a liczy WCG, 4 zadania, więcej nie ma core.
Problem polega na tym, że mimo ustawień 4 core load wynosi w porywach 50% sprawdzałem na różnych programach i systemowy w opcjach programistycznych.
Po zatrzymaniu (ubiciu procesu BOINC) i uruchomieniu BOINC wykorzystanie CPU pokazuję 100% a load bez zmian.
Wystarczy go usunąć z ekranu głównego i działa w tle CPU spada na 25 nieraz na 50 a load około 13 i przy tym jest zupełnie "zimny",
a wolał bym żeby był ciepły  XD
Po zostawieniu na całą noc sytuacja taka sama zimny jakby nic nie robił a zadania liczy  :dunno:

Z tego co widać liczy 4 zadania a wykorzystuje 1 rdzeń w 100%.
Na dniach spróbuję zaktualizować oprogramowanie i do tego celu muszę skorzystać z innych DNSow, bo oficjalnie żadne łatki nie przychodzą.
Druga opcja jest taka by kupić hasło do odblokowania bootloadera, bo Huawei zablokował u siebie na stronie tą opcję.
Mając roota można coś więcej podziałać, by nasze urządzenie potrzeby spełniało.
Jeszcze dodam 2 screeny z odczytu load pierwszy to z takiego programu do testowania CPU, drugi wiadomo BOINC

Proszę zwrócić uwagę na prawy górny róg, jaki jest load


BOINC 4 zadania WCG


Może się to komuś przydać, jakby miał zamiar kupić używany sprzęt do BOINC

A może Wy napiszcie na jakim mobilnym sprzęcie liczycie i napiszcie jak pod BOINC się spisuje i czy można wycisnąć z niego 100%

tito

Z loadem Ci nie pomogę, zaś temperatury...
Kupujesz zasilacz 7/12V dowolny wiatrak 80-120mm i dajesz nawiew na sprzęt liczący. Pobór mocy poniżej 2W zaś efekt może być wart wysiłku.

SzaMoT🍀

Dałem jeszcze jedna fotkę
A pisałem że Sony grzeje się ale zasilanie tel. nie daje rady, nie dostarcza papu, bez względu na zasilacz.
A chlodzenie może się przydać by zegara nie obniżało, ale teraz zima i można w chłodne miejsce, a latem do lodówki.

Napiszcczie jakie macie sprzęty pod BOINC i czy można je "katować"
To tak na przyszłość co brać a czego unikać

syrian

#3
Witam

Jeszcze nie dawno miałem Huawei MediaPad T3 8" LTE. i nie było problemu z Load jeśli była podłączona ładowarka, a sytuacja była podobna po odłączaniu ładowarki :).
swego czasu kupiłem redmi note 4x z rozbitym ekranem za grosze, poza uszkodzonym ekranem wszytko w nim sprawne i pięknie liczy na 8 rdzeniach WCG
średni czas to około 9-10h dla ZIKA
a w lato chłodzeniem dla niego był grzejnik  XD po prostu leżał sobie na nim - zawsze pare stopni chłodniejszy od powietrza.

Teraz zastanawiam sie czy drugiego takiego rozbitego kupić jak będzie okazja, jest kasa za sprzedany tablet, a rdzeni będzie 2x wiecej i znacznie szybciej liczy, w sumie to może nawet na 2 by starczyło za kasę z tabletu :)

Czasami też liczę na na redmi 7, pomimo wolniejszego zegara niż w redmi note 4x, liczy szybciej, to chyba za sprawą lepszych rdzeni. (6-7h)

Jeszcze stary samsung 4 rdzeniowy liczy, tylko kiedys bateria sie przegrzała i spuchła i teraz otwarty lezy, moze ktoś wie jak zrobić aby podłączyć bez bateri? (wyjmowana w nim jest)

SzaMoT🍀

#4
Cytat: syrian w 26 Wrzesień 2019, 09:07
Jeszcze nie dawno miałem Huawei MediaPad T3 8" LTE. i nie było problemu z Load jeśli była podłączona ładowarka, a sytuacja była podobna po odłączaniu ładowarki :)
Widocznie jest jakaś różnica pomiędzy T3 8, a T3 10, a procesory mają te same (Qualcomm Snapdragon 425)
A miałeś zaznaczoną opcję przetwarzania na akumulatorze?
Zapomniałem jeszcze dodać, że po instalacji BOINC tablet ubijał proces BOINC ze względu na aplikację która używa dużo energii
Dodałem BOINC do wyjątków by jej nie ubijał.
Może pamiętasz jak długo u Ciebie liczyły zadania WCG?
Czym sprawdzałeś load?
Sprawdziłem u siebie z ładowarką i bez nie ma różnicy, nawet jak wyłączę opcję przetwarza na akumulatorze.
Czy dawał jakiś oznaki ciepła przy liczeniu?
U mnie jest obudowa zimna  :dunno:
Czasy CPU w WCG Zika wyglądają tak czas CPU 12 do 18h a czas liczenia 18 do 22h, czyli mieli 4 zadania ale nie 100% na zadanie

syrian

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 26 Wrzesień 2019, 09:49
A miałeś zaznaczoną opcję przetwarzania na akumulatorze?
tak i wraz potrafił przetwarzanie wyłączyć
CytatMoże pamiętasz jak długo u Ciebie liczyły zadania WCG?
11-14h
CytatCzym sprawdzałeś load?
oj zabij mnie ale nie pamietam, coś było do monitorowania procesora, teraz tak się zastanawiam ze to może nie load, tylko spowalniało rdzenie, bo częstotliwość rdzeni spadała  o polowę - nie znam się dokładnie na tym :) w każdym bąc razie po odłączeniu ładowarki głupiały rdzenie i wolniej było.
CytatCzy dawał jakiś oznaki ciepła przy liczeniu?
jak najbardziej ciepły sie robił tam gdzie procek siedział, bateria raczej się nie nagrzewała szczególnie gdy na 100% naładowana była

SzaMoT🍀

U mnie nie obniża zegara cały czas jest 1,401 MHz,
Na dniach spróbuję zaktualizować oprogramowanie może to coś zmieni

syrian

Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne, wyłączyć aktualizacje i na czysto zainstalować boinc.
czasami taki manewr pomaga.

SzaMoT🍀

Tak były przywrócone ustawienia fabryczne, a co do aktualizacji to nie ma oficjalnie żadnych.
Ostatnia poprawka  1 września  2018
Nawet wersję beta BOINCa zainstalowałem co widać bo jest w całości po polsku.
Zmienię DNS na routerze i będę próbował zaktualizować oprogramowanie za pomocą programu Firmware Finder for Huawei
Aktualizacja przez rocovery ze zmianą DNS na routerze

syrian

Jeśli tabletu tego nie używasz do niczego więcej poza Boinc, to może go sprzedaj na allegro, a na jego miejsce spokojnie kupisz jakiś używany telefon z 8 rdzeniami taktowanymi 1,8-2,0Gh, zysk z liczenia na pewno będzie  ;D

SzaMoT🍀

Nie mogę go obecnie sprzedać, służy do neta, jest dużo wygodniej leżąc z tabletem  XD niż siedząc przy kompie

SzaMoT🍀

Zmieniłem w nieoficjalny sposób wersję oprogramowania i mam poprawke z 1 kwietnia 2019.
Dziwnie to działa, raz działa raz nie, mam na myśli DNS "188.225.84.142"
Czuję się jakbym ja dostał od "Putina". I nic to w kwestii loadu nie zmieniło. Aplikacja do zmiany pochodzi z sklepu Play.
Pozostaje odblokować bootloader i wgrać coś sensowniejszego.

SzaMoT🍀

Powróciłem do oficjalnej wersji softu, bo mam mieszane uczucia do poprzedniej nieoficjalnej wersji.
A i tak problemu z loadem nie rozwiązało.
Po nocy tablet zimny a 4 zadania liczą na 1 core, bez sensu ten cały Huawei MediaPad T3.
Brak wsparcia oficjalnego zaraz po zakupie, proszę nie kupować tego modelu i pewnie pozostałych
:dunno:

IThorne

Każdy mój sprzęt na Andzie liczy... Alcatel, Lenovo, Xiaomi czy tanie,polskie marki.

Mam kilkanaście urządzeń, większość działa tylko pod myszką bo dotyk nie działa.

Uwagi.
1. Sporo problemów ma Android 5, dwa moje sprzęty się grzały jak w hucie
2. Snapdragony są niby szybkie, ale bez dobrego chłodzenia są do d... Lepiej mieć słaby MTK i 4 rdzenie na chodzie niż 2 szybkie.

Mam kilka sprzętów które są uszkodzone tak że nie mogę na nich liczyć. Ktoś chce je na części?



chr80♂°🛰�

Najlepsze co mnie spotkało z androidem to tablet Prestigio PMT7077_3G.

syrian

U mnie na 2 starych smartfonach spuchły baterie, a nie wiem jak podłączyć bez baterii aby to działało i liczyło :(

chr80♂°🛰�

 ;DKup nowe baterie. :parrrty:

chr80♂°🛰�

 :p_arr:
U mnie Samsung S6 nalicza 14tys. punktów miesięcznie. Komputery stoją, a on dalej ciśnie pod górę w rankingach. :boing: