Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Koniecz liczenia na NV?

Zaczęty przez necavi, 20 Luty 2021, 17:22

necavi

Według tego artykułu producent chce ograniczyć wydajność kart przy kopaniu kryptowalut. Ciekawe jak wpłynie to na inne programy liczące? :wth:

tito

Myślę, że to tylko pod publiczkę. Że niby dbają o graczy.
Później to zniknie i nikt nie będzie pamiętał.

Krzysiak

Przy cenie 210tyś za 1 BTC ludzie będą sami lutować/przerabiać żeby obejść zabezpieczenie :(

Czy producenci nie mogli by zwiększyć mocy przerobowych? Chyba że im samym zależy na tym aby ceny były tak astronomiczne :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Krzysiak w 20 Luty 2021, 19:15
Przy cenie 210tyś za 1 BTC ludzie będą sami lutować/przerabiać żeby obejść zabezpieczenie :(
BTC liczy się na ASIC'ach, nie na GPU.
Cytat: Krzysiak w 20 Luty 2021, 19:15
Czy producenci nie mogli by zwiększyć mocy przerobowych? Chyba że im samym zależy na tym aby ceny były tak astronomiczne :)
GPU dostarcza tylko jeden producent.


A to śmieszne ograniczenie jest w sterownikach, wystarczy instalować starsze. Pomijam już samo proszenie się producenta chipów o pozew zbiorowy za kastrowanie sprzętu...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

EDU Enthusiast

Cytat: krzyszp w 21 Luty 2021, 01:47
Cytat: Krzysiak w 20 Luty 2021, 19:15
Przy cenie 210tyś za 1 BTC ludzie będą sami lutować/przerabiać żeby obejść zabezpieczenie :(
BTC liczy się na ASIC'ach, nie na GPU.
Cytat: Krzysiak w 20 Luty 2021, 19:15
Czy producenci nie mogli by zwiększyć mocy przerobowych? Chyba że im samym zależy na tym aby ceny były tak astronomiczne :)
GPU dostarcza tylko jeden producent.


teraz to wszystkiego co moga kupuja. karty, cpu wyszstko.
W stanach sie nie da kupic chyba ze z ebay'a za o wiele wiecej zadnych nowych kart juz od ich wydania.

A to śmieszne ograniczenie jest w sterownikach, wystarczy instalować starsze. Pomijam już samo proszenie się producenta chipów o pozew zbiorowy za kastrowanie sprzętu...