Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

wpływ innych aplikacji na przeliczanie

Zaczęty przez gaciu, 03 Grudzień 2005, 00:21

gaciu

Zauwazyłem, że gdy oprócz obliczceń boinc-a mam odpalonego na kompie np. torrent-a albo emule-a drastycznie spada mi 'credit granted' choc czas obliczeń jest praktycznie taki sam jak dla WU przeliczonych bez właczonych tego typu aplikacji. Nie przeliczyłem setek czy tysięcy WU więc może to przypadek.  Potrafi ktoś powiedziec cos na ten temat??

Gave

'Granted credit' nie zależy w żaden sposób od Twojego komputera (chyba poza Rozettą). Przy raportowaniu jednostki Twój klient zgłasza jedynie 'claimed credit' - żądane kredytki, które są wyliczane na podstawie czasu pracy nad daną jednostką i benchmarków komputera (im wyższe obie wartości, tym więcej kredytek jest żądanych). Zaś wartość 'granted credit' jest w większości projektów wartością środkową z żądanych kredytek z trzech pierwszych odesłanych rezultatów dla danego workunita (skrajne są odrzucane). Np.: dana jednostka seti jest rozsyłana do 4 użytkowników, pierwsze trzy rezultaty wracają z żądaniem (zależnym od czasu/komputerów): 15, 25, 30 kredytek - wszyscy dostają 25 (czwarty w kolejności nadesłany rezultat nie ma znaczenia przy ustalaniu wysokości przyznanych kredytek - dostaje tyle co poprzednicy).
Więc zaobserwowana przez Ciebie sytuacja to najprawdopodobniej czysty zbieg okoliczności.  :wink: Możesz jedynie sprawdzić czy rózni się czas liczenia takowych jednostek i jeśli nie to czy klient żąda różnej liczby kredytek.

AL

Co do kredytów gwarantowanych-to nie ma to jak rosetta. Wcześniej liczyłem SETI i tam wręcz nie opłacało mi się szybko liczyć. Mój kredyt przewidywany był prawie zawsze znacznie wyższy od tego finalnego-przyznanego-dlatego trochę się zniechęciłem  do tego projektu(ale dzięki temu znalazłem tą grupę-i się przyłączyłem :D) . Teraz liczę głównie tylko ROSETTĘ i tu naliczanie kredytów jest wg.mnie bardziej sprawiedliwe-szybciej liczysz=więcej kredytów (bez kantowania i obcinania).

matti_tm

Szybsze obliczenia zawsze się opłacają. Nawet jeśli się okazuje, że za każdą jednostkę otrzymasz mniej niż Twój claimed credit, to jeśli przeliczanie jednostki trwa krócej, to w danym czasie przeliczysz więcej jednostek, co summa summarum przełoży się na większą ilość punktów.

Nota bene na BoincStats była ostatnio ankieta pytająca dlaczego liczysz w BOINCu: dla nauki, czy dla punktów...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl