Czarny ekran po użyciu Display Driver Uninstaller DDU ! ROZWIĄZANY !

Zaczęty przez chr80♂°🛰�, 27 Listopad 2021, 20:28

chr80♂°🛰�

Witam. Po użyciu Display Driver Uninstaller DDU odinstalowanie sterowników nvidia mam czarny ekran.
Pokazuje się twz. post screen z biosem.
I po czasie gdy powinien już być uruchomiony windows 10 jest czarny ekran.
Próba wywołania trybu awaryjnego windows po przez naciskanie F8, reset biosu nie działa, po bootowaniu z napędu dvd z płytą WIN10 dalej czarny ekran.
Zostało formatowanie dysku m.2 pod linuxem? Czy jeszcze jest jakaś rada na to?

Płyta nie ma zintegrowanej karty grafiki.

:dunno:
Kamraci ratujcie.

AXm77

Podłączony do networku? Możesz spróbować Remote Desktop.

chr80♂°🛰�

Obawiam się, że mam wszystko poblokowane  :-[
Poszukam starej karty ATI HD3870 raczej usunęło wszystkie sterowniki ale tylko nvidii. Może akurat.
Bardzo dziękuję ci za wsparcie.  :love2:  :parrrty:

Kret_polny

Udało się naprawić? :)

Cytat: chris80uppers w 27 Listopad 2021, 20:28
Próba wywołania trybu awaryjnego windows po przez naciskanie F8, reset biosu nie działa
może działa, tylko trzeba wybierać opcje na chybił-trafił?  XD

Ale jeśli nawet po próbie uruchomienia płyty DVD Win10 nic się nie pokazuje to, jest to coś dziwnego.  :whistle:
Próbowałeś:
1. wyciągnąć i włożyć kartę graficzną ?
2. zresetować bios (wyciągnięcie baterii/przytrzymanie jakiegoś przycisku/etc w zależności od modelu płyty głównej)?

chr80♂°🛰�

Cytat: Kret_polny w 11 Grudzień 2021, 00:21
Udało się naprawić? :)

Cytat: chris80uppers w 27 Listopad 2021, 20:28
Próba wywołania trybu awaryjnego windows po przez naciskanie F8, reset biosu nie działa
może działa, tylko trzeba wybierać opcje na chybił-trafił?  XD

Ale jeśli nawet po próbie uruchomienia płyty DVD Win10 nic się nie pokazuje to, jest to coś dziwnego.  :whistle:
Próbowałeś:
1. wyciągnąć i włożyć kartę graficzną ?
2. zresetować bios (wyciągnięcie baterii/przytrzymanie jakiegoś przycisku/etc w zależności od modelu płyty głównej)?
Spróbuję na tylko karcie ATI/AMD uruchomić. A przy aktualizacji sterowników trzeba Teslę k80 wyłączać/wyjmować.

Wprowadziłem też parę zmian w rejestrze m.in. EnableMsHybrid, ale wszystko działało jak należy - chyba, że po czyszczeniu sterowników programem.

Jak wszystko wróci do normy to wypróbuję:
https://forum.level1techs.com/t/gaming-on-my-tesla-more-likely-than-you-think/171185/200
https://www.youtube.com/watch?v=w3PHWJWlXgo

chr80♂°🛰�

Maszyna ruszyła. Obraz poszedł z karty Amd ale musiała siedzieć Nvidia w slocie żeby zainstalować sterowniki.

Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.  :respect:  ;D  :p_arr:

chr80♂°🛰�


pszyklejony

Słusznie, bo one mają dramatycznie niskie zegary. Powodzenia  :parrrty:

chr80♂°🛰�

Cytat: pszyklejony w 26 Sierpień 2022, 14:46
Słusznie, bo one mają dramatycznie niskie zegary. Powodzenia  :parrrty:
Też nie wszystkie aplikacje w BOINC lubią OC GPU lub VRAM.
A czasami i trzeba zjechać w dół. Ale to jak będzie czas, może w grudniu, a i temperatury łaskawsze.

pszyklejony

Próbowałem tego sposobu z edycją rejestru, bez efektu. To jest dramat, bo byle jaka karta robi 3x tyle. Oprócz Milki oczywiście :)

chr80♂°🛰�

#10
Cytat: pszyklejony w 26 Sierpień 2022, 16:06
Próbowałem tego sposobu z edycją rejestru, bez efektu. To jest dramat, bo byle jaka karta robi 3x tyle. Oprócz Milki oczywiście :)
No i co poniektóre aplikacje w Prime Grid korzystają z FP64.