RAM Dysk, a szybkość przetwarzania. Czy to ma sens?

Zaczęty przez chr80♂°🛰�, 30 Lipiec 2021, 20:45

chr80♂°🛰�

Dane z BOINC na moim HDD(jego prędkość odczytu to bodajże 150MB/sekundę odczytana z "z windowsowego monitora zasobów") zajmują 45GB głównie LHC@home 40GB. Mam 128GB RAM DDR3 BOINC w szczycie zajmuje około 64GB RAMu. Komputer idzie praktycznie 24/7. RAM Dysk działa tak, że obraz dysku RAM automatycznie zapisywany jest na HDD przy zamykaniu systemu i wczytywany przy starcie lub można ręcznie w każdej chwili zażądać odczytu/zapisu obrazu. Tylko co w razie nieoczekiwanej awarii zasilania? I z tego co pamiętam, ale na DDR2 RAM dysk zauważalnie spowalniał działanie/responsywność systemu. Oraz używałem RAM Dysku na Amidze gdzie działał wyśmienicie.
Czy ma ktoś podobne doświadczenia z RAM Dyskiem?
Czy użyć szybszego dysku lub macierzy RAID?

Krzysiak

SDD na SATA lepiej się sprawdzi moim zdaniem


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

SzaMoT🍀

Cytatzauważalnie spowalniał działanie/responsywność systemu

A GPU w tym czasie jest obciążone?

chr80♂°🛰�

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 30 Lipiec 2021, 21:46
Cytatzauważalnie spowalniał działanie/responsywność systemu

A GPU w tym czasie jest obciążone?
Również. 3xGPU , trzy różne projekty.
Mam 24 rdzenie 48 wątków i przy LHC@home już przy 10 WU ścina system gdy wirtualna maszyna zapisuje dane.
Jeżeli zwiększy to szybkość, a liczenie na kartach stanowi barierę to odpuszczę projekty na kartach graficznych.
Chciałem podgonić w LHC@home.

chr80♂°🛰�

Cytat: Krzysiak w 30 Lipiec 2021, 21:39
SDD na SATA lepiej się sprawdzi moim zdaniem
Nie wiem czy taki dysk długo pożyje pod BOINC.

Krzysiak

Przy obecnych cenach, na wieki nie kupujesz


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

chr80♂°🛰�

Cytat: Krzysiak w 30 Lipiec 2021, 22:27
Przy obecnych cenach, na wieki nie kupujesz
Ale używane HDD 500GB mam za 5€ po półrocznym przebiegu. ;D

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:


chr80♂°🛰�

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 31 Lipiec 2021, 09:42
System postaw na SSD, BOINC zainstaluj na HDD
Tak mam system na M.2, a dane x:\ProgramData\BOINC\ są na HDD.

SzaMoT🍀

CytatMam 24 rdzenie 48 wątków i przy LHC@home już przy 10 WU ścina system gdy wirtualna maszyna zapisuje dane.
Zmniejsz ilość zadań  XD

SzaMoT🍀

Może powinieneś 1, 2, 3 rdzenie pozostawić "wolne" i sprawdzić przy 10 zadaniach?

chr80♂°🛰�

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 31 Lipiec 2021, 13:29
Może powinieneś 1, 2, 3 rdzenie pozostawić "wolne" i sprawdzić przy 10 zadaniach?
Sprawdzałem, spokój jest przy 7 zadaniach. Ale spowolnienie system wynika z zapisu na HDD.

kva.pl

Cytat: chris80uppers w 30 Lipiec 2021, 23:11
Cytat: Krzysiak w 30 Lipiec 2021, 22:27
Przy obecnych cenach, na wieki nie kupujesz
Ale używane HDD 500GB mam za 5€ po półrocznym przebiegu. ;D

Ja nie wiem po co Ty tak kombinujesz. Kupujesz najtańszy SSD 240 GB czyli pewnie za jakies 25 euro i masz temat z głowy. Nie padnie przez lata, a jak padnie to masz przeciez gwarancje. Z tym, ze nie, nie padnie. Wiecej czasu zmarnujesz na kombinacje niz to warte tych 20 euro ;)

SzaMoT🍀

Cytat: chris80uppers w 31 Lipiec 2021, 21:11
Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 31 Lipiec 2021, 13:29
Może powinieneś 1, 2, 3 rdzenie pozostawić "wolne" i sprawdzić przy 10 zadaniach?
Sprawdzałem, spokój jest przy 7 zadaniach. Ale spowolnienie system wynika z zapisu na HDD.

Jak przy 7 zadaniach jest ok, to przydziel np. 3 rdzenie na zadanie 

Krzysiak

Jak długo żyją dyski SSD? WIELKI FINAŁ!
https://www.youtube.com/watch?v=XXgErDjLcbo


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

chr80♂°🛰�

#16
Cytat: kva.pl w 01 Sierpień 2021, 14:55
Cytat: chris80uppers w 30 Lipiec 2021, 23:11
Cytat: Krzysiak w 30 Lipiec 2021, 22:27
Przy obecnych cenach, na wieki nie kupujesz
Ale używane HDD 500GB mam za 5€ po półrocznym przebiegu. ;D

Ja nie wiem po co Ty tak kombinujesz. Kupujesz najtańszy SSD 240 GB czyli pewnie za jakies 25 euro i masz temat z głowy. Nie padnie przez lata, a jak padnie to masz przeciez gwarancje. Z tym, ze nie, nie padnie. Wiecej czasu zmarnujesz na kombinacje niz to warte tych 20 euro ;)
Obecnie do października nie mogę wydać nawet tych 25€ na hdd czy na inne części do komputera. Muszę radzić sobie z tym co mam. A kupienie dysku, żeby miało sens tj. 40€ Seagate BarraCuda 120 250GB SSD.
Na razie pobawię się z milką i jej app_config.xml. A LHC może poczekać, a na urlopie spróbuję z ram dyskiem.
W każdym razie dzięki za pomoc i za zaangażowanie. Jakby coś komuś przyszło do głowy to piszcie.   ;D  :p_arr:

AXm77

Ciekawe, że też myślałem o RAM-dysku i właśnie spędziłem 10min w temacie  :) . Z wstęnpych ustaleń wychodzi, że pod Windows to najlepszym kandydatem jest ImDisk https://sourceforge.net/projects/imdisk-toolkit/. Jest za darmo i 64-bitowa wersja nie ma ograniczeń co do wielkości dysku, bardzo proste w obsłudze.