GPU Ram Drive czyli korzystanie z VRAM karty graficznej jako dysku.

Zaczęty przez chr80♂°🛰�, 13 Czerwiec 2021, 21:25

chr80♂°🛰�

Właśnie znalazłem taką ciekawostkę na YT. Może kiedyś wypróbuje na tesli k80 24GB  ;D
Do pobrania na softpedia.com

wosio

grat#1: laptop i3 + GT710M - czasowo w spoczynku
grat#2: laptop R7 + GTX1660Ti - już nie liczy
grat#3: Huawei P8 - znów aktywny!


chr80♂°🛰�

Z czystej ciekawości  8), pamięć się nie zużywa tak jak ssd, hdd. Transfery na poziomie pcie 3.0, 4.0. coś do 20GB by szło wrzucić, mam takie trzy  ;D

wosio

Wydaje mi sie, ze mozna traktowac to tylko jako ciekawostke - dobry dysk SSD m.2 zawsze bedzie lepiej dzialal podejrzewam? W koncu jest przeznaczony do bycia dyskiem
grat#1: laptop i3 + GT710M - czasowo w spoczynku
grat#2: laptop R7 + GTX1660Ti - już nie liczy
grat#3: Huawei P8 - znów aktywny!


krzyszp

Cytat: wosio w 15 Czerwiec 2021, 12:14
Wydaje mi sie, ze mozna traktowac to tylko jako ciekawostke - dobry dysk SSD m.2 zawsze bedzie lepiej dzialal podejrzewam? W koncu jest przeznaczony do bycia dyskiem
Niekoniecznie...
Takie potraktowanie pamięci RAM karty (albo pamięci RAM w ogólności) jako dysku może przynieść spore korzyści np. podczas operacji plotowania działek dla kryptowaluty Chia, a także zapobiec szybkiemu wykończeniu TBW dla dysku SSD  ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

wosio

Aaaa no chyba ze tak XD, to juz wykracza poza wiedze i zainteresowanie przecietnego uzytkownika. Niemniej zawsze warto czegos nowego sie dowiedziec ;)
grat#1: laptop i3 + GT710M - czasowo w spoczynku
grat#2: laptop R7 + GTX1660Ti - już nie liczy
grat#3: Huawei P8 - znów aktywny!


chr80♂°🛰�

Cytat: wosio w 16 Czerwiec 2021, 08:03
Aaaa no chyba ze tak XD, to juz wykracza poza wiedze i zainteresowanie przecietnego uzytkownika. Niemniej zawsze warto czegos nowego sie dowiedziec ;)
W drużynie BOINC@Poland nie ma miejsca na przeciętność wróg nie śpi. :attack: :whip:

SzaMoT🍀

Cytat: chris80uppers w 16 Czerwiec 2021, 17:52
Cytat: wosio w 16 Czerwiec 2021, 08:03
Aaaa no chyba ze tak XD, to juz wykracza poza wiedze i zainteresowanie przecietnego uzytkownika. Niemniej zawsze warto czegos nowego sie dowiedziec ;)
W drużynie BOINC@Poland nie ma miejsca na przeciętność wróg nie śpi. :attack: :whip:

jakiego masz na myśli wroga? w BOINC?
Mamy się bać?

tito

Pewnie.
Zbroić się trzeba. Nasze łajby powinny być potężne i powinno ich być mnóstwo!

chr80♂°🛰�

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 16 Czerwiec 2021, 21:16
Cytat: chris80uppers w 16 Czerwiec 2021, 17:52
Cytat: wosio w 16 Czerwiec 2021, 08:03
Aaaa no chyba ze tak XD, to juz wykracza poza wiedze i zainteresowanie przecietnego uzytkownika. Niemniej zawsze warto czegos nowego sie dowiedziec ;)
W drużynie BOINC@Poland nie ma miejsca na przeciętność wróg nie śpi. :attack: :whip:

jakiego masz na myśli wroga? w BOINC?
Mamy się bać?
Każdy z innej drużyny z dodatnim RAC. Wróg - przeciwnik - konkurencja. XD
Czasami to sam siebie się boję... ;D