Za Polskę ! Do boju ! Grzegorz Roman Granowski

Zaczęty przez Grzegorz R. Granowski, 19 Marzec 2021, 20:25

Grzegorz R. Granowski

#40
Panowie !!! po latach przygotowań, będziemy promować ... stronę www.savetheworld.org.pl ... w formie ...

jeżeli Szanowni Kamraci ... bardziej doświadczeni ... promowaliście przecież ... i w postaci koszulek, i w szkołach ... mają jakieś pomysły ... oczywiście z wielką radością !!!

należymy do Innych Ekip, ale pod polską Banderą liczymy Wspólnie !!!

Za Polskę ! Do boju !

pozdrowienia, Grzegorz Roman Granowski ...

Grzegorz R. Granowski

Panowie ! Vertigo oraz Save The World ma Nowy Plan ... przygotowania, a póżniej start w Regatach o Puchar Ameryki ... ambicja, która Nas cechuje pozwala na takie ... rozbudowanie ...

'Naród będzie Nam wdzięczny, gdyby się udało !!!'

z uprzejmościami, Grzegorz Roman Granowski

ps. w Wyścigu PG startuję pod własną Banderą ...

pszyklejony

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 09 Kwiecień 2021, 12:25
przygotowania, a póżniej start w Regatach o Puchar Ameryki ...

Panie, to byś pan musiał sprzedać pół Wrocławia :whistle: :deadman:

Grzegorz R. Granowski

#43
Cytat: pszyklejony w 09 Kwiecień 2021, 17:48
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 09 Kwiecień 2021, 12:25
przygotowania, a póżniej start w Regatach o Puchar Ameryki ...

Panie, to byś pan musiał sprzedać pół Wrocławia :whistle: :deadman:

:p_arr: XD

planujemy di Gigantów Giełdowych, Państwowych : kghm, pko bp, orlen, lotos ...

współpracujemy ... jako Vertigo od dawna z Urzędem Miasta Wydziałem Kultury, mamy we Wrocławiu dwa festiwale, Jazzowy oraz bluesowy ... a Klub  jest Marką o szerokiej rozpoznawalności,

;D ;D ;D ... lata wytężonej Pracy dały efekty, mamy szeroki Zasób Partnerów, współpracujemy np. z V Motors, sprzedawcą Volvo, ale i z wieloma innymi,

Kamraci : Życzcie powodzenia !!!

z serdecznością do Wszystkich, Grzegorz Roman Granowski 

chr80♂°🛰�

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 09 Kwiecień 2021, 18:01
Cytat: pszyklejony w 09 Kwiecień 2021, 17:48
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 09 Kwiecień 2021, 12:25
przygotowania, a póżniej start w Regatach o Puchar Ameryki ...

Panie, to byś pan musiał sprzedać pół Wrocławia :whistle: :deadman:

:p_arr: XD

planujemy di Gigantów Giełdowych, Państwowych : kghm, pko bp, orlen, lotos ...

współpracujemy ... jako Vertigo od dawna z Urzędem Miasta Wydziałem Kultury, mamy we Wrocławiu dwa festiwale, Jazzowy oraz bluesowy ... a Klub  jest Marką o szerokiej rozpoznawalności,

;D ;D ;D ... lata wytężonej Pracy dały efekty, mamy szeroki Zasób Partnerów, współpracujemy np. z V Motors, sprzedawcą Volvo, ale i z wieloma innymi,

Kamraci : Życzcie powodzenia !!!

z serdecznością do Wszystkich, Grzegorz Roman Granowski

Życzymy powodzenia !!!

SzaMoT🍀

CytatPanowie ! Vertigo oraz Save The World ma Nowy Plan ... przygotowania, a póżniej start w Regatach o Puchar Ameryki ... ambicja, która Nas cechuje pozwala na takie ... rozbudowanie ...

A to są przygotowania na przyszły rok?

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 10 Kwiecień 2021, 11:04
CytatPanowie ! Vertigo oraz Save The World ma Nowy Plan ... przygotowania, a póżniej start w Regatach o Puchar Ameryki ... ambicja, która Nas cechuje pozwala na takie ... rozbudowanie ...

A to są przygotowania na przyszły rok?

na razie jest 'Plan' ... pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

Panowie ... wymieniłem jedną 2080 ti oc na dwie 6900 xt ... liczą wyśmienicie wieferiche ...

karta jest do sprzedania ... proszę, w razie ... o kontakt ... biuro@savetheworld.pl ...

Za Polskę !!! Do boju !!!

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

SzaMoT🍀

Widać, że jedna 2080 ti oc jest wydajniejsza w podprojekcie WW, niż dwie 6900 xt.
Czy docelowo będą wspierać inne projekty, gdzie wypadną lepiej?
:ahoy:

Grzegorz R. Granowski

#49
Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 15 Kwiecień 2021, 14:22
Widać, że jedna 2080 ti oc jest wydajniejsza w podprojekcie WW, niż dwie 6900 xt.
Czy docelowo będą wspierać inne projekty, gdzie wypadną lepiej?
:ahoy:

wieferiche to Absolutny Priorytet !!!

pozdrawiam ... Grzegorz Roman Granowski ...

edit : musiałem, obniżyć taktowanie do 90% i podkręcić wiatraczki do 100%, gdyż się rdzenie gpu przegrzewały ...

Grzegorz R. Granowski

Dzień dobry ... za dwa dni buchnie 14 miliardów w primegridzie ...

trzecie miejsce na świecie już mam od dawna, teraz czas ... na SoB lub PSP ... dużego finda ...

winszuje Załodze ... pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

SzaMoT🍀

Cytattrzecie miejsce na świecie już mam od dawna, teraz czas ... na SoB lub PSP ... dużego finda ...

Za trzecie miejsce  :respect:
A odnośnie trafień, to będę za jakiś czas atakował kolejną MEGA Prime Search, do skutku ale najpierw WCG planuję podgonić.
Trafienie SoB lub PSP to jak dla mnie za duży "kaliber" chyba, że dojdę do takiej ilości wynajętych instancji ::) ale jak na razie nic nie planuje zwiększać.

Najważniejsze, że to co robię dla przetwarzania daje mi jako taką satysfakcję, że cokolwiek robię i przy tym się trochę uczę obsługi.

Z tego co na forum kiedyś padło, że wynajmowanie CPU, jest mało opłacalne, ale jak dla mnie jest to dużym ułatwieniem, nie muszę inwestować w sprzęt, można zwiększać, zmniejszać lub nawet usunięć w każdej chwili, a za jakiś czas powrócić, i nawet po śmierci można przetwarzać, dla potomnych, tylko trzeba sobie uświadomić czy to ma sens, ku lepszemu światu.

Dlatego może warto wspierać różne dziedziny nauki.
:ahoy:



chr80♂°🛰�


Grzegorz R. Granowski

WARTO ... mieć priorytety ... moim jest Sierpiński i Primegrid ... oraz wieferiche ...

marginalnie ARP WCG, w einsteinie za kilka dni dobiję do 100 mln, a w milce za lat kilka do 3 miliardów ... także 4 x 14 xeon dla ogr yoyo ...

Tomaszu, co u Ciebie ??? pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

SzaMoT🍀

CytatTomaszu, co u Ciebie ???
U mnie bywa tak  ::) i tak  :book:
Ogólnie jest dużo do poprawy w życiu.
Liczę na to, że "nowy porządek" wyjdzie w dłuższej perspektywie całemu światu na dobre (digitalizacja sztucznej inteligencji)
:ahoy:

Grzegorz R. Granowski

witam ... dzień dobry ... 14 miliardów w pg ... dziekuję, pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...


tito


Grzegorz R. Granowski

 :ahoy:

:parrrty:

mam kolejny, dobry plan ... chciałbym zaprosić Pana Prezydenta Wałęsę na spotkanie/szkolenie/wykład ... dla Pionu Decyzyjnego Save The World oraz Vertigo Jazz ...  :arrr: :arrr: :arrr:

z serdecznością, Grzegorz Roman Granowski


chr80♂°🛰�

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 17 Kwiecień 2021, 16:20
:ahoy:

:parrrty:

mam kolejny, dobry plan ... chciałbym zaprosić Pana Prezydenta Wałęsę na spotkanie/szkolenie/wykład ... dla Pionu Decyzyjnego Save The World oraz Vertigo Jazz ...  :arrr: :arrr: :arrr:

z serdecznością, Grzegorz Roman Granowski

Bardzo dobry pomysł. Jest osobą rozpoznawalną nasz Pan Prezydent. Ma jeszcze ogromną rzeszę zwolenników, nie był uwikłany w afery obyczajowe, ma opanowane przemawianie do tłumu. A za około dwie dekady po teatrze zwanym "Okrągłym Stołem" tu użyję słowa: "nasrano" na niego z prostego powodu miał moc wywrócenia całego bałaganu do góry nogami i bali się, że ktoś może powtórnie Go użyć i dokonać tego samego. Teraz po wyjeździe z Polski i patrząc na to wszystko z dystansu nie żywię do tego człowieka żadnej urazy z powodów, które media chciały ludziom imputować. Nie ma ludzi idealnych, a on był na miarę jego czasów i zadania jakie mu postawiono. A jeżeli chodzi o przekrój społeczeństwa to jest człowiek zbyt wysokich lotów jak dla nich. Jeżeli nikt publicznie, nie mówi piciu, bzykaniu, paleniu, ćpaniu to nie przykuje uwagi słuchacza na dłużej niż 10 minut. Kogoś z kabaretu weźmiesz to na drugi dzień nie będą pamiętać o czym mówił  :facepalm2:. Cieszmy się z tego co mamy - BOINC.

Pozdrawiam i życzę powodzenia... :p_arr:

Grzegorz R. Granowski

Dzień dobry !!!

jutro dobijam do 100 mln w einsteinie, dziękuję ... dobrego!

Grzegorz Roman Granowski ...

Grzegorz R. Granowski

...

oraz 400.000 zadań w wieferichach ...

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

tito


SzaMoT🍀

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 19 Kwiecień 2021, 13:10
Dzień dobry !!!

jutro dobijam do 100 mln w einsteinie, dziękuję ... dobrego!

Grzegorz Roman Granowski ...

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 20 Kwiecień 2021, 10:42
...

oraz 400.000 zadań w wieferichach ...

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

:facepalm2:
Życzę kolejnych wspaniałych celów
:ahoy:

Grzegorz R. Granowski

100 mln w einsteinie ... właśnie !!!

uprzejmości, Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

dzień dobry ... nowy komputer 3970 oraz 2 x 6900 xt już walczy ... dla Sierpińskiego i weiferichy ...

Obyśmy Rozwiązali Problem Sierpińskiego ...

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

tito

Łoooo Panie! Dowaliłeś do pieca.
:parrrty:

pszyklejony


SzaMoT🍀

Cytatdzień dobry ... nowy komputer 3970 oraz 2 x 6900 xt już walczy ... dla Sierpińskiego i weiferichy ...

:p_arr:

Może z okazji nowego sprzętu, przetestujesz inne ustawienia odnośnie SoB i PSP? Mam na myśli ilość jednoczesnych rdzeni na zadanie.




Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 21 Kwiecień 2021, 19:09
Cytatdzień dobry ... nowy komputer 3970 oraz 2 x 6900 xt już walczy ... dla Sierpińskiego i weiferichy ...

:p_arr:

Może z okazji nowego sprzętu, przetestujesz inne ustawienia odnośnie SoB i PSP? Mam na myśli ilość jednoczesnych rdzeni na zadanie.

a jakież to 'nowe ustawienie' Szanowny Pan Kolega proponuje???

uprzejmości, Grzegorz Roman Granowski

SzaMoT🍀

1 zadanie na rdzeń na początek, powinny się SoB w ~10 dni wyrobić, jeśli tak by się stało dało by to więcej niż 8 rdzeni na zadanie które i tak liczy się parę dni.
Później przeprowadził bym próbę z 2 rdzeniami na zadanie.
Ale napisz jakie są obecnie temperatury i z jakim taktowaniem śmigają?
Domyślam się, że zbyt chłodno nie jest, a zwiększając wydajność trzeba być czujnym.
Oczywiście decyzja po Twojej stronie.

Grzegorz R. Granowski

na jeden rdzeń na SoB się nie zdecyduję ... na 4 już prędzej, ale ciekawi mnie co powie nasz Jubilat, Krzysiak ...

Dobrego.

Grzegorz Roman Granowski ...

Krzysiak

A dziękuje

Ja bym spróbował tak

6 zadań po 5 rdzeni
A te 2 wolne CPU zostawił na GPU ( RX 6900 XT) i zobaczył czy nie będzie skoku wydajności przy liczeniu Wieferich and Wall-Sun-Sun

Obecnie widzę że potrzeba na to 1,005.22 czyli 16-17 minut :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Krzysiak w 22 Kwiecień 2021, 15:51
A dziękuje

Ja bym spróbował tak

6 zadań po 5 rdzeni
A te 2 wolne CPU zostawił na GPU ( RX 6900 XT) i zobaczył czy nie będzie skoku wydajności przy liczeniu Wieferich and Wall-Sun-Sun

Obecnie widzę że potrzeba na to 1,005.22 czyli 16-17 minut :)

dziękuję ... przy liczeniu na kartach ... ważna jest raczej moc rdzenia GPU ... jeżeli przełączę to ... 4 rdzenie na SoB oraz PSP !

dla 6900 xt musiałem ... ustawić ręcznie moc wentylatorrów na 100 % i obniżyć taktowanie ... do 90% ...

2080 ti oc liczą szybciej ...

"Obyśmy Rozwiązali Problem Sierpińskiego - Wspólnie!"

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Krzysiak w 22 Kwiecień 2021, 15:51
A dziękuje

Ja bym spróbował tak

6 zadań po 5 rdzeni
A te 2 wolne CPU zostawił na GPU ( RX 6900 XT) i zobaczył czy nie będzie skoku wydajności przy liczeniu Wieferich and Wall-Sun-Sun

Obecnie widzę że potrzeba na to 1,005.22 czyli 16-17 minut :)

Dobrych urodzin !!! ZDROWIA - floapsów i znalezisk w PG ! była już impreza ???  :P

serdeczności, Grzegorz Roman Granowski ...

tito

Bo AMD GPU kupuje się dla Einsteina - tam pokazują pazury i zostawiają NVidię w tyle.
W PG NVidia jednak wygrywa.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 22 Kwiecień 2021, 16:14
Bo AMD GPU kupuje się dla Einsteina - tam pokazują pazury i zostawiają NVidię w tyle.
W PG NVidia jednak wygrywa.

PRAWDA!

przełączyłem na 6 rdzeni dla SoB oraz PSP ... zobaczymy jak pójdzie z tym ustawieniem ... Obyśmy Rozwiązali Problem SIERPIŃSKIEGO - WSPÓLNIE !.

Pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

Krzysiak

Ma na to swoją teorię, bo dużo ustawień testowałem dla PG :)
Często przydzielenie jednego CPU dla GPU dawało bardzo pozytywne działanie co do końcowych czasów próbek.

Przetestuje u siebie dla 5900X i 2080Super dla Wieferich and Wall-Sun-Sun


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

SzaMoT🍀

CytatPrzetestuje u siebie dla 5900X i 2080Super dla Wieferich and Wall-Sun-Sun

Czytałem na forum PG, że przy aplikacji WW nie ma to znaczenia ale czytałem też, że jednocześnie licząc SoB i GPU może to spowolnić.
Żeby się przekonać trzeba to na swoim sprzęcie sprawdzić, kilka sekund spadku może okazać się cenne.

Trzeba też być świadom, że optymalne temperatury są ważne dla zachowania długiej sprawności.

Na laptopie mam w okolicach 70 (przy obniżonym taktowaniu), na stacjonarce mam 65, a na wynajętych nie mam wglądu, ale nie mam żadnych skarg na "load"
Za jakiś czas lato warto zadbać o dobry przepływ powietrza  :whistle:

Udanych testów życzę
:ahoy:

PS.
Nie dajmy się "zawarować" najpierw niskie temperatury, a kolejno podnoszenie wydajności, wszystkim to na dobre wyjdzie.

Krzysiak

Wpływ z przeznaczonego CPU dla Wieferich and Wall-Sun-Sun jest znikomy :)

Ale wydajność RX 6900 XT przy 2080 Super czy 2080 TI jest TRAGICZNA  :(


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: