Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Przechwytywanie AV po HDMI

Zaczęty przez Tomislaw, 04 Grudzień 2019, 16:25

Tomislaw

Mam do przechwycenia na HDD komputera sporo 20-letnich analogowych rodzinnych taśm z kamery. 
Sygnał AV z kamery jest konwertowany przez amplituner kina domowego i daje przez HDMI-Out przyzwoity obraz na TV. Przez to wejście chcę podłączyć się do komputera i nurtuje mnie pytanie:

* Czy HDMI 2.0 z karcie graficznej (np. Asus 1070 Strix) zadziała jako "Video-In" czy tylko "Video-Out" ?
*  Co polecacie do przechwycenia obrazu (VLC ?, Kiedyś miałem PInnacle Studio). Może być pod linuxa.

PS. Karty TV odpadają - brak driverów, gubią klatki, USB-grabbery - podobno bardzo kiepska jakość




Krzysiak

Jaki nośnik
VHS
VIDEO8 c
zy SuperVideo ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomislaw




Krzysiak

#3
Jednak proponował bym ci zacząć od USB-grabbery
Przy tej rozdzielczości jakość jest już chyba nie do popsucia

a ja używam okazyjnie Cyber Link Power DVD 15


A tu masz chyba co ci potrzeba - osobiście nie testowałem
https://blog.spacetronik.eu/producenci/spacetronik/grabber-hdmi-nagrywarka-spacetronik/


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomislaw

Dzięki za odpowiedź. Wygląda na to ze przez kartę graficzną z HDMI nie ma żadnych szans na zgranie materiału z kamery do komputera. Wszelkie adaptery USB -HDMI zdaje się przenoszą sygnał w kierunku odwrotnym do pożądanego.  Znalazłem używany HDMI grabber z dwoma portami: HDMI IN i OUT na PCIex za 190 zł.



Krzysiak

Daj znać jak przetestujesz  :)



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomislaw

Niestety kartę musiałem odesłać (chiński No name) Miała działać bez żadnych sterowników a u mnie pod Windowsem 7 i 10 ciągle się coś gryzło i mimo 3 dniowego dłubania w kompie udało się przechwycić tylko sam obraz bez dźwięku. Z TV sat nagrywany obraz był w miarę OK natomiast (dobry jak na VHS-c, wyświetlany na HDTV) skonwertowany sygnał AV z amplitunera przechwytywany był już przez kartę ze widocznym spadkiem jakości  :wacko:
Z drugiej kamery zgrywałem miniDV przez IEEE 1394  i nie było żadnych problemów...
Szukam dalej...



PoznanskaPyra

Blackmagic Mini Recorder powinien rozwiązać twój problem. Jeżeli chcesz taniej, to avermedia.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970