Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Za Polskę ! Do boju ! Grzegorz Roman Granowski

Zaczęty przez Grzegorz R. Granowski, 19 Marzec 2021, 20:25

Grzegorz R. Granowski

Dzień dobry. Dobrego!

jeżeli Kamraci pozwolą, rozpoczynam ... nową wizytówkę ... mini bloga ...  :parrrty: :whip: :attack:

pierwszy wpis ... dotyczy zakończonej Pracy nad Misyjną dla prowadzonej działalności gospodarczej ... stronie www.savetheworld.org.pl ... ! ... zrealizowałem w życiu swoje ...

ZAMIERZENIA ... jestem Prezesem Dwóch Spółek ... Przedsiębiorcą kulturotwórczym ... klub jazzowy Vertigo ma rozpoznawalność paneuropejską ... poproszę również ... w okresie wakacyjnym ... o Wywiad gospodarczy ... w kwestii ... jak daleko fama o Save The World Real Estates sp. z o.o. ... sięga ... !

względem ... Spółek mam ... plany giełdowe ... za lat kilka ... gdy zwrócimy ... zainwestowany nakład ... z BOINC fanatyctwem związany jestem od ... 17VII2009 ...

Sekretarzuję Kołu PSL we Wrocławiu ...

mam plany zdobycia licencjatu w UWr : Dyplomacja Europejska ... dużo czytam i słucham ... dzieła wybieram trudne ... a ... lubię klasykę i jazz ...

serdeczne B@P ... pozdrowienia ... Grzegorz Roman Granowski ...  :respect:


Grzegorz R. Granowski

dzień dobry ...

trochę się miotam z ustawieniami dla podprojektów Sierpińskiego w Primegridzie ... półtora roku temu zdecydowałem, że liczę SoB aż do znalezienia ... dwa dni temu chciałem przełączyć jednak na Wszystkie,

pózniej tylko na Extended ... a teraz ... 8 wątków na zadanie ... liczy Sierpiński / Riesel oraz Prime Sierpiński Problem ...

liczenia nigdy dość ...  :boing: :facepalm2: :attack:

komputerów mam 10, 8 stoi w pracy ... są to 2 x 14 core xeon, 4 x 2990 oraz 2 x 3970, w domu mam dwa ... 4 x 14 xeon ... do tego 13 x 2080 ti oc ... oraz amd x 2 dla milki ... jest jeszcze laptop ... z 2 core intela ...

dla SoB przeliczyłem 3508 zadań, aktualne zadania : 10 komputerów, które są w pracy ... liczą Sierpiński Riesel oraz Prime Sierpiński Problem, a karty ( 11 ) wieferiche ... kompy w domu ... liczą ogr yoyo@home, a karty einsteina oraz milkyway, jak doliczę do 100 mln w einteinie, przerzucam ... wszystkie cztery karty z domu na milkywaya ... aż dobiję do 3 miliardów, co pewnie zajmie lat kilka ...

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

ad. rem : o boincu dowiedziałem się raczej w póżniejszych latach życia ... prawie 12 lat temu ... idea spodobała mi się ... i zacząłem dostawiać ... moc obliczeniową ...

założyłem Drużynę SaveTheWorld ... którą, wespół z Kolegami z innych, polskich zespołów Boinc ... po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów kredytowych ... przemieniliśmy na Polish National Team ...

miałem trzy rzuty, zakup - sprzedaż - zakup - sprzedaż - ZAKUP ! podejrzewam, że ... aktualna flota to już ... stałość !

Koledzy, wymieniam ... karty 2080 na nowsze, 3090 ... mam nadzieję, że ... w ciągu dwóch tygodni ... nowa partia kart już dojdzie ...

CZY MOŻE SZANOWNI KAMRACI SĄ ZAINTERESOWANI ... ZAKUPEM 2080 TI OC ? gdyby tak, proszę o informację w postaci private message ...

z uprzejmościami, Grzegorz Roman Granowski


tito

Grzegorzu, nie mnie zaglądać do kieszeni ludzi, lecz wymiana GPU w obecnych czasach to, z finansowego punktu widzenia, porażka. Może lepiej zaczekać?

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 20 Marzec 2021, 15:46
Grzegorzu, nie mnie zaglądać do kieszeni ludzi, lecz wymiana GPU w obecnych czasach to, z finansowego punktu widzenia, porażka. Może lepiej zaczekać?

Szanowny Kamracie ... karty zamówiłem już kilka tygodni temu, ... ... !!!

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski .

tito


Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 20 Marzec 2021, 16:21
To powiem Ci: szacun!
Do boju!

a dziękuję ... karty będą liczyć wieferiche oraz wall-sun-sun ... aż do wyczerpania zadań ... tu akurat znalezisk mam 53, ale jak forum pg opisało, na około 1800 near wieferich finds, będzie JEDNO

trafienie ... które przejdzie jako 'eternal fame on primegrid' ...

serdeczności, pozdrawiam! Grzegorz Roman Granowski ...

Krzysiak

Ja naprawdę chętnie bym ci pomógł w ustawieniach żeby zwiększyć wydajność twoich CPU :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Krzysiak w 20 Marzec 2021, 16:53
Ja naprawdę chętnie bym ci pomógł w ustawieniach żeby zwiększyć wydajność twoich CPU :)

proszę !

po0dejrzewam, ze Szanowny Kamrat liczy szybciej, gdyż ma ... WYŁĄCZONE HT ...

serdeczności, Grzegorz Roman Granowski

Krzysiak

#9
Od tego bym zaczął :) konstrukcjach 2 procesorowych


Tam gdzie masz jedno CPU wystarczy ustawić 50% w menadżerze BOINC  punkt 1.
Brak zadań na zapas powoduje że masz większe szanse przeliczyć zadanie jako pierwszy  punkt 2.




I po trzecie jak liczysz na GPU zawsze najlepiej przeznaczyć jeden rdzeń na jedną kartę graficzną

Czyli dla komputera z

AuthenticAMD
AMD Ryzen Threadripper 3970X 32-Core Processor [Family 23 Model 49 Stepping 0]
(64 processors)


z dwoma NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti

W BOINC 50%

2 rdzenie na GPU zostaje 30 do podziału

czyli można spróbować 5 próbek po 6 rdzeni
i zobaczyć jak będą wyglądać czasy przeliczeń  :)



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski


Krzysiak

Obecnie przeliczenie jedne próbki na tym CPU zajmuje ci około 255 godzin przy 8 rdzieniach na na jedną próbkę SOB
mi przy 4 rdzeniach na jedną próbkę SOB czas wynosi około 52 godzin dla podobnego CPU technologicznie czyli 3900X


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski

chyba chodzi o pamięć podręczną ...


Krzysiak

Nie do końca w Prime liczą się tylko fizyczne rdzenie
Liczenie z użyciem wątków wszystko strasznie spowolnia i zabiera niepotrzebnie pamięć podręczną.


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

SzaMoT🍀

#14
Może to będzie przydatne do określenia ile zadań na rdzeń.
Można przeprowadzić testy za pomocą Prime95.
Znalazłem opis na forum PG
http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=8240&nowrap=true#138938
Trzeba wybrać długość FFT dla danej aplikacji

Grzegorz R. Granowski

powoli wszystko mi się stabilizuje, jeśli chodzi o Wybór Projektu do liczenia ...

zostaję przy SoB ... jak będę ... w poniedziałek w biurze ( tam stoją komputery ) ... to zastanowię się ... może rzeczywiście wyłączę HT ...

natomiast ... Kamrat Krzysiak ... liczy szybciej ... natomiast mniej zadań ... !!!

pozdrowienia, Grzegorz Roman Granowski ...

chr80♂°🛰�

Kamraci.
Reasumując wyłączenie HT daje przyrost mocy obliczeniowej procesora ze stajni Intel jak i AMD?
Pozdrawiam.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: chris80uppers w 20 Marzec 2021, 20:34
Kamraci.
Reasumując wyłączenie HT daje przyrost mocy obliczeniowej procesora ze stajni Intel jak i AMD?
Pozdrawiam.

zależy w których projektach ... w Primegridzie jak widać nie bardzo,

ale w WCG ... TAK.

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

Dzień dobry ... HT wyłączone ... w komputerach z AMD ...

zgodnie z przewidywaniami, czasy przeliczeń na pewno zazniżkują ... ustawienia 8 cpu na zadanie pozostało ...

dziękuję Kolegom za cenne Doradztwo ... pozdrawiam,

Grzegorz Roman Granowski

kva.pl


Grzegorz R. Granowski

Cytat: kva.pl w 25 Marzec 2021, 16:17
Wyslalem Ci PW Grzegorzu :)

a czy poprzez forum b@p ??? gdyż w skrzynce nie widnieje żadna !

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

kva.pl

Jak zwykle jest problem z PW do Ciebie... Poslalem maila :)

Grzegorz R. Granowski

Cytat: kva.pl w 25 Marzec 2021, 16:34
Jak zwykle jest problem z PW do Ciebie... Poslalem maila :)

Odpowiedziałem !

Grzegorz R. Granowski

Panowie ... a czy istnieje oprogramowanie pozwalające mierzyć jak jest rozdzielana pamięć podręczna procesora???

Radości. dobrego popołudnia.

Grzegorz Roman Granowski

SzaMoT🍀

CytatPanowie ... a czy istnieje oprogramowanie pozwalające mierzyć jak jest rozdzielana pamięć podręczna procesora???

Na taki wątek się natknęłam na forum PG
http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=9310&nowrap=true#143396

Z tego co wytyczałem trzeba przypisać rdzenie do zadań.
A tu cytat:
CytatZ 3970x powinieneś być w stanie uruchomić 4.
To, co może zdenerwować sytuację, to to, że Linux zacznie wymieniać rzeczy między CCX i CCD. Ważne jest, aby ustawić powinowactwo dla każdego zadania, aby się nie ruszały. W systemie Windows wydajność spada o 20-30%, jeśli tego nie zrobisz. Linux ma być nieco lepszy, ale nadal istnieje różnica.

Jak się to ustawia to już nie podpowiem, podaje tylko informacje jakie napotkałem, kiedyś czytałem by tak samo przypisać aplikację GPU do danego rdzenia CPU

Grzegorz R. Granowski

Dziękuję ... Panowie - wytłumaczcie proszę jeszcze ... o co chodzi z ustawieniem użycia moce procesora 50 % ... nie wydaje się logiczne, aby zmniejszać moc użycia procesora ze 100 % na 50 % ...

dobrego. pozdrawiam. Grzegorz Roman Granowski

SzaMoT🍀

Ja sobie to tłumaczę tak, jak masz 64 wątki i ustawisz 50% użycia CPU to korzystasz wtedy z połowy wątków czyli tyle ile jest rdzeni fizycznych 32, i dlatego system pokazuje 50% wykorzystania a dla aplikacji LLR i tak wydziela "siódme poty" :facepalm2:

Grzegorz R. Granowski

 :parrrty:

ustawienia w takim razie nie zmieniam ...

pozdrowienia, Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

dobrego ... !!!

nowe próbki SoB dla ustawienia 8 cpu ( rdzenie, nie wątki ) zassane ...

zobaczymy czy czasy przeliczeń się skrócą ? powinny, to na pewno ...

uprzejmości, Grzegorz Roman Granowski

Krzysiak

Widzę że pierwsze próbki SOB się raportują czas przeliczeń skrócił się prawie 4 krotnie


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski

Obyśmy Wspólnie znalezli Liczbę Sierpińskiego !

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Krzysiak w 31 Marzec 2021, 11:30
Widzę że pierwsze próbki SOB się raportują czas przeliczeń skrócił się prawie 4 krotnie

serdecznie dziękuję Kamratowi za podpowiedz ... bardzo trafna ...

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

Krzysiak

Trochę to zajęło żeby cię przekonać, ale cieszę się że się w końcu udało  :parrrty:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Krzysiak w 31 Marzec 2021, 20:21
Trochę to zajęło żeby cię przekonać, ale cieszę się że się w końcu udało  :parrrty:

:p_arr: :parrrty: :respect:

SzaMoT🍀

A co z ustawieniem dla E5-2660 v4 @ 2,00, ustawienie 8 rdzeni na zadanie coś chyba nie tak?
Jeśli HT jest wyłączone a procesor ma 14 rdzeni, a są 2 procesory to wydaje się nieoptymalne w komunikacji miedzy nimi.
4 zadania po 8 rdzeni daje 32 rdzenie, a komputer ma 28 rdzenie skąd takie ustawienie?
Odnośnie Ryzen Threadripper to bym sprawdził czy 4 rdzenie na zadanie nie da lepszej ilości przetworzonych zadań, w danym czasie.

Nie to żebym się czepiał ale dążymy do szybszego odnalezienia Liczby Sierpińskiego :ahoy:

A odnośnie przekonywania do zmiany to pamiętam ogromny upór dla 9 wątków "niezmiennie"

Pozdrawiam


Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 31 Marzec 2021, 20:55
A co z ustawieniem dla E5-2660 v4 @ 2,00, ustawienie 8 rdzeni na zadanie coś chyba nie tak?
Jeśli HT jest wyłączone a procesor ma 14 rdzeni, a są 2 procesory to wydaje się nieoptymalne w komunikacji miedzy nimi.
4 zadania po 8 rdzeni daje 32 rdzenie, a komputer ma 28 rdzenie skąd takie ustawienie?
Odnośnie Ryzen Threadripper to bym sprawdził czy 4 rdzenie na zadanie nie da lepszej ilości przetworzonych zadań, w danym czasie.

Nie to żebym się czepiał ale dążymy do szybszego odnalezienia Liczby Sierpińskiego :ahoy:

A odnośnie przekonywania do zmiany to pamiętam ogromny upór dla 9 wątków "niezmiennie"

Pozdrawiam

Dobrego! dla intelów mam podłączony jeszcze WCG i liczę ARP ... ściąga mi po jednym zadaniu dla komputera ... Rozwiążmy Wspólnie Problem Sierpińskiego ...

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

Koledzy ! Znamy się długo ! bywało ... różnie ...

Zdrowych, Wesołych Świąt Wielkiej Nocy 1

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

dobijam do 100.000.000 w einsteinie, znowu i jak zawsze = było to dużo pracy ....2 x 2080 przerzucam na milkywaya,

próbki SoB oraz PSP śmigają po zmianie ... z wątków na rdzenie ... dziękuję za to, jakże cenne doradztwo ...

uprzejmości, Grzegorz Roman Granowski ... 

SzaMoT🍀

Cytatpróbki SoB oraz PSP śmigają po zmianie ... z wątków na rdzenie ... dziękuję za to, jakże cenne doradztwo ...

Widać, że czasy mocno się różnią.
A jak wyglądają temperatury? i czy nie są dławione przez nie?

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 07 Kwiecień 2021, 10:15
Cytatpróbki SoB oraz PSP śmigają po zmianie ... z wątków na rdzenie ... dziękuję za to, jakże cenne doradztwo ...

Widać, że czasy mocno się różnią.
A jak wyglądają temperatury? i czy nie są dławione przez nie?

temperatury rzadko sprawdzam.