Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (5. edycja)

Zaczęty przez tito, 11 Maj 2020, 14:53

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 07 Październik 2021, 11:32
Żoneczka się naparła - 12go jedziemy do Egiptu zrobić Advanced (nurkowanie do 30m) i zrobić dodatkowych parę nurów.
Do tego kupujemy swoje butle, aby w Polsce jak najbardziej się uniezależnić.
A kasa mogłaby pójść na BOINC...
XD
Są rzeczy ważne i ważniejsze.  :love: :love2:

tito


Grzegorz R. Granowski


tito

#963
Pomóżcie.
Mam nowego laptopa - chciałem pracować na UBUNTU, ale projekt padł - nieważne.
Zainstalowałem Windowsa.
Uruchomiłem UBUNTU na WSL (target to oczywiście Universe), ale po dołączeniu do projektu pisze mi:
11-Oct-2021 11:49:17 [---] Setting up project and slot directories
dir_open: Could not open directory 'slots' from '/home/tito'.

komenda /etc/init.d/boinc-client start
zwraca mi komunikat:
* Starting BOINC core client: boinc                                                                             [ OK ]
* Setting up scheduling for BOINC core client and children:                                                           
renice: failed to set priority for 831 (process ID): Operation not permitted
renice: failed to set priority for 831 (process ID): Operation not permitted

Próbowałem wersjo 18,04 20,04 20,04 z upgrdade

Przez to pobiera mi tylko 1 WU z Universa i kicha
Co blokuje dostęp?

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 11 Październik 2021, 11:55
Pomóżcie.
Mam nowego laptopa - chciałem pracować na UBUNTU, ale projekt padł - nieważne.
Zainstalowałem Windowsa.
Uruchomiłem UBUNTU na WSL (target to oczywiście Universe), ale po dołączeniu do projektu pisze mi:
11-Oct-2021 11:49:17 [---] Setting up project and slot directories
dir_open: Could not open directory 'slots' from '/home/tito'.

komenda /etc/init.d/boinc-client start
zwraca mi komunikat:
* Starting BOINC core client: boinc                                                                             [ OK ]
* Setting up scheduling for BOINC core client and children:                                                           
renice: failed to set priority for 831 (process ID): Operation not permitted
renice: failed to set priority for 831 (process ID): Operation not permitted

Próbowałem wersjo 18,04 20,04 20,04 z upgrdade

Przez to pobiera mi tylko 1 WU z Universa i kicha
Co blokuje dostęp?

https://askubuntu.com/questions/779657/how-to-change-the-priority-of-the-process-using-command-line

?

tito


necavi

CytatTeraz nurkowanie

Nie samym boinciem człowiek żyje :parrrty:

Puma

Hejka . :ahoy:  Znów parę rzeczy obmyśliłem parę  dni temu .  Tak więc po kolei. Jak są ciepłownie to dodać turbinkę parową aby węglem uzyskiwać też prąd jak wiadomo na  ten czas coś się tym sposobem myślę zaoszczędzi .  Drugie -- magnetyczne lodowisko dla  dzieciaków plus może pas parenasto metrowy magnesu coś jak wylana woda w zimę na mrozie by było też magnetycznymi butami lub zjeżdżalnia magnetyczna coś jak sanki co by przy końcu komputer zwalniał dzieciak by na końcówce zjeżdżał na plastiku a sanki chowałyby się jak ruchoma schody i wracałyby spowrotem. Trzecie - to Przemysłowe ( Cewki ) to ten  sam "temat" co z małymi co miałyby  statkami pływać Amerykańskiego patentu chyba co potrafi jedna wielkości piłki rugby trzymać  prąd około roku przez 24 godziny jakby spawać tylko chyba oni nie widzieli pożytku jej i była by ta cewka przemysłowa w kontenerze wielkości tira najrozsądniej by był od jednej do trzech sztuk w nim statki by pływały gdzieś naprzykład  i napełniało by się gdzie najtaniej i ze statku na ciężarówkę i do elektrowni podłączyć do sieci i małe obmyślenie jeszcze dodatkowo jeszcze by było można samolot transportowy z kontenerami który by korzystał z energii którejś z cewek ( przy takiej  kumulacji energii nie wiem czy by procent prądu zużyło) na przykład lot międzykontynentalny gdyby miał silniki elektryczne -- no ale szybko by załatwiło by się prąd i ostatnie to temat znad chmurami -- Zbudować żagiel który by kumulował cały czas prąd a jak to możliwe jak ktoś zna temat tzw. ufa znad Finlndiitam fruwał wirnik elektromagnetyczny rosjan to dał by rade w  próżni myślę i by tam tam latały tym napędem a jak są to lepszym i by przylatywałyby do naładowania i rozrastałoby się to jak stacje benzynowe.

tito

2gi dzień nurkowania zaliczony łącznie z kursem Advanced (do 30m). W porównaniu z polskimi standardami to lipa straszliwa, ale i lepiej niż w innych centrach.
W każdym bądź razie technika się poprawia.
No i oczywiście widoczki :)

Puma

A i jeszcze jedno :)  przypomniałem se co dłuższy czas temu obmyśliłem ale to z dziedziny budowlanki -- pamiętacie tzw. FADROMY ze Stalowej Woli takie żółte duże na kołach co od dołu do góry piasek nabierają to takie same żeby były tylko  jak koparki tylko dwa ramienia po obu stronach  i by od góry w dół się wgryzały też by miały tak dużą łychę i były by do takiego mobilnego poruszania się np.  szybki wykop pod domek .  :book:

chr80♂°🛰�

Cytat: Puma w 13 Październik 2021, 18:29
Hejka . :ahoy:  Znów parę rzeczy obmyśliłem parę  dni temu .  Tak więc po kolei. Jak są ciepłownie to dodać turbinkę parową aby węglem uzyskiwać też prąd jak wiadomo na  ten czas coś się tym sposobem myślę zaoszczędzi .  Drugie -- magnetyczne lodowisko dla  dzieciaków plus może pas parenasto metrowy magnesu coś jak wylana woda w zimę na mrozie by było też magnetycznymi butami lub zjeżdżalnia magnetyczna coś jak sanki co by przy końcu komputer zwalniał dzieciak by na końcówce zjeżdżał na plastiku a sanki chowałyby się jak ruchoma schody i wracałyby spowrotem. Trzecie - to Przemysłowe ( Cewki ) to ten  sam "temat" co z małymi co miałyby  statkami pływać Amerykańskiego patentu chyba co potrafi jedna wielkości piłki rugby trzymać  prąd około roku przez 24 godziny jakby spawać tylko chyba oni nie widzieli pożytku jej i była by ta cewka przemysłowa w kontenerze wielkości tira najrozsądniej by był od jednej do trzech sztuk w nim statki by pływały gdzieś naprzykład  i napełniało by się gdzie najtaniej i ze statku na ciężarówkę i do elektrowni podłączyć do sieci i małe obmyślenie jeszcze dodatkowo jeszcze by było można samolot transportowy z kontenerami który by korzystał z energii którejś z cewek ( przy takiej  kumulacji energii nie wiem czy by procent prądu zużyło) na przykład lot międzykontynentalny gdyby miał silniki elektryczne -- no ale szybko by załatwiło by się prąd i ostatnie to temat znad chmurami -- Zbudować żagiel który by kumulował cały czas prąd a jak to możliwe jak ktoś zna temat tzw. ufa znad Finlndiitam fruwał wirnik elektromagnetyczny rosjan to dał by rade w  próżni myślę i by tam tam latały tym napędem a jak są to lepszym i by przylatywałyby do naładowania i rozrastałoby się to jak stacje benzynowe.
W Polsce?  :facepalm2:
Jakbyś chciał wytwarzać prąd w ten sposób i zajmować się jego dystrybucją to są trzy możliwości:
1. Idziesz leżeć do kryminału. 2. Przejmują twoje prądotwórcze urządzenia. 3. Zostałbyś sam ze swoim prądem, a na końcu wariatkowo.  %)


tito

Dziś ostatni dzień nurkowy.
Rafy oczywiście piękne, z ciekawszych stworzeń to żółw, rekinek (podobno 1,2m), płaszczek sporo, murena, ryba krokodyla.
Z ciekawostek: kibelki (sztuk 2) na których można usiąść, resztki jakiegoś stateczku (kadłuba nie ma, ale agregat prądotwórczy jeszcze w dobrym stanie - nasze Janusze biznesu by go zrobili i sprzedali jako nieśmigany.
Złe wiadomości to takie, że trzeba się doposażyć w sprzęt - rozmowy z innymi nurkami procentują.

Chwila na reklamę: jeśli ktoś chciałby zacząć, kontynuować przygodę to ze spokojem sumienia mogę polecić Deep South z Marsa Alam - Kontakt na Monikę Lis np na Facebook.

andy101fah

A fotki gdzie ??. Nacieszylibyśmy oczy.  :whip: :whip:


tito

Fotek brak - moich. Wrzucę z domu trochę fotek od Moniki - cały czas pływała z nami.
Filmy dopiero obrobię w domu, ale trochę lipa. Nie wiedziałem, że potrzeba filtru na kamerkę i jest trochę niebiesko :)
Ale cały czas się rozwijam.

tito

https://drive.google.com/file/d/1YIJ4i5x2vkS2apA7EvwMVZL1Nhd7xpyN/view?usp=sharing
(link ograniczony czasowo - kiedyś zniknie)
Pierwszy filmik, na nim głównie piękno raf. W czasie obróbki zdjęty delikatnie kolor niebieski i podbity czerwony. Żoneczka mówi, że faktycznie lepiej jest.

SzaMoT🍀

Ładne widoki podwodnego świata  :p_arr:
Na wodzie pewnie masz sporo godzin spędzone, a pod wodą?

tito

Pod wodą poniżej 40tu nurkowań ze średnią 40 minut.
https://drive.google.com/file/d/1KilU8lFIR4HA5RTkPogPVhmhEoAl88l0/view?usp=sharing
Tu drugi filmik - chyba najlepszy mój nur.
Wrak (ledwo widoczny) z nieźle zachowanym silnikiem głównym i agregatem. Do tego kanion - świetnie widać wartość doświetlenia rafy koralowej.

Puma

Cześć. Lusterko w Smart Phone(komórce) z RGB podświetleniem w nocy dookoła krawędzi koma.  %)

pawg

Dla mnie samo płynięcie statkiem jest sukcesem, a co tam dopiero nurkowanie



tito


pawg

Już w porcie w Gdyni zaczynało mi się kręcić w głowie  :sick: i musiałem cały rejs na Hel stać na nogach



chr80♂°🛰�

Cytat: pawg w 31 Październik 2021, 00:51
Już w porcie w Gdyni zaczynało mi się kręcić w głowie  :sick: i musiałem cały rejs na Hel stać na nogach
Może masz coś z błędnikiem, ponoć 1,5 roku się regeneruje.

tito

Cytat: pawg w 31 Październik 2021, 00:51
Już w porcie w Gdyni zaczynało mi się kręcić w głowie  :sick: i musiałem cały rejs na Hel stać na nogach
Mój syn ma to samo, a nurkuje bezproblemowo. Jakby co to spróbuj.  :ahoy:

Krzysiak

Próbowałem dziś obejrzeć sobie na TV jeden film który znajdował się na Apple TV  4K HDR ATMOS :)
Po godzinie walki mało Ku.... mnie nie trafiła, filmu nie obejrzałem  >:( do konta na TV się nie zalogowałem bo nie  :wth:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski



tito


andy101fah

No to pisać i wrzucać fotki swoich liczydełek do Boinc, nie problem liczyć na najszybszych maszynkach, niechaj ktoś wrzuci najsłabszą maszynkę na której odpalił boinc najlepiej bez interface graficznego, w konsoli na windows lub linux. Smartfony nie liczą się tylko architektura 16 lub 32 bit.  :whip: :whip: :whip:  :attack: :attack: :attack:

SzaMoT🍀

Cytat: tito w 07 Listopad 2021, 08:38
Cóż za cisza na forum...w uszach dzwoni.

:ahoy:
Nie wiadomo co kolejne dni przyniosą dobrego ale cieszmy się tym co jest i pomału "turlajmy" projekty według własnej wizji, mogę obiecać, że nie będę  zachęcać do  "wspólnych" jakiś tam "wyścigów".
Jest strona projektu i kto ma wizje brania w tym udział, ten wie  :p_arr:

Widziałem na mapie burz dziś że dla północy Polski coś tam się zadziało, wczoraj byłem w lesie i trochę te chmury przerażały.
Leśnicy mówią, że tam gdzie są szlaki (ścieżki wydeptane przez zwierzęta lasu) tam nie widać wyładowań, a już raz uciekałem przed burzą, prawie byłem "posrany" *(drewno pozyskiwałem), było słońce piękna pogoda, dobrze że do wioski miałem kilometr.

Przedstawcie swoje wizje odnośnie przetwarzania rozproszonego, jest iskra do odznak, punktów?

To moja wizja jest taka na wynajętych CPU, 1 rdzeń dla PRPNet server, 2 rdzeń w tej samej instancji dowolny projekt co mnie poniesie w danej chwili.

Tylko trzeba to wszystko zgranie poustawiać i być wypoczętym w danej chwili konfigurując to, bo przy ilości np. 8 można pomylić się z nazwami IP i mieć uczucie że coś się pomyliło, może w końcu się czegoś w konsoli nauczę  %)

Projekt Pomiary iThena generował takie obciążenie sieci, że aż się dziwie, że nie dostałem inf. o zaprzestaniu kilkunastu VPS.
Projektanci Pomiary iThena nie mają za bardzo ochoty  na aktualizację odznak, a miedzy czasie tworzą inne podprojekty nie zważywszy co użytkownicy podpięci, pod projekt sygnalizują, Amen  %)




tito

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 07 Listopad 2021, 16:18
...

Projekt Pomiary iThena generował takie obciążenie sieci, że aż się dziwie, że nie dostałem inf. o zaprzestaniu kilkunastu VPS.
Projektanci Pomiary iThena nie mają za bardzo ochoty  na aktualizację odznak, a miedzy czasie tworzą inne podprojekty nie zważywszy co użytkownicy podpięci, pod projekt sygnalizują, Amen  %)

Tak tylko wspomnę, że projektant IThena ma na sumieniu kilka innych projektów, gdzie miał "wywalone" na użytkowników, zaś projekty te skończyły się mniej więcej tak: "end". Dlatego nie ważne jaki będzie kolejny projekt, ja w nim nie będę brał udziału, oraz zachęcał innych do liczenia.

chr80♂°🛰�

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 07 Listopad 2021, 16:18
Cytat: tito w 07 Listopad 2021, 08:38
Cóż za cisza na forum...w uszach dzwoni.
:ahoy:

Przedstawcie swoje wizje odnośnie przetwarzania rozproszonego, jest iskra do odznak, punktów?

Pewnie, że jest. To zawsze jakiś wyznacznik. Wiem co moje komputery lubią  ;D.

tito


SzaMoT🍀

Cytat: chris80uppers w 07 Listopad 2021, 19:12
Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 07 Listopad 2021, 16:18
Cytat: tito w 07 Listopad 2021, 08:38
Cóż za cisza na forum...w uszach dzwoni.
:ahoy:

Przedstawcie swoje wizje odnośnie przetwarzania rozproszonego, jest iskra do odznak, punktów?

Pewnie, że jest. To zawsze jakiś wyznacznik. Wiem co moje komputery lubią  ;D.

Zmieniłem drużynę z myślą o wynajęciu CPU, GPU za jakiś czas. .
Obecnie całą flotę wynajętą mam w Tiktalik i jestem zadowolony z ceny i z wydajności .
Ceny prądu, dla firm skoczą do góry, bardziej niż u indywidualnych odbiorców.
Takie dotarły do mnie inf. jak się mylę to poprawcie mnie, w sieci można znaleźć,
dużo zapowiedzi odnośnie inf. hiperinflacja podobnej z lat 90.

chr80♂°🛰�

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 09 Listopad 2021, 16:02
Cytat: chris80uppers w 07 Listopad 2021, 19:12
Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 07 Listopad 2021, 16:18
Cytat: tito w 07 Listopad 2021, 08:38
Cóż za cisza na forum...w uszach dzwoni.
:ahoy:

Przedstawcie swoje wizje odnośnie przetwarzania rozproszonego, jest iskra do odznak, punktów?

Pewnie, że jest. To zawsze jakiś wyznacznik. Wiem co moje komputery lubią  ;D.

Zmieniłem drużynę z myślą o wynajęciu CPU, GPU za jakiś czas. .
Obecnie całą flotę wynajętą mam w Tiktalik i jestem zadowolony z ceny i z wydajności .
Ceny prądu, dla firm skoczą do góry, bardziej niż u indywidualnych odbiorców.
Takie dotarły do mnie inf. jak się mylę to poprawcie mnie, w sieci można znaleźć,
dużo zapowiedzi odnośnie inf. hiperinflacja podobnej z lat 90.

Chyba się nie mylisz. Niestety!
Na chwilę obecną i nadchodzących cenach prądu w Polsce
oraz coraz głębszym zaglądaniu do kieszeni obywateli przez umiłowanych przywódców :sick: nie wygląda to za ciekawie.  :bad:
Polscy użytkownicy BOINC podupadną w punktacji, jedyny ratunek to przejście do chmury  :p_arr:  :love2:.
A z oszczędnościami to zamienić złotego na euro lub fizyczne złoto.

tito


Grzegorz R. Granowski



tito


Grzegorz R. Granowski