Ustawienia Boinc

Zaczęty przez spiro, 26 Maj 2020, 19:18

spiro

Ahoy,
Proszę o pomoc bo mnie zaraz coś trafi. Do jednego ze sprzętów (laptop) stworzyłem profil, żeby liczył na jednym wątku przez godzinę między 20-21. O ile jeden wątek faktycznie jest używany, to boinc chce liczyć cały dzień i to nawet na baterii. Co z moją konfiguracją jest nie tak?


tito

Nie wiem  ;D
Jednak spróbowałbym lokalnie w BM. A może coś tam wcześniej ustawiałeś?

spiro

Lokalnie też próbowałem - liczy cały czas na baterii :(
Klikałem w aktualizację projektu - bez zmian
Klikałem w "użyj ustawień sieciowych" - bez zmian

Z niewiadomych powodów laptop jest opisany jako DESKTOP-5PBB3S8, mimo że ma procek typu U:
GenuineIntel
Intel(R) Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz [Family 6 Model 61 Stepping 4]

Kret_polny

A jest coś w "Dzienniku zdarzeń" nt ustawień dla tego projektu?


spiro

Wywaliłem BOINCa - nie pomogło.

Ale i tak się udało. Otóż w BOINC wystarczyło zaznaczyć opcję "Uruchamiaj zgodnie z preferencjami". Po prostu cały czas miałem "zawsze uruchamiaj" i stąd takie cyrki. Dziękuję dobrej duszy która mnie znalazła na primegridzie i mi pomogła - Oby twoje rdzenie były zawsze wystarczająco chłodne :)

chr80♂°🛰�

 :ahoy: Nie zakładam nowego wątku. Podpinam się.

Potrzebuję na jednym komputerze wykluczyć użycie CPU w PrimeGrid - exclude cpu.

To trzeba to zrobić w cc_config.xml czy w app_config.xml i na konkretny podprojekt?  :dunno:

tito

Tworzysz osobne ustawienia dla np "pluto" na stronie PG i przyporządkowujesz tę maszynę do "pluto".

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 09 Sierpień 2021, 15:07
Tworzysz osobne ustawienia dla np "pluto" na stronie PG i przyporządkowujesz tę maszynę do "pluto".
Zrobione. Dzięki  :parrrty:
Całkiem o tym zapomniałem.

spiro

Odśnieżę temat  ;D
Przy próbie dodania projektu w boinc cały czas mam informację o błędzie. W10 x 64, wersja boinc 7.16.11 i na ten moment jest aktualna.
Wprawdzie wstępnie łączy się z projektem bo pyta o dane logowania, ale potem wyświetla błąd "niepowodzenie podczas dodawania projektu".
Co z tym fantem zrobić?

stiven

Upewnić się, że na te dane możesz się zalogować na stronie PG. Może gdzieś się literówka wkradła, spacja albo hasło jest nieprawidłowe.

chr80♂°🛰�

Cytat: spiro w 08 Luty 2022, 11:17
Odśnieżę temat  ;D
Przy próbie dodania projektu w boinc cały czas mam informację o błędzie. W10 x 64, wersja boinc 7.16.11 i na ten moment jest aktualna.
Wprawdzie wstępnie łączy się z projektem bo pyta o dane logowania, ale potem wyświetla błąd "niepowodzenie podczas dodawania projektu".
Co z tym fantem zrobić?
Zobacz też Dziennik zdarzeń w BM może masz za mało miejsca na dysku lub inne problemy?

Grzegorz R. Granowski

Cytat: spiro w 08 Luty 2022, 11:17
Odśnieżę temat  ;D
Przy próbie dodania projektu w boinc cały czas mam informację o błędzie. W10 x 64, wersja boinc 7.16.11 i na ten moment jest aktualna.
Wprawdzie wstępnie łączy się z projektem bo pyta o dane logowania, ale potem wyświetla błąd "niepowodzenie podczas dodawania projektu".
Co z tym fantem zrobić?

zaktualizuj bm do wersji 7.16.20

spiro

Dane logowania były poprawne, wolne miejsce to 150+ gb.
Jak uprzednio sprawdzałem, to wg boinca był aktualny, ale na stronie była nowa wersja. Okazało się, że aktualizacja do 7.16.20 pomogła. Dziękuję wszystkim za wskazówki  :parrrty:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: spiro w 08 Luty 2022, 18:35
Dane logowania były poprawne, wolne miejsce to 150+ gb.
Jak uprzednio sprawdzałem, to wg boinca był aktualny, ale na stronie była nowa wersja. Okazało się, że aktualizacja do 7.16.20 pomogła. Dziękuję wszystkim za wskazówki  :parrrty:

:p_arr:

stiven