Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Cosmology@Home

Zaczęty przez kempler, 30 Maj 2007, 14:30

Bober

Cytat: blusior w 22 Kwiecień 2008, 01:55
Cześć Bober.Dzięki,że się odezwałeś.Zrobiłem jak pisałeś,parę razy wcześniej też  zrestartowałem projekt i kiszka.Tym razem taki komunikat
http://img91.imageshack.us/img91/8271/ch2bdhc5.jpg
Nie wiem czemu upiera się, że użyłeś złego adresu. Chyba że, jednak użyłeś innego niż http://www.cosmologyathome.org/
Natomiast problemu jako takiego u ciebie nie widzę. Musisz po prostu poczekać, aż pojawią się jednostki na twoją konfigurację procesor+OS.

blusior

Jak powiada mój ulubieniec z Torunia-Alleluja i do przodu.Pobrało 2 próbki.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam















xer

Czy Cosmology@Home posiada jakis wygaszacz ekranu ? Z uwagii na typ projektu ciezko mi jest wyobrazic sobie jak taki wygaszacz mialby wygladac ale.....

bazaq


blusior

A szkoda.Wspaniale by było,gdyby wszystkie "kosmiczne "projekty miały swoje wygaszacze...no i polskie strony.Próbowałem przetłumaczyć strony na tłumaczu od Google...ale...no nie wiem.Dłuuugo chyba jeszcze przyjdzie czekać,aż tego typu usługi oddadzą kontekst i sens tłumaczonego tekstu.















kempler

Cytat: blusior w 12 Maj 2008, 23:59
A szkoda.Wspaniale by było,gdyby wszystkie "kosmiczne "projekty miały swoje wygaszacze...no i polskie strony.Próbowałem przetłumaczyć strony na tłumaczu od Google...ale...no nie wiem.Dłuuugo chyba jeszcze przyjdzie czekać,aż tego typu usługi oddadzą kontekst i sens tłumaczonego tekstu.
A co konkretnie Cię interesuje ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Zaproponuj adminowi strony że zrobisz tłumaczenie :D

blusior

Oj stary...jest tyle rzeczy,które chciałbym wiedzieć,np.te znajdujące się na forach,tego jest tyle,ze zamordowałbym Cię swoimi pytaniami i dostał bana za spamowanie ;)B@P to na prawdę porządna marka i stąd czerpie wszystkie póki co wieści o projektach,a głównie kosmicznych.
A te tłumaczenia przez wszelkiego rodzaju tłumacze,raczej słabo ciągle wypadają.Ale...ciagle sie ucze angielskiego,choć we moim wieku... :'(
Pozdrawiam
hej















kempler

Może się zainteresuje tym projektem w najbliższym czasie. Widzę że na forum jest dużo info. Można by uaktualnic informacje o projekcie....

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Automatyczne tłumacze nigdy nie będą doskonałe. Wiem bo pracowałem jako tester dla techlandu przy produktach serii translator. Tłumaczenia na angielski są jeszcze nieźle opracowane. Z francuskim są niezłe problemy i z niemieckim też, o innych językach nie wspomne. W zasadzie założeniem takiego programu jest wsparcie tłumacza przy tłumaczeniach.

Bober

Cosmo zmieniło nieco wygląd strony. Wygląda ciekawie  :D

stasieks

Cosmology ma duzy problem z przyznawaniem punktow (validating). W tej chwili na punkty czeka az 73 000 workunitsow.

Oby dali rade naprawic problem bez straty punktow liczacych !!

Chwilowo proponuje nie pobierac jednostek z projektu - przynajmniej dopoki nie odezwa sie z odpowiedzia co sie posypalo.

Pigu

to przez nasz projekt miesiąca  ;D przeciążyliśmy ich

emik

oj tak tak, oj tak tak


Machloj

no to by wiele wyjaśniało :) bo się dziwiłem, że rac mi nie wzrósł po przesiadce, a w pending prawie 5k pkt siedzi (po claimed) więc jak mi to przyznają to będę się cieszył :)

AiDec

Cytat: Pigu w 08 Lipiec 2008, 17:37
to przez nasz projekt miesiąca  ;D przeciążyliśmy ich

Nie przeciazylismy, to nie (tylko) nasza wina. Zaczalem Cosmo dlugo przed poczatkiem miesiaca i od poczatku byly takie opoznienia. Po pierwszym dniu mialem 10 WU pending, po 5 dniach 80 i tak mniej wiecej to roslo. Teraz mam ok 500 WU pending.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

jarod_e

Z ciekawości sprawdziłem u siebie .... i naliczyłem z 300 wu w pending  :o ,  a to dopiero 2 tydzień liczenia.
Ciekawe kiedy coś z tym zrobią ?

Bober

Nie ma się co martwić. Punkty na pewno będą przyznane, najwyżej trzeba będzie trochę poczekać. Nic nie trzeba przerywać.

Szopler

Ja sobie naliczyłem ze brakuje mi 1000 puntków ;)

KrzychuP

Zaraz sprawdzę swoje

buninek

#140
U mnie ok 42%
Trochę dziwne, ale w sporej cześci wu wymagane kworum już jest.

A swoją drogą może bardziej doświadczeni liczydłowi przedstawią jakieś niechlubne "rekordy" w naliczaniu próbek.

W Riesel Sieeve czekam już ponad miesiąc.

Mam jeszcze pytanie czy w job log są uwzględnione tylko próbki zakończone sukcesem?

Bober

W cosmo jest jakiś problem z validatorem, sprawa jest już zgłoszona na forum, tylko admin projektu gdzieś wsiąkł.

Co do czekania na punkty to kiedyś w Sztaki czekałem 1,5 miesiąca  :P

Mchl

W SETI też się kiedyś czekało... jak jeszcze dzielili sprzęt na BOINC i na Classic.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

to jak w koncu nadrobią to będzie niezła szpilka na wykresie w boincstats :D

KrzychuP

Brak próbek pod windowsa  :o
:(
I jak tu wspierać projekt miesiąca...

Troll81

no to przechodzę na primegrid :D trza dociągnąć do 10k

emik

ja teraz dociągam POEM'a do 25k ;D


KrzychuP

Mam nadzieję, że to było chwilowe, już pobrał następną jednostkę.

Szopler

Workunits waiting for validation   128,132

Nieźle, nieźle...

stasieks

Jest postep, wydaje sie ze "naprawili" problem.

Obecnie wylaczyli "scheduler" zeby "validator" nadrobil jednostki ktore zalegaja w projekcie.


stasieks

I juz po problemie.

Ilosc jednostek oczekujacych na sprawdzenie wolno ale systematycznie sie zmniejsza.

Obecnie 123707.

AiDec

Zmniejsza sie tez ilosc WU w zapasie u mnie :/. A to juz mnie nie cieszy... Scheduler nie dziala, a ja mam juz tylko na 24h liczenia...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

[PBT] Horpah

oj niedobrze, cosmology leży, seti także próbki się kończą co to będzie? co to będzie ... :)

Bober

"The validator is working fine and is validating results. However, this seems to be happening extrordinarily slowly due to overwhelming file IO traffic on the server. We're looking at purchasing a RAID controller and new drives for a serious database setup, but that will probably take a bit. In the mean time, I want to keep the scheduler off to let the validator grind away."

Fatalnie. Wygląda na to, że nie wiedzą dokładnie co się dzieje. A jeśli rozwiązaniem ma być zakup nowego sprzętu, to chyba projekt tak szybko do normy nie wróci  :(

OxyOne

To sie załatwiłem 4 maszyny licza mi po 15-20 min probke kazda po 4 core czyli co 15-20 min 16 probek idzie w błoto. zajebiscie :( :'(
kiedy bedzie cos wiadomo?? kiedy naprawia??tego pewnie najstarsi indianie nie wiedza >:(
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Bober

Dlaczego zaraz w błoto? Gry projekt ruszy odeślą się i na pewno dostaniesz za nie punkty.

AiDec

Cytat: Bober w 12 Lipiec 2008, 12:50
Gdy projekt ruszy odeślą się i na pewno dostaniesz za nie punkty.

A jak sie nie odesla w terminie? U mnie terminy juz blisko...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Bober

Chyba się jeszcze nie zdarzyło żeby w takiej sytuacji przeterminowane próbki nie były zaliczone.

AiDec

Widze ze Cosmo przez chwilke wysylalo WU. Jeden z moich hostow zlapal przed poludniem ok. 15.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

blusior

Macie może jakieś wieści kiedy Cosmo zacznie działać jak trzeba?Tyle dni utknąłem...i kiszka.Zresztą mam milion poważnych problemów,a o to tak pytam,gdyby ktoś mógł odpowiedzieć,albo co zmienić może w ustawieniach,czy co...by to ruszyło.Wszystkie projekty u mnie maja po 100%-zerknijcie w wolnej chwili na zrzuty

1) http://picasaweb.google.pl/blusior/ProjektyBOINCSETIIMojeAstroKosmoGrupyBoincPolandWSieci/photo#5222950122582016642   
   
2)  http://picasaweb.google.pl/blusior/ProjektyBOINCSETIIMojeAstroKosmoGrupyBoincPolandWSieci/photo#5222950118291672034

Dziękuję i pozdrawiam Was serdecznie
Hej