Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Punktacja

Zaczęty przez tito, 01 Lipiec 2021, 07:43

tito

Zauważyłem, że część WU ma dwukrotnie obniżoną punktację.
KrzyszP - jakieś info?

krzyszp

Przyczyn jest kilka.
Po pierwsze, od długiego już czasu wskazywano mi na dysproporcję punktową pomiędzy Universalnym i innymi projektami CPU, na liście deweloperskiej BOINC od czasu do czasu pojawiały się głosy o inflacji punktowej... Dodatkowo, punktację ustaliłem ładnych kilka lat temu, gdy aplikacja liczyła się znacznie dłużej - średnia moc komputera w projekcie była znacznie niższa, a także w tym czasie były wprowadzane stopniowe optymalizacje w aplikacji. Wszystko to spowodowało, że średni czas przeliczania próbki spadł nawet 3-krotnie w tym czasie i pojawiły się maszyny osiągające horrendalne ilości punktów.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

To wiem/domyślałem się, ale:
1) jakaś notka w newsach Universe by się przydała, a nie 1 krótki post w losowym wątku
2) specjalnie wyczekałeś na chwilę, gdy wymieniłem CPU - dosłownie po paru godzinach pojawiły się WU z obniżoną punktacją  XD  , a to podchodzi mi pod sabotaż moich celów  :attack:

I jeszcze jedna sprawa - niektóre WU ciągle mają punktację 1333 nawet te wygenerowane 1go:
https://universeathome.pl/universe/result.php?resultid=161009875

krzyszp

Temat w sumie przewijał się dłuższy czas już w różnych miejscach. Nie chciałem go wrzucać jako newsa - spodziewałbym się wtedy wielkiej burzy... Nie wiem, czy to dobre wyjście, ale cóż...

No i rozgryzłeś mnie, wiesz ile czasu to odkładałem? Już miałem Ci wysłać jakiegoś nowszego procka na podpuchę  XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka