Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (5. edycja)

Zaczęty przez tito, 11 Maj 2020, 14:53


chr80♂°🛰�


tito


chr80♂°🛰�


tito

 :ahoy:
Turcja/Izrael - piękna pogoda, ale...
Statek przez 11 lat pływał po Norwegii, troszeczkę zimniej tam było, a tu - chłodnice niedowymiarowane i wszystko zaczyna się gotować. A jest dopiero maj.

pawg




tito

Raczej chodzi o wyładunek.
Potrzebujemy silnika głównego pracującego na prądnice wałową, oraz mamy specjalny system wyładunkowy obejmujący 2 turbokompresory - one pobierają (na chwilę obecną) po 550kW sprężając powietrze do ~~ 2 bar - to właśnie to, jako chłodzne wodą słodką, się gotuje. Bo woda słodka jest chłodzona przez wodę morską i tu chłodnice są niedowymiarowane.

Puma

Cześć. a znalazłem taki ciekawy artykulik  więc się podziele  https://www.gry-online.pl/hardware/nowy-material-pozwoli-na-zwiekszenie-wydajnosci-procesorow/zb21eba

tito

Ileż to nowych technologii nie jeset wdrażanych ze względu na koszty...

Puma

No ale to Californijski -- prawdopodobnie z Foldingu lub Boinca tam wdrażanych jest większość   %)  Foldinga ma Stanford ale medyczne  to pewnie BOINC z Berkeley

chr80♂°🛰�

Cytat: Puma w 20 Maj 2022, 15:30
Cześć. a znalazłem taki ciekawy artykulik  więc się podziele  https://www.gry-online.pl/hardware/nowy-material-pozwoli-na-zwiekszenie-wydajnosci-procesorow/zb21eba
To są newsy produkowane dla ilości kliknięć i wpływów z reklam.
Był grafen. I nie ma.

Puma

#1291
Cześć : ahoy:  to może być hit   :)   rakieta obwinięta w cudzysłowiu w drona wznoszącego ją na kilometry (i na parenastu by odpadał) do prędkości  koło macha i wtedy by odpalała --- bo słyszałem że podczas startów bardzo dużo wcina paliwa

necavi

@Puma ...a dron zasilamy z ogniwa modelarskiego coby było tanio :D

tito


Grzegorz R. Granowski



Grzegorz R. Granowski


tito



tito

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/frontier-pierwszy-eksaskalarny-superkomputer-napedzaja-go-topowe.html

Kupować sprzęt Kamraci. BOINC ma być szybszy.

necavi

@tito zabawka składająca się z 9472 64-rdzeniowych procesorów AMD Epyc 3 pewnie by zmieściła się w mojej piwnicy, ale są 2 problemy:
- na chałupę mam przyznane tylko 7 kW, a to ssie więcej
- windows obsługujący taką liczbę procy będzie pieorńsko drogi
Wniosek - poczekam :dunno:

tito

Raczej chodziło mi, aby Kamraci kupowali zwykły sprzęt zgodnie z ideą BOINCa, lecz zwiększyli nakłady:
na sprzęt,
na prąd,
czasowe na optymalizację liczenia.
  :arrr:
Ja czekam na nową serię NVidii 40x0 i wtedy zdecyduję (lub nie) o wymianie 1080ti.

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 30 Maj 2022, 21:40
Raczej chodziło mi, aby Kamraci kupowali zwykły sprzęt zgodnie z ideą BOINCa, lecz zwiększyli nakłady:
na sprzęt,
na prąd,
czasowe na optymalizację liczenia.
  :arrr:
Ja czekam na nową serię NVidii 40x0 i wtedy zdecyduję (lub nie) o wymianie 1080ti.
Może wtedy ceny serii 30x0 polecą w dół.

Martin Fox

@tito w dzisiejszych czasach to się krypto kopie a nie boinc liczy

SzaMoT🍀

Cytat: Martin Fox w 01 Czerwiec 2022, 09:55
@tito w dzisiejszych czasach to się krypto kopie a nie boinc liczy

@Martin Fox wyjaśnij proszę jaki był cel propozycji "nowego Forum" skoro masz takie przekonania?

tito

Cytat: Martin Fox w 01 Czerwiec 2022, 09:55
@tito w dzisiejszych czasach to się krypto kopie a nie boinc liczy
Chyba sobie żarty stroisz. Od tego raka trzymam się z daleka.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 01 Czerwiec 2022, 11:14
Cytat: Martin Fox w 01 Czerwiec 2022, 09:55
@tito w dzisiejszych czasach to się krypto kopie a nie boinc liczy
Chyba sobie żarty stroisz. Od tego raka trzymam się z daleka.

:p_arr: :p_arr:

chr80♂°🛰�


tito


sknd


tito


Martin Fox

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 01 Czerwiec 2022, 11:09
Cytat: Martin Fox w 01 Czerwiec 2022, 09:55
@tito w dzisiejszych czasach to się krypto kopie a nie boinc liczy

@Martin Fox wyjaśnij proszę jaki był cel propozycji "nowego Forum" skoro masz takie przekonania?

No proszę proszę ile osób się odezwało 😂
Wystarczy tylko wsadzić kij w mrowisko.

A poważnie - jakbym tak myślał to bym tu nie był. Ale ciężko jest kogokolwiek teraz przekonać do liczenia dla idei. Jednak 99% od razu myśli o kopaniu.

tito


Martin Fox

Cytat: tito w 02 Czerwiec 2022, 20:51
No akurat tutaj, to liczy się idea  8)
Tylko coraz nas mniej. Ja po migracji nie mam nawet na czym liczyć, a prąd jest tak drogi, że nawet gdybym miał to nie wiem czy bym liczył.
Jedyne co to wcg się liczy na vps

chr80♂°🛰�

Cytat: Martin Fox w 02 Czerwiec 2022, 22:20
Cytat: tito w 02 Czerwiec 2022, 20:51
No akurat tutaj, to liczy się idea  8)
Tylko coraz nas mniej. Ja po migracji nie mam nawet na czym liczyć, a prąd jest tak drogi, że nawet gdybym miał to nie wiem czy bym liczył.
Jedyne co to wcg się liczy na vps
Telefon z Androidem też się nadaje, komputery jednopłytkowe - typu Raspberry Pi, Khadas VIM4.

Martin Fox

Cytat: chris80uppers w 03 Czerwiec 2022, 16:52
Telefon z Androidem też się nadaje, komputery jednopłytkowe - typu Raspberry Pi, Khadas VIM4.
Na rpi czy podobnych to za dużo się nie naliczy. W obecnych czasach bez porządnego GPU nie ma co startować.

tito

Zależy. Bo przecież idea BOINC to mnóstwo komputerów liczących w czasie "wolnym" - a to, że my wypaczyliśmy tę ideę...  %)

Martin Fox

Ja wiem czy wypaczyliśmy? Rozwój sprzętu komputerowego trochę wymusił. Projekty na vm nie odpalisz na rpi ¯\_(ツ)_/¯

tito

Cytat: Martin Fox w 04 Czerwiec 2022, 10:00
Na rpi czy podobnych to za dużo się nie naliczy. ...
No właśnie tutaj napisałeś, że wypaczyliśmy. Każdy wkład jest cenny.

pawg

liczę Universe na jednym z najtańszych tabletów dostępnych na rynku i nie czuje się poniżony gdy projekt paruje mnie w próbce z jakimś Threadripperem  :dunno: