Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Jak to jest z tymi windosami/linuxami?

Zaczęty przez SP7LX, 27 Luty 2021, 03:09

SP7LX

Witajcie.
Od jakiegoś już czasu liczę sobie różne projekty i nawet fajnie to idzie mimo obciążenia mojej maszyny kilkoma projektami. A że liczę na Widows-ie 10, tak się zastanawiam nad kwestią opłacalności przejścia na Linuxa. Zwłaszcza że jest grupa fajnych projektów, które mają pracę tylko dla tej drugiej platformy. Myślał nad rownoległą instalacją drugiego systemu. I tu męczą mnie takie pytania:
- czy po przejściu na Linuxa będę mógł nadal liczyć wszystkie te projekty, które liczylem do tej pory? Czyli chyba wszystkie aktywne z zadaniami na "windę".
-czy mój komputer cokolwiek zyska na tej podmianie?
-czy jeśli w projekcie piszą że mają aplikację pod Linuxa i pracę na procesory AMD to moj komputer dostanie pracę i będę mógł ją liczyc na mojich Intelach i Nvidia (Gala@home)?

Krzysiak

-czy mój komputer cokolwiek zyska na tej podmianie?

Podejrzewam że w projektach CPU nic za bardzo a w projektach GPU to możesz nawet stracić.
Tak wspominam moją przesiadkę na Linuxa i powrót do Windowsa


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomislaw

#2
Na linuxie zwykle nie ma projektowych wygaszaczy ekranów. Niektórzy twierdzą, że  lepiej zarządza wielowątkowością niż windows i liczy trochę szybciej.

PS. GPU - Tu sprawa sterowników linuxowych ma zasadnicze znaczenie.   Tu producenci kart mają jeszcze dużo do zrobienia... ale im się nie chce / nie opłaca...



krzyszp

Cytat: Krzysiak w 27 Luty 2021, 11:54
Podejrzewam że w projektach CPU nic za bardzo a w projektach GPU to możesz nawet stracić.
Oj, to chyba już nieprawda.
W wielu projektach apki na Linuksie działają szybciej, a już na moim projekcie to Ubuntu najnowsze deklasuje Windows wręcz porażająco...
https://universeathome.pl/universe/forum_thread.php?id=551


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

CytatZwłaszcza że jest grupa fajnych projektów, które mają pracę tylko dla tej drugiej platformy. Myślał nad rownoległą instalacją drugiego systemu.

Mogę zasugerować wykupienie VPS'a z Linuxem.