Komputer do BOINC - poradnik 2021

Zaczęty przez chr80♂°🛰�, 29 Kwiecień 2021, 18:52

chr80♂°🛰�

 :ahoy: Witam, chciałbym w tym wątku stworzyć poradnik  :book: dla mnie jak i dla innych. Z jakich podzespołów złożyć komputer do liczenia w BOINC, żeby nie trafić w ślepy zaułek.
Przedział cenowy, cena w danym czasie, pobór prądu, moc obliczeniowa itd.
Pomożecie kamraci?  :dunno:

andy101fah

Płyta z procesorem AMD Ryzen Threadripper 1920X  na allegro można za 2000 zdobyć.
Sam procesor na aliexpress to 180 $
Pamięć RAM CORSAIR Vengeance LPX 16GB 3200MHz to 400 zł, można wybrać 2 moduły aby obsadzić pełne 4 banki
Chłodzenie CPU BE QUIET- Dark Rock Pro TR4 350 zł
Dysk PATRIOT Viper VPN100 256GB SSD M2 200 zł
Zasilacz SILENTIUMPC Supremo FM2 750W Gold 400 zł

W cenie 4000 zł bez grafiki można złożyć niezłego potwora do BOINC.


tito

Płyta B450 ~ 400zł
Ryzen 3900x ~ 2050zł
32GB ramu 3600 cl16

PSU jak najlepsza sprawność - to się zwraca.

GPU - nie w tym roku  :wth:

chr80♂°🛰�

#3
Komputer do projektów na GPU:
Zastanawiam się nad czymś co pomieści od 4 do 8 sztuk GPU. Kiedyś RX 580 4GB były po 80€.
- NVIDIA Tesla K80 - FP32 8.74 Tflops (GPU Boost Clocks), 5.6 Tflops (Base Clocks), FP64 2.91 Tflops (GPU Boost Clocks), 1.87 Tflops (Base Clocks), 300 watów na podstawowym zegarze - i chyba 340 watów podkręcona na 117% w MSI Afterburner. Cena na eBay 105-130$, 22$-wysyłka, około 44$-cło razem średnio za całość 185$ czyli 152€.

- AMD FirePro W9100 16GB - FP32 ? Tflops (GPU Boost Clocks), 5.238 Tflops (Base Clocks), FP64 ? Tflops (GPU Boost Clocks), 2.619 Tflops (Base Clocks), 275 watów na podstawowym zegarze - podkręcona na 117% w MSI Afterburner - nie wiem. Cena na eBay 130-400$, 22$-wysyłka, około ??$-cło razem średnio za całość ?$ czyli ?€.

Pytanie do czego to wejdzie, na jakim systemie pójdzie, czym to zasilić, schłodzić?


Komputer do projektów na CPU:
Intel Xeon ... v4, AMD ...?

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 29 Kwiecień 2021, 19:33
Płyta B450 ~ 400zł
Ryzen 3900x ~ 2050zł
32GB ramu 3600 cl16

PSU jak najlepsza sprawność - to się zwraca.

GPU - nie w tym roku  :wth:
Płyta z zintegrowaną grafiką, lub jakaś najtańsza do wyświetlania obrazu, a można nawet i bez z jakąś NVIDIA Tesla K80 po okazyjnej cenie.

chr80♂°🛰�

Cytat: andy101fah w 29 Kwiecień 2021, 19:15
Płyta z procesorem AMD Ryzen Threadripper 1920X  na allegro można za 2000 zdobyć.
Sam procesor na aliexpress to 180 $
Pamięć RAM CORSAIR Vengeance LPX 16GB 3200MHz to 400 zł, można wybrać 2 moduły aby obsadzić pełne 4 banki
Chłodzenie CPU BE QUIET- Dark Rock Pro TR4 350 zł
Dysk PATRIOT Viper VPN100 256GB SSD M2 200 zł
Zasilacz SILENTIUMPC Supremo FM2 750W Gold 400 zł

W cenie 4000 zł bez grafiki można złożyć niezłego potwora do BOINC.
Polskie serwisy odpadają, bo nie każdy wyśle do mnie do Holandii.

andy101fah

#6
W takim wypadku polecam super Polską firmę. Wyślą sprzęt w dowolne miejsce na świecie do klienta

https://shop.zet-tech.eu/pl/p/Koparka-kryptowalut-STARTER-/92

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE:

przetwarzanie terabajtów danych
wydobywanie kryptowalut
renderowanie graficznych projektów
szyfrowanie i deszyfrowanie danych


MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA W:

programach obliczeń rozproszonych np. BOINC
na potrzeby badań naukowych
możliwość wydobywania wielu kryptowalut
graficzne projekty, wizualizacje wnętrz

Dysk twardy SSD 120 GB
Procesor AMD Ryzen 3 1200 AF
Płyta główna z obsługą 6ciu - kart graficznych MSI B450
Zasilacz z atestem energoefektywności GOLD GIGABYTE 850W (najwyższa klasa)
Pamięć RAM 4GB DDR4 2666
Aluminiowy stelaż
Specjalistyczne okablowanie + dodatkowe wentylatory chłodzące

chr80♂°🛰�

Cytat: andy101fah w 29 Kwiecień 2021, 21:04
W takim wypadku polecam super Polską firmę. Wyślą sprzęt w dowolne miejsce na świecie do klienta

https://shop.zet-tech.eu/pl/p/Koparka-kryptowalut-STARTER-/92

PRZYKŁADOWE ZASTOSOWANIE:

przetwarzanie terabajtów danych
wydobywanie kryptowalut
renderowanie graficznych projektów
szyfrowanie i deszyfrowanie danych


MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA W:

programach obliczeń rozproszonych np. BOINC
na potrzeby badań naukowych
możliwość wydobywania wielu kryptowalut
graficzne projekty, wizualizacje wnętrz

Dysk twardy SSD 120 GB
Procesor AMD Ryzen 3 1200 AF
Płyta główna z obsługą 6ciu - kart graficznych MSI B450
Zasilacz z atestem energoefektywności GOLD GIGABYTE 850W (najwyższa klasa)
Pamięć RAM 4GB DDR4 2666
Aluminiowy stelaż
Specjalistyczne okablowanie + dodatkowe wentylatory chłodzące
Ten zasilacz to więcej jak dwóch kart nie uciągnie?
Dzięki za info.

krzyszp

Cytat: andy101fah w 29 Kwiecień 2021, 21:04
W takim wypadku polecam super Polską firmę. Wyślą sprzęt w dowolne miejsce na świecie do klienta

https://shop.zet-tech.eu/pl/p/Koparka-kryptowalut-STARTER-/92

Sorki, ale to jakiś Janusz, próbujący zarobić na krypto...
Z takim zasilaczem, to on się błaźni...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

andy101fah

#9
Cytat: krzyszp w 29 Kwiecień 2021, 21:52
Cytat: andy101fah w 29 Kwiecień 2021, 21:04
W takim wypadku polecam super Polską firmę. Wyślą sprzęt w dowolne miejsce na świecie do klienta

https://shop.zet-tech.eu/pl/p/Koparka-kryptowalut-STARTER-/92

Sorki, ale to jakiś Janusz, próbujący zarobić na krypto...
Z takim zasilaczem, to on się błaźni...

https://shop.zet-tech.eu/pl/i/O-Nas/8
Powyższy zestaw jest to STARTER dla początkujących.
Można bez problemu zlecić postawienie dowolnego serwera BOINC pod dowolny projekt.
Jak również otrzymać od nich gotowy, skonfigurowany system BOINC o dowolnej wydajności pod Linuxem lub Windowsem

Dla wymagających ma inne.

Karta graficzna 48x RX 5700 (wyłącznie topowe modele)
Dysk twardy SSD 120 GB x8
Procesor Intel 3,8 GHz x8
Płyta główna z obsługą 6 kart graficznych x8
Zasilacz z atestem energoefektywności. Minimum 1200W x8
System operacyjny: Windows lub na życzenie Linux
Aluminiowy stelaż lub obudowa serwerowa typu RACK + specjalistyczne okablowanie + dodatkowe wentylatory chłodzące

Dzięki tego typu konstrukcją dowiedziałem się jak do mojej płyty głównej podpiąć 16 kart graficznych.  Jest to potęga Threadrippera i Aż 60 linii PCI Express. Dzięki riserom PCI Express można podpiąć 4 karty graficzne do jednego slotu  pełną wydajnością.

wosio

Cześć!

Chciałem zasięgnąć rady więc podpinam się pod odpowiedni temat.

Chcę zbudować maszynę do liczenia z używanych części - oczywiście jak najbardziej wydajną przy rozsądnym budżecie. Poczytałem trochę i mam już mętlik  :wacko:

Po kolei:
1. CPU - Threadripper czy Xeon? Jest sens w kupowaniu starszych Xeonów czy lepiej jakiś mało używany TR? A może Ryzen 7?
2. Płyta główna - czy płyty dwuprocesorowe mają sens? Jest to opłacalne w porównaniu do jednego ale mocniejszego CPU? Na co zwracać uwagę przy wyborze płyty?
3. GPU - gamingowe czy profesjonalne? Lepiej sprawdzi się GTX czy Quadro? A może coś ze stajni AMD?
4. Dysk - warto inwestować w szybki dysk M.2 PCIe czy jakiś standardowy SSD ze średniej półki styknie?
5. RAM - 16GB 3200 MHz powinno starczyć?
6. Zasilacz - jest sens kupowania używki?
7. Chłodzenie - tutaj raczej nie będę bawił się w używki. Powietrze czy ciecz?
8. Obudowa - nie planuję. Jest dość profili i blachy w garażu ojca oraz spawarka  ;D
9. System - nie ukrywam, że szkoda trochę wydawać kasę na nowego Win10. Jak taki Ubuntu poradzi sobie z GPU?

Podsumowując, to ma być maszyna tylko i wyłącznie do liczenia, ma stać u rodziców, daleko ode mnie. Podpięte tylko zasilanie i LAN, dostęp zdalny z mojego laptopa.

Pomożecie :)?

grat#1: laptop i3 + GT710M - czasowo w spoczynku
grat#2: laptop R7 + GTX1660Ti - już nie liczy
grat#3: Huawei P8 - znów aktywny!


chr80♂°🛰�

Cytat: wosio w 19 Maj 2021, 20:36
Cześć!

Chciałem zasięgnąć rady więc podpinam się pod odpowiedni temat.

Chcę zbudować maszynę do liczenia z używanych części - oczywiście jak najbardziej wydajną przy rozsądnym budżecie. Poczytałem trochę i mam już mętlik  :wacko:

Po kolei:
1. CPU - Threadripper czy Xeon? Jest sens w kupowaniu starszych Xeonów czy lepiej jakiś mało używany TR? A może Ryzen 7?
2. Płyta główna - czy płyty dwuprocesorowe mają sens? Jest to opłacalne w porównaniu do jednego ale mocniejszego CPU? Na co zwracać uwagę przy wyborze płyty?
3. GPU - gamingowe czy profesjonalne? Lepiej sprawdzi się GTX czy Quadro? A może coś ze stajni AMD?
4. Dysk - warto inwestować w szybki dysk M.2 PCIe czy jakiś standardowy SSD ze średniej półki styknie?
5. RAM - 16GB 3200 MHz powinno starczyć?
6. Zasilacz - jest sens kupowania używki?
7. Chłodzenie - tutaj raczej nie będę bawił się w używki. Powietrze czy ciecz?
8. Obudowa - nie planuję. Jest dość profili i blachy w garażu ojca oraz spawarka  ;D
9. System - nie ukrywam, że szkoda trochę wydawać kasę na nowego Win10. Jak taki Ubuntu poradzi sobie z GPU?

Podsumowując, to ma być maszyna tylko i wyłącznie do liczenia, ma stać u rodziców, daleko ode mnie. Podpięte tylko zasilanie i LAN, dostęp zdalny z mojego laptopa.

Pomożecie :)?

Wg. mnie
Ad1. Threadripper, ewentualnie Xeon 2660 v4, bo dużo rdzeni-dużo wątków to trza dużo pamięci - zależnie od projektów. Ryzen cena, chyba że coś dolnej półki.
Ad2. Jeśli Universe@Home na Ubuntu to szedłbym w dwa, a nawet cztery gniazda. Ale trzeba znaleźć zasilacz.
Ad3. GPU dobrze jest mieć zintegrowaną na płycie lub taką 6GB VRAM do wyświetlania obrazu, a ja idę w kierunku Tesli k80 w cenie od 105$ do 130$ z eBaya.
Ad4. Warto system na M.2 radiatory we własnym zakresie, a na używanym HDD za 5€ z przebiegiem 6-8 tys. godzin %:\ProgramData\BOINC do mielenia plików.
Ad5. Jak kolega wyżej napisał RAM CORSAIR Vengeance LPX 16GB 3200MHz. Dla mnie 64 GB to minimum, można stopniowo po 16GB dokładać.
Ad6. Wg. mnie tak jakiś EVGA z górnej półki. Ja patrzę w kierunku Platinum, Titanium.
Ad7. Zależy od obudowy, sprzętu, OC, i temp otoczenia.
Ad8. Obudowę warto kupić filtry kurzu, cisza, chyba że lubisz się bawić i masz na to czas.
Ad9. Ubuntu powinien sobie poradzić, a i Windows proszący o aktywację nie przeszkadza.

Ma być tanio, cicho i bezobsługowo w eksploatacji. Prądożerne podzespoły= dobre zasilanie i chłodzenie.

tito

Cytat: wosio w 19 Maj 2021, 20:36
Cześć!

Chciałem zasięgnąć rady więc podpinam się pod odpowiedni temat.

Chcę zbudować maszynę do liczenia z używanych części - oczywiście jak najbardziej wydajną przy rozsądnym budżecie. Poczytałem trochę i mam już mętlik  :wacko:

Po kolei:
1. CPU - Threadripper czy Xeon? Jest sens w kupowaniu starszych Xeonów czy lepiej jakiś mało używany TR? A może Ryzen 7?
2. Płyta główna - czy płyty dwuprocesorowe mają sens? Jest to opłacalne w porównaniu do jednego ale mocniejszego CPU? Na co zwracać uwagę przy wyborze płyty?
3. GPU - gamingowe czy profesjonalne? Lepiej sprawdzi się GTX czy Quadro? A może coś ze stajni AMD?
4. Dysk - warto inwestować w szybki dysk M.2 PCIe czy jakiś standardowy SSD ze średniej półki styknie?
5. RAM - 16GB 3200 MHz powinno starczyć?
6. Zasilacz - jest sens kupowania używki?
7. Chłodzenie - tutaj raczej nie będę bawił się w używki. Powietrze czy ciecz?
8. Obudowa - nie planuję. Jest dość profili i blachy w garażu ojca oraz spawarka  ;D
9. System - nie ukrywam, że szkoda trochę wydawać kasę na nowego Win10. Jak taki Ubuntu poradzi sobie z GPU?

Podsumowując, to ma być maszyna tylko i wyłącznie do liczenia, ma stać u rodziców, daleko ode mnie. Podpięte tylko zasilanie i LAN, dostęp zdalny z mojego laptopa.

Pomożecie :)?
Dalej obstawiam przy swoim:
1) Ryzen 3900x/5900x - nie wie jakie to jest szybkie ten, co tego nie miał. Cena 5900x spadła w zeszłym tygodniu całkiem ładnie.
2) Po co dwuprocesorowa? To podraża zakup, zwiększa ilość zużywanego prądu - gotówkę lepiej wpakować w 5900x - najlepsze jest to, że płyta pokroju Tomahawk B450 V2 to pociągnie (bez OC) Ja mam nawet 3900X na bieda ASRocku z sekcją zasilania 3*2 - ale ja i tak mam UV
3) GPU - pisałem wcześniej . W tym roku to porażka, ale ogólnie trzeba zastanowić się co masz na tym liczyć. Gdybym miał gotówkę to bym brał 3080. jest świetny w projekcie Collatz i pod projekcie WW-Sun - w reszcie matematycznych również rządzi., do tego projekt GPUGrid to tylko NVidia.
AMD jest lepsza w Einsteinie - to na pewno
4) dla BOINC crucncher dowolny dysk HDD - dobrze, gdyby miał dobre opinie odnośnie wytrzymałości.
5) Różnica w cenie między 3200 a 3600 jest niewielka. Brałbym 3600 CL16 i starał się podkręcić. Ilość - w zależności od preferowanych projektów. Przy 24 wątkach 16 GB dla większości projektów starczy, ale trzeba się liczyć z niespodziankami, że ilość WU będzie mniejsza ze względu na brak RAM. Ja bym celował w 32 i to w 2 stickach - aby w przyszłości nawet dołożyć.
6) Zasadniczo PSU nie padają...chyba, że padną. Seasonic 650 W GOLD nie jest zbyt drogi, a robi robotę - oczywiście im większa sprawność tym lepiej.
7) Powietrze - dobre powietrze + kilka wentylatorów do obudowy
8) Filtry - nie wiem kto będzie doglądał sprzętu, ale ilość kurzu w środku może przytłoczyć, to zaś spowoduje thermal throttling
9) UBUNTU 20.04 jest ok. stawianie BOINC jest opisane na naszej głównej - również odnośnie GPU NVidii.
Dla GPU AMD zaś: https://hardforum.com/threads/install-amdgpu-drivers-on-ubuntu-20-04.2006679/

wosio

@chris80uppers, dzięki za opinie!

@tito,
Kolega chyba przeoczył fakt, że mam do wydania 5k a nie 50k PLN  :D, co tylko się da i jest sens ma być używane.

1. Ryzen 9 to tylko nówki w okolicach ponad 2k - za drogo. Ryzen 7 już prędzej bo można znaleźć używkę lub nawet nówkę w dobrej cenie. Zakładam, że 1500 na procesor to górna granica. ThreadRipper 1920X też się tutaj łapie.
2. OK, przyjąłem :), nie chcę też kupować najtańszej żeby nie była wąskim gardłem, do 500 zł chyba mogę na płytę przeznaczyć.
3. Łoooo matko nie mam kasy na taką kartę XD. Przede wszystkim muszę znaleźć konkretne info czy GTXy czy Quadro. Co tutaj ma znaczenie? Ilość pamięci, ilość rdzeni CUDA, taktownie pamięci? Czy potrzebne / przydatne double precision floating point? Na kartę też 1500 PLN max.
Głównie Einstein, ale zostanę przy nVidii żeby było bardziej uniwersalnie w razie co.
4. OK, myślę że jakiś prosty SSD 256GB styknie
5. OK, 32GB 3600MHz
6. Oczywiście, na zasilaczu nie ma co oszczędzać
7. Tutaj też nie będę żydził ;)
8. No tak, kurz może być zabójczy, chyba jednak trzeba będzie zrobić pełną obudowę
9. Hmmm, jeszcze się nad tym zastanowie. W zależności od ilości czasu i chęci na dłubanie wybiorę system.
grat#1: laptop i3 + GT710M - czasowo w spoczynku
grat#2: laptop R7 + GTX1660Ti - już nie liczy
grat#3: Huawei P8 - znów aktywny!


chr80♂°🛰�

To co podał kolega tito to w 5k spokojnie się zmieścisz. I ma dużo w tym racji.
Double precision floating point - fp64 Milkyway@home, Primegrid i może jeszcze coś...
Pogrzeb na https://www.passmark.com/ to sam się przekonasz co do procesorów.
W razie jakichkolwiek wątpliwości pytaj.

tito

Cytat: chris80uppers w 20 Maj 2021, 22:40
..
Double precision floating point - fp64 Milkyway@home, Primegrid i może jeszcze coś...
...
Tylko dla pod projektu GFN 21,22 (zdaje się - niech mnie ktoś poprawi), ale na pewno nie dla całości PG.
Cytat: wosio w 20 Maj 2021, 21:55
@chris80uppers, dzięki za opinie!

@tito,
Kolega chyba przeoczył fakt, że mam do wydania 5k a nie 50k PLN  :D, co tylko się da i jest sens ma być używane.

1. Ryzen 9 to tylko nówki w okolicach ponad 2k - za drogo. Ryzen 7 już prędzej bo można znaleźć używkę lub nawet nówkę w dobrej cenie. Zakładam, że 1500 na procesor to górna granica. ThreadRipper 1920X też się tutaj łapie.
2. OK, przyjąłem :), nie chcę też kupować najtańszej żeby nie była wąskim gardłem, do 500 zł chyba mogę na płytę przeznaczyć.
3. Łoooo matko nie mam kasy na taką kartę XD. Przede wszystkim muszę znaleźć konkretne info czy GTXy czy Quadro. Co tutaj ma znaczenie? Ilość pamięci, ilość rdzeni CUDA, taktownie pamięci? Czy potrzebne / przydatne double precision floating point? Na kartę też 1500 PLN max.
Głównie Einstein, ale zostanę przy nVidii żeby było bardziej uniwersalnie w razie co.
4. OK, myślę że jakiś prosty SSD 256GB styknie
5. OK, 32GB 3600MHz
6. Oczywiście, na zasilaczu nie ma co oszczędzać
7. Tutaj też nie będę żydził ;)
8. No tak, kurz może być zabójczy, chyba jednak trzeba będzie zrobić pełną obudowę
9. Hmmm, jeszcze się nad tym zastanowie. W zależności od ilości czasu i chęci na dłubanie wybiorę system.
To inaczej:
1) Ryzen 7 2700 - to jest ciągle 16 wątków, przy napięciu 1,1V przeważnie idzie 3,6GHz - pobór prądu jest wtedy (przy zasilaczu gold i braku liczenia GPU) ~ 135W Dzięki temu:
7) Silentum Fera 5 (miesiąc temu pojawiła się nowa wersja (nie pamiętam dokładnie, ale jest niesamowicie wydajna przy swojej cenie))
Jak ceny spadną to można sobie kupić i 5950X - podstawka już będzie

2) Tutaj masz porównanie sekcji zasilania MoBo https://www.hardwareluxx.de/community/threads/pga-am4-mainboard-vrm-liste.1155146/
3) Zwykły GTX wystarczy, byle by chłodzenie było dobre. Ale ceny i tak są z kosmosu, może jakaś 1060 3 GB ?
9) Postawienie UBUNTU dla BOINC z GPU NVidia to naprawdę chwila - polecam

krzyszp

Dwie uwagi:

1. GPU bym teraz odpuścił, ceny teraz są chore.
2. Chłodzenie dla Ryśków - mam 2 x 1700 ze stockowym chłodzeniem i powiem, że świetnie daje radę. Ba - jeden z nich mam podkręcony z fabrycznego 3.2 na 3.7 i nie stawia żadnych oporów czy to przy liczeniu, czy renderowaniu...

Zaznaczę, że fabryczne chłodzenie Ryzenów jest ciche i nie przeszkadza mi pod biurkiem nawet jak się mocno rozpędzi.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

wosio

Cytat: chris80uppers w 20 Maj 2021, 22:40
To co podał kolega tito to w 5k spokojnie się zmieścisz.

No ale chyba € a nie złotówek :D

Cytat: tito w 21 Maj 2021, 08:06
3) Zwykły GTX wystarczy, byle by chłodzenie było dobre. Ale ceny i tak są z kosmosu, może jakaś 1060 3 GB ?
9) Postawienie UBUNTU dla BOINC z GPU NVidia to naprawdę chwila - polecam

1050Ti można wyrwać w granicach 1200 zł, 1650 nawet za 1600 zł. Myślę, że tutaj tragedii nie ma.

Zastanawiam się też nad jakimś Radeonem (RX580 do upolowania w granicach 1600zł) - wtedy Einstein i LHC na zmianę. Ale np. do GPUgrid już nie dołącze...

Cytat: tito w 21 Maj 2021, 08:06
9) Postawienie UBUNTU dla BOINC z GPU NVidia to naprawdę chwila - polecam

A Ubuntu na karcie AMD?

Cytat: krzyszp w 21 Maj 2021, 08:49
Dwie uwagi:

1. GPU bym teraz odpuścił, ceny teraz są chore.
2. Chłodzenie dla Ryśków - mam 2 x 1700 ze stockowym chłodzeniem i powiem, że świetnie daje radę. Ba - jeden z nich mam podkręcony z fabrycznego 3.2 na 3.7 i nie stawia żadnych oporów czy to przy liczeniu, czy renderowaniu...

Zaznaczę, że fabryczne chłodzenie Ryzenów jest ciche i nie przeszkadza mi pod biurkiem nawet jak się mocno rozpędzi.

No ceny są lekko mówiąc chore, ale do 1600 jestem w stanie na używkę wydać ;)
grat#1: laptop i3 + GT710M - czasowo w spoczynku
grat#2: laptop R7 + GTX1660Ti - już nie liczy
grat#3: Huawei P8 - znów aktywny!


tito

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-gtx-1060-3-gb-gaming-x-okazja  Poniżej 1000zł, a będzie 25% wydajniejsza od 1050Ti oraz w większości projektów od 1650 (chociaż to podejrzanie niska cena...)
Dobrym odnośnikiem jest https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nvidia_graphics_processing_units#GeForce_10_series
Processing power dla single jest wyznacznikiem dla większości projektów. Milky oraz GFN 21,22 double. WW-Sun oraz Collatz half.

LHC nie ma aplikacji dla GPU
Lista projektów GPU (aktualna) jest na naszej głównej.
UBUNTU  podałem Ci link - samemu tego nie robiłem, więc nie wiem. Ale z opisu nie wygląda na skomplikowane.

chr80♂°🛰�

Cytat: wosio w 21 Maj 2021, 20:16
Cytat: chris80uppers w 20 Maj 2021, 22:40
To co podał kolega tito to w 5k spokojnie się zmieścisz.

No ale chyba € a nie złotówek :D

Cytat: tito w 21 Maj 2021, 08:06
3) Zwykły GTX wystarczy, byle by chłodzenie było dobre. Ale ceny i tak są z kosmosu, może jakaś 1060 3 GB ?
9) Postawienie UBUNTU dla BOINC z GPU NVidia to naprawdę chwila - polecam

1050Ti można wyrwać w granicach 1200 zł, 1650 nawet za 1600 zł. Myślę, że tutaj tragedii nie ma.

Zastanawiam się też nad jakimś Radeonem (RX580 do upolowania w granicach 1600zł) - wtedy Einstein i LHC na zmianę. Ale np. do GPUgrid już nie dołącze...

Cytat: tito w 21 Maj 2021, 08:06
9) Postawienie UBUNTU dla BOINC z GPU NVidia to naprawdę chwila - polecam

A Ubuntu na karcie AMD?

Cytat: krzyszp w 21 Maj 2021, 08:49
Dwie uwagi:

1. GPU bym teraz odpuścił, ceny teraz są chore.
2. Chłodzenie dla Ryśków - mam 2 x 1700 ze stockowym chłodzeniem i powiem, że świetnie daje radę. Ba - jeden z nich mam podkręcony z fabrycznego 3.2 na 3.7 i nie stawia żadnych oporów czy to przy liczeniu, czy renderowaniu...

Zaznaczę, że fabryczne chłodzenie Ryzenów jest ciche i nie przeszkadza mi pod biurkiem nawet jak się mocno rozpędzi.

No ceny są lekko mówiąc chore, ale do 1600 jestem w stanie na używkę wydać ;)
Przeczytaj jeszcze raz uważnie posty.

wosio

Cytat: tito w 21 Maj 2021, 20:34
https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-gtx-1060-3-gb-gaming-x-okazja  Poniżej 1000zł, a będzie 25% wydajniejsza od 1050Ti oraz w większości projektów od 1650 (chociaż to podejrzanie niska cena...)
Dobrym odnośnikiem jest https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nvidia_graphics_processing_units#GeForce_10_series
Processing power dla single jest wyznacznikiem dla większości projektów. Milky oraz GFN 21,22 double. WW-Sun oraz Collatz half.

LHC nie ma aplikacji dla GPU
Lista projektów GPU (aktualna) jest na naszej głównej.
UBUNTU  podałem Ci link - samemu tego nie robiłem, więc nie wiem. Ale z opisu nie wygląda na skomplikowane.

Grafika - dzięki bardzo za wskazówki, będę się tym kierował przy wyborze karty.

LHC - zmyliło mnie informacje na stronie BOINC, oraz w ustawieniach LHC (w załączniku). Ale poczytałem, że to jakiś błąd w uniwersalnych automatycznych ustawieniach.

Ubuntu - OK!

Czyli z koncepcji maszyny poskładanej ze starych gratów, zrobiła się maszyna z całkiem porządnych gratów  :D
grat#1: laptop i3 + GT710M - czasowo w spoczynku
grat#2: laptop R7 + GTX1660Ti - już nie liczy
grat#3: Huawei P8 - znów aktywny!


tito

Taaaak. Ileż ja już w sprzęt/prąd zainwestowałem...
Ku chwale!   :attack:

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 22 Maj 2021, 15:45
Taaaak. Ileż ja już w sprzęt/prąd zainwestowałem...
Ku chwale!   :attack:

:parrrty: :respect:

necavi

@wosio Dodałbym punkt 10
Cytat... ma stać u rodziców...

Wiesz liczenie pochłania sporo prądu, a to niestety kosztuje. Póki liczysz za własne to OK, tylko gdy rodzice dostaną rachunek (a jeszcze gorzej roczne rozliczenie) to wasze układy mogą się mocno popsuć...  :fright:


wosio

No właśnie dlatego ma stać u rodziców, bo mają 10kW fotowoltaiki na dachu  ;) , wprawdzie mają też pompę ciepła która w zimie potrzebuje tej nadwyżki energii z lata, ale myślę że i tak się to "opłaca". Rachunek jest taki, że za 1 kWh oddane do sieci dostajesz spowrotem tylko 0.8 kWh, więc lepiej to wykorzystać i dopłacić niż być u Taurona na plusie. W letni słoneczny dzień jest z tych paneli nawet ponad 80 kWh.

Zakładam, że taki komp będzie zjadał nawet te 700W, więc to daje jakieś 16kWh na dobę. Tak, to dużo. Muszę jeszcze z nimi pogadać, na pewno założę też miernik na gniazdku. Wszystko jest jeszcze do przemyślenia, a jeśli trzeba to sam za swoje pomysły potrafię zapłacić  :)

Dzięki za zwrócenie uwagi, bo szczerze się nie spodziewałem że to może być aż 16kWh na dobę.
grat#1: laptop i3 + GT710M - czasowo w spoczynku
grat#2: laptop R7 + GTX1660Ti - już nie liczy
grat#3: Huawei P8 - znów aktywny!


necavi

Cytatbo mają 10kW fotowoltaiki na dachu
:p_arr:
I to jest kierunek, o którym myślę nie tylko w kontekście liczenia, ale częściowego uniezależnienia się od energetyki. Na początek planuję zasilić z tego oświetlenie...

andy101fah

Znalazłem ciekawy test wydajności procesorów który można porównać z BOINC. Wydajność obliczeniowa procesorów. Ponad 1000 procesorów w obliczeniach.
https://xmrig.com/benchmark. Może być przydatny do wyboru współczesnego procesora do obliczeń.

Mój stary   Intel® Core™ i7-2600K CPU @ 3.40GHz 465 miejsce z wynikiem 2549
Obecny AMD Ryzen Threadripper 1920X 12-Core Processor 152 miejsce z wynikiem 10273

Wzrost wydajności 400%

tito

Cytat: wosio w 23 Maj 2021, 13:37
...
Zakładam, że taki komp będzie zjadał nawet te 700W, więc to daje jakieś 16kWh na dobę. Tak, to dużo. Muszę jeszcze z nimi pogadać, na pewno założę też miernik na gniazdku. Wszystko jest jeszcze do przemyślenia, a jeśli trzeba to sam za swoje pomysły potrafię zapłacić  :)
...
Ile?
3900x @3,5GHz @,9875V  23WU Universe
1050Super @ 1500MHz @0,7V 1 WU WW-Sun
Zasilacz 450W platinum
Pobór z gniazdka 165W

Gdyby nie robić UV itp to miałbym +20% RAC oraz +50-60% pobór prądu

wosio

Cytat: necavi w 23 Maj 2021, 15:04
Cytatbo mają 10kW fotowoltaiki na dachu
:p_arr:
I to jest kierunek, o którym myślę nie tylko w kontekście liczenia, ale częściowego uniezależnienia się od energetyki. Na początek planuję zasilić z tego oświetlenie...

Jest to jednak wciąż interes bardzo drogi. Poczekałbym jeszcze 2-3 lata aż fotowoltaika jeszcze potanieje...


Cytat: andy101fah w 23 Maj 2021, 15:19
Znalazłem ciekawy test wydajności procesorów który można porównać z BOINC. Wydajność obliczeniowa procesorów. Ponad 1000 procesorów w obliczeniach.
https://xmrig.com/benchmark. Może być przydatny do wyboru współczesnego procesora do obliczeń.

Mój stary   Intel® Core™ i7-2600K CPU @ 3.40GHz 465 miejsce z wynikiem 2549
Obecny AMD Ryzen Threadripper 1920X 12-Core Processor 152 miejsce z wynikiem 10273

Wzrost wydajności 400%

Mój antywirus rozpoznaje tą stronę jako zagrożenie związane z wykorzystaniem do kopania kryptowalut  :o


Cytat: tito w 23 Maj 2021, 19:05
Cytat: wosio w 23 Maj 2021, 13:37
...
Zakładam, że taki komp będzie zjadał nawet te 700W, więc to daje jakieś 16kWh na dobę. Tak, to dużo. Muszę jeszcze z nimi pogadać, na pewno założę też miernik na gniazdku. Wszystko jest jeszcze do przemyślenia, a jeśli trzeba to sam za swoje pomysły potrafię zapłacić  :)
...
Ile?
3900x @3,5GHz @,9875V  23WU Universe
1050Super @ 1500MHz @0,7V 1 WU WW-Sun
Zasilacz 450W platinum
Pobór z gniazdka 165W

Gdyby nie robić UV itp to miałbym +20% RAC oraz +50-60% pobór prądu

Bez zastanowienia przyjąłem założenie, że jak dam na zapas zasilacz 700W i podzespoły będą pracować na 100%, to pobierze te 700W :P. Takie inżynierskie zboczenie żeby zawsze brać ten współczynnik bezpieczeństwa :P  W końcu 2+2=5, tak na wszelki wypadek.
Przy takich wartościach wygląda to dużo lepiej :D
grat#1: laptop i3 + GT710M - czasowo w spoczynku
grat#2: laptop R7 + GTX1660Ti - już nie liczy
grat#3: Huawei P8 - znów aktywny!


andy101fah

#29

CPU
HASHRATE

SAMPLES
1
AMD Eng Sample: 100-000000053-04_32/20_N
101803.97

16
2
AMD EPYC 7763 64-Core Processor
98527.99

3
3
AMD EPYC 7742 64-Core Processor
95400.73

16
4
AMD EPYC 7H12 64-Core Processor
93554.12

1
5
AMD EPYC 7702 64-Core Processor
85965.30

18
6
AMD EPYC 7552 48-Core Processor
71423.47

2
7
AMD Ryzen Threadripper 3990X 64-Core Processor
65116.88

50
8
AMD EPYC 7V12 64-Core Processor
60262.75

7
9
AMD EPYC 7K62 48-Core Processor
59340.14

8
10
Intel® Xeon® Platinum 8153 CPU @ 2.00GHz
54570.26

1
11
AMD Ryzen Threadripper PRO 3995WX 64-Cores
54259.36

7
12
AMD EPYC 7542 32-Core Processor
53980.82

4
13
AMD EPYC 7452 32-Core Processor
53763.44

25
14
Intel® Xeon® Platinum 8268 CPU @ 2.90GHz
46814.29

1
15
AMD Eng Sample: ZS1406E2VJUG5_22/14_N
45435.96

18
16
AMD EPYC 7402 24-Core Processor
45398.83

9
17
AMD EPYC 7J13 64-Core Processor
43085.06

2
18
AMD EPYC 7413 24-Core Processor
42518.81

8
19
AMD Ryzen Threadripper 3970X 32-Core Processor
42365.70

92
20
AMD EPYC 7702P 64-Core Processor
40321.93

7
21
AMD EPYC 7R32
38725.17

12
22
AMD Eng Sample: 100-000000053-05_32/20_Y
38529.71

2
23
Genuine Intel® CPU 0000 @ 2.10GHz
38172.46

2
24
Intel® Xeon® Gold 6150 CPU @ 2.70GHz
35432.97

3
25
AMD EPYC 7601 32-Core Processor
34973.11

19
26
AMD EPYC 7501 32-Core Processor
33179.60

2
27
AMD EPYC 7551 32-Core Processor
32390.76

6
28
AMD Ryzen Threadripper 3960X 24-Core Processor
30598.82

37
29
AMD Eng Sample: ZS1711E3VIVG5_24/17_N
30256.91

18
30
Intel® Xeon® CPU E7-8890 v3 @ 2.50GHz
29713.62

2
31
AMD Eng Sample: 100-000000057-04_31/22_N
29079.91

6
32
AMD EPYC 7502P 32-Core Processor
28413.13

12
33
AMD EPYC 7302 16-Core Processor
28312.57

4
34
Intel® Xeon® Platinum 8275CL CPU @ 3.00GHz
27414.01

12
35
AMD Eng Sample: 2S1404E2VJUG5_20/14_N
26258.44

9
36
Intel® Xeon® Gold 6230R CPU @ 2.10GHz
24886.77

1
37
Intel® Xeon® CPU E7-8880 v3 @ 2.30GHz
24748.80

8
38
Intel® Xeon® Platinum 8272CL CPU @ 2.60GHz
24580.29

4
39
Intel® Xeon® Gold 6258R CPU @ 2.70GHz
24576.06

9
40
Intel® Xeon® Gold 6248R CPU @ 3.00GHz
24548.31

1
41
Intel® Xeon® Platinum 8180 CPU @ 2.50GHz
24066.81

2
42
AMD EPYC 7571
23213.71

5
43
Intel® Xeon® W-3175X CPU @ 3.10GHz
22938.20

7
44
AMD EPYC 7571 32-Core Processor
22870.73

1
45
AMD Ryzen 9 5950X 16-Core Processor
22763.49

718
46
Intel® Xeon® Platinum 8124M CPU @ 3.00GHz
22710.24

5
47
AMD Ryzen 9 3950X 16-Core Processor
22520.49

946
48
AMD Eng Sample: 100-000000054-04_32/24_N
22449.71

1
49
AMD Eng Sample: 2S1905A4VIHF4_30/19_N
22148.88

2
50
AMD EPYC 7D12 32-Core Processor
22069.21

2
51
Intel® Xeon® Gold 6238R CPU @ 2.20GHz
21955.82

1
52
AMD Ryzen Threadripper 2990WX 32-Core Processor
21454.62

26
53
Intel® Xeon® Gold 6238 CPU @ 2.10GHz
21283.84

3
54
AMD EPYC 7402P 24-Core Processor
20633.49

3
55
Intel® Xeon® Gold 6246R CPU @ 3.40GHz
20561.75

3
56
AMD EPYC 7451 24-Core Processor
19875.97

3
57
AMD EPYC 7352 24-Core Processor
19499.26

2
58
Intel® Xeon® Gold 6248 CPU @ 2.50GHz
19135.46

1
59
Intel® Xeon® Platinum 8280L CPU @ 2.70GHz
18986.72

2
60
Intel® Xeon® Gold 6148 CPU @ 2.40GHz
18726.94

8
61
Intel® Xeon® Gold 6242 CPU @ 2.80GHz
18585.63

6
62
Intel® Xeon® CPU E5-2696 v4 @ 2.20GHz
18376.61

2
63
Intel® Xeon® Platinum 8175M CPU @ 2.50GHz
18373.10

3
64
Intel® Xeon® Gold 6240R CPU @ 2.40GHz
18367.83

1
65
Intel® Xeon® Platinum 8259CL CPU @ 2.50GHz
18253.34

12
66
AMD Ryzen Threadripper PRO 3955WX 16-Cores
17825.95

5
67
Intel® Xeon® Gold 6226R CPU @ 2.90GHz
17801.20

4
68
Intel® Xeon® Gold 6139 CPU @ 2.30GHz
17759.78

2
69
AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor
17596.34

1257
70
AMD Ryzen 9 5900X 12-Core Processor
17310.62

343
71
Intel® Xeon® CPU E5-2699 v4 @ 2.20GHz
17309.12

4
72
Intel® Xeon® CPU E7-4830 v3 @ 2.10GHz
17204.60

1
73
Intel® Xeon® Gold 5218 CPU @ 2.30GHz
17031.71

11
74
AMD Ryzen 9 3900XT 12-Core Processor
16996.40

82
75
Intel® Xeon® Silver 4216 CPU @ 2.10GHz
16665.83

7
76
Intel® Xeon® CPU E5-2686 v3 @ 2.00GHz
16567.54

3
77
Intel® Xeon® Platinum 8276 CPU @ 2.20GHz
16414.11

1
78
Intel® Xeon® Gold 6230 CPU @ 2.10GHz
16402.05

1
79
Intel® Xeon® CPU E5-2697R v4 @ 2.30GHz
16052.65

4
80
Intel® Xeon® Gold 6130 CPU @ 2.10GHz
15892.19

5
81
Intel® Xeon® CPU E5-2697 v4 @ 2.30GHz
15642.11

2
82
Intel® Xeon® W-3275M CPU @ 2.50GHz
15357.23

2
83
Intel® Xeon® Gold 6136 CPU @ 3.00GHz
15329.66

1
84
Intel® Xeon® CPU E5-2696 v3 @ 2.30GHz
15325.91

7
85
Intel® Xeon® CPU E5-2699 v3 @ 2.30GHz
15304.33

3
86
AMD Ryzen Threadripper 2970WX 24-Core Processor
15179.34

10
87
Intel® Xeon® CPU E5-2695 v4 @ 2.10GHz
15038.72

3
88
Intel® Xeon® Gold 6132 CPU @ 2.60GHz
14926.26

1
89
Intel® Xeon® CPU E7-8891 v2 @ 3.20GHz
14898.09

9
90
AMD EPYC 7302P 16-Core Processor
14794.43

3
91
Intel® Xeon® CPU E5-2698 v3 @ 2.30GHz
14676.31

12
92
Intel® Xeon® Gold 6246 CPU @ 3.30GHz
14666.84

2
93
Intel® Xeon® Gold 6146 CPU @ 3.20GHz
14550.75

1
94
Intel® Xeon® Gold 5120 CPU @ 2.20GHz
14505.37

3
95
AMD Ryzen 9 3900 12-Core Processor
14259.84

20
96
Intel® Xeon® CPU E5-2680 v4 @ 2.40GHz
14226.98

39
97
AMD EPYC 7282 16-Core Processor
14218.68

9
98
Intel® Xeon® CPU E5-2683 v4 @ 2.10GHz
14038.83

10
99
Intel® Xeon® CPU E5-2690 v4 @ 2.60GHz
13980.01

12
100
Intel® Core™ i9-7980XE CPU @ 2.60GHz
13970.58

15
101
Intel® Xeon® Gold 6252N CPU @ 2.30GHz
13884.88

1
102
Intel® Xeon® Gold 6126 CPU @ 2.60GHz
13872.32

7
103
Intel® Xeon® CPU E5-2682 v4 @ 2.50GHz
13845.24

3
104
ARM Neoverse-N1
13753.46

7
105
Intel® Xeon® CPU E5-4620 v2 @ 2.60GHz
13600.17

3
106
AMD Ryzen Threadripper PRO 3945WX 12-Cores
13511.69

2
107
Intel® Xeon® Gold 5220R CPU @ 2.20GHz
13502.38

1
108
Intel® Xeon® Gold 6226 CPU @ 2.70GHz
13438.13

6
109
Intel® Xeon® Platinum 8168 CPU @ 2.70GHz
13333.87

6
110
Intel® Xeon® CPU E5-4627 v2 @ 3.30GHz
13199.82

2
111
Intel® Xeon® CPU E5-4657L v2 @ 2.40GHz
13151.49

1
112
Intel® Xeon® CPU E5-2678 v3 @ 2.50GHz
12938.45

105
113
AMD EPYC 7401P 24-Core Processor
12862.07

1
114
Intel® Xeon® CPU E5-2673 v4 @ 2.30GHz
12853.80

5
115
Intel® Xeon® Gold 5220 CPU @ 2.20GHz
12807.30

1
116
Intel® Xeon® CPU E5-2697 v3 @ 2.60GHz
12801.31

13
117
Intel® Xeon® Platinum 8176 CPU @ 2.10GHz
12601.12

1
118
Intel® Xeon® CPU E5-2690 v3 @ 2.60GHz
12561.08

10
119
Intel® Xeon® Gold 6252 CPU @ 2.10GHz
12553.04

2
120
Intel® Xeon® Gold 6140 CPU @ 2.30GHz
12536.20

9
121
Intel® Xeon® Silver 4214 CPU @ 2.20GHz
12450.97

5
122
AMD Ryzen 7 5800X 8-Core Processor
12445.40

293
123
Intel® Xeon® Gold 5118 CPU @ 2.30GHz
12420.20

14
124
AMD EPYC 7351P 16-Core Processor
12259.56

3
125
Intel® Xeon® Platinum 8259L CPU @ 2.50GHz
12249.44

2
126
AMD Opteron™ Processor 6386 SE
12230.62

5
127
Intel® Xeon® Gold 6256 CPU @ 3.60GHz
12072.19

1
128
Genuine Intel® CPU 0000 @ 2.20GHz
12051.68

2
129
AMD Ryzen 7 3700X 8-Core Processor
12032.54

667
130
Intel® Xeon® Gold 6240 CPU @ 2.60GHz
11716.05

2
131
Intel® Xeon® CPU E5-4650 0 @ 2.70GHz
11657.46

1
132
AMD Ryzen Threadripper 1950X 16-Core Processor
11621.56

40
133
HiSilicon Kunpeng-920
11574.85

2
134
Intel® Xeon® Gold 5218R CPU @ 2.10GHz
11541.75

6
135
Intel® Xeon® CPU E5-2683 v3 @ 2.00GHz
11486.60

12
136
Intel® Core™ i9-10980XE CPU @ 3.00GHz
11429.29

5
137
AMD Ryzen 7 3800X 8-Core Processor
11389.65

151
138
Intel® Xeon® CPU E5-4640 0 @ 2.40GHz
11251.50

14
139
Intel® Xeon® CPU E5-2680 v3 @ 2.50GHz
11243.91

31
140
AMD Opteron™ Processor 6380
11204.98

4
141
Intel® Xeon® Gold 6250 CPU @ 3.90GHz
11201.72

1
142
Intel® Xeon® CPU E7- 4870 @ 2.40GHz
11172.93

7
143
Intel® Xeon® Gold 5215 CPU @ 2.50GHz
11015.04

2
144
Intel® Xeon® Gold 6244 CPU @ 3.60GHz
10942.60

1
145
Intel® Xeon® Gold 6210U CPU @ 2.50GHz
10933.62

4
146
AMD Ryzen 7 PRO 3700 8-Core Processor
10915.84

35
147
Genuine Intel® CPU 0000 @ 2.00GHz
10625.75

6
148
Intel® Xeon® CPU E7- 4860 @ 2.27GHz
10585.26

2
149
Intel® Xeon® CPU E5-2696 v2 @ 2.50GHz
10408.10

12
150
Intel® Xeon® CPU E5-2680 v2 @ 2.80GHz
10319.38

58
151
Intel® Xeon® Silver 4116 CPU @ 2.10GHz
10298.34

3
152
AMD EPYC 7281 16-Core Processor
10282.99

2
153
AMD Ryzen Threadripper 1920X 12-Core Processor
10273.37

32
154
Intel® Xeon® CPU E5-2650 v4 @ 2.20GHz
10269.68

8
155
Intel® Xeon® Gold 6134 CPU @ 3.20GHz
10225.37

5
156
AMD Ryzen Threadripper 2950X 16-Core Processor
10201.48

14
157
Intel® Xeon® CPU E5-2663 v3 @ 2.80GHz
10099.79

1
158
AMD Ryzen 7 3800XT 8-Core Processor
10066.54

19
159
Intel® Core™ i9-10900K CPU @ 3.70GHz
10024.16

60
160
Genuine Intel® CPU @ 2.00GHz
10012.01

3
161
Intel® Xeon® CPU E5-2687W v3 @ 3.10GHz
9989.91

6
162
Intel® Xeon® CPU E7-4809 v3 @ 2.00GHz
9954.01

1
163
Intel® Xeon® CPU E5-2697 v2 @ 2.70GHz
9901.97

18
164
Intel® Core™ i9-7940X CPU @ 3.10GHz
9889.53

5
165
Intel® Core™ i9-9960X CPU @ 3.10GHz
9841.16

4
166
Genuine Intel® CPU @ 2.80GHz
9801.23

6
167
Genuine Intel® CPU @ 2.50GHz
9732.64

5
168
Intel® Xeon® CPU E5-2698R v4 @ 2.20GHz
9722.24

1
169
Intel® Core™ i9-10900KF CPU @ 3.70GHz
9698.29

13
170
Intel® Core™ i9-10940X CPU @ 3.30GHz
9688.89

9
171
Intel® Xeon® Silver 4114 CPU @ 2.20GHz
9673.99

23
172
Intel® Xeon® CPU E5-2670 v3 @ 2.30GHz
9625.08

10
173
Intel® Xeon® CPU E5-2695 v2 @ 2.40GHz
9618.90

22
174
Intel® Xeon® Silver 4215R CPU @ 3.20GHz
9530.89

2
175
Intel® Xeon® CPU E5-2690 v2 @ 3.00GHz
9528.89

9
176
Intel® Xeon® CPU E7-L8867 @ 2.13GHz
9511.85

1
177
AMD EPYC 7301 16-Core Processor
9509.50

1
178
Intel® Xeon® CPU E5-2667 v4 @ 3.20GHz
9501.10

3
179
Intel® Xeon® Silver 4210 CPU @ 2.20GHz
9483.08

18
180
Intel® Core™ i9-10920X CPU @ 3.50GHz
9310.47

6
181
Intel® Xeon® CPU E5-2640 v4 @ 2.40GHz
9267.67

2
182
Intel® Xeon® CPU E5-2673 v3 @ 2.40GHz
9240.69

7
183
Intel® Xeon® CPU E5-2667 v2 @ 3.30GHz
9218.46

7
184
AMD Ryzen Threadripper 2920X 12-Core Processor
9175.04

3
185
Intel® Xeon® Silver 4215 CPU @ 2.50GHz
9099.93

2
186
Intel® Xeon® CPU E5-2687W v2 @ 3.40GHz
9038.32

5
187
Intel® Xeon® CPU E5-2650 v3 @ 2.30GHz
8956.80

12
188
Intel® Xeon® CPU E7- 4850 @ 2.00GHz
8937.43

2
189
AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor
8921.88

174
190
Intel® Core™ i9-9940X CPU @ 3.30GHz
8850.81

3
191
Intel® Xeon® CPU E5-4620 0 @ 2.20GHz
8835.32

1
192
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor
8808.40

727
193
Intel® Xeon® CPU E5-2686 v4 @ 2.30GHz
8752.81

8
194
Intel® Xeon® CPU E5-2630 v4 @ 2.20GHz
8699.51

27
195
Intel® Xeon® CPU E5-2660 v4 @ 2.00GHz
8673.78

1
196
Intel® Xeon® Gold 6149 CPU @ 3.10GHz
8653.74

1
197
Intel® Xeon® W-2175 CPU @ 2.50GHz
8169.47

4
198
Intel® Core™ i9-9900K CPU @ 3.60GHz
8145.58

147
199
AMD Ryzen 5 3600XT 6-Core Processor
8145.31

29
200
AMD Ryzen 5 3600X 6-Core Processor
8126.25

139
201
Intel® Xeon® CPU E5-2640 v3 @ 2.60GHz
8096.77

12
202
Intel® Core™ i9-10850K CPU @ 3.60GHz
7921.92

43
203
Intel® Xeon® Silver 4208 CPU @ 2.10GHz
7910.75

8
204
AMD Opteron™ Processor 6376
7892.91

3
205
Intel® Xeon® CPU E5-2667 v3 @ 3.20GHz
7834.84

5
206
Intel® Xeon® CPU E5-2660 v2 @ 2.20GHz
7814.88

20
207
Intel® Core™ i9-7960X CPU @ 2.80GHz
7758.01

1
208
Intel® Xeon® CPU E5-2470 v2 @ 2.40GHz
7756.03

4
209
Intel® Xeon® CPU E5-2695 v3 @ 2.30GHz
7741.38

2
210
Intel® Xeon® CPU E5-2658 v2 @ 2.40GHz
7712.19

3
211
Intel® Core™ i9-9900X CPU @ 3.50GHz
7678.07

7
212
Intel® Xeon® CPU E5-2698 v4 @ 2.20GHz
7667.89

4
213
Intel® Xeon® CPU E5-2630 v3 @ 2.40GHz
7644.50

18
214
Intel® Xeon® Gold 6234 CPU @ 3.30GHz
7582.77

1
215
Intel® Xeon® Silver 4110 CPU @ 2.10GHz
7572.66

18
216
Intel® Core™ i9-7900X CPU @ 3.30GHz
7526.38

22
217
Intel Xeon Processor (Skylake, IBRS)
7504.07

9
218
Intel® Core™ i7-10700K CPU @ 3.80GHz
7492.26

46
219
Intel® Core™ i9-9900KS CPU @ 4.00GHz
7459.37

6
220
Intel® Xeon® CPU E5-2643 v3 @ 3.40GHz
7385.96

5
221
11th Gen Intel® Core™ i9-11900K @ 3.50GHz
7347.16

9
222
AMD Eng Sample: 100-000000263-30_Y
7300.98

5
223
Intel® Xeon® CPU AWS-1000 @ 2.40GHz
7298.47

1
224
Intel® Xeon® W-3235 CPU @ 3.30GHz
7247.01

3
225
Intel® Xeon® CPU E5-2687W 0 @ 3.10GHz
7242.23

7
226
Intel® Xeon® CPU AWS-1100 v4 @ 2.40GHz
7224.92

1
227
Intel® Xeon® CPU E5-2650 v2 @ 2.60GHz
7218.86

46
228
Intel® Xeon® CPU E5-2643 v2 @ 3.50GHz
7209.33

8
229
Intel® Xeon® CPU E5-2699C v4 @ 2.20GHz
7153.23

1
230
Intel® Core™ i9-7920X CPU @ 2.90GHz
7116.27

1
231
Intel® Xeon® CPU E5-2670 v2 @ 2.50GHz
7076.09

12
232
AMD Ryzen 7 2700 Eight-Core Processor
6990.95

101
233
Intel® Core™ i7-6950X CPU @ 3.00GHz
6979.10

5
234
Intel® Xeon® CPU E5-2690 0 @ 2.90GHz
6941.89

19
235
Intel® Xeon® CPU E5-2651 v2 @ 1.80GHz
6922.95

8
236
Intel® Xeon® CPU E5-2689 0 @ 2.60GHz
6890.46

36
237
Intel® Xeon® Gold 6254 CPU @ 3.10GHz
6845.61

1
238
Intel® Xeon® CPU E5-2620 v4 @ 2.10GHz
6840.93

21
239
Intel® Xeon® CPU E5-2680 0 @ 2.70GHz
6784.81

29
240
Intel® Xeon® CPU E5-2670 0 @ 2.60GHz
6731.64

26
241
AMD Ryzen 7 PRO 2700 Eight-Core Processor
6729.84

3
242
AMD Ryzen 7 2700X Eight-Core Processor
6701.74

180
243
Intel® Core™ i9-9920X CPU @ 3.50GHz
6570.17

2
244
Intel® Core™ i9-10900 CPU @ 2.80GHz
6569.40

7
245
Intel® Xeon® CPU E5-2620 v3 @ 2.40GHz
6531.08

40
246
Intel® Core™ i9-9900KF CPU @ 3.60GHz
6438.82

22
247
11th Gen Intel® Core™ i7-11700K @ 3.60GHz
6393.62

9
248
AMD Ryzen 7 1800X Eight-Core Processor
6363.63

30
249
11th Gen Intel® Core™ i9-11900 @ 2.50GHz
6325.83

1
250
Intel® Xeon® CPU E5-2630L v3 @ 1.80GHz
6229.56

6
251
AMD Ryzen 7 1700X Eight-Core Processor
6197.67

34
252
Intel® Xeon® CPU E5-2687W v4 @ 3.00GHz
6196.06

1
253
Intel® Xeon® Silver 4214R CPU @ 2.40GHz
6171.85

2
254
Intel® Core™ i7-10700 CPU @ 2.90GHz
6168.48

27
255
Intel® Xeon® CPU E5-2470 0 @ 2.30GHz
6128.16

4
256
AMD Ryzen 9 5900HX with Radeon Graphics
6045.07

8
257
Intel® Core™ i7-10700KF CPU @ 3.80GHz
6020.03

11
258
Intel® Xeon® CPU E5-2660 0 @ 2.20GHz
6015.62

18
259
Intel® Xeon® CPU E5-2650L v2 @ 1.70GHz
6015.47

3
260
Intel® Core™ i9-10900X CPU @ 3.70GHz
5996.89

2
261
Genuine Intel® CPU 0000 @ 2.50GHz
5954.72

4
262
Intel Xeon Processor (Cascadelake)
5951.14

2
263
Intel® Xeon® CPU E5-2660 v3 @ 2.60GHz
5948.06

7
264
Intel® Xeon® CPU E5-2676 v3 @ 2.40GHz
5886.58

6
265
Intel® Xeon® W-2265 CPU @ 3.50GHz
5784.86

2
266
11th Gen Intel® Core™ i7-11700 @ 2.50GHz
5770.81

2
267
Intel® Xeon® CPU E5-2640 v2 @ 2.00GHz
5742.37

13
268
Intel® Xeon® CPU E5-2666 v4 @ 2.80GHz
5731.25

1
269
Intel® Core™ i5-10600K CPU @ 4.10GHz
5680.43

56
270
11th Gen Intel® Core™ i7-11700KF @ 3.60GHz
5660.01

1
271
Intel® Xeon® E-2288G CPU @ 3.70GHz
5647.77

4
272
AMD Ryzen 7 1700 Eight-Core Processor
5625.02

64
273
Intel® Xeon® CPU E5-2666 v3 @ 2.90GHz
5579.68

4
274
Intel® Core™ i7-7820X CPU @ 3.60GHz
5568.02

24
275
AMD Opteron™ Processor 6378
5548.13

2
276
Intel® Core™ i9-9820X CPU @ 3.30GHz
5543.08

4
277
Intel® Core™ i7-10700F CPU @ 2.90GHz
5527.15

14
278
Genuine Intel® CPU @ 2.20GHz
5527.03

4
279
Intel® Xeon® CPU E5-2650 0 @ 2.00GHz
5489.38

12
280
AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor
5479.57

167
281
Intel® Xeon® E-2278G CPU @ 3.40GHz
5452.68

2
282
AMD Ryzen 3 3300X 4-Core Processor
5431.21

10
283
AMD Ryzen Threadripper PRO 3975WX 32-Cores
5404.65

1
284
Intel® Core™ i9-10900F CPU @ 2.80GHz
5385.03

3
285
Intel® Xeon® Silver 4210R CPU @ 2.40GHz
5369.27

3
286
Common KVM processor
5266.84

13
287
Intel® Core™ i7-5960X CPU @ 3.00GHz
5252.07

9
288
Intel® Xeon® CPU E5-2667 0 @ 2.90GHz
5244.50

1
289
Intel® Core™ i7-8700K CPU @ 3.70GHz
5236.10

101
290
AMD Ryzen 5 2600X Six-Core Processor
5223.21

77
291
Intel® Xeon® CPU E5-2643 v4 @ 3.40GHz
5212.65

2
292
Intel® Core™ i7-10870H CPU @ 2.20GHz
5188.58

5
293
AMD Ryzen 7 5800H with Radeon Graphics
5151.85

13
294
Intel® Xeon® CPU E5-2430 v2 @ 2.50GHz
5099.18

6
295
AMD Ryzen 3 3100 4-Core Processor
5067.78

45
296
Intel Core Processor (Skylake)
5037.81

1
297
AMD Opteron™ Processor 6344
5028.92

3
298
Intel® Core™ i7-9700K CPU @ 3.60GHz
5013.11

53
299
Intel® Xeon® CPU E5-2650L v3 @ 1.80GHz
4998.63

1
300
Intel® Core™ i5-10600KF CPU @ 4.10GHz
4960.98

17
301
AMD Ryzen 7 PRO 1700X Eight-Core Processor
4954.00

6
302
AMD Opteron™ Processor 6276
4942.48

2
303
Intel® Xeon® CPU E5-2665 0 @ 2.40GHz
4935.01

2
304
Intel® Xeon® CPU E7- 4807 @ 1.87GHz
4882.10

1
305
AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor
4879.64

88
306
Intel® Core™ i7-8700 CPU @ 3.20GHz
4849.45

77
307
Intel® Xeon® CPU E5-2630 v2 @ 2.60GHz
4831.92

8
308
Intel® Xeon® Bronze 3204 CPU @ 1.90GHz
4817.07

1
309
Intel® Xeon® CPU E5-2649 v3 @ 2.30GHz
4795.98

3
310
Intel® Xeon® CPU E5-2640 0 @ 2.50GHz
4756.07

18
311
Intel® Core™ i5-10500 CPU @ 3.10GHz
4723.13

4
312
AMD Ryzen 5 1600X Six-Core Processor
4700.90

15
313
AMD Ryzen 5 3500X 6-Core Processor
4646.30

14
314
Intel® Core™ i7-10750H CPU @ 2.60GHz
4609.55

30
315
Intel® Xeon® CPU E5-2450 v2 @ 2.50GHz
4605.85

1
316
Intel® Xeon® CPU E5-2637 v2 @ 3.50GHz
4568.38

3
317
Intel® Xeon® CPU E5-2623 v3 @ 3.00GHz
4566.75

3
318
AMD EPYC 3251 8-Core Processor
4562.09

1
319
Intel® Core™ i7-5820K CPU @ 3.30GHz
4561.71

33
320
Intel® Xeon® CPU E5-2620 v2 @ 2.10GHz
4524.78

14
321
11th Gen Intel® Core™ i5-11400 @ 2.60GHz
4510.82

7
322
AMD Ryzen 5 3500 6-Core Processor
4498.00

4
323
Intel® Core™ i7-10875H CPU @ 2.30GHz
4493.07

7
324
Intel® Xeon® CPU E5-2630 0 @ 2.30GHz
4491.58

16
325
11th Gen Intel® Core™ i9-11900KF @ 3.50GHz
4480.63

1
326
11th Gen Intel® Core™ i9-11900F @ 2.50GHz
4468.30

1
327
Genuine Intel® CPU @ 2.40GHz
4424.27

1
328
Intel® Core™ i7-9700F CPU @ 3.00GHz
4421.71

10
329
Intel® Xeon® CPU E5-2637 v3 @ 3.50GHz
4398.25

2
330
Intel® Xeon® D-2166NT CPU @ 2.00GHz
4391.59

3
331
Intel® Xeon® CPU E5-2450L 0 @ 1.80GHz
4388.99

2
332
Intel® Core™ i5-10400 CPU @ 2.90GHz
4348.34

31
333
Intel® Xeon® CPU E5-2430L v2 @ 2.40GHz
4341.18

2
334
AMD Ryzen Threadripper 1900X 8-Core Processor
4291.72

3
335
Intel® Xeon® CPU E5-2637 v4 @ 3.50GHz
4269.87

2
336
Genuine Intel® CPU 0000 @ 2.40GHz
4223.83

35
337
Intel® Xeon® Gold 5222 CPU @ 3.80GHz
4223.12

1
338
AMD Ryzen 7 PRO 1700 Eight-Core Processor
4218.54

3
339
11th Gen Intel® Core™ i7-11700F @ 2.50GHz
4215.55

1
340
Intel® Xeon® CPU E5-2430 0 @ 2.20GHz
4207.74

7
341
Intel® Xeon® E-2146G CPU @ 3.50GHz
4134.01

2
342
Intel® Core™ i7-6800K CPU @ 3.40GHz
4109.85

10
343
Intel® Xeon® E-2176G CPU @ 3.70GHz
4109.34

2
344
Intel® Core™ i7-9700KF CPU @ 3.60GHz
4103.20

16
345
Intel® Xeon® W-2245 CPU @ 3.90GHz
4072.16

2
346
Genuine Intel® CPU @ 2.30GHz
4038.79

2
347
Intel® Xeon® Gold 6128 CPU @ 3.40GHz
4010.93

1
348
Intel® Core™ i7-9700 CPU @ 3.00GHz
4006.35

30
349
Intel® Xeon® CPU E5-2620 0 @ 2.00GHz
3987.18

28
350
Intel® Core™ i9-10885H CPU @ 2.40GHz
3933.46

1
351
Intel® Core™ i5-10400F CPU @ 2.90GHz
3931.71

17
352
Intel® Xeon® CPU E5-2609 v3 @ 1.90GHz
3831.76

3
353
Intel® Core™ i5-10600 CPU @ 3.30GHz
3803.19

2
354
Intel® Xeon® CPU E5-2420 0 @ 1.90GHz
3784.31

7
355
Intel® Core™ i7-8086K CPU @ 4.00GHz
3700.81

9
356
Intel® Xeon® CPU E5-1660 v2 @ 3.70GHz
3696.07

1
357
Intel® Core™ i7-9750H CPU @ 2.60GHz
3625.38

57
358
Intel® Core™ i7-7800X CPU @ 3.50GHz
3617.46

7
359
Intel® Core™ i9-8950HK CPU @ 2.90GHz
3615.60

5
360
Intel® Xeon® CPU E5-1650 v3 @ 3.50GHz
3611.27

8
361
Intel® Core™ i7-10710U CPU @ 1.10GHz
3602.18

4
362
Intel® Xeon® CPU E5-1650 v4 @ 3.60GHz
3576.95

3
363
Intel® Core™ i7-5930K CPU @ 3.50GHz
3563.79

15
364
Intel® Xeon® CPU X5670 @ 2.93GHz
3553.09

11
365
Intel® Core™ i5-9600KF CPU @ 3.70GHz
3544.99

3
366
Intel® Core™ i7-7700K CPU @ 4.20GHz
3535.49

72
367
Intel® Xeon® CPU X5680 @ 3.33GHz
3520.52

6
368
Intel® Xeon® CPU X5690 @ 3.47GHz
3510.15

7
369
Intel® Xeon® CPU X5650 @ 2.67GHz
3434.30

42
370
Intel® Core™ i5-9600K CPU @ 3.70GHz
3426.73

21
371
Intel® Core™ i3-8350K CPU @ 4.00GHz
3424.51

3
372
Intel® Xeon® CPU X5675 @ 3.07GHz
3395.54

9
373
AMD Processor: 100-000000466
3389.95

1
374
Intel® Core™ i7-6700K CPU @ 4.00GHz
3365.11

58
375
AMD EPYC 7B12
3363.32

2
376
Intel® Xeon® E-2276G CPU @ 3.80GHz
3354.51

1
377
AMD Ryzen 5 PRO 4650G with Radeon Graphics
3342.15

17
378
AMD Ryzen 5 1500X Quad-Core Processor
3341.58

2
379
Intel® Xeon® CPU X5660 @ 2.80GHz
3330.36

13
380
AMD Ryzen 7 PRO 4750G with Radeon Graphics
3300.22

3
381
Intel® Core™ i9-9880H CPU @ 2.30GHz
3256.46

8
382
Intel® Core™ i7-3960X CPU @ 3.30GHz
3253.32

3
383
Intel® Xeon® CPU E5-2603 v3 @ 1.60GHz
3252.10

2
384
AMD Ryzen 9 4900HS with Radeon Graphics @�@�@�@�@ @ A��22�
3195.96

1
385
AMD Ryzen 7 4800H with Radeon Graphics
3177.93

20
386
Genuine Intel® CPU @ 2.60GHz
3156.53

2
387
Intel® Core™ i7-4960X CPU @ 3.60GHz
3154.63

4
388
Intel® Core™ i5-8600K CPU @ 3.60GHz
3154.60

9
389
AMD Ryzen 7 4700G with Radeon Graphics
3149.72

3
390
Intel® Core™ i7-9850H CPU @ 2.60GHz
3117.62

8
391
Intel® Xeon® E-2274G CPU @ 4.00GHz
3101.62

6
392
AMD Ryzen 5 4600H with Radeon Graphics
3086.29

10
393
Intel® Xeon® E-2286G CPU @ 4.00GHz
3082.36

1
394
Intel® Xeon® CPU E5-1650 v2 @ 3.50GHz
3043.95

5
395
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
3038.77

46
396
Intel® Core™ i7-3970X CPU @ 3.50GHz
3033.36

1
397
Intel® Core™ i9-9900 CPU @ 3.10GHz
3028.69

4
398
Intel® Core™ i7-4790K CPU @ 4.00GHz
3013.99

45
399
Intel® Core™ i5-8500 CPU @ 3.00GHz
3010.04

27
400
AMD Ryzen 3 1200 Quad-Core Processor
3006.63

9
401
AMD Ryzen 7 4800HS with Radeon Graphics @�@�@�@�@ @ ��Mlq�
3006.23

1
402
Intel® Core™ i5-9400F CPU @ 2.90GHz
2995.43

32
403
Intel® Core™ i7-8700T CPU @ 2.40GHz
2992.69

5
404
Intel® Core™ i5-8400 CPU @ 2.80GHz
2985.38

35
405
AMD Ryzen 5 4600G with Radeon Graphics
2984.69

1
406
11th Gen Intel® Core™ i5-1135G7 @ 2.40GHz
2982.71

9
407
AMD FX-8370 Eight-Core Processor
2976.01

5
408
AMD Ryzen 9 4900H with Radeon Graphics
2971.08

1
409
Intel® Core™ i9-10900T CPU @ 1.90GHz
2969.95

2
410
Intel® Core™ i7-3930K CPU @ 3.20GHz
2947.03

6
411
Intel® Core™ i5-10500T CPU @ 2.30GHz
2945.71

1
412
Intel® Xeon® E-2224 CPU @ 3.40GHz
2908.04

3
413
AMD Ryzen 7 PRO 4700G with Radeon Graphics
2905.13

1
414
Intel® Xeon® E-2134 CPU @ 3.50GHz
2902.40

2
415
Intel® Core™ i7-7700 CPU @ 3.60GHz
2901.45

46
416
Intel® Core™ i7-4930K CPU @ 3.40GHz
2898.57

5
417
Intel® Core™ i5-9400 CPU @ 2.90GHz
2898.48

7
418
Intel® Xeon® CPU E5649 @ 2.53GHz
2890.07

6
419
AMD Ryzen 7 4800U with Radeon Graphics
2868.90

6
420
AMD Ryzen 7 5700G with Radeon Graphics
2860.15

2
421
Intel® Xeon® CPU E5645 @ 2.40GHz
2852.58

8
422
AMD FX-8320E Eight-Core Processor
2851.99

21
423
Intel® Core™ i3-10300 CPU @ 3.70GHz
2840.28

7
424
Intel® Core™ i7-4770K CPU @ 3.50GHz
2839.73

20
425
Intel® Xeon® CPU E3-1246 v3 @ 3.50GHz
2835.03

5
426
AMD Ryzen 5 4600U with Radeon Graphics
2833.35

4
427
Intel® Core™ i5-10300H CPU @ 2.50GHz
2830.98

6
428
Intel® Xeon® CPU X7460 @ 2.66GHz
2828.77

2
429
AMD Ryzen 7 PRO 4750U with Radeon Graphics
2820.18

13
430
Intel® Xeon® E-2124 CPU @ 3.30GHz
2817.01

2
431
AMD Ryzen 7 4700U with Radeon Graphics
2816.38

8
432
Intel® Xeon® CPU E5-2630L v2 @ 2.40GHz
2813.43

1
433
Intel® Xeon® E-2224G CPU @ 3.50GHz
2799.04

2
434
Intel® Xeon® CPU L5640 @ 2.27GHz
2797.22

15
435
Intel® Xeon® CPU E3-1240 v6 @ 3.70GHz
2791.06

4
436
AMD Ryzen 5 4500U with Radeon Graphics
2778.64

10
437
Intel® Core™ i5-9500 CPU @ 3.00GHz
2775.19

14
438
AMD Ryzen 7 5700U with Radeon Graphics
2773.21

1
439
Intel® Xeon® CPU E3-1280 v6 @ 3.90GHz
2756.04

1
440
Intel® Xeon® E-2136 CPU @ 3.30GHz
2749.85

1
441
Intel® Xeon® W-1270P CPU @ 3.80GHz
2740.24

1
442
Intel® Core™ i7-6850K CPU @ 3.60GHz
2740.03

1
443
11th Gen Intel® Core™ i5-11600K @ 3.90GHz
2732.94

1
444
Intel® Core™ i7-3770 CPU @ 3.40GHz
2727.92

56
445
Intel® Xeon® CPU E5-2628L v2 @ 1.90GHz
2726.30

3
446
Intel® Core™ i5-8600T CPU @ 2.30GHz
2719.19

2
447
Intel® Xeon® CPU E3-1270 v6 @ 3.80GHz
2716.34

2
448
Intel® Xeon® CPU E5-2440 v2 @ 1.90GHz
2711.48

1
449
Intel® Core™ i7-5775C CPU @ 3.30GHz
2693.52

2
450
Intel® Core™ i7-3770K CPU @ 3.50GHz
2692.37

30
451
Intel® Core™ i5-9300H CPU @ 2.40GHz
2683.36

10
452
Intel® Xeon® CPU X5672 @ 3.20GHz
2682.78

5
453
Intel® Core™ i7-6700 CPU @ 3.40GHz
2671.51

41
454
Intel® Xeon® CPU E5-2609 0 @ 2.40GHz
2666.64

1
455
AMD FX™-8350 Eight-Core Processor
2666.52

26
456
Intel® Xeon® CPU E3-1230 v6 @ 3.50GHz
2644.87

1
457
Intel® Xeon® CPU E5640 @ 2.67GHz
2632.96

1
458
Intel® Core™ i5-9600 CPU @ 3.10GHz
2615.74

3
459
Intel® Core™ i7-8559U CPU @ 2.70GHz
2610.64

1
460
Intel® Core™ i7-4770 CPU @ 3.40GHz
2600.42

33
461
Intel® Xeon® CPU E5-2609 v4 @ 1.70GHz
2596.59

2
462
Intel® Xeon® CPU E3-1245 v5 @ 3.50GHz
2594.27

5
463
Intel® Xeon® D-2141I CPU @ 2.20GHz
2582.64

1
464
AMD FX™-9370 Eight-Core Processor
2579.94

2
465
Intel® Core™ i5-9400H CPU @ 2.50GHz
2578.89

1
466
Intel® Core™ i7-4790 CPU @ 3.60GHz
2561.65

39
467
Intel® Core™ i7-2600K CPU @ 3.40GHz
2545.40

19
468
Intel® Core™ i5-8400T CPU @ 1.70GHz
2542.11

4
469
AMD Ryzen 5 2500X Quad-Core Processor
2533.25

1
470
Intel® Core™ i5-8300H CPU @ 2.30GHz
2516.95

13
471
Intel® Xeon® CPU E5-1650 0 @ 3.20GHz
2514.02

13
472
AMD Ryzen 5 5600U with Radeon Graphics
2513.00

1
473
Intel® Xeon® CPU E5620 @ 2.40GHz
2501.51

24
474
Intel® Core™ i7-7820HQ CPU @ 2.90GHz
2496.64

8
475
AMD Ryzen 9 5900HS with Radeon Graphics
2489.78

2
476
Intel® Xeon® CPU E3-1271 v3 @ 3.60GHz
2482.97

6
477
Intel® Xeon® CPU E3-1270 V2 @ 3.50GHz
2475.33

5
478
Intel® Core™ i7-1065G7 CPU @ 1.30GHz
2457.70

14
479
AMD Ryzen 5 1400 Quad-Core Processor
2452.59

6
480
Intel® Xeon® CPU D-1540 @ 2.00GHz
2437.54

4
481
Intel® Xeon® CPU E3-1280 V2 @ 3.60GHz
2434.52

2
482
Intel® Xeon® CPU E3-1220 v5 @ 3.00GHz
2422.56

1
483
AMD FX™-9590 Eight-Core Processor
2420.47

2
484
Intel® Xeon® CPU E5-1630 v4 @ 3.70GHz
2411.88

4
485
Intel® Xeon® CPU E3-1241 v3 @ 3.50GHz
2408.03

7
486
Intel® Xeon® CPU E3-1270 v3 @ 3.50GHz
2406.50

2
487
Intel® Xeon® CPU E5-2609 v2 @ 2.50GHz
2405.40

3
488
AMD Ryzen 5 PRO 4650U with Radeon Graphics
2397.49

6
489
AMD Ryzen 5 PRO 4650GE with Radeon Graphics
2394.70

1
490
Apple M1
2390.73

39
491
Intel® Core™ i7-2600 CPU @ 3.40GHz
2388.46

29
492
Intel® Core™ i7-8700B CPU @ 3.20GHz
2385.65

1
493
Apple processor
2384.26

5
494
Intel® Xeon® CPU E3-1275 v6 @ 3.80GHz
2378.54

2
495
Intel® Xeon® CPU E3-1230 V2 @ 3.30GHz
2371.99

21
496
Intel® Core™ i7-4770S CPU @ 3.10GHz
2361.26

1
497
11th Gen Intel® Core™ i7-1165G7 @ 2.80GHz
2360.95

2
498
Intel® Xeon® CPU E3-1275 V2 @ 3.50GHz
2351.23

3
499
Intel® Xeon® CPU E5-1620 v3 @ 3.50GHz
2349.92

5
500
AMD FX™-8320 Eight-Core Processor
2341.82

14
501
Intel® Xeon® CPU E3-1230 v3 @ 3.30GHz
2334.08

3
502
Intel® Core™ i5-8259U CPU @ 2.30GHz
2327.29

9
503
Intel® Core™ i7-8565U CPU @ 1.80GHz
2323.34

14
504
Intel® Xeon® CPU E3-1240 V2 @ 3.40GHz
2320.83

4
505
Genuine Intel® CPU 0000 @ 2.70GHz
2320.43

1
506
Genuine Intel® CPU 0000 @ 3.50GHz
2311.39

1
507
Intel® Xeon® CPU E5-2643 0 @ 3.30GHz
2305.69

5
508
Intel® Core™ i7 CPU X 980 @ 3.33GHz
2297.36

4
509
Intel® Core™ i9-9980HK CPU @ 2.40GHz
2290.51

4
510
Intel® Core™ i7-3940XM CPU @ 3.00GHz
2285.58

19
511
Intel® Xeon® W-2104 CPU @ 3.20GHz
2273.42

1
512
Intel® Core™ i7-8550U CPU @ 1.80GHz
2269.69

49
513
Intel® Xeon® Silver 4112 CPU @ 2.60GHz
2269.09

1
514
AMD EPYC 3101 4-Core Processor
2265.10

1
515
Intel® Xeon® CPU E3-1505M v5 @ 2.80GHz
2258.58

3
516
Intel® Core™ i3-10100 CPU @ 3.60GHz
2250.31

15
517
AMD Ryzen 3 1300X Quad-Core Processor
2244.76

2
518
Intel® Xeon® CPU E3-1225 v3 @ 3.20GHz
2239.60

6
519
Intel® Core™ i7-7700T CPU @ 2.90GHz
2238.21

3
520
Intel® Core™ i5-4690K CPU @ 3.50GHz
2234.30

10
521
Intel® Core™ i5-6600K CPU @ 3.50GHz
2233.24

13
522
AMD FX™-8300 Eight-Core Processor
2226.72

16
523
Intel® Core™ i7-8665U CPU @ 1.90GHz
2222.90

12
524
Intel® Core™ i7-3820 CPU @ 3.60GHz
2216.32

6
525
Intel® Xeon® CPU E3-1265L v3 @ 2.50GHz
2214.34

5
526
Intel® Xeon® CPU E3-1220 v3 @ 3.10GHz
2212.32

9
527
Intel® Core™ i7-10510U CPU @ 1.80GHz
2210.44

24
528
Intel® Xeon® CPU E3-1225 v5 @ 3.30GHz
2210.16

1
529
Intel® Xeon® CPU E3-1225 V2 @ 3.20GHz
2207.26

2
530
Intel® Core™ i3-9350KF CPU @ 4.00GHz
2206.72

1
531
Intel® Core™ i7-4790T CPU @ 2.70GHz
2204.68

2
532
DO-Regular
2202.16

1
533
Intel® Xeon® CPU E5-2407 0 @ 2.20GHz
2201.20

3
534
Intel® Core™ i7-4910MQ CPU @ 2.90GHz
2190.02

1
535
Intel® Core™ i3-8100 CPU @ 3.60GHz
2177.08

29
536
Intel® Xeon® CPU E3-1220 V2 @ 3.10GHz
2165.29

1
537
Intel® Xeon® CPU E3-1245 V2 @ 3.40GHz
2164.39

4
538
Intel® Xeon® CPU E3-1231 v3 @ 3.40GHz
2159.58

7
539
Intel® Core™ i7-6700T CPU @ 2.80GHz
2158.11

2
540
Intel® Core™ i7-9700T CPU @ 2.00GHz
2150.23

2
541
Intel® Core™ i5-2500K CPU @ 3.30GHz
2147.55

27
542
Intel® Core™ i7-4790S CPU @ 3.20GHz
2145.31

2
543
Intel® Xeon® CPU E3-1575M v5 @ 3.00GHz
2135.07

1
544
Intel® Core™ i7-4820K CPU @ 3.70GHz
2131.09

3
545
Intel® Xeon® CPU E3-1220 v6 @ 3.00GHz
2125.67

4
546
Intel® Core™ i3-9100F CPU @ 3.60GHz
2116.00

10
547
Intel® Core™ i5-7600K CPU @ 3.80GHz
2107.48

5
548
Intel® Core™ i7-4980HQ CPU @ 2.80GHz
2107.41

1
549
ARMv8
2099.30

6
550
Intel® Xeon® CPU E3-1230 v5 @ 3.40GHz
2095.95

1
551
Intel® Core™ i3-9100 CPU @ 3.60GHz
2079.02

6
552
Intel® Xeon® CPU E3-1226 v3 @ 3.30GHz
2063.52

4
553
Intel® Core™ i5-9300HF CPU @ 2.40GHz
2058.20

2
554
Intel® Xeon® CPU L5630 @ 2.13GHz
2051.41

2
555
Intel® Xeon® CPU E31240 @ 3.30GHz
2045.16

1
556
Intel® Core™ i7-7820HK CPU @ 2.90GHz
2043.77

2
557
Intel® Xeon® CPU E5-1620 0 @ 3.60GHz
2041.14

4
558
11th Gen Intel® Core™ i7-1185G7 @ 3.00GHz
2038.74

4
559
Intel® Core™ i5-6600 CPU @ 3.30GHz
2038.05

7
560
Intel® Xeon® CPU E5-1620 v2 @ 3.70GHz
2034.49

2
561
Intel® Core™ i7-6820HQ CPU @ 2.70GHz
2033.02

5
562
Intel® Xeon® E-2236 CPU @ 3.40GHz
2026.26

1
563
Intel® Core™ i5-4670K CPU @ 3.40GHz
2017.70

14
564
Intel® Core™ i5-10400T CPU @ 2.00GHz
2016.24

1
565
Intel® Core™ i7-6820HK CPU @ 2.70GHz
2004.89

3
566
Intel® Xeon® CPU E5-2440 0 @ 2.40GHz
1997.89

2
567
Intel® Core™ i5-7500 CPU @ 3.40GHz
1995.64

14
568
Intel® Core™ i5-4570 CPU @ 3.20GHz
1973.61

18
569
Intel® Core™ i7-8850H CPU @ 2.60GHz
1958.61

4
570
Intel® Core™ i7-8650U CPU @ 1.90GHz
1956.67

7
571
Intel® Core™ i3-8100T CPU @ 3.10GHz
1955.61

4
572
Intel® Xeon® CPU E5630 @ 2.53GHz
1952.59

2
573
AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics
1931.17

39
574
Intel® Xeon® CPU E3-1505M v6 @ 3.00GHz
1924.81

2
575
Intel® Core™ i3-9100T CPU @ 3.10GHz
1922.72

1
576
Intel® Core™ i7-4940MX CPU @ 3.10GHz
1902.36

2
577
Intel® Xeon® Platinum 8171M CPU @ 2.60GHz
1900.99

3
578
Intel® Core™ i7-3770T CPU @ 2.50GHz
1898.62

1
579
Intel® Xeon® CPU E5-1607 v2 @ 3.00GHz
1898.50

2
580
Intel® Core™ i7-6770HQ CPU @ 2.60GHz
1880.79

9
581
AMD FX™-6300 Six-Core Processor
1880.11

9
582
Intel® Core™ i7-4960HQ CPU @ 2.60GHz
1878.86

2
583
Intel® Core™ i5-8265U CPU @ 1.60GHz
1874.03

26
584
Intel® Core™ i7-3820QM CPU @ 2.70GHz
1867.87

1
585
Intel® Core™ i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz
1859.83

44
586
Intel® Core™ i5-4460 CPU @ 3.20GHz
1853.62

27
587
Intel® Core™ i5-4690 CPU @ 3.50GHz
1852.17

7
588
Intel® Core™ i7-8809G CPU @ 3.10GHz
1846.68

1
589
Intel® Xeon® CPU E31220 @ 3.10GHz
1843.92

3
590
Intel® Core™ i7-4870HQ CPU @ 2.50GHz
1840.79

4
591
Intel® Core™ i5-6500 CPU @ 3.20GHz
1839.48

29
592
Intel® Xeon® CPU E5-2637 0 @ 3.00GHz
1831.61

1
593
Intel® Core™ i5-4440 CPU @ 3.10GHz
1823.40

8
594
AMD FX™-8120 Eight-Core Processor
1821.80

2
595
Intel® Core™ i5-4590 CPU @ 3.30GHz
1820.56

24
596
DO-Premium-AMD
1818.43

1
597
Intel® Core™ i5-9500T CPU @ 2.20GHz
1809.54

2
598
Intel® Xeon® CPU L5638 @ 2.00GHz
1801.61

4
599
Intel® Core™ i5-8600 CPU @ 3.10GHz
1790.65

1
600
Intel® Xeon® CPU
1786.67

3
601
Intel® Core™ i5-4670 CPU @ 3.40GHz
1781.10

5
602
Intel® Xeon® CPU X5570 @ 2.93GHz
1766.73

6
603
Intel® Core™ i5-10210U CPU @ 1.60GHz
1759.80

15
604
Intel® Core™ i5-3570 CPU @ 3.40GHz
1749.86

15
605
Intel® Core™ i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz
1743.85

26
606
AMD FX™-6350 Six-Core Processor
1743.29

2
607
AMD FX™-6100 Six-Core Processor
1738.22

4
608
Intel® Core™ i5-6402P CPU @ 2.80GHz
1735.36

1
609
Intel® Core™ i5-6440HQ CPU @ 2.60GHz
1732.71

1
610
Intel® Core™ i5-7400 CPU @ 3.00GHz
1730.98

12
611
Intel® Core™ i5-6600T CPU @ 2.70GHz
1723.50

2
612
Intel® Core™ i5-4670S CPU @ 3.10GHz
1706.82

1
613
Intel® Core™ i5-7300HQ CPU @ 2.50GHz
1700.97

12
614
Intel® Core™ i7-4710MQ CPU @ 2.50GHz
1700.40

5
615
Intel® Core™ i3-7350K CPU @ 4.20GHz
1694.33

1
616
Intel® Core™ i5-6400 CPU @ 2.70GHz
1685.49

14
617
AMD Opteron™ Processor 6174
1683.17

1
618
Intel® Xeon® CPU E5-1607 0 @ 3.00GHz
1683.13

1
619
Intel® Core™ i5-7500T CPU @ 2.70GHz
1681.98

2
620
Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz
1678.97

60
621
Intel® Core™ i7-8705G CPU @ 3.10GHz
1678.54

1
622
Intel® Xeon® W-2223 CPU @ 3.60GHz
1672.79

1
623
Westmere E56xx/L56xx/X56xx (IBRS update)
1672.40

1
624
Intel® Core™ i7-4700HQ CPU @ 2.40GHz
1671.10

5
625
Intel® Core™ i7-3740QM CPU @ 2.70GHz
1669.67

4
626
Intel® Core™ i7-4712HQ CPU @ 2.30GHz
1652.54

2
627
Intel® Core™ i5-7600 CPU @ 3.50GHz
1632.01

2
628
Intel® Core™ i7-4800MQ CPU @ 2.70GHz
1629.04

3
629
Intel® Xeon® CPU E31245 @ 3.30GHz
1628.10

2
630
Intel® Core™ i5-3570K CPU @ 3.40GHz
1624.05

6
631
Intel® Core™ i5-8500T CPU @ 2.10GHz
1615.33

2
632
Intel® Core™ i7-3770S CPU @ 3.10GHz
1613.54

1
633
Intel® Core™ i7-4810MQ CPU @ 2.80GHz
1613.12

4
634
Intel® Core™ i5-6500T CPU @ 2.50GHz
1612.96

4
635
Intel® Core™ i7-4770HQ CPU @ 2.20GHz
1602.73

3
636
Intel® Core™ i7-4700MQ CPU @ 2.40GHz
1601.00

10
637
Intel® Xeon® CPU E31280 @ 3.50GHz
1594.97

1
638
Intel® Xeon® CPU E3-1225 v6 @ 3.30GHz
1591.38

1
639
Intel® Core™ i5-6300HQ CPU @ 2.30GHz
1587.26

4
640
Intel® Core™ i7-4712MQ CPU @ 2.30GHz
1579.54

4
641
Intel® Xeon® CPU E5-2658 0 @ 2.10GHz
1569.18

1
642
AMD Ryzen 5 2400G with Radeon Vega Graphics
1565.71

31
643
Intel® Core™ i5-4590S CPU @ 3.00GHz
1561.65

1
644
Intel® Core™ i5-1038NG7 CPU @ 2.00GHz
1557.10

1
645
Intel® Core™ i5-8250U CPU @ 1.60GHz
1553.57

39
646
Intel® Core™ i7-3630QM CPU @ 2.40GHz
1545.77

15
647
Intel® Core™ i5-3550 CPU @ 3.30GHz
1544.69

1
648
Intel® Xeon® CPU E3-1245 v3 @ 3.40GHz
1539.19

2
649
AMD Ryzen 5 3550H with Radeon Vega Mobile Gfx
1538.82

7
650
Intel® Core™ i5-2500 CPU @ 3.30GHz
1538.15

6
651
Intel® Core™ i7-4710HQ CPU @ 2.50GHz
1537.29

12
652
AMD Ryzen 3 PRO 4350G with Radeon Graphics
1527.81

3
653
Intel® Xeon® CPU E31260L @ 2.40GHz
1527.78

9
654
Intel® Core™ i5-1035G7 CPU @ 1.20GHz
1527.20

1
655
Intel® Core™ i7-4702MQ CPU @ 2.20GHz
1523.90

3
656
Intel® Core™ i5-4430 CPU @ 3.00GHz
1516.92

4
657
Intel® Core™ i7-3610QM CPU @ 2.30GHz
1510.39

10
658
Intel® Core™ i5-3330 CPU @ 3.00GHz
1505.61

9
659
AMD Ryzen 3 3200G with Radeon Vega Graphics
1504.82

17
660
Intel® Core™ i5-3450 CPU @ 3.10GHz
1501.32

9
661
Intel® Core™ i5-4670T CPU @ 2.30GHz
1498.74

2
662
Intel® Core™ i7-3632QM CPU @ 2.20GHz
1497.20

6
663
Intel® Core™ i7-4750HQ CPU @ 2.00GHz
1495.53

1
664
Intel® Core™ i3-7320 CPU @ 4.10GHz
1494.74

1
665
Intel® Xeon® CPU E5540 @ 2.53GHz
1485.80

5
666
Intel® Xeon® CPU E3-1240 v5 @ 3.50GHz
1483.84

3
667
Intel® Core™ i5-3450S CPU @ 2.80GHz
1481.47

1
668
Intel® Core™ i5-3470S CPU @ 2.90GHz
1479.54

2
669
Intel® Xeon® CPU X5482 @ 3.20GHz
1476.84

1
670
Intel® Core™ i5-3340 CPU @ 3.10GHz
1470.68

2
671
Intel® Core™ i5-2400 CPU @ 3.10GHz
1467.51

16
672
Intel® Core™ i5-8400H CPU @ 2.50GHz
1462.92

1
673
Intel® Core™ i7-2700K CPU @ 3.50GHz
1460.59

5
674
Intel® Core™ i7-2960XM CPU @ 2.70GHz
1452.62

1
675
AMD Ryzen 5 PRO 3400G with Radeon Vega Graphics
1446.78

2
676
Intel® Core™ i7-2760QM CPU @ 2.40GHz
1442.40

5
677
AMD Athlon 3000G with Radeon Vega Graphics
1439.90

3
678
Intel® Xeon® CPU @ 2.30GHz
1436.69

1
679
AMD Ryzen 5 4600HS with Radeon Graphics
1434.59

1
680
Intel® Core™ i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz
1431.59

9
681
AMD Ryzen 7 2700U with Radeon Vega Mobile Gfx
1420.63

4
682
Intel® Core™ i7-3615QE CPU @ 2.30GHz
1419.34

4
683
Intel® Core™ i5-2320 CPU @ 3.00GHz
1416.53

3
684
AMD Opteron™ Processor 6238
1399.05

1
685
Intel® Core™ i5-2500S CPU @ 2.70GHz
1397.29

2
686
Intel® Core™ i5-8365U CPU @ 1.60GHz
1394.88

4
687
Intel® Core™ i7-3612QE CPU @ 2.10GHz
1388.34

1
688
Intel® Core™ i5-2300 CPU @ 2.80GHz
1384.45

3
689
Six-Core AMD Opteron™ Processor 8439 SE
1379.85

2
690
AMD Ryzen 5 3500U with Radeon Vega Mobile Gfx
1370.63

14
691
Intel® Xeon® CPU E5530 @ 2.40GHz
1370.21

2
692
Intel® Xeon® CPU E5420 @ 2.50GHz
1361.75

7
693
Intel® Core™ i5-8500B CPU @ 3.00GHz
1355.55

1
694
AMD Ryzen 5 3350G with Radeon Vega Graphics
1353.27

2
695
Intel® Xeon® CPU E31230 @ 3.20GHz
1344.21

3
696
Intel® Xeon® CPU L5420 @ 2.50GHz
1343.87

1
697
Intel® Xeon® CPU E3-1240 v3 @ 3.40GHz
1342.75

1
698
Intel® Xeon® CPU E5-2420 v2 @ 2.20GHz
1340.66

1
699
QEMU Virtual CPU version (cpu64-rhel6)
1337.31

1
700
AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics
1329.27

12
701
AMD Opteron™ Processor 4365 EE
1327.46

1
702
Intel® Core™ i7-5700HQ CPU @ 2.70GHz
1321.97

1
703
Intel® Pentium® Gold G5400 CPU @ 3.70GHz
1313.37

8
704
AMD Ryzen 7 3750H with Radeon Vega Mobile Gfx
1302.10

6
705
AMD FX™-4170 Quad-Core Processor
1298.73

1
706
Intel® Xeon® CPU L5520 @ 2.27GHz
1289.38

2
707
Intel® Core™ i7-7567U CPU @ 3.50GHz
1289.34

1
708
Intel® Core™ i7-4720HQ CPU @ 2.60GHz
1288.97

4
709
Intel® Xeon® CPU E5520 @ 2.27GHz
1287.79

4
710
Intel® Core™ i7-2670QM CPU @ 2.20GHz
1271.76

4
711
Intel® Pentium® Gold G5420 CPU @ 3.80GHz
1265.13

4
712
Intel® Core™ i3-1005G1 CPU @ 1.20GHz
1260.71

3
713
Intel® Xeon® CPU X5460 @ 3.16GHz
1248.10

4
714
Intel® Xeon® CPU E5-1630 v3 @ 3.70GHz
1234.79

1
715
AMD Ryzen 7 3700U with Radeon Vega Mobile Gfx
1228.90

10
716
AMD Ryzen Embedded R1606G with Radeon Vega Gfx
1227.46

3
717
AMD Ryzen 3 PRO 3200GE w/ Radeon Vega Graphics
1226.02

1
718
Intel® Xeon® CPU X5550 @ 2.67GHz
1224.64

2
719
Intel® Xeon® Platinum 8255C CPU @ 2.50GHz
1215.62

1
720
Intel® Core™ i7-3612QM CPU @ 2.10GHz
1214.01

2
721
Intel® Core™ i7-7600U CPU @ 2.80GHz
1200.74

3
722
Intel® Xeon® CPU X5450 @ 3.00GHz
1194.67

3
723
Intel® Xeon® CPU X7350 @ 2.93GHz
1192.43

1
724
Intel® Core™ i5-2310 CPU @ 2.90GHz
1174.54

3
725
Intel® Pentium® Gold G5500 CPU @ 3.80GHz
1170.61

1
726
Intel® Xeon® CPU E5405 @ 2.00GHz
1164.96

4
727
Intel® Core™ i5-1035G4 CPU @ 1.10GHz
1162.99

2
728
Intel® Core™ i7-3840QM CPU @ 2.80GHz
1156.41

1
729
Intel® Core™ i3-4130 CPU @ 3.40GHz
1151.58

9
730
Intel® Core™ i7-2860QM CPU @ 2.50GHz
1147.56

1
731
Intel® Core™ i3-7100 CPU @ 3.90GHz
1143.71

17
732
Intel® Core™ i7-6600U CPU @ 2.60GHz
1134.25

14
733
Intel® Core™ i7-3540M CPU @ 3.00GHz
1118.72

1
734
Intel® Core™ i3-8145U CPU @ 2.10GHz
1116.30

3
735
11th Gen Intel® Core™ i3-1115G4 @ 3.00GHz
1113.47

1
736
Intel® Core™ i5-4570T CPU @ 2.90GHz
1099.47

1
737
Intel® Core™ i7-2720QM CPU @ 2.20GHz
1093.96

2
738
Intel® Core™ i7-6500U CPU @ 2.50GHz
1091.78

16
739
Intel® Core™ i3-6100 CPU @ 3.70GHz
1089.63

23
740
Intel® Xeon® CPU E5-1603 0 @ 2.80GHz
1087.05

2
741
Intel® Core™ i5-6400T CPU @ 2.20GHz
1079.86

1
742
Intel® Pentium® Gold G5400T CPU @ 3.10GHz
1072.63

1
743
AMD FX™-4100 Quad-Core Processor
1068.40

6
744
DO-Premium-Intel
1066.57

1
745
Intel® Core™ i7-2630QM CPU @ 2.00GHz
1065.66

4
746
DG02SRTBP4MFA
1052.84

3
747
Intel® Core™ i7-2820QM CPU @ 2.30GHz
1050.48

1
748
Intel® Xeon® CPU E5410 @ 2.33GHz
1050.31

1
749
Intel® Core™ i5-4570S CPU @ 2.90GHz
1050.18

1
750
Intel® Core™ i7-3520M CPU @ 2.90GHz
1049.01

2
751
Intel® Core™ i5-3570S CPU @ 3.10GHz
1045.72

2
752
Intel® Core™ i3-4170 CPU @ 3.70GHz
1044.56

6
753
Intel® Core™ i7-4558U CPU @ 2.80GHz
1044.23

2
754
Intel® Core™ i3-4160 CPU @ 3.60GHz
1042.56

5
755
Intel® Core™ i5-9400T CPU @ 1.80GHz
1041.46

1
756
Intel® Core™ i5-4340M CPU @ 2.90GHz
1035.89

19
757
Intel® Pentium® CPU G4560 @ 3.50GHz
1020.22

5
758
Intel® Xeon® W-10885M CPU @ 2.40GHz
1019.06

1
759
AMD Athlon 200GE with Radeon Vega Graphics
1005.81

2
760
Intel® Core™ i7 CPU 870 @ 2.93GHz
1004.03

5
761
Intel® Core™ i5-6260U CPU @ 1.80GHz
997.82

2
762
Intel® Core™ i7-4610M CPU @ 3.00GHz
989.97

1
763
AMD Ryzen 5 2500U with Radeon Vega Mobile Gfx
988.85

6
764
Intel® Pentium® CPU G4400 @ 3.30GHz
988.51

5
765
Intel® Core™ i7-5500U CPU @ 2.40GHz
987.35

3
766
Intel® Xeon® CPU E5606 @ 2.13GHz
986.47

2
767
Intel® Xeon® CPU E5450 @ 3.00GHz
985.22

6
768
Intel® Core™2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz
985.17

5
769
Intel® Core™ i7-6560U CPU @ 2.20GHz
982.97

1
770
Intel® Xeon® CPU D-1541 @ 2.10GHz
982.77

1
771
Intel® Pentium® CPU G4600 @ 3.60GHz
979.91

2
772
AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile Gfx
976.68

4
773
Intel® Core™ i7-4500U CPU @ 1.80GHz
958.88

6
774
Intel® Core™ i7-4510U CPU @ 2.00GHz
958.00

6
775
Intel® Pentium® CPU G4620 @ 3.70GHz
957.81

1
776
Intel® Core™ i5-2400S CPU @ 2.50GHz
954.47

3
777
Intel® Core™ i5-7200U CPU @ 2.50GHz
946.20

32
778
Intel® Core™ i7-7500U CPU @ 2.70GHz
943.11

9
779
Intel® Pentium® CPU G4560T @ 2.90GHz
934.59

1
780
Intel® Core™ i7-9750HF CPU @ 2.60GHz
930.20

1
781
Intel® Core™ i7-5600U CPU @ 2.60GHz
929.34

5
782
Intel® Core™ i7-2620M CPU @ 2.70GHz
926.80

1
783
Intel® Core™ i5-4200H CPU @ 2.80GHz
925.19

1
784
Intel® Core™ i5-2405S CPU @ 2.50GHz
922.96

1
785
Intel® Core™ i5-4460S CPU @ 2.90GHz
917.75

1
786
Intel® Core™ i5-4590T CPU @ 2.00GHz
917.02

2
787
AMD A10-7860K Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G
906.58

2
788
AMD Ryzen 3 PRO 3200G with Radeon Vega Graphics
903.82

1
789
Intel® Core™ i3-6100T CPU @ 3.20GHz
902.22

4
790
Intel® Core™ i7-7660U CPU @ 2.50GHz
898.97

2
791
Intel® Core™ i5-4300M CPU @ 2.60GHz
896.30

6
792
Intel® Core™ i5-7300U CPU @ 2.60GHz
895.42

5
793
Intel® Core™ i5-4690S CPU @ 3.20GHz
891.76

1
794
Intel® Core™ i7-3615QM CPU @ 2.30GHz
891.17

1
795
Intel® Core™ i3-4150T CPU @ 3.00GHz
887.58

1
796
Intel® Core™ i5-7440HQ CPU @ 2.80GHz
881.61

3
797
AMD Phenom™ II X6 1055T Processor
880.60

2
798
Intel Core Processor (Haswell, no TSX, IBRS)
879.28

3
799
AMD FX-4330 Quad-Core Processor
878.45

1
800
Intel® Core™2 Quad CPU Q9650 @ 3.00GHz
871.25

7
801
AMD Phenom™ II X6 1045T Processor
868.19

2
802
Intel® Core™ i5-6200U CPU @ 2.30GHz
862.45

11
803
Intel® Core™ i7 CPU 960 @ 3.20GHz
854.85

2
804
Intel® Core™ i3-8109U CPU @ 3.00GHz
851.63

2
805
Intel® Core™ i5-3550S CPU @ 3.00GHz
851.23

1
806
Intel® Core™ i5-3210M CPU @ 2.50GHz
848.50

8
807
Intel® Core™ i5 CPU 760 @ 2.80GHz
839.03

4
808
Intel® Core™ i7-2640M CPU @ 2.80GHz
836.83

3
809
Intel® Xeon® CPU X3470 @ 2.93GHz
834.20

3
810
QEMU Virtual CPU version 2.5+
826.52

1
811
Intel® Core™ i7-3537U CPU @ 2.00GHz
822.38

1
812
Intel® Core™ i5 CPU 750 @ 2.67GHz
818.01

6
813
Intel® Core™ i7 CPU 860 @ 2.80GHz
815.54

7
814
Intel® Core™ i5-3320M CPU @ 2.60GHz
807.20

10
815
Intel® Xeon® CPU E5335 @ 2.00GHz
806.59

1
816
Intel® Core™ i5-4210H CPU @ 2.90GHz
806.50

1
817
Intel® Core™ i5-5300U CPU @ 2.30GHz
799.68

5
818
Intel® Core™ i5-3340M CPU @ 2.70GHz
799.49

8
819
Intel® Pentium® Gold G6400 CPU @ 4.00GHz
799.17

2
820
Intel® Core™ i5-10310U CPU @ 1.70GHz
796.13

1
821
Intel® Xeon® CPU X3360 @ 2.83GHz
793.49

1
822
AMD A10-5800K APU with Radeon™ HD Graphics
793.01

2
823
Intel® Core™ i3-4330 CPU @ 3.50GHz
789.96

1
824
Intel® Core™ i5-8350U CPU @ 1.70GHz
780.58

2
825
AMD A10-7850K Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G
779.09

3
826
Intel® Pentium® CPU G4600T @ 3.00GHz
768.27

1
827
Intel® Core™ i3-8130U CPU @ 2.20GHz
755.86

8
828
Intel® Core™ i3-7100U CPU @ 2.40GHz
750.29

4
829
AMD Ryzen 3 PRO 4450U with Radeon Graphics
747.66

1
830
Intel® Core™ i5-4300U CPU @ 1.90GHz
744.52

andy101fah

Cytat: wosio w 24 Maj 2021, 00:32

Cytat: andy101fah w 23 Maj 2021, 15:19
Znalazłem ciekawy test wydajności procesorów który można porównać z BOINC. Wydajność obliczeniowa procesorów. Ponad 1000 procesorów w obliczeniach.
https://xmrig.com/benchmark. Może być przydatny do wyboru współczesnego procesora do obliczeń.

Mój stary   Intel® Core™ i7-2600K CPU @ 3.40GHz 465 miejsce z wynikiem 2549
Obecny AMD Ryzen Threadripper 1920X 12-Core Processor 152 miejsce z wynikiem 10273

Wzrost wydajności 400%

Mój antywirus rozpoznaje tą stronę jako zagrożenie związane z wykorzystaniem do kopania kryptowalut  :o


Spokojnie można wejść. To jest faktycznie strona poświęcona kryptowalutom. Po prostu tam są też instalki. A ranking jest bardzo pomocny w doborze jak najwydajniejszego CPU do obliczeń.

chr80♂°🛰�

Z GPU to co najlepiej wybrać używane 1060, 1070, 980, czy nowe 1660, 2060?

tito

1660ti/1650super (nie 1650).
Niski pobór prądu, zaś bdb wyniki w Collatz i WW-SUN (2x lepsze niż 1060).

chr80♂°🛰�

Czy warto włączyć, którąś z opcji oferowaną przez pamięć REG ECC  :book: ?

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 24 Maj 2021, 22:36
1660ti/1650super (nie 1650).
Niski pobór prądu, zaś bdb wyniki w Collatz i WW-SUN (2x lepsze niż 1060).
1660 super - 600€, a 3060 - 900€ to się bardziej opłaca 3060 kupić?

tito

Dobrym odnośnikiem jest https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nvidia_graphics_processing_units#GeForce_10_series
3060 ma moc obliczeniową x2
Ale nie ma jeszcze aplikacji w GPUGrid dla całej serii 3000

chr80♂°🛰�

Następne GPU jakie zakupię to tylko z aktywnym chłodzeniem i wyjściem wideo.

Zastanawiam się nad - używany AMD EPYC 7401P Server CPU 1P 24 rdzenie 48 wątków 2GHz Level 3 cache size 64 MB, DDR4 2666 MHz, 155W/170W , Socket SP3

oferta - https://www.ebay.com/itm/114861124916 cena - 224€ + wysyłka 4€ - nowe idą po 966€

INFO - https://www.cpu-world.com/CPUs/Zen/AMD-EPYC%207401P.html

płyta - https://azerty.nl/product/super%20micro/4165227/supermicro-h11ssl-i-moederbord-atx - 380€

Do tego pamięci RDIMM po 16GB na bank.


chr80♂°🛰�

Jest i :
AMD EPYC 7551P CPU 1P 32 rdzenie 64 wątki 180W Socket SP3
https://www.ebay.com/itm/124678937703 - 305€  ;D

tito

Piękna sprawa.
Jednakże zostaję przy podstawce "cywilnej".

chr80♂°🛰�

#39
Cytat: tito w 16 Lipiec 2021, 15:21
Piękna sprawa.
Jednakże zostaję przy podstawce "cywilnej".
No tak dzisiaj cena Ryzena 7 5800X zeszła o 100€ z 509€ na 409€