Universe@home i brak statystyk w BOINC stats

Zaczęty przez michal_saper, 09 Styczeń 2020, 15:20

michal_saper

Od niedawna liczę universe, ale pomimo pierwszych 8000 pkt nie widzę tego projektu w boincstats

https://www.boincstats.com/stats/-1/user/detail/122995/projectList

Jaka może być tego przyczyna skoro konto w universe mam na tym samym adresie e-mail jak w przypadku pozostałych projektów ?

tito

Poratuję Cię:
http://www.boincatpoland.org/universe-i-rodo/

michal_saper

W ustawieniach przetwarzania na stronie univesre zaznaczyłem odpowiednie pole. Mam nadzieję, że statystyki dla tego projektu będą widoczne. Dzięki wielkie.

krzyszp

Będą :)

Niestety, wraz z konieczną aktualizacją oprogramowania serwera weszliśmy w RODO, więc nie mogę włączyć eksportowania statystyk automatycznie. Takie mamy prawo.

Co prawda, przede mną jeszcze jest napisanie całej tony tekstu aby całkowicie dostosować projekt do RODO (regulaminy, polityka prywatności itd), ale to poczeka, aż będę miał odpowiednią wiedzę w tym temacie...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

michal_saper

Osobiście uważam, że całe to RODO potrzebne jest jak łysemu grzebień. Wymyślają co chwilę jakieś chore ustawy. U nas w pracy nawet grafik na tablicy nie może wisieć "bo rodo"  W jakim świecie żyjemy.

krzyszp

Cytat: michal_saper w 09 Styczeń 2020, 16:23
Osobiście uważam, że całe to RODO potrzebne jest jak łysemu grzebień. Wymyślają co chwilę jakieś chore ustawy. U nas w pracy nawet grafik na tablicy nie może wisieć "bo rodo"  W jakim świecie żyjemy.
Tu akurat RODO nic nie zakazuje - to Wasz spec od RODO jest niedouczony :)

Ja osobiście same RODO uważam za potrzebne - dzięki niemu znacząco zmniejszyła mi się ilość spamu, bo odmawiam wszystkim portalom targetowania i przesyłania moich danych do innych firm, a popularne serwisy na liście "zaprzyjaźnionych" mają po kilkaset pozycji, głównie o bardzo egzotycznych nazwach, np. Cambridge Analytica ;)

Niemniej fakt, w wypadku BOINC RODO jest upierdliwe ze względu na gromadzenie danych i np. statystyk (co serwer BOINC robi w sposób oczywisty i naturalny).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

michal_saper

Być może jest niedouczony. Ale i tak wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, że w urzędzie czy innym publicznym miejscu, nie zwrócono się do mnie po imieniu czy nazwisku z uwagi na durne przepisy. Jak dla mnie RODO to głupi i w zdecydowanej mierze niepotrzebny wymysł urzędasów. I chyba tyle w tym temacie.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: krzyszp w 09 Styczeń 2020, 16:33
Cytat: michal_saper w 09 Styczeń 2020, 16:23
Osobiście uważam, że całe to RODO potrzebne jest jak łysemu grzebień. Wymyślają co chwilę jakieś chore ustawy. U nas w pracy nawet grafik na tablicy nie może wisieć "bo rodo"  W jakim świecie żyjemy.
Tu akurat RODO nic nie zakazuje - to Wasz spec od RODO jest niedouczony :)

Ja osobiście same RODO uważam za potrzebne - dzięki niemu znacząco zmniejszyła mi się ilość spamu, bo odmawiam wszystkim portalom targetowania i przesyłania moich danych do innych firm, a popularne serwisy na liście "zaprzyjaźnionych" mają po kilkaset pozycji, głównie o bardzo egzotycznych nazwach, np. Cambridge Analytica ;)

Niemniej fakt, w wypadku BOINC RODO jest upierdliwe ze względu na gromadzenie danych i np. statystyk (co serwer BOINC robi w sposób oczywisty i naturalny).

Szanowny Wszechstronny Dyletancie ,... przepraszam, trochę offtop ... ale co Nowymi Odznakami w universe? dobijam do 250 mln ... może COBE za to? serdecznie, Grzegorz Roman Granowski

krzyszp

Nie mam odpowiednich grafik, jak ktoś przygotuje jakieś fajne propozycje, to dodam (może kwazary? planety pozaukładowe? mamy nawet jakieś nasze imiona ostatnio nadane...).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski


krzyszp

Ale satelita nijak nie pasuje do reszty odznak (obiekty kosmiczne pochodzenia naturalnego).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Cytat: krzyszp w 09 Styczeń 2020, 17:44
Ale satelita nijak nie pasuje do reszty odznak (obiekty kosmiczne pochodzenia naturalnego).

rozumiem ...

michal_saper

Universe@home jest widoczne w BOINCstats.  :respect: