Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Nowy komputer - budżet 12.000

Zaczęty przez alco81, 09 Wrzesień 2020, 00:01

alco81

Dzień dobry,

witam po dłuższej nieobecności, a ponieważ bardzo lubię rozmawiać z mądrymi i kompetentnymi ludźmi to zwracam się do was po porady, wskazówki, pomarudzenie czy co tam kto jeszcze lubi...


mam w planach podarować moje 10-letnie "nieszczęście" synowi (spóźniony prezent na komunię) a sobie przygruchać nowy "tłuściutki" projekt... takie tam, wirtualne powiększanie sobie "wacusia" :D

pozbywam się: i7-920 / ASUS Rampage II Extreme / 12 GB RAM / 1 TB SSD + 2x1TB HDD 7200 (r1) / Radeon RX460 / DarkPower P9 850W (swojego czasu trochę kosztował - był rozbudowywany kilka razy, obecnie warty niewiele)


złożyem sobie: https://www.morele.net/inventory/info/75cb2237/ (tak, wiem że brakuje tu dysku... prawdopodobnie będzie jakiś M.2 NVMe)

i mam w związku z tym kilka pytań:

1. jestem leniwy i nie chce mi się polować na pojedyncze cześci - dlatego chcę kupić w jednym sklepie; czy morele to dobry wybór?

2. jestem pedantem i kocham pudełka oraz wszystkie śmieci wewnątrz nich; czy jak zamówię w morelach z usługą złożenia - za 1 zł, bo mam kod promocyjny (mówiłem, że jestem leniwy) to dostanę cały ten śmietnik czy tylko gotowy komputer i nic więcej?

3. skąd się wzięło to dziwactwo - 10900KA (Avengers Edition), czy to się czymś różni od normalnego? i czemu jest taniej?

4. karta graficzna jest "budżetowa" - myślałem RTX 2080 Ti LIGHTNING Z (https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2080-ti-lightning-z-11gb-gddr6-352-bit-rtx2080-ti-lightning-z-4144049/) ale trzeba było przybastowac z budżetem... poza tym i tak jest aktualnie niedostępna? jest jakiś lepszy wybór? niż ten RTX 2080 SUPER

5. wersja "full-wypas" planowała płytę GODLIKE (https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-meg-z490-godlike-6739072/), ale uważam że ACE też zrobi robotę - nie mylę się, prawda (tym bardziej, że prawie 1000 złotych zostaje w kieszeni)?

6. były fan-boy ASUSa ROG przeszedł teraz do drużyny MSI, więc płyta i grafika jest MSI; mam nadzieję, że ten wybór nie jest porażką?

7. wiem, że ostatnio miały premiere karty GeForce 3000 więc seria GeForce 2000 powinna stracic na wartości; wiem też, że ma powstać nowa rodzina procesorów (11 generacja, która też będzie pasować do podstawki 1200) - czy warto na to czekać? czy warto czekać na coś jeszcze?

8. tak oglądam podobne konfiguracje - ten procesor uradzi na powietrzu, bo WC jakoś bardzo nie lubię? (prąd i woda nie mają po drodze)


przepraszam, że nie liczę na moim Bloomfieldzie - tak wyszło - chyba mi wybaczycie, ale za to Q9300 pracuje dzielnie 24/7

budżet postanowiłem ograniczyć do 12.000, przy czym żona i tak swierdziła, że mnie popierdololo (przecież w telewizji reklamują komputery po 2 tysiące), a ja uważam że tu i tak nie ma żadnych fanaberii... bez trudu można złożyć kompa za 40 tysięcy :D
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka



alco81

no ale pytań jest więcej ?!
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


kva.pl

Sorry, ale wszystko źle ;-)

W tym budżecie i pod BOINC (plus inne zastosowania oczywiście) to tylko AMD. No i na serię 3000 należy poczekać.

alco81

co zatem byś złożył - jaka płyta i procesor :) na Threadrippera z 64 rdzeniami mnie nie stać
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


kva.pl

Na jakich projektach Ci zalezy przede wszystkim?

krzyszp

Powiem, co ja z tego bym wybrał:

1. Morelom powiedziałem STANOWCZE NIE!. Ten sklep nagminnie stosuje zagrywki typu "zamówiłem wszystko na stronie, zapłaciłem kartą, przesyłka 24h" po czym po tygodniu się dowiaduję, że nie "kupiłem" tylko "złożyłem ofertę kupna" i teraz płyta, mobo i ram są "ciut droższe". Po TRZECIEJ takiej zagrywce skasowałem tam konto...
2. RTX2080Ti mam na stanie (akurat mam najtańszego Asusa) i jestem b. zadowolony - jest po prostu cicha nawet na max obiążeniu, w połączeniu z R1700, 4 układami RAM i w sumie 5 dyskami (w tym dwa HDD i jeden NVMe) działa to nawet na zasiłce 550W (tak wiem, jestem szalony, ale zasiłki wymieniam stopniowo, bo dobre są drogie).
3. Co do procka bym wybrał 3800X, albo zaczekał na wyjście nowych (sam czekam i dlatego nie zrobiłem jeszcze upgrade z R1700).
4. Na korzyść Ryzenów najbardziej do mnie przemawia polityka tej firmy (nie trzeba nowej mobo co procek) plus wydajność wielowątkowa. Btw - chłodzenie boxowe z AMD naprawdę daje radę, ja nawet kręcę na box'ie :)

Aha, składałbym jednak sam. Po pierwsze wiem jak składam, po drugie to fajne uczucie jak po złożeniu od strzała "hula" ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

alco81

czytam opinie na temat usługi składania komputera w różnych miejscach i trafiłem na różne szydercze komentarze dotyczące tego, że to jest dobre miejsce aby upchnąć zwroty i produkty po naprawie... tak więc też się zaczynam tego coraz bardziej bać... może jednak w świetle tych faktów przestane być aż tak leniwy? a z drugiej strony - sklepy byłyby aż tak bezczelne ?
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


necavi

Cytatsklepy byłyby aż tak bezczelne ?
Wymyśl granicę bezczelności, a bez mrugnięcia ją przekroczą. Życie na dzikim wschodzie do łatwych nie należy...

PS Kolejny głos na "Składaj sam Ryzena - według zasobności" :p_arr:

Krzysiak

Ale ja się nie boje produktów z tak zwanego "outleta"
Zawsze można kilka stówek zaoszczędzić jak sklep daje pełną gwarancją.

Ostatnio w Morele widziałem
3950x o 500zł taniej niż normalnie z pełną gwarancją

Sam kupiłem rok temu 2080 super o 400zł niż normalna cena w tamtym okresie.
Jedyne ślady użytkowania to:
- brak foli do ściągnięcia
- otwarte pudełko
- ślad po śrubce montażowej na śledziu 


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

alco81

a może po przemyśleniach coś takiego - tym czasem bez grafiki... zobaczymy co przyniesie ta nowa rodzina

https://www.morele.net/inventory/info/e2d82599/

jak teraz to wygląda... mamy jeszcze prawie 5 tys. luzu
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


krzyszp

Tego SSD bym olał i wziął SX8200Pro (mam taki), poza tym Kingston ma już model 2500.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Ja bym zmienił
Pamięci te:
https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-ddr4-32-gb-3600mhz-cl17-irp-3600d4v64l17-32gdc-6471309/

Dysk ten:
https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx8200-pro-1-tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen3-nvme-asx8200pnp-1tt-c-5313396/

A grafikę musisz jakąś kupić bo CPU nie posiada wbudowanego GPU


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

alco81

w aktualnym komputerze, opartym na i7-920, który chcę sprezentować synowi jest Radeon RX460... chwilowo bym go zatrzymał póki nie wyjaśni się sprawa z tą nową rodziną kart... synowi do CS:GO wystarczy cokolwiek - a mam parę kart w domu :D
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka