Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Sprzedam] Dell Latitude E5420 i3-2370M

Zaczęty przez michal_saper, 29 Grudzień 2019, 07:47

michal_saper

Niedawno zakupiłem dwa laptopy. Dell 5420 oraz Dell 5430. Lapki zasadniczo miały służyć głównie do internetu, ale poniekąd chciałem móc puścić na nich jakieś projekty. Laptop Dell 5430 wyposażony w procesor i3-3120M spisuje się wspaniale. Dell 5420 zawiódł mnie swoją głośną pracą wentylatora. Każdy ma inną tolerancję na hałas, ale mi to przeszkadza i dlatego chciałbym odsprzedać tego lapka. Tym samym oferta dotyczy Dell 5420.

Specyfikacja :

firma: DELL
model: Latitude E5420
procesor: Intel Core i3-2370M 2,4 Ghz
matryca: 14.0 LED 1366x768
dysk twardy: SSD 120GB sata 2,5 cala
pamięć RAM: 4GB DDr3 (do 16GB)
grafika: INTEL HD GRAPHICS
napęd optyczny: DVDrw
nagłośnienie: High Definition Audio Controller
interfejsy: Network connector (RJ-45), USB 2.0 (1), USB3.0 (2) – 1 USB 3.0/eSATA combo, Stereo headphone/Microphone combo jack, Memory card reader, 54 mm ExpressCard, Docking Connector, VGA, HDMI, 1 Full and 2 Half Mini Card Slots, Optional SmartCard Reader
łączność bezprzewodowa: Wifi ABGN, Bluetooth
łączność: 10/100/1000 MBps Ethernet Rj45
system: zainstalowany system Windows 7 Pro
bateria: dokładnie nietestowana - wskazuje w systemie ok 1h gotowości do pracy - czas orientacyjny
w zestawie: laptop, bateria, zasilacz

Laptop zakupiłem za 480 zł. W pierwszej kolejności wywaliłem Windowsa i wrzuciłem Ubuntu. Po zainstalowaniu BOINCa u puszczeniu próbek okazało się, że wiatrak po dłuższym liczeniu osiąga prędkość do 4000 RPM. Temperatury podczas liczenia to ok 65 stopni z lekko podniesionym tyłem laptopa. W celu bardziej swobodnego dopływu powietrza w dolnej pokrywie wyciąłem kratkę przy wiatraku, a także wyciąłem kratkę wylotową. Jest to wykonane w miarę estetycznie więc w niczym nie przeszkadza.

Z racji tego, że korzystam na co dzień tylko z Linuksa, spróbuje wrzucić dla testu Windowsa, ponieważ w Linuksie jest też kłopot z precyzyjnym działaniem touchpada w tym laptopie, a z tego co podaje producent problem ten (jemu znany) rozwiązuje instalacja sterowników od touchpada. Co do Windowsa to z tego co wiem istnieją programy którymi można skorygować prędkość wentylatora. Ja jednak nie wyobrażam sobie na codzień użytkować Windowsa i dlatego nie chce kombinować w ten sposób

Będę kupował innego lapka tj. Dell 5430 na takim samym procesorze jak ten drugi laptop w którym chłodzenie działa ok. Projekty WCG (microbiome immunity project) liczą się w zależności od konkretnej WU na Dell 5420 od 2:30 do 6:00 godzin. Jeśli ktoś szuka w miarę taniego liczydła to mogę polecić tego lapka. Cenę względem tego za ile kupiłem tego laptopa obniżam i ustalam na 350 zł. Co do kosztów wysyłki jest to do ugadania.


Tomislaw

Do liczenia to raczej nie, ale do przeglądania neta pod linuxem może jeszcze sprzęcik jakiś czas posłużyć.
Jakie tam są DDR-ki, niskonapięciowe L-ki czy zwykłe ? W jakim stanie matryca ?
Wrzuć jakieś fotki.



michal_saper

Matryca matowa. Nie zauważyłem tzw. duszków czy bad pikseli. Kupiłem go z Allegro

https://allegro.pl/oferta/hd-dell-e5420-i3-2-4ghz-2gen-4gb-120gb-ssd-fv23-8150916476?snapshot=MjAxOS0xMi0wNlQxODoxOTozNC44NDVaO2J1eWVyOzM4NDU5NmMwNTdlOTZhZDNmNzQ4NTgyMWFhNTkwZjAxZjVlOTRlYjQwNzc0N2U3Yjg0Mzc0MTU3ZTFiZThiMTI%3D

Jeśli będzie potrzeba więcej zdjęć, wrzucę je dopiero jutro. DDR muszę sprawdzić, nie patrzyłem jakie dokładnie one są.

michal_saper

Przepraszam za nie najlepszą jakość zdjęć. Wykonałem je starym telefonem.