MacBook Air M1 - ARM w akcji

Zaczęty przez necavi, 28 Listopad 2020, 18:24

necavi

Jak chyba wszystkim wiadomo firma z Cupertino wypuściła nowego lapka, który nie ma intelowego serca, ale własngo ARM-owego. DP przedstawiło go i zaproponowali aby zadawać pytania o możliwości sprzętu. To zadałem:
Czy M1 pozwoli zainstalować i uruchomić Boinca np. zadania Primegrid?
Odpowiedzieli
Jedno to Boinc, drugie – projekty. Klient w wersji 7.16.13 instaluje się i uruchamia bezproblemowo. Większość projektów czeka na przekompilowanie. Być może dlatego dziwnie zachowuje się chip, który nie chce przechodzić na najwyższy stan energetyczny.   

Tak więc dobrze, że klient daje radę, autorzy projektów mogą się brać do pracy.
Sam jestem ciekaw wydajności energetycznej sprzętu, który pobiera prądu przy x86 jakiś śmieszny ułamek. Co prawda świat Apple jakoś mi odległy, ale ta wydajność :fright:

krzyszp

Cytat: necavi w 28 Listopad 2020, 18:24
Tak więc dobrze, że klient daje radę, autorzy projektów mogą się brać do pracy.
Zabiorę się choćby jutro, tylko niech mi ktoś sprezentuje tę maszynkę, bo cena mnie przeraża ;)

Ale zapytam na forum projektu, może któryś z liczydłowych da mi dostęp po SSH?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Cytat: krzyszp w 28 Listopad 2020, 19:02
Cytat: necavi w 28 Listopad 2020, 18:24
Tak więc dobrze, że klient daje radę, autorzy projektów mogą się brać do pracy.
Zabiorę się choćby jutro, tylko niech mi ktoś sprezentuje tę maszynkę, bo cena mnie przeraża ;)

Ale zapytam na forum projektu, może któryś z liczydłowych da mi dostęp po SSH?

Nie ma sprawy, wszystko zależy jak mi wieczorne losowanie LOTTO pójdzie ;)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

kaimoon

Cytat: krzyszp w 28 Listopad 2020, 19:02
Cytat: necavi w 28 Listopad 2020, 18:24
Tak więc dobrze, że klient daje radę, autorzy projektów mogą się brać do pracy.
Zabiorę się choćby jutro, tylko niech mi ktoś sprezentuje tę maszynkę, bo cena mnie przeraża ;)

Ale zapytam na forum projektu, może któryś z liczydłowych da mi dostęp po SSH?


Za jakiś czas pewnie sprzęt pojawi się u mnie na serwisie, więc może wtedy uda się ogarnąć dostęp na kilka dni po SSH.

krzyszp

Cytat: kaimoon w 03 Grudzień 2020, 11:08
Za jakiś czas pewnie sprzęt pojawi się u mnie na serwisie, więc może wtedy uda się ogarnąć dostęp na kilka dni po SSH.
Tak to nie wiem czy przejdzie, bo trochę softu tam trzeba doinstalowywać którego później ciężko się pozbyć (xcode i inne).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kaimoon

Cytat: krzyszp w 03 Grudzień 2020, 12:35
Cytat: kaimoon w 03 Grudzień 2020, 11:08
Za jakiś czas pewnie sprzęt pojawi się u mnie na serwisie, więc może wtedy uda się ogarnąć dostęp na kilka dni po SSH.
Tak to nie wiem czy przejdzie, bo trochę softu tam trzeba doinstalowywać którego później ciężko się pozbyć (xcode i inne).


Raczej z tym nie będzie problemu, po wszystkim sprzęt przywrócimy do stanu fabrycznego.

krzyszp

To by było super.
Natomiast być może jutro dojdzie do mnie wypożyczony MacbookPro (wersja na Intelu), to sobie przypomnę cały proces przygotowania środowiska i wtedy faktycznie może da się tak to ogarnąć. Pozostanie tylko oczywiście problem aktualizacji aplikacji przy wypuszczeniu nowej wersji.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kaimoon

Cytat: krzyszp w 03 Grudzień 2020, 15:04
To by było super.
Natomiast być może jutro dojdzie do mnie wypożyczony MacbookPro (wersja na Intelu), to sobie przypomnę cały proces przygotowania środowiska i wtedy faktycznie może da się tak to ogarnąć. Pozostanie tylko oczywiście problem aktualizacji aplikacji przy wypuszczeniu nowej wersji.


Do Intelowych MacBooków Pro mam dostęp cały czas, więc jak coś byś potrzebował to coś ogarniemy.