Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Kilka pytań o waluty

Zaczęty przez Krzysiak, 12 Maj 2021, 07:06

Krzysiak

Jako że szwagier mnie zamęcza, to mam kilka pytań

Jak najprościej kupować i sprzedawać waluty?
Polecacie jakiś program, stronę, aplikację na komórkę?

Czy jak sprzedam z jakimkolwiek zyskiem to trzeba rozliczać się ze skarbówką?

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedź bo kolejny weekend się zbliża  :parrrty: aten a mnie zamęcza, bo ja znam się na wszystkich tych komputerach  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Kryptowaluty najprościej kupować na giełdach - najpopularniejszą w Polsce jest Bitbay, ale osobiście bardzo jej nie lubię, dlatego jeżeli masz taką możliwość, kupuj gdzie indziej.
Nie polecam kupowania np. w Revolut'cie, bo tam nie ma możliwości przesyłania jej na inne portfele (chyba, że coś się ostatnio zmieniło).

Co do sprzedaży z zyskiem, to tak - obowiązek podatkowy powstaje już w momencie wymiany krypto na fiat (a więc jeszcze zanim wypłacisz pieniądze z portfela na konto).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tobas

Wszystkie odpowiedzi znajdziesz na playlistach Piotrka Ostapowicza.
Moim zdaniem jest to najlepszy, najkonkretniejszy youtuber mówiący o krypto.

https://www.youtube.com/channel/UCXasJkcS9vY8X4HgzReo10A/playlists

Krzysiak

Rozumiem żeby kupić jakąś wybraną walutę musi być ona aktualnie sprzedawana na giełdzie?
I żeby ją sprzedać musi być potencjalny kupiec?

Jak z podawaniem tak szczegółowych danych osobowych jak skan dowodu itp.
Jest się czego obawiać?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Po pierwsze, krypto można handlować poza giełdami, ale nie polecam tej drogi, zwłaszcza komuś nieobeznanemu w technikaliach ;)

Co do podawania danych, to na każdej giełdzie, której w jakimś stopniu można zaufać te dane są wymagane, są to wymagania KYC (Know Your Customer) oraz AML (Anti Money Laundering). Są one wymagane przez regulatorów, więc każda zarejestrowana giełda musi takie weryfikacje przeprowadzać.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tomeh

Minęło wiele czasy jedne waluty kryto upadły a inne nadal istnieją i mają się bardzo dobrze. Ale to jest przecież piramida finansowa, jaka na pewno walnie każda jedna tylko nie wiadomo kiedy ale na pewno każda nagle. Dlatego ci co są w nich naganiają zawsze nowych bo tylko tak jest tam wzrost inaczej będzie dołowanie.
To jest Temat - tematy z różnych dziecin życia