Temperatura DDR3 1866MHz freez'owanie systemu win10

Zaczęty przez chr80♂°🛰�, 24 Sierpień 2020, 19:22

chr80♂°🛰�

Witam, drodzy kamraci.
Mam cztery moduły 16GB DDR3-1866 ECC Reg z radiatorami alu takie cienkie blaszki zamykane dwoma klipsami.
Czy to możliwe, że się za bardzo nagrzewają i następuje w/w zjawisko?
Nic innego nie przychodzi mi do głowy z powodów freeza.
Chciałem nabyć termo kamerę, ale przyszedł C19 i się rozeszły, a te dostępne to startują od 300€, termometry laserowe które są w moim zasięgu mierzą tylko zakres temperatury ciała człowieka. Dotknąć się nie da - zbyt gorące. Program SIV (System Information Viewer) pokazuje 65°C, ale nie jestem pewien czy te ramy mają termo diodę. Zostają kredki dla spawaczy ;).

kva.pl

Nie powinno mieć znaczenia. A co mówi dziennik zdarzeń?

chr80♂°🛰�

 :book:
Te ostrzeżenia ciągle mi się pojawiają -"Wystąpił naprawiony błąd sprzętowy.
Składnik: Pamięć Źródło błędu: Corrected Machine Check" -
ale to chyba informacja o działającej korekcji błędów?

Z tego momentu mam cztery:
1. Nie można uruchomić usługi luafv z powodu następującego błędu:
Nastąpiło zablokowanie ładowania sterownika.
2. System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu:
system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.
3.Inicjowanie zrzutu awaryjnego nie powiodło się!
4. Poprzednie zamknięcie systemu przy 17:54:23 na ‎18.‎08.‎2020 było nieoczekiwane.

kva.pl

Odpal na tej maszynie linx i zobacz czy sie nie wysypie.

chr80♂°🛰�

Mam Linx'a. Zrobię to w weekend. Dzięki. :p_arr:

chr80♂°🛰�

Wczoraj przeprowadziłem małą termomodernizację :boing: wewnątrz - dołożyłem 3x  Noctua NF-A14 industrialPPC-3000 PWM, 140mm i trochę miedzianych radiatorów. Z Linx'em  :book: jeszcze poczekam do następnego freeza. Dzięki za pomoc.

chr80♂°🛰�

Freezowanie systemu było spowodowane zbyt małą ilością pamięci ram 64GB do zbyt dużo pobranych zadań w yoyo@home - ECM P2 wychodziło ponad 8GB na WU. Teraz mam 128GB i przy tym max 9 WU z P2, bo zwykły ECM bierze 30MB.

tito

128 - szacun. Ale najważniejsze, że znalazłeś przyczynę.

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 21 Czerwiec 2021, 14:13
128 - szacun. Ale najważniejsze, że znalazłeś przyczynę.
Ee tam. Na francuskim ebayu upolowałem za 139€.  XD