[2021-04-15 - 2021-04-20] Australian Autumn Challenge

Zaczęty przez SzaMoT🍀, 11 Kwiecień 2021, 11:49

SzaMoT🍀

Na stronie BOINCStats, Drużyna BOINC@AUSTRALIA utworzyła wyzwanie. które rozpoczyna się 15 kwietnia o 22:00 czasu UTC, czyli u nas o północy.
Koniec wypada na 20 kwietnia do 22:00 UTC.

Miłej zabawy  :ahoy: :attack:


chr80♂°🛰�

Universe@home jest tylko na CPU i AMD GPU?
Czyli nie ma na NVIDIe i INTELa?

SzaMoT🍀

Jest tylko aplikacja na CPU
https://universeathome.pl/universe/apps.php

Z tego co słyszałem najwydajniejszy system pod ten projekt to Linux

krzyszp

Najszybciej pod Linuksem, wyjątkowo dobrze się sprawdza Ubuntu, podejrzenia są, że tam jest jedna z bibliotek mocno zoptymalizowana (potrafi liczyć 2x szybciej niż Debian i nawet 3-4 x szybciej niż Windows).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

Woli informacji informuję, że moje zachowanie może wydać się nieetyczne, ze względu na "zabunkrowanie" przed startem.
Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko dodać, że chciałem zobaczyć jak działają reguły w BoincTasks.
Biorąc pod uwagę, że na co dzień nie liczę teraz Universe@Home, chciałem zachować trochę na start :ph34r: 

:attack:

tito

A ja akurat liczę, więc i w tym wyścigu liczcie na mój topór.

chr80♂°🛰�



sknd

Dorzucę małe co nieco na miarę mich skromnych możliwości...

Cytat: krzyszp w 11 Kwiecień 2021, 15:07
Najszybciej pod Linuksem, wyjątkowo dobrze się sprawdza Ubuntu, podejrzenia są, że tam jest jedna z bibliotek mocno zoptymalizowana (potrafi liczyć 2x szybciej niż Debian i nawet 3-4 x szybciej niż Windows).

Nie wiesz co to za biblioteka? Może uda się ją na inne distro przeszczepić

krzyszp

Kurcze, nie wiem.
Wydaje mi się, że to nie żadna z bibliotek bezpośrednio podczepionych do apki, tylko głębiej wywoływana jakaś biblioteka matematyczna. Wiem, że zaobserwowany skok wydajności nastąpił po przejściu z Ubu 18.10 na 20.04.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

chr80♂°🛰�

A jest możliwość-skrypt żeby to uruchomić na Colab'ie? ;D

SzaMoT🍀

Cytat: chris80uppers w 17 Kwiecień 2021, 23:02
A jest możliwość-skrypt żeby to uruchomić na Colab'ie? ;D

Nie wyrobisz się w czasie limitu sesji, a skrypt pozostaje ten sam dla wszystkich projektów, tylko zmieniasz adres projektu i do tego słaby klucz

tito

Chciałbym tylko nadmienić, że na Win 10 jest możliwość odpalenia ubuntu 20.04 i WU liczą się 2 - 2,5 raza szybciej.
https://www.omgubuntu.co.uk/how-to-install-wsl2-on-windows-10

SzaMoT🍀

Cytat: tito w 18 Kwiecień 2021, 00:33
Chciałbym tylko nadmienić, że na Win 10 jest możliwość odpalenia ubuntu 20.04 i WU liczą się 2 - 2,5 raza szybciej.
https://www.omgubuntu.co.uk/how-to-install-wsl2-on-windows-10

Wszystko jasne i proste ale jak podłączyć to do BoincTasks?
Umieściłem hasło w gui_rpc_auth.cfg
Podałem IP w remote_hosts.cfg
Restartowałem wszystko
Poleceniem hostname -I określiłem IP Ubuntu którą utworzyłem.
Wyłączyłem zaporę w win
Posunąłem się nawet do utworzenia mostka sieciowego.
Ogólnie to próbowałem różnych ustawień

Co jeszcze można uczynić by zadziałało?

tito

A tego to Ci nie powiem, bo nie korzystam z Taska. Mam mało hostów to ogarniam bezpośrednio.

chr80♂°🛰�


tito


chr80♂°🛰�

#17
Witajcie.
Właśnie uruchomiłem na nowym liczydle ubuntu 20.04 mam BOINC Managera, ale liczy tylko na procesorze co zrobić żeby liczył na moim AMD RX 470?
Na stronie https://universeathome.pl/universe/prefs.php?subset=project jest "zaptaszkowane" AMD GPU. Trzeba w cc_config.xml coś wpisać?

Edit:
Chyba GPU nie weszło-sterowniki. A czas mi się kończy jutro nowy tydzień czas zacząć.

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

necavi

#19
Planetariuszom nie podskoczymy, ale Niemcy i Szkoci za nami. 2 pozycji łatwo nie oddamy :attack:

PS Dołączony na jednym kompie.
PS Statystyki wyścigowe dla konta ???

Lepsze dla zespołu :p_arr:


SzaMoT🍀

Ponad 4 godziny do końca, czyli do północy naszego czasu, zaraportujcie to co możliwe w miarę możliwości przed północą.
Można się spodziewać wyników naszej Drużyny w pierwszym poście, jak znikną komunikaty (new user)

PS.
N tą chwilę (liczba uczestniczących użytkowników 2745), to jest suma wszystkich 13 zespołów?
Z kredytem w wyścigu jest 494 na tą chwilę.
Trochę się pogubiłem z tym  :dunno: ta suma 2745 powinna być wynikiem oddania przynajmniej 1 kredytu? skoro tylu uczestniczy?

Ale to nie zmienia faktu, że wciąż mamy 2 pozycję  :boing:  :attack:
 

necavi

No co? Mamy 2 miejsce w wyścigu, a tu brak radości?
:boing:

pszyklejony


SzaMoT🍀

Cytat: necavi w 21 Kwiecień 2021, 15:14
No co? Mamy 2 miejsce w wyścigu, a tu brak radości?
:boing:

:boing:
Cytat: pszyklejony w 21 Kwiecień 2021, 17:41
Kilku kolegów zrobiło robotę. :attack:

Wszyscy się przyczyniliśmy do zajęcia 2 pozycji  :parrrty:

Chciałem ręcznie zrobić zestawienie wyników Naszego Zespołu ale nadal są komunikaty "new user"

tito



4ys