Zmywarka mi padła, pomożecie? (pomożemy!!!)

Zaczęty przez sknd, 02 Wrzesień 2020, 19:24

sknd

Jak w temacie, dziesięcioletnia chyba Amica padła, przede mną kupno czegoś nowego... proszę o porady :)

Ma to być zmywarka o szerokości 45 cm, podblatowa, czyli nie do zabudowy... trochę wczoraj guglałem, na razie "wiem" tyle że ludzie piszą żeby raczej z metalowym dnem niż plastikiem, raczej nie made in china tylko lepiej np. germany, lepiej żeby nie miało to pompogrzałki tylko osobno oba elementy, i lepiej żeby silnik inwertorowy (bo ciszej, bo zywotniej). Na co jeszcze patrzeć? A może ktoś z comrades ma jakąś zmywarę 45 nie do zabudowy którą mógłby polecić?

tito

Nie mam, ale się wypowiem.
Od lat używam sprzętu elektroluxa - na 5 sprzętów tylko jeden sprawia problemy (konkretnie pasek od bębna pralki się wydłuża). Zmywarka działa 10 lat bezproblemowo (ale pod zabudowę).

eclipse99

Ze trzy miesiące temu padła mi dwunastoletnia zmywarka BEKO zalewając przy okazji mieszkanie, spec od zmywarek powiedział, że aktualnie jest sens kupować sprzęt dwóch firm, jednak tak się skoncentrowałem na BOSCHu, że tej drugiej już nie pamiętam. Parametry które brałem pod uwagę przy wyborze to: głośność, energooszczędność, zużycie wody, pojemność (przy tych samych wymiarach zewn. mogą mieć różną wewn.), wyposażenie (np. osobna szuflada na sztućce, regulacja wysokości kosza), programy mycia, zewnętrzna świetlna sygnalizacja pracy (światełko w podłogę żeby było wiadomo czy już skończyła czy jeszcze suszy), no i to plastikowe dno, które nie skoroduje w przypadku wysypania soli do zmywarek, tak jak to się może zdarzyć przy stali.
60cm do zabudowy więc modelu nie podaję bo i tak Ci to nie pomoże.

sknd

ok, też się szarpnąłem na bosza, z nieco wyższej półki cenowej niż planowałem, bo ok 2k poszło, ale mam nadzieję że nie będę żałował. Między innymi właśnie cichość zdecydowała (ma mieć 43dB), inne te o których piszesz też istotne, oprócz diodki bo po prostu na panelu z przodu będzie wsjo widać. Nkonkretnie to model SPS66TI01E. Napiszę coś więcej za kilka dni jak już dotrze i będzie działał (hopefully ;) )

Szopler

Ja mam BEKO serii DFS28.... energetycznie A+++ i nie narzekam.