Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (5. edycja)

Zaczęty przez tito, 11 Maj 2020, 14:53

kva.pl

Tak, zdecydowanie. W ogóle kilkanaście osób które znam ma już covida, jedna pod respiratorem.

tito

Jestem na statku, kontakty z personelem lądowym zredukowane do minimum. Jeszcze 40 dni jestem bezpieczny.

kva.pl


andy101fah


tito



Grzegorz R. Granowski



Grzegorz R. Granowski


tito


Grzegorz R. Granowski


sknd

coś mało się dzieje.. .wszyscy spacerują?  XD

kva.pl


SzaMoT🍀

A ja niedawno wróciłem z lasu i jestem średnio zadowolony tylko 1 borowik, kozi broda trochę kani reszta podgrzybków.
Dużo ludzi w lasach

sknd

kozi broda? znaczy się kozak? moje ulubione (w zbieraniu)  :)

SzaMoT🍀

Kozi broda znaczy u mnie siedzuń sosnowy.
Dziś godzinny wypad do lasu, trochę podgrzybków i 2 kozaki babka.

sknd

aaa, tego nie jadłem (jeszcze) ale słyszałem że już nie są pod ochroną więc spróbuję, kolega wczoraj mówił że je uwielbia.

Grzegorz R. Granowski


stasieks

Kamraci, podpowiedzcie który projekt karmi stare GPU (Radeon HD 7800) ale nie obciąża przy tym procesora. Np. Einstein Gravitational Wave search O2 Multi-Directional GPU zabiera 1 GPU i do tego 0,9 CPU. Chciałbym wykorzystać CPU np do WCG i GPU do innego projektu, najlepiej nie szukanie liczb pierwszych.

tito

To zostaje Ci tylko MilkyWay. Reszta to matematyka.

Grzegorz R. Granowski

Szanowności ... Sz.P., Kamrat Krzysztof Piszczek ... obiecał mi odznakę za 250 mln w universie ???

czy mogę wiedzieć kiedy owąż odznakę dostanę ???

uprzejmości ... Grzegorz Roman Granowski ...

sknd


kva.pl

Jutro premiera Ryzenow 5000. Spodobaja sie Wam  :parrrty:

tito

Nie mam w planach póki co.
Możliwe, że w przyszłym roku, albo za 2 lata. Teraz nie mam ciśnienia.

Krzysiak

Cytat: kva.pl w 04 Listopad 2020, 12:19
Jutro premiera Ryzenow 5000. Spodobaja sie Wam  :parrrty:

Bardzo? :) w porównaniu do 3900x


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

Czy bardzo? Powiem tak. Moj 3900x w glownym kompie zostanie zastapiony zamowionym jutro minute po premierze 5950x. Threadripper 1950x nastomiast pojdzie do pudla bo liczenie na nim przestalo miec dla mnie sens  :whistle:

Krzysiak

Ja jak coś to AMD Ryzen 9 5900X pod koniec miesiąca


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Cytat: kva.pl w 04 Listopad 2020, 16:35
Czy bardzo? Powiem tak. Moj 3900x w glownym kompie zostanie zastapiony zamowionym jutro minute po premierze 5950x. Threadripper 1950x nastomiast pojdzie do pudla bo liczenie na nim przestalo miec dla mnie sens  :whistle:
Masz ambitne plany  :p_arr:

kva.pl


tito

Nieźle - jak ceny spadną to może wymienię 2700. Może. Ostatnio mam coraz mniejsze ciśnienie na nowy sprzęt.

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

No wiec wlasnie. 3700x i 1950x zostana zastapione jednym 5950x. Pomijajac kwestie miejsca to pobor pradu bedzie ze trzy razy mniejszy, a wydajnosc ta sama  %)

PoznanskaPyra

Mam 3900x i płytę X570. Więc również się czaję na 5900x lub 5950x :P
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

kva.pl

x-kom leci w kulki. Dzis mial byc kurier, a dostalem maila, ze moje zamowienie nie jest kompletne i bede czekal. Dlaczego? Bo gratisowe vouchery do Far Cry 6 im sie niby skonczyly. No chyba ich....

Grzegorz R. Granowski

serdeczności ...

zachęcam do dołączenia do liczenia SoB albo PSP ... w Primegridzie w zgodzie z Ideą 'Rozwiążmy Wspólnie Problem Sierpińskiego' ...

nowe ryzeny 5000 ... wg mnie bez rewelacji ... przy 3970x ... 32 rdzeniowym ... raczej ... wypadają słabo ... zresztą przy 2990x ... również ...

serdeczności, Grzegorz Roman Granowski ....

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kva.pl

2990WX jest w BOINC rozjeżdżany przez 5950 mający połowę rdzeni i biorący 1/3 prądu. Że już nie wspomnę o tym że do 5950x wystarczy płyta za 500 zł. No jak to jest bez rewelacji to ja nie wiem co jest rewelacja ;) Threadrippery pierwszej generacji straciły rację bytu, jedyne zastosowanie to obsługa wielu GPU dzięki liniom PCIE.
Nowe threadrippery są oczywiście lepsze ale też znacznie droższe. W cenie zestawu z 3970x można mieć dwa na 5950x i te dwa będą znacznie wydajniejsze :)

Grzegorz R. Granowski

Cytat: kva.pl w 06 Listopad 2020, 12:35
2990WX jest w BOINC rozjeżdżany przez 5950 mający połowę rdzeni i biorący 1/3 prądu. Że już nie wspomnę o tym że do 5950x wystarczy płyta za 500 zł. No jak to jest bez rewelacji to ja nie wiem co jest rewelacja ;) Threadrippery pierwszej generacji straciły rację bytu, jedyne zastosowanie to obsługa wielu GPU dzięki liniom PCIE.
Nowe threadrippery są oczywiście lepsze ale też znacznie droższe. W cenie zestawu z 3970x można mieć dwa na 5950x i te dwa będą znacznie wydajniejsze :)

rozumiem, dziękuję za opinię ... a jak ma się 2990x do 5950 jeśli chodzi o wydajność, nie prąd ... wydaje się, na chłopski rozum, że dwa razy więcej rdzeni to dwa razy większa wydajność ... czy tak jest w rzeczywistości ???

uprzejmie, Grzegorz Roman Granowski ...

ps. mam nadzieję, ze moje 2990x x 4 plus 3970x x 2 będą służyc latami jeszcze ... dla Rozwiazania Problemu Sierpińskiego ...

kva.pl

W WCG 5950x jest wydajniejszy od 2990WX. Jeszcze nie wiem dokladnie o ile ale jak kurier przyjedzie to sprawdze :)

2990WX to Ci polecam sprzedac poki sa cos warte jeszcze.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: kva.pl w 06 Listopad 2020, 12:46
W WCG 5950x jest wydajniejszy od 2990WX. Jeszcze nie wiem dokladnie o ile ale jak kurier przyjedzie to sprawdze :)

2990WX to Ci polecam sprzedac poki sa cos warte jeszcze.

2990wx akurat dobrze służą już lata ...