Problem z forum

Zaczęty przez krzyszp, 03 Marzec 2020, 05:46

krzyszp

Dostałem maila z prośbą o interwencję.
Otóż dostałem maila z informacją, że po zarejestrowaniu się na forum nie są wysyłane maile aktywacyjne - mógłby ktoś z adminów to sprawdzić i ew. naprawić? Ja obecnie nie mam mocy przerobowych na to...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Podbijam. Problem ciągle nierozwiązany.

Szczur

Tak problem nadal występuje, poza tym tutaj nie działa prawidłowo lub w ogóle jakaś połowa wszystkiego innego

Martin Fox

A może zaorać to wszystko i postawić forumek na discourse i wejść w końcu w XXI wiek?

tito

W sumie jestem za. BOINC się zmienia, wiele informacji z naszego forum jest zupełnie nieprzydatne.
Jeśli będzie nowe forum, to wartościowe informacje się na nim pojawią.

Szczur

również głosuję za czymś nowym, tutaj jeśli nie będzie można się zarejestrować wszystko zdechnie śmiercią naturalną, a część zawartości forum przypomina raczej muzealne wystawy

Martin Fox

Co na to szefostwo?

Grzegorz R. Granowski


krzyszp

Cytat: Martin Fox w 24 Marzec 2022, 11:47
Co na to szefostwo?
A to jest jakieś szefostwo?
Chyba, że mowa o Ojcu Założycielu.

Niemniej, ja nie widzę chętnego do pracy nad obecnym forum (a wystarczyłoby upgrade'y poogarniać), a coż dopiero do opieki nad discordami itd...
Zresztą, samo odpalenie forum na discordzie czy slacku, czy innej nowince było już chyba testowane - i jakoś nie wytrzymało próby czasu.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Ojca Założyciela, to ja nie widziałem tutaj od lat  :(
Nowe forum musiałoby być inicjatywą oddolną. Bez oglądania się na innych.

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 24 Marzec 2022, 20:39
Cytat: Martin Fox w 24 Marzec 2022, 11:47
Co na to szefostwo?
A to jest jakieś szefostwo?
Chyba, że mowa o Ojcu Założycielu.

Niemniej, ja nie widzę chętnego do pracy nad obecnym forum (a wystarczyłoby upgrade'y poogarniać), a coż dopiero do opieki nad discordami itd...
Zresztą, samo odpalenie forum na discordzie czy slacku, czy innej nowince było już chyba testowane - i jakoś nie wytrzymało próby czasu.

Daj dostep do serwera, a postawię i później będę dbał o to, by działało :)
Czas mam, tak samo chęci i wiedzę, więc nie widzę problemu.

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 25 Marzec 2022, 12:23
Cytat: krzyszp w 24 Marzec 2022, 20:39
Cytat: Martin Fox w 24 Marzec 2022, 11:47
Co na to szefostwo?
A to jest jakieś szefostwo?
Chyba, że mowa o Ojcu Założycielu.

Niemniej, ja nie widzę chętnego do pracy nad obecnym forum (a wystarczyłoby upgrade'y poogarniać), a coż dopiero do opieki nad discordami itd...
Zresztą, samo odpalenie forum na discordzie czy slacku, czy innej nowince było już chyba testowane - i jakoś nie wytrzymało próby czasu.

Daj dostep do serwera, a postawię i później będę dbał o to, by działało :)
Czas mam, tak samo chęci i wiedzę, więc nie widzę problemu.
Ale ja nie mam dostępu do serwera.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 25 Marzec 2022, 12:45
Cytat: Martin Fox w 25 Marzec 2022, 12:23
Daj dostep do serwera, a postawię i później będę dbał o to, by działało :)
Czas mam, tak samo chęci i wiedzę, więc nie widzę problemu.
Ale ja nie mam dostępu do serwera.
Ja też nie. Czyli co, mam założyć na swoim? Kto ma dostęp do domeny i będzie mógł zmienić jej delegację? :D

pawg




Tobas

@krzyszp Masz dostęp do serwera.
Ja też mam.

Zmiana silnika forum to fajny pomysł ale jeszcze lepszy by był gdyby udało się przenieść całą zawartość.
Mimo wszystko są to lata naszych dyskusji, przemyśleń, trolowania, wypocin i mądrości ;)

Martin Fox

W teorii się da, jest wątek z instrukcją na forum discourse. Nie jest to proste, ale teoretycznie możliwe.

Pytanie czy warto, czy może lepiej zamrozić obecne forum po postawieniu nowego i zostawić w trybie read-only jako archiwum.

tito


apohawk

Przy wyborze nowego silnika dla forum poproszę, żeby miało API, którym mógłbym edytować posty, to bym może mógł Projekt Miesiąca wskrzesić dla tych nielicznych zainteresowanych  :whistle:
No good deed goes unpunished.

Martin Fox

I co? Temat umarł?

tito


tito

Cytat: Martin Fox w 25 Marzec 2022, 15:54
Cytat: krzyszp w 25 Marzec 2022, 12:45
Cytat: Martin Fox w 25 Marzec 2022, 12:23
Daj dostep do serwera, a postawię i później będę dbał o to, by działało :)
Czas mam, tak samo chęci i wiedzę, więc nie widzę problemu.
Ale ja nie mam dostępu do serwera.
Ja też nie. Czyli co, mam założyć na swoim? Kto ma dostęp do domeny i będzie mógł zmienić jej delegację? :D
Stawiaj forum. Zobaczymy, czy będzie napływ nowych ludzi. A później się podejmie decyzję.

Martin Fox

Cytat: tito w 14 Czerwiec 2022, 20:36
Stawiaj forum. Zobaczymy, czy będzie napływ nowych ludzi. A później się podejmie decyzję.
U siebie?
Luzik, da się zrobić, tylko domena będzie mało powiązana z b@p :D

tito

Wstawi się newsa na głównej, napsize posta na tym forum i się zobaczy.

SzaMoT🍀

Projekt Miesiąca będzie na nowym forum technicznie przygotowany?

SzaMoT🍀

Cytat: Martin Fox w 15 Czerwiec 2022, 13:47
Cytat: tito w 14 Czerwiec 2022, 20:36
Stawiaj forum. Zobaczymy, czy będzie napływ nowych ludzi. A później się podejmie decyzję.
U siebie?
Luzik, da się zrobić, tylko domena będzie mało powiązana z b@p :D

Jak tam postępy z nowym forum?

Martin Fox

Przepraszam, ale robotą troszkę zasypany jestem i aktualnie forum spadło na liście priorytetów   :attack:

Ale mam nadzieję, że przyszły tydzień będzie lepszy. Jeszcze tylko jutro wycieczka do londka i powinno się trochę unormować z robotą, to się wezmę  :whip:

AXm77

Coś nowego w temacie?


Grzegorz R. Granowski

 :ahoy:

podbijam ...

apohawk

#29
Problem niedługo będzie miał TRZY LATA. Moim zdaniem czas poszerzyć grono administratorów forum z dostępem do zarządzania hostingiem. Więcej adminów, większa szansa, że ktoś to naprawi.
No good deed goes unpunished.

SzaMoT🍀

CytatWięcej adminów, większa szansa, że ktoś to naprawi.

:p_arr:
Zapraszamy chętnych z umiejętnościami  :ahoy:

chr80♂°🛰�

W marcu 2022 tito napisał jak sprawa wygląda.  >:(
Ale nadzieja umiera ostatnia.  :dunno:
Powodzenia może akurat się ktoś wstrzeli z wolnym czasem.  :p_arr:

krzyszp

Ja nie widzę problemu w przekazaniu danych logowania komuś, kto to ogarnie.
Sam nie mam czasu, a i niestety mocno zardzewiała moja wiedza na temat całej konfiguracji tutaj (najpierw musiałbym poświęcić masę czasu na wdrożenie się, zanim bym coś zrobił).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

apohawk

Cytat: krzyszp w 08 Styczeń 2023, 17:19
Ja nie widzę problemu w przekazaniu danych logowania komuś, kto to ogarnie.
Sam nie mam czasu, a i niestety mocno zardzewiała moja wiedza na temat całej konfiguracji tutaj (najpierw musiałbym poświęcić masę czasu na wdrożenie się, zanim bym coś zrobił).
Jeśli to stoi na linuksie i mamy dostęp do roota to mogę spróbować te maile ogarnąć. Zmiany silnika forum się nie podejmuję ze względu na ograniczony czas i chęci  %)
No good deed goes unpunished.

SzaMoT🍀

Cytat: apohawk w 10 Styczeń 2023, 17:40
Cytat: krzyszp w 08 Styczeń 2023, 17:19
Ja nie widzę problemu w przekazaniu danych logowania komuś, kto to ogarnie.
Sam nie mam czasu, a i niestety mocno zardzewiała moja wiedza na temat całej konfiguracji tutaj (najpierw musiałbym poświęcić masę czasu na wdrożenie się, zanim bym coś zrobił).
Jeśli to stoi na linuksie i mamy dostęp do roota to mogę spróbować te maile ogarnąć. Zmiany silnika forum się nie podejmuję ze względu na ograniczony czas i chęci  %)

Są jakieś postępy w naprawie? :)

@apohawk
Zgłaszam formalny wniosek o przydzielenie Kamratowi apohawk roli obecnego na forum administratora

krzyszp

Postaram się dzisiaj ogarnąć dane dostępowe (muszę ich poszukać). Jak mi się dzisiaj nie uda, to do końca weekendu już na pewno.
Trochę gorący okres mam w pracy i nie wyrabiam czasowo.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

Może to będzie pomocne - krzyszp jakiś tam temu wspominał, że jest duża kolejka wiadomości do wysłania, powiadomienia na email o nowych odpowiedziach może lepiej wyłączyć by szybciej ogarnąć temat z linkiem aktywacji podczas rejestracji na forum.
Osoby chętne mogą ponownie wysłać link z aktywacją.


PDH

Ahoj B@P  :parrrty: No w końcu się zalogowałem na forum - po kilku latach  ??? Login i hasło zapomniałem, ale po kilkunastu próbach się udało zalogować.
Zróbcie coś z tymi niedochodzącymi wiadomościami e-mail z forum....

krzyszp

Właśnie podniosłem forum do najnowszej dostępnej wersji (w tej linii oczywiście), dodatkowo aktualizuję system hosta.
Zobaczymy, czy to pomoże, jak nie to pogrzebię w ustawieniach mailingu podstawiając może jakiś swój serwer smtp...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka