Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Cosmology@Home

Zaczęty przez kempler, 30 Maj 2007, 14:30

Czerwek

Cytat: "ka_ga"napisałem do nich w nocy i właśnie przed chwilą dostałem kod  :D

a ja dalej czekam :(
choc przynajmniej wiem, ze mail doszedl i zostal wyswietlony :)

cezar

---------- 20:01 27.06.2007 ----------

Ja wysłałem dzis maila o 18.47 i odpowiedź z kodem miałem dokładnie o 19.32. Pierwsze jednostki już się liczą.

---------- 08:20 28.06.2007 ----------

Od rana nie mogę odesłać przeliczonych jednostek? Macie może tak samo, czy u mnie coś nie tak?





KrzychuP

też tak mam:

2007-06-28 09:20:37|Cosmology@Home|[error] Error on file upload: can't open log file

cezar

Identyczny komunikat. Nic zostaje nam czekać na poprawę sytuacji.





KrzychuP

sprawdzałem na forum projektu i już trochę osób zgłaszało problem, oby  uporali się z tym jak najprędzej

Payo72

Też mam problem z odsyłaniem i raportowaniem wyników.  :(
Ale za to zostałem UOD! :D


cezar

Juz wszystko przebiega bez zastrzeżeń. Problem zażeganany.





Payo72

---------- 10:30 09.07.2007 ----------

Niestety próbki C@H już się skończyły  :cry:
Udało mi się załapać na 600 i jak na razie jestem pierwszy w Polsce.

Podobno przymierzają sie do nowych ale najpierw muszą spłynąć wszystkie wyniki.
http://cosmos.astro.uiuc.edu/cosmohome/forum_thread.php?id=54

Wyczytałem też, że bezproblemowo można dzielić się 'invitation code' byle go nie
nie umieszczać na publicznym forum.
http://cosmos.astro.uiuc.edu/cosmohome/forum_thread.php?id=32
Więc jeśli ktoś jest zainteresowany (pomimo chwilowego braku próbek) chętnie udostępnie
mój na PW.

---------- 01:21 ----------

Hura! Nowe jednostki już są!!!


RAD-Poland

---------- 03:10 12.07.2007 ----------

OK  :D
to ja poproszę o kodzik zaproszenia z góry dziękuję

---------- 12:47 12.07.2007 ----------

pierwsze WU przybyły i się przeliczają  8)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Payo72

C@H świetnie punktuje

Przykłady:
C2D@1,66MHz dostaje ok. 40 punktów/h
Athlon XP1700+ ok. 14 puktów/h
P4@2Mhz ok. 18 punków/h

Na razie w związku z powyższym, a także jako niedoszły astronom
całkowicie poświęcam się temu projektowi.


TJM

Może ktoś kopsnie mi invitation code na PM ? %-)

EDIT: już mam, thx

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Payo72

Adminstrator od kilku dni zapowiadał zmianę systemu punktowania. Dotychczas przyzanawano stałą isość 6 pkt. za jednostkę. Dzisiaj dostałem za dwie ostatnie jednostki po 4,5 pkt. Zatem stało się, granted credit jest nadal stały ale został zmniejszony o 1,5 pkt.


Bober

Szybko się wszystko zmienia. Jest już nowa aplikacja z checkpointami i długością obliczeń rzędu kilku godzin. Jak tylko skończą się przeliczać krótkie rozpocznie się ich wysyłanie.
Oznacza to prawdopodobnie niedługie przejście z obliczeń testowych do związanych z tematyką projektu.

cezar

JUż liczę długie WU





Czerwek

hmm...

i jak sie wam liczy te nowe dluzsze wu?
u mnie juz dwa razy komputer sie powiesil :( do tego to trwa niesamowicie dlugo i efektow nie widac... caly czas 0% :(

Bober

Z tego co się zorientowałem z nowymi jednostkami są kłopoty. Sypią się strasznie. Payo72 może napisze coś więcej w tej sprawie...
Ja tymczasowo zawiesiłem projekt.

AL

Mi powiesiły się obie dłuższe na AXP2000. Na A X2 4400 - dopiero pobrałem - więc zobaczę dopiero wieczorem.

Payo72

20 lipca wygenerowano całą masę błędnych jednostek. Po przekroczeniu 95MB zajmowanego obszaru na HDD obliczenia zostają przerwane z powodu błędu. Część jednostek nie osiągała tego rozmiaru i obliczenia kończyły się powodzeniem co nie zawsze owocowało przyznaniem punktów. Ponieważ jednostki wygenerowane po godz. 20:00 były prawidłowe i równocześnie wysyłane były prawidłowe i uszkodzone WU, wielu użytkowników przerywało obliczenia starszych jednostek. Brak kworum sprawiał, że za niektóre WU nie otrzmywałem kredytów pomimo, że odesłałem prawidłowe wyniki.
C@H to projekt w fazie alfa więc byłem twardy i przebrnąłem przez weekend abortując większość uszkodzonych jednostek i zdobywając po 600 do 800 pkt. dziennie.
W tej chwili sytuacja wygląda na opanowaną. Pobieram tylko prawidłowe WU dla nowej wersji aplikacji CAMB 1.23.
Czas przeliczania jednostki 3-4 godziny na P4@2GHz, stały kredyt 60pkt/WU
Spokojnie można wracać do liczenia w tym projekcie.


AL

Potwierdzam. Na A X2 4400 liczą się normalnie (ok 3 - 4 godziny), na dodatek klient po połączeniu z głównym serwerem projektu sam mi abortował jednostki z wadliwej serii.

TJM

U mnie wszystko jest ok, z tym, że rzadko dostaję jakiekolwiek jednostki i nie widać postępów przeliczania (przeskakuje od razu z 0% na 100%).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Payo72

Nie widać postępu obliczeń, bo progressbar nie jest jeszcze zaimplementowany w aplikacji, natomiast checkpointig działa, co sam sptawdziłem.
Jednostki do obliczeń pobierają się świetnie. Na bieżąco mam po 25 sztuk w każdym z sześciu hostów, czyli tyle na ile pozwala projekt. Muszę zaznaczyć, że w tej chwili liczę tylko w tym projekcie.


cezar

Dokładnie. Ja mam kilka projektów w trakcie liczenia i muszę je wstrzymać by pobrać jednostki. Od razu mam wtedy przesłaną dużą ilość WU.





Bober

Czy mogę prosić jakąś dobrą duszę o wysłanie mi kodu zaproszenia na PM?

Z góry dziękuję  :D

P.S. Wiem wiem, mam już konto, ale potrzebuję dla kogoś.

EDIT: Już dostałem  :D

MarekZ

A to może i ja poproszę o kod zaproszenia. :)

Bober

Dodam tylko, że checkpointing działa. Ale nie dość, że nie widać postępu (ciągle 0%) to po restarcie zeruje się również czas. Więc wydaje się, że nie działa, ale jednak...sam się musiałem upewniać :P

Bober

#65
Cytat: kemplerList do użytkowników opisujący projekt:

Cytat
Dear friends, supporters and visitors -

Cosmology@Home is being developed by my group at the University of Illinois to enable participants to contribute actively to front-line research in precision cosmology by donating their CPU time.

The goal of Cosmology@Home is to search for the model that best describes our Universe and to find the range of models that agree with the available astronomical and particle physics data. In order to achieve this goal, participants in Cosmology@Home (i.e. you!) will compute the observable predictions of millions of theoretical models with different parameter combinations. We will use the results of your computations to compare all the available data with these models. In addition, the results from Cosmology@Home can help design future cosmological observations and experiments, and prepare for the analysis of future data sets, e.g. from the Planck spacecraft.

Each work package simulates a Universe with a particular geometry, particle content, and "physics of the beginning." It produces predictions of the observable properties of the Universe which we can then compare to:

1) the fluctuations in the cosmic microwave background (observed from space by the WMAP and soon the Planck spacecraft, as well as from ground based and balloon based experiments),
2) the large scale distribution of galaxies and clusters of galaxies,
3) measurements of the current expansion speed of the Universe by the Hubble space telescope,
4) the acceleration of the Universe as measured by observations of supernova explosions,
5) observations of primordial element abundances in distant gas clumps, and
6) gravitational lensing data, when it becomes available.

At this point the project is in the testing and developing phase and has not yet been launched officially. In fact there are no links to this page other than those created by people who found our test implementation looking for BOINC projects on the central server or using search engines such as Google.

As we are preparing to go live publicly, we are also developing a web site that will go behind the scenes of Cosmology@Home and our research, explaining the meaning of the cosmological parameters. We will release this website at the official launch of Cosmology@Home.

Our research group is involved in several areas of theoretical and phenomenological cosmology: the earliest instants of time, when the Universe formed, the cosmic microwave background, the cosmic dark ages, structure formation, dark matter and dark energy as well as the development and adaptation of mathematics, statistics and computation to advance the state of cosmology. We expect that we will eventually be offering several kinds of computations to participate in. All of these computations will contribute directly to forefront research projects in cosmology the Wandelt group in the Physics and Astronomy departments of the University of Illinois at Urbana-Champaign.

I would like to take this opportunity to say that my group and I have been floored by the level of community enthusiasm we have received as a result of even this unadvertised and bare test version of Cosmology@Home. This made us realize the potential of Cosmology@Home as a way to connect our research group with people who are enthusiastic (or at least curious!) about cosmology, astrophysics and computing in the world at large. So I think it is appropriate to set ourselves an additional goal for Cosmology@Home: beyond being an opportunity for active public participation in our research program C@H should also provide the opportunity for everyone to help understand the exciting research they are contributing to.

As a further incentive for people to participate we are considering offering the Cosmology@Home Prize for the owner of the computer that calculated the model that best fits the data as of the 31st of December 2008. We will acknowledge you by your real name in one of our research publications (of course, only if you grant us permission to use your name - if you will not, we will pass the prize on to the contributor of the second best model and so on). Please let us know if this sounds like an attractive idea to you.

We are looking forward to your feedback on this and all other aspects of the project. Do not hesitate to contact us, either by e-mail or using the message boards related to Cosmology@Home.

All the best,

Ben Wandelt
Professor of Physics and Astronomy
University of Illinois at Urbana-Champaign

Ktoś ma ochotę na przetłumaczenie tego  :wink: ??

Drodzy przyjaciele, użytkownicy i goście -

Cosmology@Home jest rozwijany przez Uniwersytet Illinois, aby umożliwić uczestnikom aktywny udział w czołowych badaniach z obszaru kosmologii precyzyjnej, przez poświęcenie czasu ich procesorów.

Celem projektu jest poszukiwanie modelu, który by najlepiej opisywał Wszechświat oraz znalezienie grupy modeli zgodnych z dostępnymi danymi astronomicznymi i fizyką cząstek elementarnych. W tym celu użytkownicy obliczą predykcje milionów teoretycznych modeli opisanych przez różne kombinacje parametrów.
Wyniki obliczeń zostaną porównane ze wszystkimi dostępnymi danymi. Ponadto projekt może ułatwić projektowanie przyszłych obserwacji i eksperymentów oraz przygotować się na analizę płynących z nich danych np. z kosmicznego obserwatorium Planck'a.

Każda jednostka symuluje Wszechświat o pewnej geometrii, zawartości cząstek oraz "fizyce początku". Rezultatem modelu są predykcje obserwowalnych własności Wszechświata, które można następnie porównać z:

1) fluktuacjami kosmicznego mikrofalowego promieniowania tła (obserwowane z kosmosu przez WMAP, a wkrótce przez  obserwatorium Planck'a, jak również przez naziemne i oparte na balonach eksperymenty),
2) wielkoskalową dystrybucją galaktyk i grup galaktyk,
3) pomiarami prędkości rozszerzania się Wszechświata uzyskanymi przez teleskop Hubble'a,
4) akceleracją Wszechświata mierzoną dzięki obserwacji eksplozji supernowych,
5) obserwacją obfitości cząstek pierwotnych w odległych obłokach gazowych, i
6) dane z obserwacji soczewkowania grawitacyjnego, gdy staną się osiągalne.

W chwili obecnej projekt jest w fazie tworzenia i testów i nie został jeszcze oficjalnie uruchomiony. Tak na dobrą sprawę nie ma jeszcze żadnych linków do tej strony poza tymi stworzonymi przez ludzi, którzy znaleźli naszą testową stronę szukając nowych projektów BOINC na serwerze centralnym lub przez wyszukiwarki internetowe.

W trakcie przygotowań do upublicznienia projektu będziemy również rozwijać stronę internetową, które wkroczy za kulisy Cosmology@Home i naszych badań, tłumacząc znaczenie współczynników kosmologicznych. Nowa strona zostanie udostępniona wraz z oficjalnym otwarciem projektu.

Nasza grupa badawcza działa w kilku obszarach teoretycznej i obserwacyjnej kosmologii:  pierwsze chwile czasu, gdy formował się Wszechświat, kosmiczne mikrofalowe promieniowanie tła, kosmiczne wieki ciemne, formowanie struktury, ciemna materia i ciemna energia, jak również rozwijanie i adaptacja matematyki, statystyki i obliczeń komputerowych dla kosmologii. Spodziewamy się, że być może będziemy oferować nawet kilka rodzajów obliczeń, w których będzie można brać udział. Wszystkie służyć będą rozwojowi czołowych projektów badawczych z dziedziny kosmologii grupy Wandelt'a na wydziałach Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Illinois.

Korzystając z okazji, przyznam się, że Ja i moi współpracownicy jesteśmy zdumieni poziomem entuzjazmu społeczności z jakim się spotkaliśmy, z powodu jedynie nierozreklamowanej i czysto testowej wersji Cosmology@Home. To uświadamia nam jaki potencjał drzemie w Cosmology@Home, jako platformie umożliwiającej kontakt naszej grupy badawczej z rzeszą entuzjastów, czy osób zwyczajnie ciekawych czym są kosmologia, astrofizyka i przetwarzanie na szeroką skalę. Dlatego też, myślę, że powinniśmy wyznaczyć  Cosmology@Home dodatkowy cel: oprócz stwarzania możliwości aktywnego udziału społeczeństwa w programie badawczym, powinien również dawać każdemu możliwość lepszego zrozumienia ekscytujących badań, w których będzie uczestniczyć.

Aby zapewnić dodatkową motywację do uczestnictwa w projekcie, rozważamy również ufundowanie nagrody dla właściciela komputera, który wygeneruje model najlepiej pasujący do danych na dzień 31 grudnia 2008. Szczęśliwca wymienilibyśmy z imienia i nazwiska w podziękowaniach w jednej z naszych publikacji (oczywiście tylko, jeśli wyrazi na to zgodę – jeśli nie, nagrodę przekażemy autorowi drugiego w kolejności modelu itd.). Dajcie nam znać, czy podoba wam się ten pomysł.

Czekamy na wszelkie komentarze na temat projektu. Nie wahajcie się pisać do nas, czy to mailem czy przez forum projektu.

Wszystkiego dobrego,

Ben Wandelt
Profesor fizyki i astronomii
Uniwersytet w Illinois

P.S. Można zrobić jakiś przyklejony z tego. Albo artykuł...

kempler

Świetna robota Bober  =D>  =D>
Popieram stworzenie z tego artykułu

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

sprobuje cos zrobic z ta prosba;)

ale chyba nie dzis, bo trzeba bedzie dodac jeszcze jakies znaczniki html'a w stylu <br> a juz mi sie nie chce:P

Tomek

ps. podejrzyj zrodlo strony i tylko skopiujesz ;) nie bedziesz musial dopisywac ...

bartsob5

to nie jest az tak dobre rozwiazanie (bo <br> jest tam co jakisz czas, a nie zawsze w tym samym miejscu zeby bylo ladnie...)

bartsob5

#70
wszelkie uwagi, zgłaszanie błędów mile widziane

Robert1970

Czy mógłbym prosić o invitation code? Nie tylko ABC na świecie istnieje :)


EDIT:

Już mam :) Dziękuje :)

Bober

Od dziś 50 punktów za jednostkę (zamiast 60)  :(

I właśnie zaczęła się rodzić nowa strona Cosmo.

AL

Od dziś można zakładać konta w projekcie - otwarli tą możliwość, ale nie wiadomo na jak długo. Kto nie założył, a chce - to żywo zakładać!

CytatAugust 22, 2007 Open Registration for Alpha
For those who can't wait until Beta begins, we have opened up registration for the current Alpha stage of Cosmology@Home. Registration through the boinc client is still disabled, so go to the account creation page for more information.

Tomislaw

---------- 20:29 23.08.2007 ----------

Jakoś nie daję rady  :-k

---------- 20:34 ----------

już poszło



krzyku

Też się podpiąłem do projektu
  

czajmen

cala moc przekazana na ten projekt, juz prawie 0,5k punktow, a to dopiero poczatek. QMC poczeka sobie :)
er Wille zur Macht


Timaxi

Ja mam problem założyłem konto i zamiast pobrania zadania co chwile nawiązuje próbe połączenia z serwerem i tak od 2 dni


Bober

Twórcy projektu postanowili anulować wiele jednostek, które generowały błąd przy próbie wysłania ich do użytkowników. Niestety wiele z nich było w parze do jednostek zalegających jako "pending". Nie zdziwcie się więc jak zobaczycie dużo "0 granted".  :(
Cytat8/28/07 @ 3:27 PM CST - Pending WUs and Restarting Work Generation

Today, we had about 4000 WUs, many of which were left over from over a week ago. Most of the ones that weren't sent out had download errors, which doesn't tend to get fixed when the scheduler decides to resend results. Therefore, I canceled many of these WUs (sort of like cutting out a cancerous mass).

Now that the old WUs are (mostly) gone, I've re-started work generation. Hopefully we'll be able to build back up to around 15k unsent results by tonight.

Sorry for the lost of credits/work/time, but things should be downhill from here.

Przypominam, że projekt jest w fazie Alpha - strata/nie przyznanie punktów się zdarza :(

blusior

To wszystko jasne.Szkoda,że nie widzicie mojego wykresu.Dłuuuga kreska,a potem w dół,a cały czas liczę. :cry: Ale sie na dam,nie zniechęcą mnie niczym  :wink: