Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Liczenie na GPU AMD 2020

Zaczęty przez flaku, 07 Maj 2020, 13:44

flaku

Cześć.
Przymierzam się właśnie do zakupu nowej maszyny do codziennego użytkowania, głównie gry plus edukacja, oczywiście z BOINC działającym w tle. Zastanawiam się, czy jest sens nawet patrzeć na ofertę GPU od AMD. Zdecydowana większość projektów działa na CUDA, którego nie obsłużę. Szukanie liczb pierwszych i tym podobne matematyczne mnie nie interesują, jedyny projekt, który udało mi się znaleźć i który powinien działać na AMD o ile dobrze rozumiem to MilkyWay, bo korzysta z openCL. Tylko trochę słabo mieć liczydło, które jest w stanie obsłużyć tylko jeden projekt, który w każdym momencie może się wysypać/zakończyć. Są jeszcze jakieś inne projekty, które nie potrzebują CUDA? Może ktoś, kto bardziej siedzi w temacie wie, jakie są perspektywy na przyszłość i czy projekty mają w planach się uniezależnić od technologii Nvidii?

kva.pl

Niestety nvidia nadaje sie dla nas aktualnie znacznie lepiej. I nic nie wskazuje na to zeby sie to mialo zmienic.

flaku

A jak to wygląda z liczeniem pod Linuxem? Bo szczerze mówiąc myślę nad rozpoczęciem przygody z jakimś Ubuntu, czy steamOS i się naczytałem, o problemach wynikających wsparcia ze strony Nvidii dla opensourcowych driverów, ale nie wiem na ile te informacje są aktualne.

Tomislaw

#3
W Ubuntu 20.04 masz do wyboru własnościowy sterownik od nVidia.  Karta liczy bez najmniejszych problemów.



Szopler

Jak Folding obecnie - chodzi lepiej na NVIDII czy na AMD?

tito

http://www.boincatpoland.org/boinc-na-linuxie/
Tu masz coś o liczeniu na Linuxie.
AMD rządzi w Einstein i chyba tylko tam.