Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Cosmology@Home

Zaczęty przez kempler, 30 Maj 2007, 14:30

kempler

http://cosmos.astro.uiuc.edu/cosmohome/

Na razie nie można tworzyć nowych kont. Faza pre-alpha. Coś z kosmosem  :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

MJ19

Poczekamy zobaczymy,mam nadzieję,że będzie ciekawy.Bo na PlanetQuest się chyba nie doczekam :roll:

czajmen

no mam nadzieje, ze bedzie ciekawy...
er Wille zur Macht


KrzychuP

Jak dla mnie może nawet nie być ciekawy, a i tak się zapiszę :)
Ech, ta mania multiprojektowości :lol:

krzyku

  

kempler

Wygląda na to że projekt  rusza do przodu np. jest logo :)



Aplikacja:

CAMB - Code for Anisotropies in the Microwave Background

Niejednorodność w promieniowaniu tła.
Można poczytać


Poza tym kilka newsów:


Cytat
June 8, 2007 No More Invitations for Now
Thanks to everybody for such a tremendous showing of support for testing Cosmology@Home. I've had more than enough requests to help with testing at this point, so for now, registration is closed again.
br/> Thanks again for all of those who volunteered to help test our project!

June 8, 2007 Science Behind Cosmology@Home
I've been receiving a lot of questions about the scientific reasoning behind Cosmology@Home; specifically, you want to know what our application does and how that fits into the grand scheme of Cosmology.

Dr. Benjamin Wandelt, the head of the research group that is hosting Cosmology@Home, is working on explaining exactly that as a part of the current redesign of his website aimed at accomodating our BOINC project. I'm sorry that we don't already have one, but it seems that the technical progress on Cosmology@Home is outpacing the other efforts. As soon as Ben has finished, I'll post a link and make an announcement.

June 7, 2007 Large-Scale Test and Limited Registration
Next week, we will be conducting a larger-scale test (greater than 50,000 workunits) of the project in order to see how it holds up under greater stress. It is vital that we test as many architectures as we can, so if you would like to participate in testing, send me an email at [skruger2 at uiuc dot edu] some time before Monday.

June 6, 2007 Testing Windows Version of CAMB
The Windows version of our CAMB application is now being tested, so don't be alarmed if most of your workunits end up giving a computation errors. We should have that part of the project set up by the end of the week, after which several hundred test workunits will be made available for general consumption.

June 4, 2007 New Test Work Available
I've made around 500 workunits available so that we can test how well our new work generation application is working. Throughout the week, the team will be making a lot of changes to this system, so expect more work to follow!

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Z tego wynika, że wczoraj mozna było konto założyć - a dziś już za późno...A ja jak zwykle gdy coś się dzieje - poza domem :cry:

Czerwek

Cytat: "AL"Z tego wynika, że wczoraj mozna było konto założyć - a dziś już za późno...A ja jak zwykle gdy coś się dzieje - poza domem :cry:

To samo mialem napisac  :(

KrzychuP


czajmen

ach te dlugie weekendy...
er Wille zur Macht


kempler

List do użytkowników opisujący projekt:

Cytat
Dear friends, supporters and visitors -

Cosmology@Home is being developed by my group at the University of Illinois to enable participants to contribute actively to front-line research in precision cosmology by donating their CPU time.

The goal of Cosmology@Home is to search for the model that best describes our Universe and to find the range of models that agree with the available astronomical and particle physics data. In order to achieve this goal, participants in Cosmology@Home (i.e. you!) will compute the observable predictions of millions of theoretical models with different parameter combinations. We will use the results of your computations to compare all the available data with these models. In addition, the results from Cosmology@Home can help design future cosmological observations and experiments, and prepare for the analysis of future data sets, e.g. from the Planck spacecraft.

Each work package simulates a Universe with a particular geometry, particle content, and "physics of the beginning." It produces predictions of the observable properties of the Universe which we can then compare to:

1) the fluctuations in the cosmic microwave background (observed from space by the WMAP and soon the Planck spacecraft, as well as from ground based and balloon based experiments),
2) the large scale distribution of galaxies and clusters of galaxies,
3) measurements of the current expansion speed of the Universe by the Hubble space telescope,
4) the acceleration of the Universe as measured by observations of supernova explosions,
5) observations of primordial element abundances in distant gas clumps, and
6) gravitational lensing data, when it becomes available.

At this point the project is in the testing and developing phase and has not yet been launched officially. In fact there are no links to this page other than those created by people who found our test implementation looking for BOINC projects on the central server or using search engines such as Google.

As we are preparing to go live publicly, we are also developing a web site that will go behind the scenes of Cosmology@Home and our research, explaining the meaning of the cosmological parameters. We will release this website at the official launch of Cosmology@Home.

Our research group is involved in several areas of theoretical and phenomenological cosmology: the earliest instants of time, when the Universe formed, the cosmic microwave background, the cosmic dark ages, structure formation, dark matter and dark energy as well as the development and adaptation of mathematics, statistics and computation to advance the state of cosmology. We expect that we will eventually be offering several kinds of computations to participate in. All of these computations will contribute directly to forefront research projects in cosmology the Wandelt group in the Physics and Astronomy departments of the University of Illinois at Urbana-Champaign.

I would like to take this opportunity to say that my group and I have been floored by the level of community enthusiasm we have received as a result of even this unadvertised and bare test version of Cosmology@Home. This made us realize the potential of Cosmology@Home as a way to connect our research group with people who are enthusiastic (or at least curious!) about cosmology, astrophysics and computing in the world at large. So I think it is appropriate to set ourselves an additional goal for Cosmology@Home: beyond being an opportunity for active public participation in our research program C@H should also provide the opportunity for everyone to help understand the exciting research they are contributing to.

As a further incentive for people to participate we are considering offering the Cosmology@Home Prize for the owner of the computer that calculated the model that best fits the data as of the 31st of December 2008. We will acknowledge you by your real name in one of our research publications (of course, only if you grant us permission to use your name - if you will not, we will pass the prize on to the contributor of the second best model and so on). Please let us know if this sounds like an attractive idea to you.

We are looking forward to your feedback on this and all other aspects of the project. Do not hesitate to contact us, either by e-mail or using the message boards related to Cosmology@Home.

All the best,

Ben Wandelt
Professor of Physics and Astronomy
University of Illinois at Urbana-Champaign

Ktoś ma ochotę na przetłumaczenie tego  :wink: ??

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PBT_marian_boss

Drodzy koledzy i koleżanki. Czy ktoś może mi wytłumaczyć, o co chodzi z tym zapisywaniem się do wszystkich możliwych projektów? Moim skromnym zdaniem to marnotrawienie zasobów. Chyba, że chcemy być we wszystkim najlepsi i od początku nie zasypujemy gruszek w popiele:)

KrzychuP

Ja zaspokajam tym moje widzimisię.  :lol:
Jak mam ochotę to dziś włączam taki projekt jaki mi się podoba, a jutro inny i popojutrze jeszcze inny. ;)
I chcę być jak Tony Halik i móc powiedzieć "tu byłem" patrząc na statystyki.  :lol:

A tak na serio to z moją mocą obliczeniową nie jestem w stanie zabłysnąć w dużych uznanych projektach. Szansy upatruję właśnie w nowo powstałych, zanim się nimi większa ilość osób zainteresuje.

PBT_marian_boss

Hmm, ja jednak wolę podjąć nierówną walkę z gigantami liczenia rozproszonego 8) Naprzykład Stachu @ Fiddex, skąd on bierze tyle kompów. Ale twoje podejście Krzychu też jest niezłe.[/b]

AL

Ja również mam bardzo podobne podejście do KrzychuP. Nawet jakieś tam sukcesy miewam (pierwsze miejsca w kilku projektach wśród polaków). Dodatkowy aspekt to taki, że BOINC@Poland od zawsze był postrzegany jako drużyna wieloprojektowa - to zobowiązuje choćby dla zasady do zakładania konta dla drużyny w każdym nowym projekcie. Po pewnym czasie każdy projekt się może rozwinąć i przyciągnąć np. zupełnie nowych użytkowników (którzy wcześniej BOINC'a nie znali) i jak się te ludziki bardziej zainteresują - to odkryją, że w takim projekciku jest już jakaś polska drużynka (czyli My) i się do nas przyłączy ( a po nitce do kłębka to i może na naszą stronę i forum trafi).

KrzychuP

W 102% popieram AL'a.
A poza tym jest większa szansa na zostanie UOTD i poprawienie naszych (zespołu) statystyk z tej strony.

Bober

Mnie np. liczenie w jednym projekcie na dłuższą metę nudzi i mnie korci, żeby coś innego zapuścić.
Na odwrót mogę zapytać - o co chodzi z tym liczeniem tylko jednego projektu  :P

D_T_G

Ja myślę, że to jest dobra idea, żeby się pokazać w możliwie każdym projekcie,  chyba że nie jest to bardzo mroczny projekt, w którym nikt nic kompletnie nie wie co liczy, a są takie? Tym bardziej, że to ma być też zabawa, a nie wyścig, więc jeśli to kogoś bawi - to wszystko jest ok. Choć osobiście, co już powiedziałem, odradzałbym liczenia bardzo mrocznych projektów.


Payo72

Udało mi się zdobyć invitation code, niestety nie mogę go rozpowszechniać.
Założyłem konto i dostałem pierwszą próbkę do liczenia. Jak narazie jestem jedynym
użytkownikiem z Polski w tym projekcie. Mógłbym założyć tam team boinc@poland
ale nie wiem czy mogę.
Pozdrawiam


Bober

Ostatnio już w kilku projektach posiłkowaliśmy się różnymi użytkownikami. Jeśli o mnie chodzi to możesz, tylko miej na uwadze, że możesz zostać poproszony przez Mchla o przekazanie założycielstwa, kiedy będzie miał już swoje konto w projekcie.

AL

Payo72 - a czy mógłbyś podać na jakiego maila pisałeś o invation coda?

PS. Nie wiem czy to ma znaczenie i czy robi to różnicę, ale założyłeś boinc@poland a powinno być BOINC@Poland? Wie ktoś czy to by były dwie różne drużyny - czy nadal jedna?

Bober

Z tego co wiem będzie jedna, ale nie zaszkodzi poprawić.

AL

O widzę, ze już poprawione. Tak czy siak, żeby ułatwić szukanie....drużynka.

Payo72

Sam się odrazu zorientowałem, że coś nie tak z tymi małymi literami. :wink:
Wpadły już pierwsze punkty. Czas liczenia jednostki to ok. 25-30min na C2D@1,66MHz niestety bez checkpointów,
projek przyznaje 3-5 pkt. za jednostkę.


AL

Ponawiam pytanie:
Payo72 - a czy mógłbyś podać na jakiego maila pisałeś o invation coda?

Payo72

Znalazłem tylko maila do szefa zespołu badawczego prof. Benjamin'a D. Wandelt,a
i do niego wyslałem prośbę o kod ale odpowiedź otrzymałem od Scott'a Kruger'a.
Oto ich adresy: bwandelt (at) uiuc.edu
                      skruger2 (at) uiuc.edu


AL

Dziwne kilka dni temu pisałem na ten drugi adres i do teraz nie otrzymałem żadnej odpowiedzi :cry:

emik

napisałem maila na pierwszy adres i dostałem kod zaproszenia  :D


AL

Cytat: "AL"Dziwne kilka dni temu pisałem na ten drugi adres i do teraz nie otrzymałem żadnej odpowiedzi :cry:

Ha! A ja ponownie napisałem na ten drugi adres i tym razem dostałem kodzik i już liczę :D

Simek

Ja na pierwszy mail napisałem 15 min niecałe i też dostałem invita ;)

Czerwek

Cytat: "Simek"Ja na pierwszy mail napisałem 15 min niecałe i też dostałem invita ;)

a co piszecie w mailu? ze chcecie liczyc? czy cos wiecej?

ka_ga

właśnie. podajcie wzór maila bo też chciałbym się przyłączyć  :wink:

Simek

Nie no ja napisałem tylko ze licze już w innych projektach BONC troche czasu i, że interesuje sie astrologią. Tak w skrócie. ;)

emik

ja w mailach piszę jak się nazywam, że liczę w polskiej drużynie i ze chciałbym liczyć dany projekt


AL

Cytat: "emik"ja w mailach piszę jak się nazywam, że liczę w polskiej drużynie i ze chciałbym liczyć dany projekt
Ja jakoś tak podobnie - tylko podaje, że chciałbym pomóc w testach - a nie tylko dany projekt liczyć.

ka_ga

napisałem do nich w nocy i właśnie przed chwilą dostałem kod  :D

KrzychuP

odstąpię konto ;)  P-)

pisać na PW - odpowiem jutro

bartsob5

a skad taka propozycja?

AL

Cytat: "bartsob5"a skad taka propozycja?

Bo ja mu odstąpiłem jedno swoje - zanim poniewczasie dostał invita. Teraz z kolei on chce go komuś odstąpić - co by się nie zmarnowało.

bartsob5

chetnie bym wzial, ale mam za male moce przerobowe zeby jakos sie w tym projekcie teamowi przysluzyc... :(