Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (5. edycja)

Zaczęty przez tito, 11 Maj 2020, 14:53

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 04 Czerwiec 2022, 14:29
Cytat: Martin Fox w 04 Czerwiec 2022, 10:00
Na rpi czy podobnych to za dużo się nie naliczy. ...
No właśnie tutaj napisałeś, że wypaczyliśmy. Każdy wkład jest cenny.
Właśnie, nie potrzeba super komputerów czy GPU. Np. drużyna BOINC@Poland liczy około 5600 członków z czego 290 jest aktywnych i niech każdy na starym telefonie z androidem przeliczyłby jedno WU dziennie w np. Universe@Home.
Projekty z VM nie należą do większości, a już byle laptop np. u mnie z takim i3-2310M obsuguje 16 GB RAM.
A mówiąc o krypto to ile kosztuje karta i za ile dni się odrobi? Pomijając ceny prądu w Polsce.
Ja "bawię się" w BOINC głównie dlatego żeby być na bieżąco ze sprzętem komputerowym i cieszy mnie zdobywanie punktów i odznak lub szukanie liczb w PG.
A co najstraszniejsze mi się wydawało na komputerze 95% czasu przeznaczałem na gaming, a 5% na BOINC, a teraz proporcje sie odwróciły.
I jeszcze cena prądu w NL jest akceptowalna, choć przy dalszej rozbudowie floty muszę pomyśleć o fotowoltaice. ;D

chr80♂°🛰�

Cytat: pawg w 04 Czerwiec 2022, 16:01
liczę Universe na jednym z najtańszych tabletów dostępnych na rynku i nie czuje się poniżony gdy projekt paruje mnie w próbce z jakimś Threadripperem  :dunno:
Nie chodzi o poniżenie tylko o liczbę punktów.
Każdy liczy na czym może.
Ja gdybym został w PL to nie wiem czy by mnie na tablet było stać przy obecnej służbie zdrowia bym nie mógł pracować.
A tu w NL prowadzę normalne życie, bez większych trosk.

tito

Cytat: pawg w 04 Czerwiec 2022, 16:01
liczę Universe na jednym z najtańszych tabletów dostępnych na rynku i nie czuje się poniżony gdy projekt paruje mnie w próbce z jakimś Threadripperem  :dunno:
Słuszne podejście.

Martin Fox

Cytat: tito w 04 Czerwiec 2022, 14:29
Cytat: Martin Fox w 04 Czerwiec 2022, 10:00
Na rpi czy podobnych to za dużo się nie naliczy. ...
No właśnie tutaj napisałeś, że wypaczyliśmy. Każdy wkład jest cenny.
Nie. Napisałem, że na słabym sprzęcie wiele się nie naliczy.
Patrzę na swoje wyniki i mam wrażenie, że więcej próbek odsyłałem w czasach jak miałem pentium 3 😂

Martin Fox

Inna sprawa, że od kilku lat nie mam własnego komputera poza rpi3.
Tak wyszło. Albo jakiś służbowy jest na którym pracuje, albo używam iPad lub iPhone.
Od jakiegoś czasu prywatnie nie siadam do kompa. A grać nie gram odkąd dzieci się pojawiły, po prostu czasu brak.

PS co do pytania ile się spłaca karta graficzna do kopania - przy cenie prądu w UK i kursach kryptowaluty to pewnie nigdy 😂

chr80♂°🛰�

Cytat: Martin Fox w 04 Czerwiec 2022, 23:06
Inna sprawa, że od kilku lat nie mam własnego komputera poza rpi3.
Tak wyszło. Albo jakiś służbowy jest na którym pracuje, albo używam iPad lub iPhone.
Od jakiegoś czasu prywatnie nie siadam do kompa. A grać nie gram odkąd dzieci się pojawiły, po prostu czasu brak.

PS co do pytania ile się spłaca karta graficzna do kopania - przy cenie prądu w UK i kursach kryptowaluty to pewnie nigdy 😂
Wiem, że to była ironia z tym kopaniem krypto.
To nie lepiej BOINC liczyć?  XD  :parrrty:

chr80♂°🛰�

Cytat: sknd w 02 Czerwiec 2022, 09:47
wiecie coś, kiedy to nowe WCG ruszy?
Lepiej poszukać coś na zastępstwo np. Rosetta@Home, bo nowych ludzi ponowne uruchomienie zbytnio nie interesuje - trzeba by zatrudnić nowych pracowników.

chr80♂°🛰�

#1327
Chyba strona ze sygnaturkami padła.  :sick:

edit: Już działa  :love2:

sknd

Cytat: chris80uppers w 05 Czerwiec 2022, 00:16
Cytat: sknd w 02 Czerwiec 2022, 09:47
wiecie coś, kiedy to nowe WCG ruszy?
Lepiej poszukać coś na zastępstwo np. Rosetta@Home, bo nowych ludzi ponowne uruchomienie zbytnio nie interesuje - trzeba by zatrudnić nowych pracowników.

no na razie liczę rosettę na pracowym, ale wkurza mnie tym, że (chyba) nie da się ustawić, żeby nie pobierało WU tych z VM, a one mi tak zamulają lapka że nic nie jestem z stanie robić... Na razie radzę sobie ręcznym ich ubijaniem, ale to frustrujące...

tito

Dlatego przestalem liczyć cokolwiek co ma aplikację VM

Martin Fox

Jak się kiedyś dorobię solarów na wsi, to wtedy postawię tam kompa który będzie liczył na darmowym prądzie :)

A na razie... cóż, qrde, ceny w UK nie zachęcają do niczego co potrzebuje prądu.

pawg

nie trzeba liczyć 24/7, a w przypadku posiadania sprzętu tylko z CPU nie jest to aż tak prądożerne
https://sklep.polbit.com/pl/p/HP-800-G1-SFF-i7-4790-3%2C6GHz/2025



chr80♂°🛰�

Cytat
no na razie liczę rosettę na pracowym, ale wkurza mnie tym, że (chyba) nie da się ustawić, żeby nie pobierało WU tych z VM, a one mi tak zamulają lapka że nic nie jestem z stanie robić... Na razie radzę sobie ręcznym ich ubijaniem, ale to frustrujące...

Da się, trzeba skipnąć!
Wchodzisz na konto > komputery > szczegóły > przewijasz na dół i klikasz za "VirtualBox VM jobs" Skip

sknd

#1333
Cytat: chris80uppers w 06 Czerwiec 2022, 19:16
Cytat
no na razie liczę rosettę na pracowym, ale wkurza mnie tym, że (chyba) nie da się ustawić, żeby nie pobierało WU tych z VM, a one mi tak zamulają lapka że nic nie jestem z stanie robić... Na razie radzę sobie ręcznym ich ubijaniem, ale to frustrujące...

Da się, trzeba skipnąć!
Wchodzisz na konto > komputery > szczegóły > przewijasz na dół i klikasz za "VirtualBox VM jobs" Skip

dzięki Ci, o dobry człowieku  :respect:  :respect:  :respect:

EDIT: od kiedy to ustawiłem, null, nic nie pobrało :dunno: niedobrze... Ech, niech już ruszy to WCG ;)

Grzegorz R. Granowski



Grzegorz R. Granowski


SzaMoT🍀

Brakuje stabilności, obecnie nastój obniżony a od 2 tygodni antydepresant w użyciu. Od kilkunastu lat mam powtarzającą się sytuację na jesień stan się "poprawia", następnie sytuacja wymaga szpitala i koniec zimy depresja aż do jesieni.   

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 09 Czerwiec 2022, 20:24
Brakuje stabilności, obecnie nastój obniżony a od 2 tygodni antydepresant w użyciu. Od kilkunastu lat mam powtarzającą się sytuację na jesień stan się "poprawia", następnie sytuacja wymaga szpitala i koniec zimy depresja aż do jesieni.

Życzę Zdrowia właśnie ... pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

chr80♂°🛰�

 :ahoy: Wszyscy posnęli więc wygrałem.  XD

tito


Grzegorz R. Granowski




pawg

https://www.x-kom.pl/p/150908-asus-z87-pro-z87-3xpci-e-ddr3.html
Zadziała gdy założę jej pamięci 1333MHz? i z tego co rozumiem to ta płyta ma zintegrowaną grafikę?



chr80♂°🛰�

Cytat: pawg w 12 Czerwiec 2022, 12:03
https://www.x-kom.pl/p/150908-asus-z87-pro-z87-3xpci-e-ddr3.html
Zadziała gdy założę jej pamięci 1333MHz? i z tego co rozumiem to ta płyta ma zintegrowaną grafikę?
Tak 1333MHz zadziała, ale max 32 GB czyli 4x8 GB. :p_arr:
Chyba nie ma zintegrowanej grafiki musi być na procesorze, ale tego do końca nie jestem pewien!  |-?

SzaMoT🍀

Coś czuję, że WCG znów zaskoczy nowymi zmianami oby wyszło na plus  |-?
Ostatnia aktualizacja 3 czerwca, dziś mamy 13 czerwca i pewno w następnej aktualizacji podadzą kolejną datę uruchomienia |-?

tito


Grzegorz R. Granowski



chr80♂°🛰�


sknd

czekając na Godota (Wszyscy Czekają Godota)...  ;)

Grzegorz R. Granowski


tito


Grzegorz R. Granowski


chr80♂°🛰�


Grzegorz R. Granowski


SzaMoT🍀

Ciekawe jak to się ma do BOINC skoro padły słowa "przetwarzanie rozproszone" w 3:55 minucie
https://www.youtube.com/watch?v=QlEaeJvLb80
Czy to ma coś wspólnego z nami?

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 24 Czerwiec 2022, 13:10
Ciekawe jak to się ma do BOINC skoro padły słowa "przetwarzanie rozproszone" w 3:55 minucie
https://www.youtube.com/watch?v=QlEaeJvLb80
Czy to ma coś wspólnego z nami?

nic ... zdaje mnie się  :arrr:

chr80♂°🛰�