Zegarki sportowe, smartwache, smartopaski itd

Zaczęty przez krzyszp, 17 Styczeń 2021, 14:02

krzyszp

Używacie wymienionych w tytule sprzętów? Jeżeli tak do jakich i jak je oceniacie?

Ja w zeszłym roku powodowany odruchem "wstań wreszcie z fotela i zacznij coś robić" kupiłem sobie opaskę Huawei. Bardzo szybko doszedłem do wniosku, że sprzęt przydatny, ale brak wbudowanego GPS mocno mnie uwierał więc opaskę oddałem mojej Pani, a sam sprawiłem sobie Huawei Watch GT2e.

Generalnie, szybko o sobie zaczął dawać znać zamknięty system: brak eksportu danych do innych aplikacji (do obejścia, ale skomplikowaną drogą) oraz przede wszystkim polityka Huawei która to firma dla posiadaczy telefonów innych marek oferowała tylko mało ciekawe tarcze, natomiast płatne ciekawsze poszły tylko dla telefonów Huawei... Na szczęście ludzie stanęli na wysokości zadania i powstało oprogramowanie umożliwiające wgrywanie tarcz "społecznościowych".

Obecnie, po przejściach zdrowotnych musiałem przedefiniować zastosowania i zegarek służy u mnie tylko do kontrolowania utrzymania minimalnego poziomu ruchu (żebym za bardzo się nie lenił) oraz monitorowania tętna i jak na razie w tej roli sprawuje się świetnie.

A jak to u Was wygląda? Jakie marki polecacie?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

necavi

Od kilku miesięcy korzystam z opaski xiaomi mi band 4. Kupione ze względu na alarm wibracyjny. Wibracje czasem mnie obudzą, a czasem wyłączę i śpię dalej XD Za to przydaje się w ciągu dnia, mam ustawione 20 min przed końcem pracy abym się nie zagalopował :p_arr: Krokomierz fajna sprawa. Ciśnieniomierz jest, działa, ale dla mnie to zbędne. Wybrałem tę opaskę ze względu na długi czas działania po naładowaniu - 45 dni i rzeczywiście tyle wytrzymuje.

Tomislaw

Kupiłem używanego Garmina 910 xt. Często na basenie z nim pływałem. Parę razy brałem udział w triathlonie i też dawał radę. Więcej bajerów nie potrzebuję. Skoro działa nie wymieniam.



Kret_polny

Od 1,5 roku używam Garmin Vivosmart 4.

Z plusów:
+ bardzo wygodny
+ bateria po 1,5 roku nadal trzymie ~6 dni bez ładowania
+ czytelnie przedstawione informacje (nie piszę tu o powiadomieniach z apek, bo ekran jest nieduży i trudno się je czyta - ja z tej funkcjonalności nie korzystam)
+ całkiem dokładny czujnik tętna
+ parę przydatnych bajerów typu Body Battery, pułap tlenowy
+ łatwo da się go czyścić

Z minusów:
- ozdobna ramka szybko się odkleiła
- w miejscu gdzie jest bateria powstał widoczny bąbel
- bez użycia firmowej apki raczej trudno zbierać dane z opaski (niby opaska używa BT, ale nie da się połączyć bezpośrednio przez telefon tylko trzeba użyć apki; można co prawda synchronizować dane z PC przy użyciu przewodu USB ale komu by się chciało?)
- synchronizacja danych w apce tylko on-line
- od dawna nienaprawiony bug z odcinaniem pomiarów SP02 podczas snu ( ~6 rano pomiar się kończy; zmiana ustawień godzin snu nic nie daje)
- w przynajmniej jednej aktywności (kardio), pomiar tętna jest zawyżany
- dotykowy ekran jest mało responsywny gdy się go obsługuje spoconymi rękami
- mało pomocny support (niby odpowiadają szybko, ale nie idzie to w parze z poprawą jakości oprogramowania; warto zajrzeć na oficjalne forum Garmina)

krzyszp

Problem z łącznością wyłącznie przez aplikację producenta jest chyba typowy, nie słyszałem o zegarku który byłby od tego wolny (kwestia protokołów komunikacyjnych?).

Sam natomiast przymierzam się powoli do kupna czegoś z WearOS z nadzieją, że dane będą łatwe do wyciągnięcia... Gdybyż jeszcze ceny i czas pracy na baterii były lepsze...

Plusem Huawei'a jest niewątpliwie dokładność pomiarów tętna, o czym przekonałem się samodzielnie podczas rehabilitacji na ergocyklonometrze z monitoringiem tętna - wskazania w zasadzie były identyczne. Do tego dochodzi alarm w strefach "niebezpiecznych" (za niskie tętno, bądź tętno poza strefą bezpieczną).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Takie oto dwie tarcze przygotowałem dla zegarków Huawei'a (GT/GT2/GT2e/GT2PRO):



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tobas

To teraz minusy Huawei'a:
- nie mogę odwrócić ekranu (jestem leworęczny i noszę na prawej)
- nie mogę wyłączyć zapalania się przy ruchu nadgarstka - tzn. mogę ale wtedy żadne powiadomienia się nie wyświetlają.
- nie mogę ustawić minimalnej tarczy always on (tylko godz: HH:MM)
- nie mogę ustawić czasu automatycznego gaszenia always on (np. o godz. 23:00 przechodzi w tryb nocny)

Wcześniej miałem leciwego Xiaomi Amazfit Verge, który to wszystko obsługiwał
Jestem w szoku, że tak drogi, nowszy zegarek ma takie niedociągnięcia w sofcie..