Prośba o pomoc. Jakie projekty na taki sprzęt?

Zaczęty przez chr80♂°🛰�, 21 Sierpień 2020, 18:50

chr80♂°🛰�

Witam kamraci i proszę o poradę. Jakie projekty na taki sprzęt? Maszyny gdy jestem w pracy liczą, a mają wolne 2 godziny dziennie gdy wracam. Pracują 24/7, chyba że domownicy oponują to w weekend też im robię wolne, ale gdy zakupię AIO na GPU i CPU nie będzie litości lub regulator obrotów.

PC I:
2x Intel Xeon E5 2696 v2, 64GB DDR3 @ 1866MHz (13-12-12-34), ASUS GeForce ® GTX TITAN X 12GB, 512GB GIGABYTE GP-ASM2NE6500GTTD (NVMe Gen4)320GB Western Digital WDC WD3200AAJS-56M0A0 (SATA), Seasonic PRIME 1300 W Platinum, SaharaGaming H600B.

PC II: AMD Phenom II X4 955 na GA-MA69G-S3H (rev. 1.0) socket AM2+, 16GB RAM, Radeon RX 470 4GB, ORICO H1 00 1TB SCSI. be quiet! Straight Power 11 750 W

Grzegorz R. Granowski

Dzień dobry ... na CPU dużo dobrych projektów ... WCG ... i rosetta są mocne ... yoyo też warty ...

jeżeli lubisz liczby pierwsze to primegrid oferuje możliwość ustawiania ilości wątków na wu ...

na tytanie można też wiele ... np podprojekt primegrida ... GFN ... osobiscie już prawie dwa lata liczę 'Do you feel lucky' ... czyli największej liczby pierwszej ... ale są i inne Genefery ...

lub collatz ...

tyle ode mnie, może inni liczydłowi ... podpowiedzą ...

uprzejmości, Grzegorz Roman Granowski ...

chr80♂°🛰�

Dziękuję za odpowiedź.

Na komputerze z Tytanem dobrze mi liczy Amicable Numbers może za krótko pracował i nie pobrał innych zadań z projektów?

Na komputerze Radeonem RX 470, PrimeGrid i wiadomo Einsteina.


Grzegorz R. Granowski

einstein to piękny projekt ... zadań ma i na sto lat do przodu !

chr80♂°🛰�

A jest możliwość w Einstein@Home podglądnięcia jakie Niemcy z ATLAS AEI Hannover mają karty graficzne w danym komputerze?

https://boincstats.eu/en/stats/5/host/list/0/0/342084   :book:

kva.pl

To zależy co Cie interesuje. Jeśli rzeczywisty wkład w naukę to rosetta@home i WCG na procesorach. Na Titanie GPUGRID (aktualnie nie ma zadań, ale wkrótce będą), na Radeonie folding@home. Liczenie na Phenomie II jest już całkowicie nieopłacalne energetycznie.

chr80♂°🛰�

kva.pl Bardzo ci dziękuję za odpowiedź. :love2:
Obecnie interesują mnie punkty dla zespołu  ;D. A rozeznanie w projektach mam ze statystyk kto co liczy ile ma punktów ze strony boincstats.eu.
Na Phenomie II mam RXa470 i chodziło mi o Einstein@Home. A czekałem na wszystkie części do mojego "killera" z Xeonami.
Mieszkam w Holandii dla mnie tu prąd jest bardzo tani, ale rozważam zakup kolejnego liczydła.

Poszedłbym w nowe projekty, ale nie chcę kluczyć po omacku. :attack: Rozpocząłem MLC@Home, ale nie pojawił mi się w statystykach był tylko w menadżerze ok - no ale nieważne.

Teraz mam możliwość zakupu sprzętu, ale nie mam zbytnio czasu się tym zajmować. Uruchamiam liczydła i heja. W pracy na telefonie sprawdzam czy nie wywaliło aplikacji, jeszcze liczę na zapasowych telefonach-android.

chr80♂°🛰�

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 21 Sierpień 2020, 19:13
Dzień dobry ... na CPU dużo dobrych projektów ... WCG ... i rosetta są mocne ... yoyo też warty ...

jeżeli lubisz liczby pierwsze to primegrid oferuje możliwość ustawiania ilości wątków na wu ...

na tytanie można też wiele ... np podprojekt primegrida ... GFN ... osobiscie już prawie dwa lata liczę 'Do you feel lucky' ... czyli największej liczby pierwszej ... ale są i inne Genefery ...

lub collatz ...

tyle ode mnie, może inni liczydłowi ... podpowiedzą ...

uprzejmości, Grzegorz Roman Granowski ...

Dzięki za poradę zmieniłem ustawinia i pójdzie 'Do you feel lucky'.  :P :* na tytanie

Grzegorz R. Granowski

Cytat: chris80uppers w 22 Sierpień 2020, 12:44
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 21 Sierpień 2020, 19:13
Dzień dobry ... na CPU dużo dobrych projektów ... WCG ... i rosetta są mocne ... yoyo też warty ...

jeżeli lubisz liczby pierwsze to primegrid oferuje możliwość ustawiania ilości wątków na wu ...

na tytanie można też wiele ... np podprojekt primegrida ... GFN ... osobiscie już prawie dwa lata liczę 'Do you feel lucky' ... czyli największej liczby pierwszej ... ale są i inne Genefery ...

lub collatz ...

tyle ode mnie, może inni liczydłowi ... podpowiedzą ...

uprzejmości, Grzegorz Roman Granowski ...

Dzięki za poradę zmieniłem ustawinia i pójdzie 'Do you feel lucky'.  :P :* na tytanie

Szanownego ... prawie dwa lata temu, kiedy DYFL się zaczynał ... życzyłem na forum PG, abyśmy w 10 lat znależli ... największą liczbę pierwszą na świecie ...

każda moc jest ważna ... jeżeli Szanowny Kamrat życzy ... niosę w wizytówce również przesłanie ... 'Rozwiążmy Wspólnie Problem Sierpińskiego' ... Sierpińskiego liczą Podprojekty ... Seventeen or Bust ... Prime Sierpiński Problem, Extended Sierpiński Problem, Sierpiński/Riesel Base ...

dodatkowo, dla próbek CPU w primegridzie można ustawić ilość wątków na jeden wu ... u mnie hula 9 na próbkę ...

serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...

chr80♂°🛰�

Wielkie dzięki wszystkim za wsparcie. :respect:
Kupiłem 2x Intel Xeon E5 2696 v2 24C(48T), za prąd płacę, a one sobie myślą, że wakacje :whip:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: chris80uppers w 22 Sierpień 2020, 13:10
Wielkie dzięki wszystkim za wsparcie. :respect:
Kupiłem 2x Intel Xeon E5 2696 v2 24C(48T), za prąd płacę, a one sobie myślą, że wakacje :whip:

Szanowny Kamracie ... dużo Radości z BOINCowania ...

uprzejmie, Grzegorz Roman Granowski ...

kva.pl

Cytat: chris80uppers w 21 Sierpień 2020, 21:29
Na Phenomie II mam RXa470 i chodziło mi o Einstein@Home. A czekałem na wszystkie części do mojego "killera" z Xeonami.
Mieszkam w Holandii dla mnie tu prąd jest bardzo tani, ale rozważam zakup kolejnego liczydła.

Tu nie chodzi o to czy prad jest tani czy nie. Phenom II to zabytkowy procesor juz, nawet z punktu widzenia ekologii to nie ma sensu. Zreszta zobacz wyniki w tym artykule - https://pclab.pl/art79387.html

chr80♂°🛰�

Tu nie chodzi o to czy prad jest tani czy nie. Phenom II to zabytkowy procesor juz, nawet z punktu widzenia ekologii to nie ma sensu. Zreszta zobacz wyniki w tym artykule - https://pclab.pl/art79387.html
[/quote]
Dzięki za info. Złożenie drugiego liczydła zajęło mi około pół roku vide używane Xeony. A do starego z Phenomem II kupiłem RX470, a miałem ATI HD3780. A liczyć trzeba - konkurencja nie śpi ;).

Odkąd zniknęła ochrona środowiska,ekologia się dla mnie nie liczy. Ale rozumiem, że nie ma sensu np. nagrzewać dużego salonu tysiącem świec. Ale Phenomem II to też nie epoka silników parowych.

Rozglądam się za następcą - CPU, RAM, Płyta główna. Będzie nowy wątek.

kva.pl

"Ale Phenomem II to też nie epoka silników parowych."

No, to kon z wozem drabiniastym :)

chr80♂°🛰�

#14
Cytat: kva.pl w 24 Sierpień 2020, 19:58
"Ale Phenomem II to też nie epoka silników parowych."

No, to kon z wozem drabiniastym :)

Brałem pod uwagę laptop z eGPU ;-P

Wiem ;D, że Phenoma II, byle Intel, który wyszedł kwartał później i ma cztery rdzenie (o sześciu nie wspomnę) lekko przebija energetycznie i wydajnością, może nawet jakaś współczesna słuchawka z androidem również. %)

Biorę pod uwagę, e5 1650 v3 lub E5-2658 v4, raspberry pi 4.

Lub co byś polecił do kwoty 1200€ ? :-\ Używane cpu też biorę pod uwagę.

Poluję na używane 1080Ti tu w Holandii można wyrwać za około 350-400€.

Gdy już miałem większość zamówioną to zaczęły się premiery Ryzenów.  :wth:

kva.pl

No wlasnie na Intela bym w ogole nie patrzyl. Za te pieniadze to spokojnie zlozysz potwora na Ryzenie 3900X.

chr80♂°🛰�

Teraz widzę, że Sierpiński na Phenoma II to by była masakra  :facepalm2:
Dopóki próbki są na GPU, a CPU nie kanibalizuje to jest dobrze.
Dobrze, że tu zaglądnąłem, bo miałem wątpliwości co do czasów tych zadań.
Dzięki, że wspomniałeś o moim Phenomie. No jak go kupiłem to było coś, ale na miarę tamtych czasów niestety. :respect:
W tych czasach pracuje to już nie ogarniam tak liczydła jak kiedyś. Zatrzymałem się na epoce ATI Stream przy HD3870 do foldinga to była świetna karta.