Cosmology@Home

Zaczęty przez kempler, 30 Maj 2007, 14:30

Bober

Patrzyłem na twój pending. Jest jeszcze szansa, że nie wszystko dostanie 0. Trzymajmy kciuki  :P

RAD-Poland

CytatNie zdziwcie się więc jak zobaczycie dużo "0 granted" :cry:
oj duuuużo wu  = Cancelled = 1980 pkt przepadło, ale liczymy dalej mimo strat
wstępnie projekt punktował na Athlon 3800+ 2,0@2,2 -  31,2 pkt/h, obecnie 26,5 pkt/h,
w moim przypadku uwzględniając straty typu "grant credit = 0" wyszło 22-23 pkt/h to i tak średnio więcej niż w innych projektach gdzie otrzymuję 16-21 pkt/h
oby więcej taka sytuacja się nie powtórzyła  8)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

czajmen

ja na szczescie stracilem tylko 2 WU, reszta dalej pending, albo juz zapunktowaly.

--- 2007.09.02 09:22 ---

No i dzis jestesmy na 8 miejscu wg RAC.
er Wille zur Macht


Bober

Od jakiegoś czasu można już oglądać nową, całkiem przyjemną stronę Cosmology: test nowej strony.

Stąd zaś można pobrać cosmo-tapety na pulpit.

czajmen

wlasnie zostaly anulowane wszystkie moje taski przez serwer
er Wille zur Macht


kret

umum..może ma ktoś jeszcze invitation code?  :wink:  bo bym sobie w sumie policzył..heh :)

czajmen

ale teraz przeciez rejestowac mozna sie bez przeszkod, no chyba ze to teraz wylaczyli.
er Wille zur Macht


kret

---------- 10:54 16.09.2007 ----------

hm..no próbowałem dziś i jakoś nie koniecznie się dało..wiec myslałem, że nadal jest tak jak na początku :oops:

---------- 22:43 ----------

i dzięki AL'owi już sobie miele próbkę Cosmology :D dzięki :D

Bober

Nowa wersja strony projektu stała się oficjalną  :D

AL

Uwaga! Będą zmiany w cosmo. Polecają jak najszybciej doliczyć liczące się WU i szybko odsyłać, a resztę nie przeliczonych usuwać.

CytatIt looks like I've finally got the stand-alone version of CAMB running on all of the platforms. Since our Beta release is fast approaching, we need to start testing this app immediately.

This app requires different result template files and I am not sure that it will work with the older template files. Therefore, I need to let the queue run down a bit before I hand out the new app version.

Therefore, I've canceled all unsent WUs (i.e. WUs that have not been committed to a platform yet) and turned off the WU generator. At around 5 PM CST tomorrow, I will cancel all outstanding WUs, hand out the new app version, and start creating the new work.

This should give people time to complete the result they are on and send back the result. If the result isn't back by 5 PM CST tomorrow, you will not receive credit, so make sure to manually sync with the server before then if you have to.

For now, I recommend that you cancel all WUs that you cannot complete by the aforementioned deadline. I realize that this will almost certainly cause people to lose credit, but it needs to be done.

Post here if you have any questions/concerns/comments.
____________
Scott Kruger
Project Administrator, Cosmology@Home

Ichnie forum z tą wiadomością

blusior

A czy można poprosić o trzy zdania spolszczenia tej treści.
Dziekuję















AL

Jeśli dobrze zrozumiałem, to mają nową aplikację która chodzi i nie sprawia problemów na wszystkich platformach. W związku z tym projekt przechodzi albo z fazy alpha do beta albo już z bety na pełną operacyjność. Niestety nowa aplikacja potrzebuje innej tabeli plików w związku z czym zawieszono obecnie tworzenie nowych WU. Prosi się też o jak najszybsze odesłanie już pobranych i przeliczonych. Później prawdopodobnie następi krótka przerwa w działaniu projektu w celu podmiany plików - a potem ruszą pełną parą na nowo tym razem używając już nowej aplikacji.

blusior

Dzięki serdeczne AL















jaskij

1. Przechodzi z alpha do beta.
2. Wyniki należy odesłać albo do ok. 9 rano jutro, albo do ok. 3 rano pojutrze (zależnie, czy autor cytatu podanego przez AL'a mieszka w Stanach, czy w Australii.
3. Nawet, jeśli nie anulujecie starych WU przed terminem, najprawdopodobniej i tak nie dostaniecie za nie kredytów.

Tyle ja zrozumiałem z tego tekstu...

PMG

Cosmology ma jakieś kosmiczne punktowanie. Za prawie dwie godziny dostaję 100 punktów chociaż chciałem 28. Chciałem 48 dostałem 100. Tak jest zawsze ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Pigu

oooo czy tak zawsze?  ;D może cosik przeliczę

Bober

Cosmo daje 100 punktów za jednostkę. Niezależnie od czasu jej przeliczania.

Pigu

uuu jakie są średnie czasy na q6600?  ;D

Bober

Tak z 7-8k sekund. Ogólnie przypadek drastycznego overgrantingu  :P

Pigu

wychodzi mi na kalkulatorze z 4,8k/doba z jednego quada... chyba zapłodnię tym 1 rdzeń  ;D

AL

Cytat: Pigu w 29 Luty 2008, 15:44
wychodzi mi na kalkulatorze z 4,8k/doba z jednego quada... chyba zapłodnię tym 1 rdzeń  ;D

Pigu - Ty zboczku jeden ;-)

Pigu

 :-[ cii bo się wyda

PMG

Właśnie - ten projekt ma checkpointy ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

AL

Wydaje mi się, że swego czasu miał - jak jest teraz nie wiem - bo go dawno nie liczyłem.

Payo72

Fajnie było przez ponad 8 miesięcy przewodzić naszemu teamowi w projekcie C@H. Dziś przekazałem władzę ;) ojcu założycielowi. Liczę, że pod nowym przewodnictwem C@H doczeka się własnego działu na naszym forum. :P

Checkpointy działają i mają się dobrze.


Bober

Zmniejszyli do 80, dopóki jednostki będą krótsze.

Pigu

wu są krótsze, punktacja nie zmieniona, rac do osiągnięcia z q6600 to kilkanaście k - zapraszam do cosmo - podniesiemy rac teamu  ;)

Troll81

liczymy dla rac czy dla ludzkości??

stasieks

Cytat: Troll81 w 27 Marzec 2008, 14:10
liczymy dla rac czy dla ludzkości??

No wlasnie. Nie chcialem przerywac watku o RAC ale osobiscie wybieram projekty ktore uwazam za wazne dla nauki. Nie licze dla punktow.

Pigu

Cytat: Pigu w 27 Marzec 2008, 13:12
;)

liczymy różnie - RALPHA liczymy z przyczyn prestiżowych (1sze miejsce na świecie), resztę liczę kosmiczne (no i mam na statach kilka zapychaczy awaryjnych)

Mchl

Cytat: Payo72 w 10 Marzec 2008, 21:25Liczę, że pod nowym przewodnictwem C@H doczeka się własnego działu na naszym forum. :P

Takie zapotrzebowanie najlepiej zgłaszac przez PM. Największe szanse powodzenia :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Ale widzę, że też poskutkowało ;)

MJ19

Ja tak trochę z innej beczki zapytam bo myślę o przerzuceniu mocy na ten projekt.Jak wypada RAC w porównaniu z innymi projektami i czy nie wykrzaczają się WU'sy??

Pigu

#113
rac będziesz miał z 2-3 razy większy (minimum)

edit oczywiście na bardzo szybkich kompach - aplikacja bardzo premiuje szybkie maszyny

MJ19

No to ładnie :) Chyba wkrótce się skuszę ;D

PMG

A próbki raz na jakiś czas sie wypieprzają (czytaj - liczą się 3 godziny i wtedy non stop się restartują ale kiedyś może dochodzą do końca)

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

blusior

Cześć.Możecie mi coś doradzić?Od 10.04 nie pobrałem ani próbki,pokazuje komunikat,że błędny mam url-a jest dobry,że coś jeszcze,a dotąd szedł jak burza.Zerknijcie i cóś doradźcie
http://img147.imageshack.us/img147/255/chbdhe9.jpg

Dzięki-pozdrawiam















Bober

Spróbuj odłączyć i przyłączyć projekt ponownie.

blusior

Cześć Bober.Dzięki,że się odezwałeś.Zrobiłem jak pisałeś,parę razy wcześniej też  zrestartowałem projekt i kiszka.Tym razem taki komunikat
http://img91.imageshack.us/img91/8271/ch2bdhc5.jpg
















Pigu

u mnie pobrało, ale co się porobiło?
Cytat2008-04-22 10:29:04|Cosmology@Home|Message from server: (reached daily quota of 8 results)