NVidia Turing

Zaczęty przez tito, 30 Październik 2019, 13:41

tito

Sprawiłem sobie prezent wymieniając 1060 na 1660Ti.
Panowie!
W Collatz przy tym samym poborze energii wzrost wydajności o ~ 110%.
1060 @ 1640MHz @ 0,8V wydajność ~ 2.600.000
1660Ti @ 1550MHz @ 0,8V wydajność ~ 5.600.00

Pobór energii z gniazdka dla obu GPU to dla całego zestawu 155W

Niedługo czas na kolejne UV/OC.

SzaMoT🍀

Może jak Google znudzi się udostępnianie to zrobią wyprzedaż K80, mają kubity  XD
A tak poważnie to gratuluję fajnego zestawu  :parrrty:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 30 Październik 2019, 13:41
Sprawiłem sobie prezent wymieniając 1060 na 1660Ti.
Panowie!
W Collatz przy tym samym poborze energii wzrost wydajności o ~ 110%.
1060 @ 1640MHz @ 0,8V wydajność ~ 2.600.000
1660Ti @ 1550MHz @ 0,8V wydajność ~ 5.600.00

Pobór energii z gniazdka dla obu GPU to dla całego zestawu 155W

Niedługo czas na kolejne UV/OC.

collatza tak średnio polecam ! może wartoby ... S o B Primegrida podłączyć pod CPU, a gfn pod GPU? pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

tito

Grzegorzu - Collatz u mnie jest (chwilowo) projektem z przydziałem zasobów "0". Gdy nie ma zadań dla GPUGrida wtedy z automatu jest pobierane 1 zadanie w Collatz.
Teraz testuję stabilność UV/OC w PG
Completed and validated (1st)   141.95   127.47   102.62   Genefer 16 v3.21 (OCLcudaGFN16)
To dla wartości 1500MHz@0,75V

Grzegorz R. Granowski

walczmy Razem, o znalezienie Sierpińskiego !

SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 30 Październik 2019, 14:22
walczmy Edit Skrzydłowy Razem, o znalezienie Sierpińskiego !

Będzie bardzo miło jak trafienie, znalezienie Sierpińskiego będzie Grzegorz R. Granowski,  z drużyny, zespołu BOINC@Poland, to będzie coś ponad podziały  :parrrty:

tito

Chwilowo zostawiam 1500MHz@0,75V - pięknie - po prostu pięknie.
I muszę powiedzieć, że nie mogę się doczekać co pokaże Ampere w procesie Samsunga.

krzyszp

No i stało się...

W celach zawodowych otrzymałem do pracy dwie karty graficzne do dwóch moich desktopów:
Radeon VII
RTX 2080Ti

No i pojawił się problem...

Otóż w jednym zestawie mam zasilacz 530W, a w drugim najprawdopodobniej 550W (sprawdzę dopiero w niedzielę jaki dokładnie).
Teraz panowie potrzebuję info, jaki rzeczywiście zasilacz do tego ustrojstwa potrzebuję dla każdego zestawu osobno (w obu kompach Ryzen 1700, 32GB RAM w czterech modułach po 8GB 3200, ten mocniejszy ma 4 napędy SSD do kompletu i jeden dysk talerzowy)?

Teoretycznie oba mają wymagania minimalne podane 650W, ale z doświadczenia wiem, że jeden z tych zestawów z GTX 1060 6GB nie wziął nigdy z gniazdka więcej niż jakieś 230-250W (o ile pamiętam - sprawdzę to jeszcze), więc raczej nie sądzę, aby 2080Ti brało aż o 250W więcej. I tak, wiem że długotrwała praca na maksymalnym poborze dla zasilacza to średni pomysł, ale zakładam, że z pełną mocą toto będzie pracować co kilka dni np. przez 4 godziny...

Ps. Raczej średnio mi teraz pasuje wydawać 2 x 500PLN na nowe zasilacze :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

UV rozwiąże sprawę. Oczywiście o ile nie potrzebujesz pełnej mocy GPU.

4ys

Kamracie Tito przy 1500MHz@0,75V to pewnie nawet wentylatory nie startują  :cold:

tito

30% obrotów~ 1000rpm temp 71*C - beznadzieja.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: krzyszp w 31 Październik 2019, 04:20
No i stało się...

W celach zawodowych otrzymałem do pracy dwie karty graficzne do dwóch moich desktopów:
Radeon VII
RTX 2080Ti

oby ' Służyły Długo ' ... może Szanownym porozmawia z ' Naszym ' z CAMK ... poprosiłem ... Pana dra z UWr ... o możliwość ... rozpatrzenia ... wniosku ... o przyjęcie mnie jako ' wolnego słuchacza ' .... na Astrofizykę ... kiedyś ... rozmawiałem z UWarszawskim, o przeniesieniu z prawa ... ale średnia ocen była słaba, serdecznie ... Kamratowi ... Grzegorz Roman Granowski ... ...

ps. ' teleskop ' który oddałem ... UWr ... RC Optical System ... będzie pierwszym, robotycznym, automatycznie wykonującym ... ' obserwacje ' w Polsce !!! ... wprawdzie Szanowny Pan dr ... pracuje ... nad tym ... już półtora roku, długo ... ale ... z kolei niedługo ... ' obserwacje będą wykonywane ' ... dość dużo ' ciekawego osprzętu kiedyś zakupiłem ' ... mam koncepcje, chcę pracować ! także szczerze ... Grzegorz Roman Granowski ... http://www.rcopticalsystems.com/telescopes/12truss.html ...

krzyszp

Sprzęt na pewno posłuży - będę próbował (poprzez naukę) "przerobić" apkę Universe@Home na GPU bazując na tych kartach (ale nie tylko do tego będą służyć).

Co do nauki w CAMK, to oni niestety nie prowadzą nauczania jako takiego, niemniej raz w tygodniu wieczorami są prowadzone przez astronomów wykłady otwarte. Na stronie CAMK możesz sprawdzić w jakie dni się odbywają.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...

tito

Cytat: krzyszp w 02 Listopad 2019, 17:07
Sprzęt na pewno posłuży - będę próbował (poprzez naukę) "przerobić" apkę Universe@Home na GPU bazując na tych kartach (ale nie tylko do tego będą służyć).
...
Znowu mamienie Kamratów...
:attack:

krzyszp

Dlaczego mamienie???


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mimeq

Hehe, pewnie nie wierzy w apke GPU :]


tito

Nooo.
Już raz miała być aplikacja dla GPU - nie wyszło.
Dlatego mamienie.

krzyszp

Cytat: tito w 03 Listopad 2019, 14:25
Nooo.
Już raz miała być aplikacja dla GPU - nie wyszło.
Dlatego mamienie.
Zgadza się, jednak to nie ja się za nią zabierałem. Po drugie wyraźnie napisałem, że będę próbował przerobić na GPU...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Cytat: krzyszp w 03 Listopad 2019, 14:49
Cytat: tito w 03 Listopad 2019, 14:25
Nooo.
Już raz miała być aplikacja dla GPU - nie wyszło.
Dlatego mamienie.
Zgadza się, jednak to nie ja się za nią zabierałem. Po drugie wyraźnie napisałem, że będę próbował przerobić na GPU...

Szanowne CAMK, Szanowne Ich Magnificencje, Szanowny Uniwersytecie Warszawski, Szanowny Wszechstronny Dyletancie !

czy Szanowni nie uważają, że ' tradycyjne względy przyjażni polsko - amerykańskiej ' nie wymagają pewnego konsensusu ... oraz czy Praca Projektów Cosmology@home oraz universe@home ... nie powinna być ...

I. wspólną II. twórczą III. przyszłościową IV. względną lub bezwzględną V. POŁĄCZONĄ w JEDEN PROJEKT !

Szanownie Wszystkim, Grzegorz Roman Granowski ... może, i moje wykresy ... teorii początkowej ... się przydadzą !

tito

Czas na obniżenie temperatur :)
Model mojego ścierwa to coś od Gigabyte'a - przy napięciu 0,75V temp dochodziła do 72*C przy obrotach 35%-> 1100rpm
Jako, że moje poprzednie chłodzenie accelero mono plus się trochę "pogięło", trzeba było spojrzeć na oryginalne chłodzenie.
Wymiana pasty na AS5 PODNIOSŁA temp o 5*C  :-\
Kolejne rozłożenie ujawniło słaby docisk radiatora do GPU - wywaliłem sprężynki i dokręciłem bezpośrednio - temperatura spadła 3*C poniżej oryginalnej i wentylatory kręcą się na 30%->920rpm
Widzę tutaj jeszcze pole do szlifowania, ale to gdy będę miał czas.
Dodatkowa kartka papieru  :P spowodowała kolejny spadek o 4*C.
Trik z papierem działa u mnie również na CPU. Polega na dolocie zimnego powietrza bezpośrednio zza obudowy. W tym celu bok obudowy jest trochę pocięty. Efekty są naprawdę zadowalające.

krzyszp

Zmierzyłem pobór mojego kompa w stresie z kartą GTX1060 6GB, wyniósł max 250W. Z tego powodu pomyślałem, że przy zasilaczu 500W mam jeszcze ok. 150W zapasu, więc podjąłem próbę odpalenia karty RTX2080Ti na moim zestawie. Wynik, to ok 330-350W w stresie :)

Jak się powiedziało "a", to przyszła pora na powiedzenie "b". Podjąłem decyzję o upgrade Windows 7 do 10 i zaczęły się problemy...
Podczas ostatnich 48 godzin wielokrotnie podejmowałem próby upgrade, jednakże co bym nie robił, system się nie aktualizował z powodu błędu "Fix SAFE_OS phase error during Replicate_OC" - bardzo znanego w sieci, ale niewiele mówiącego...
Ostatecznie udało się po wielu kombinacjach i 10-tka stoi...
I teraz najpiękniejsze - W7 w spoczynku pobierał z gniazdka ok 60-80W (zależnie od tego, jakie procesy sobie w tle leciały), natomiast W10 ni cholery nie chce zejść ze 100W w iddle :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

a kiedyś był Win XP, jak wtedy inaczej było ! samodzielne aktualizacje, service packi ... stabilny, i najserdeczniej, Grzegorz Roman Granowski 

4ys

#23
Cytat: tito w 05 Listopad 2019, 12:57
Czas na obniżenie temperatur :)
Model mojego ścierwa to coś od Gigabyte'a - przy napięciu 0,75V temp dochodziła do 72*C przy obrotach 35%-> 1100rpm
Jako, że moje poprzednie chłodzenie accelero mono plus się trochę "pogięło", trzeba było spojrzeć na oryginalne chłodzenie.
Wymiana pasty na AS5 PODNIOSŁA temp o 5*C  :-\
Kolejne rozłożenie ujawniło słaby docisk radiatora do GPU - wywaliłem sprężynki i dokręciłem bezpośrednio - temperatura spadła 3*C poniżej oryginalnej i wentylatory kręcą się na 30%->920rpm
Widzę tutaj jeszcze pole do szlifowania, ale to gdy będę miał czas.
Dodatkowa kartka papieru  :P spowodowała kolejny spadek o 4*C.
Trik z papierem działa u mnie również na CPU. Polega na dolocie zimnego powietrza bezpośrednio zza obudowy. W tym celu bok obudowy jest trochę pocięty. Efekty są naprawdę zadowalające.


u mnie obodowa otwarta w pokoju od 18 do 23 stopni mam MSI Gaming X 1660ti
kilka złapanych pomiarów
1 Wu amicable 1930-1980MHz temp ~63* fan <35%
2 Wu Collatz 1965 MHz temp ~70* fan <45% ( lato trochę cieplej w pokoju)
1 Wu Genefer 1965MHz ~67* fan ~40%
Jest całkim nieźle i w końcu mogę GPUGrida liczyć

tito

Bo masz gaminga - one są bardzo chłodne.
Ja kupiłem najtańszą wersję z myślą o wymianie na accelero, ale jest "out of order". Dlatego kombinuję.
W dodatku weź pod uwagę, że ja zawsze robię UV bez względu na spadek wydajności. Takie eco  :P
Odnośnie otwartej obudowy - przerabiałem. Motyw z tunelami ciągnącymi powietrze spoza obudowy jest lepszy o parę stopni.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 05 Listopad 2019, 19:32
Bo masz gaminga - one są bardzo chłodne.
Ja kupiłem najtańszą wersję z myślą o wymianie na accelero, ale jest "out of order". Dlatego kombinuję.
W dodatku weź pod uwagę, że ja zawsze robię UV bez względu na spadek wydajności. Takie eco  :P
Odnośnie otwartej obudowy - przerabiałem. Motyw z tunelami ciągnącymi powietrze spoza obudowy jest lepszy o parę stopni.

Szanowny, ' kombinowanie ' ... to skojarzenie raczej trudne, nieprzystające ... BOINC Fanatykowi, ale serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...

SzaMoT🍀

Zaletą BOINC to "kombinacje" różnej maści, bez tego moje hobby by już dawno "umarło".
To dodałem od siebie.
Szanowny GRG czyżby relacja, psychologia kontra BOINC miały wspólne podłoże?

Przepraszam za offtop w temacie

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 05 Listopad 2019, 20:17
Zaletą BOINC to "kombinacje" różnej maści, bez tego moje hobby by już dawno "umarło".
To dodałem od siebie.
Szanowny GRG czyżby relacja, psychologia kontra BOINC miały wspólne podłoże?

Przepraszam za offtop w temacie

Szanowny Skrzydłowy, nie bardzo rozumiem ... pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

krzyszp

#28
Odpaliłem testowo Prime Grid'a na 2080Ti i porównałem z wcześniejszymi WU na tym samym kompie z GTX1060 6GB:

GTX 1060 6GB
1035963101   629271643   373674   3 Nov 2019 | 1:53:52 UTC   3 Nov 2019 | 2:48:03 UTC   Completed and validated    2,361.52   427.41   1,693.00   Genefer 18 v3.21 (OCLcudaGFN18)

RTX 2080Ti
1036471565   629513062   373674   5 Nov 2019 | 20:51:43 UTC   5 Nov 2019 | 21:11:42 UTC   Completed and validated   585.25   11.73   1,693.31   Genefer 18 v3.21 (OCLcudaGFN18)

Po więcej wyników odsyłam tutaj.
Wszystkie wyniki przed 5 listopada to 1060...

Edit:
Zapomniałem dodać, że zestaw bierze z gniazdka do 400W...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Szanowny Wszechstronny Dyletancie, przy tak mocnej karcie ... jak 2080 ti, polecam raczej ... ' Do you feel lucky ', próbki trwają dobę, ale warto, punktowo oraz naukowo ... Grzegorz Roman Granowski ...

4ys

gtx 1660ti nie całe dwa dni

1031315133 627059617 935777   17 Oct 2019 | 14:27:31 UTC 19 Oct 2019 | 17:05:48 UTC Completed and validated (1st) 169,283.63 4,402.30   946,223.29   Do You Feel Lucky? v3.21 (OCLcudaGFNEXTREME)

krzyszp

Dopóki nie będę miał mocniejszego zasilacza to raczej nie odważę się na zostawienie takiego długiego WU odpalonego bez opieki... 400W (czasem troszkę ponad) przy 500W zasilaczu to jednak ryzyko - wystarczy że w tym czasie CPU dostanie coś większego do liczenia (np. archiwizacja plików do backupu) i zasilacz pójdzie z dymem...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski