Ryzen 2700 OC

Zaczęty przez tito, 20 Lipiec 2020, 22:07

tito

Z wątku o projekcie Minecraft odnośnie niepodkręcania Ryzena
CytatIMHO Ryśka nie kręcić to wręcz grzech. Mój 1700 chodzi na 3650 na stockowym chłodzeniu bez podbijania napięć stabilnie jak skała.
Namówiłeś mnie - znalazłem fajne narzędzie na Linuxa do zmiany stanów energetycznych P0-P2 działające z terminala i teraz mam 3500@1,15V
Macie jakieś sugestie co mogę bezpiecznie ustawić? Chłodzenie niestety boxowe, temp przy powyższych nastawach 71*



krzyszp

Ja podkręcałem wyłącznie BIOS'em, beż żadnych większych czarów w parametrach, ale na YT jest fajny poradnik o podkręcaniu Ryzenów:
https://www.youtube.com/watch?v=k8X-fkFgoMU


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

No przecież pisałem, że to zdalna maszyna - przez BIOS nie mam szans :)
A narzędzie bardzo fajne, bo działa z terminala - skoro maszyna zdalna, a do łączenia się używam DWService to mogę sobie terminal odpalić bez otwierania ekranu.
Jedyne co, to trzeba uważać, aby nie przesadzić z wartościami częstotliwości i napięcia, bo bez fizycznego dostępu do sprzętu, ten się zawiesi i lipa :)
W ogóle, od kiedy potajemnie zmieniłem sprzęt i zmieniłem system na Linuxa, muszę ćwiczyć szare komórki, ale coraz bardziej mi się Linux podoba.

4ys

Na moim 2700x jakakolwiek ingerencja w undervolting kończy się niechęcią kompa do uruchomienia się  :dunno:. Ba każde ręczne ustawienie CPU voltage kończy się  :bad: . Temperatury zbijałem zmniejszaniem GHz i oczywiście bez Boost'a.
Dziś (21.07.2020)  ryzen master pokazuje 71-73 stopnie przy 3.6GHz i 1,15v, A Core temp poakuje 3.6GHz 61-63 stopnie rzy 1.1375V .
I komu wierzyć   XD

tito

A Vcore offset? Nie działa?

4ys

Tylko Auto i to na x470 Gaming pro jak i na b450 gaming

tito

Dalem 3,6@1,1V - temp 69*
Póki co daję sobie spokój, bo w chwili obecnej nie ma nawet kto zrestartować komputera.
Ale po przyjeździe do domu, muszę pomyśleć nad domowym komputerem (też Ryzen 2700@3200)

4ys

Dziś na próbę przed wyścigiem odpaliłem trp w primegridzie i 3900x 3.8 GHz 1.00v nie dał rady musiałem podbić napięcie, ale już jestem gotowy do wyścigu. :attack:

tito

Zacząłem obniżać napięcie przy liczeniu PPSE
Przy 3600@1,1V temp wzrosła do 79*
Na chwilę obecną 1.06250V i 75*

tito

Sprzęt nie liczył przez 4 dni, bo się powiesił przy 1,0675V
Walę to. Wolę stabilność jak do tej pory.
3200@1V forever.

stiven

Cytat: tito w 20 Lipiec 2020, 22:07
Namówiłeś mnie - znalazłem fajne narzędzie na Linuxa do zmiany stanów energetycznych P0-P2 działające z terminala i teraz mam 3500@1,15V
Macie jakieś sugestie co mogę bezpiecznie ustawić? Chłodzenie niestety boxowe, temp przy powyższych nastawach 71*

Zdradzisz co to za narzędzie?

tito

A proszę bardzo:
https://forum.level1techs.com/t/overclock-your-ryzen-cpu-from-linux/126025