Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Szachy - Zapisy do gry korespondencyjnie

Zaczęty przez SzaMoT🍀, 14 Październik 2019, 11:51

SzaMoT🍀

Wyzywam Szanownego Grzegorza Romana Granowskiego na partię szachów tu i teraz.

Ps.
Szukam rozwiązania umieszczenia szachownicy np jpg. Obrazu gry,
Trzeba to dopracować, a ja muszę kupić szachy, a na forum wstawiać w pliku jpg, png. Obraz gry. W razie czego będzie kopia gry jak w domu szachownica spadnie ze stolika, albo dzieci sobie pożyczą Hetmana, i zrobią roszadę,
Edit już wiem jak to zrobić
GRG może ręcznie ustawiać na stronie tam gdzie gra i zrobić ręczne ustawienie parti, zrobić screena, tylko z polem szachowym, (oszczędność transfru)

Edit 2.
Już mam szachy, ustawiłem w kalendarzu na forum wstępny okres wyzwania



sknd

nie mozna po prostu wrzucac screenshota z jakiegoś programu szachowego?

SzaMoT🍀

#2
@GRG
Losowanie koloru, maszyna losująca zwolniła blokadę, napisz stop
Edit
Losowanie zakonczone


Edit.
Moim zdaniem zasada polega na tym:
Wykonujesz ruch na szachownicy Chessbase wstawiasz screena z wycięciem tylko szachownicy  jako załącznik na forum podajesz w wiadomości swoje doznania, zapisujesz posta, kopiujesz link załącznika, robisz edycję posta i dajesz
[center][img]http://tu link do załącznika wstawionego przed chwilą[/img][/center]
Tak to widzę na tą chwilę
Stop. Maszyna losująca została zatrzymana i wychodzi na to, że białe mają pierwszeństwo,
Twój pierwszy ruch
Ja na androidzie nie muszę zapisywać stanu gry odnośnie Chessbase
Nawet po restarcie tak więc będzie ciekawie
:p_arr:

Grzegorz R. Granowski

Szanowny Skrzydłowy, zagramy wieczorem. najlepszości, Grzegorz Roman Granowski ... 

Grzegorz R. Granowski

Szanowny ' Skrzydłowy ' ... dzisiaj ... nie zagramy jednak. pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...




SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 14 Październik 2019, 19:32
Szanowny ' Skrzydłowy ' ... dzisiaj ... nie zagramy jednak. pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

Proponuję od czasu do czasu umieścić swój ruch na szachownicy, partia szachów może trwać nawet rok.
Także czekam na ruch białego piona.
Jeśli coś nie tak zrobiłem odnośnie szachów to proszę Szanownego o korektę

Grzegorz R. Granowski


SzaMoT🍀

#10
Jeśli mamy grać na forum, a mam być czytelny obraz gry dla innych to proszę zastosować radę z postów wyżej.
Zrobiłem to za Ciebie myślę, że sobie poradzisz z wycięciem i obróceniem szachownicy (prawy dolny róg trzeba przytrzymać takie kółko)
Jak obrócisz szachownicę to z mojej perspektywy będę ją miał ta jak trzeba, to samo ja robię przy umieszczeniu na forum (odokręcam w Twoją stronę czyli bialymi)

To proszę wstawić do Twojego pierwszego posta (otwarcia f4)
[center][img]http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=dlattach;topic=11558.0;attach=2232[/img][/center]

To moje zagranie Edit: Kolor Czarny


Grzegorz R. Granowski

e3 ...

gramy, Szanowni ... a jak, zamiast ... w załączniku, zamieszczać plik png ... w wiadomości? pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...


Grzegorz R. Granowski



Grzegorz R. Granowski

#15
biskup e2

SzaMoT🍀

Tylko nie wiem w którą stronę goniec e 2? Prawo, lewo
Daj jednak załącznik bez wycinania
Ok pomyliłem

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 18 Październik 2019, 20:45
Tylko nie wiem w którą stronę goniec f 2? Prawo, lewo
Daj jednak załącznik bez wycinania

e2 biskupem


Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz Kaczmarek w 18 Październik 2019, 20:51
Czarne roszada


biskupem e2 ... po angielsku ' Bishop ' ... to po polsku ' goniec ' ... biskup jest z krzyżem ...

SzaMoT🍀

Przepraszam ale dawno nie grałem i mam problem z posługiwaniem się "f4"
Postaram się
Poprawiona wersja
Teraz TWÓJ RUCH  :respect:


Grzegorz R. Granowski


SzaMoT🍀

Twój ruch teraz, piszę dlatego o tym bo gramy online korespodecyjnie i miliony osób ogląda  :ahoy:


Grzegorz R. Granowski

d4 ...

ps. 7.5 miliarda w Primegridzie ...


Grzegorz R. Granowski



Grzegorz R. Granowski



Grzegorz R. Granowski

#29
pion z linii b bije ...

edit : Skrzydłowy widzę ... skrzydło mi rozbija ... to ciekawe, ale jaki jest motyw przewodni ... rozwoju taktyki ?

edit 2 : u Szkotów ... mój ip ... jest na liście spamhaus ... ani nie bardzo wiem, ani nie bardzo rozumiem co to, ale jest !

SzaMoT🍀

#30
Taktyka jest mniej więcej taka by wyprowadzić jak najwięcej swoich figur w pole "walki"
Ps. Abilify muszę jednak brać przed snem, bo strasznie jak na początek brana zamula. 15 mg redukcja na 7,5 mg
Ale jest ok  :p_arr:
Ps.2 Napisz do administratora w tej sprawie spamhaus
To by poniekąd wskazywało, że twój komp. rozsyła spam. Może próbowałeś jakiś czynności kilkanaście razy?


Grzegorz R. Granowski

za to moja koncepcja ... to ... akurat w tej partiii ... ustawić .... symetrycznie ... pionki ...

Szkotom napisałem ... ten post :

" Let me asure ... the Dear The Scottish Boinc Team, that my ... so great intelectual gift, as in about 0,001 % Poles of the Great Polish Nation, has been manifest ... in many ... scientific affiliares ... history, astrophysics, sociology, philosophy, politoical sciences, ... there are many Great, Polish Humanists, and ... it is believed ... that ... Władysław's Tatrkiewicz's History of Philosophy ... is one of the Greatest, even Coplestone ... hasn't been able ... to ... confront this believe ... there is also ... a One of the Greatest in the World, Symphony of the Sorrowfull Songs, op. 36 ... by Henryk Mikołaj Górecki, our Nation's Sorrow Theory ... is being manifest ... by ... Our Catholic Church ... and our believe ! "

sincerely, Gregg Roman Granowski

ale nie przeszedł ... pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...





Grzegorz R. Granowski

Panowie, moje lekcje z International Arbiter, nabierają ' kształtu ' ... zapytałem się dzisiaj, które otwarcie pasuje do mojego stylu gry oraz ' mocy strategicznej ' ... Szanowny IA ... odpowiedział, że Partia angielska jest właśnie spokojną, połączyłem więc ... wersję Debiutu Birda ... z partią angielską ... oraz szanownie Wszystkim ( BOINCowym ) Szachistom, Grzegorz Roman Granowski ( HGM ) ...

SzaMoT🍀

A Nasza partia do jakiej wersji się zalicza?
Można ją uznać na spokojnie, spokojną czy raczej inaczej?
Jeśli tą partię przegram lub (pat) to wpadnie Ci odznaka specjalna w WCG za rekrutację.
Ja osobiście mam już 2 i Tobie też się należy
Lubię co nieco hazardu zdrowego na platformie BOINC  :attack:

SzaMoT🍀

Widzę, że partia szachów trochę potrwa, przynajmniej jest chwila na ...  :ahoy:

Grzegorz R. Granowski

" Szanowny Skrzydłowy " ... trochę ... brakuje mi koncepcji, nie ustawiłem pionów ... szeregowo / warcabowo ... a jak mogę dostać ... Odznakę Rekrutacyjna ... ?

serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...

SzaMoT🍀

Wystarczy, że podasz link ze strony WCG pod badge


Ktoś musi się zarejestrować poprzez ten link i przetwarzać dane

Grzegorz R. Granowski

wiem, ale jak od Ciebie mogę dostać ? serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...