Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Cosmology@Home

Zaczęty przez kempler, 30 Maj 2007, 14:30

emik

Results ready to send   84,999


Bober

A teraz dają 140cr/WU to chyba nieźle? Ktoś to jeszcze liczy?  :P

AiDec

Jak beda placic po 140 za WU o tej samej dlugosci co dawniej (30 min.) to bede liczyl...  ;)  :P



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

próbki przeważnie ok 4 godzin (ale bywają 2 godzinne za 140pkt) ;D, chwilowo wstrzymane -> wyścigi

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

jak zakończę dociąganie coponiektórych projektów na 10k to może dociągnę cosmo do 25k

Payo72

Złe wieści  :(
Snieżyca i spowodowana nią awaria zasilania stały się przyczyną uszkodzenia serwera projektu c@h.
Podobno projekt ma powrócić za około 2 tygodnie. Źródło: http://boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=4346
Pozdrawiam liczących.


Troll81

#206
z okazji roku astronomii zapraszam tutaj

http://www.newscientist.com/gallery/dn16937-iya-images/1



Waldek1989

Po pojawieniu się artykułu w racjonaliście: http://www.racjonalista.pl/index.php/s,38/d,7/t,28789 zastanawiam się nad sensem dalszego liczenia cosmology. Projekt ten ma na celu stworzenie modelu matematycznego wszechświata, który będzie podobny do rzeczywistego. Z artykułu wynika ,że świat nie jest taki jaki widzimy. Nie wiem więc jak się ma ten projekt do aktualnego stanu rzeczy.

Troll81

nie chcesz to nie licz :D nikt nie zmusza :D Zachęcam natomiast do liczenia WCG :D

Waldek1989

tu nie chodzi o chcieć albo nie chcieć tylko o liczenie projektów ,które mają sens. W tym przypadku cosmology traci sens dalszego liczenia.

Troll81

wiele projektów nie ma sensu... z freehalem na czele. Enigma też rewolucji nie zrobi. Komu potrzebny primegrid. SETI też właściwie mało przydatny (jak i cała astronomia :D ) można by tak w nieskończoność. Prawda jest taka że najszybciej odczujemy skutki badań z zakresu biochemii i fizyki. Ale każdy liczy to co lubi :D

kempler

Cytat: solo1979 w 20 Sierpień 2009, 15:08
tu nie chodzi o chcieć albo nie chcieć tylko o liczenie projektów ,które mają sens. W tym przypadku cosmology traci sens dalszego liczenia.
To teoria. A jeśli jest błędna ? Skoro poprzednia teoria jest rzekomo błędna to skąd wiadomo że ta jest poprawna ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

X X X

Cóż za prymitywna reklama lewackiego portalu R. Nie podoba się Cosmo, to masz kilkadziesiąt innych. Tu działa proste prawo rynku - jakby coś nie było potrzebne, to by padło z braku chętnych. A skoro chętni są, to znaczy, że Cosmo jednak jest potrzebne.

A ile punktów trzeba ukręcić w Cosmo, aby dostać bezpłatną prenumeratę Cosmo?
XD

Troll81

to raczej nie była reklama. a i z poglądami na tym portalu się zapoznaje (choć nie ze wszystkimi się zgadzam). Poa tym niektórzy mielą dla punktów (cosmo nieźle płaci) ale fakt że jak się komuś nie podoba to ma w czym wybierać :D

Waldek1989

Jak napisał Troll nie reklamuje żadnych portali, link który podałem nie prowadzi do poglądów kogokolwiek tylko artykułu ,który mnie zaciekawił i pewnie ludzi którzy się trochę interesują nowinkami naukowymi. Co do cosmo to jest to projekt (jak widać po punktach) ,który ma u mnie priorytet i nie napisałem ,że mi się nie podoba. Myślę ,że BOINC dzieli się na kilka typów ludzi,którzy w nim uczestniczą. Pierwsza grupa liczy dla samych punktów i rywalizacji, druga grupa (do której ja się zaliczam), liczy dlatego ,że chce się przyczynić do jakiegoś odkrycia naukowego. I stąd właśnie było moje pytanie o sens liczenia cosmo. Co do teorii czy jest błędna, może jest, tak samo jak ogólna teria względności. Z artykułu wynika ,że ta jest z nią zgodna i jest opisana matematycznie. Nie jest to teoria typu czysto filozoficznego.

goblin

A ja mam małe pytanko

Zacząłem liczyć próbkę. Miała ona około 11h Liczy się ona już ponad 21 godzin a nadal do końca pozostaje ~6 godzin
Czy to normalne że czas zakończenia  tak się wydłuża ?

Aktualnie liczę wyłącznie ten projekt


X X X

Przy pierwszych obliczeniach komp nie potrafi dobrze skalkulować czasu, więc podaje pewne przybliżenie. Realny czas masz dopiero po przeliczeniu pierwszej próbki i tego się trzymaj.

sebiczko12

chciałbym intive code kto moze wysylac na lolex12.1998@o2.pl

Troll81

Cosmology aktualnie nie ma admina.... Moje konto zostało skasowane... i nie mogę go odzyskać.... 17k punktów poszło się....

HolyCrom

to działa?? bo coś nic mi się cosmology nie liczy :/

apohawk

Przez ten bajzel, co tam mają z administracją projektu, odpuściłem sobie Cosmology jakiś czas temu.
No good deed goes unpunished.

Vega

u mnie przelicza próbkę :)

Troll81

Tylko mi na ten przykład skasowali konto.... Próbki są . Ale admina projektu nie ma. Moje apele mają głęboko w D. Zresztą nie tylko moje. Szkoda dla nich liczyć bo nie wiadomo co sie będzie działo z wynikami....

tito

Oooo nowe newsy na głównej się pojawiły. :o

Troll81

czyżby łaskawie pojawił sie jakis admin?