Pytanie o Switcha HP ProCurve 2650 vs TP-link desktop-switch LS1005G

Zaczęty przez chr80♂°🛰�, 30 Grudzień 2021, 22:26

chr80♂°🛰�

Witam.
Czy HP ProCurve 2650 J4899A 48-Port Network Ethernet Switch będzie działał tak samo jak TP-link desktop-switch LS1005G.
Czyli wpinam kabel Eth z routera i rozdzielam na resztę urządzeń?
VS

AXm77

Może ale nie musi. A możesz napisać dlaczego pytasz o HP?

chr80♂°🛰�

Cytat: AXm77 w 31 Grudzień 2021, 00:04
Może ale nie musi. A możesz napisać dlaczego pytasz o HP?
Firma HP tu nie ma znaczenia. Chodzi mi o ilość portów - 48. I mogę mieć używanego za 17€. A potrzebuję odciążyć WiFi. A w moim switchu został ostatni wolny port. Lub będę dołączał switcha do switcha i znowa trzeba je zasilać. A tak jeden na 48 portów rozwiąże wiele problemów. Ma długie mieszkanie 22 metry, a repeater obsługuje max 8 urządzeń.

AXm77

Rozumiem, chodzi Ci o ilość portów i cenę.
To jest dość stary switch i te 48 portów ma max przesył 100Mbit.
Jeżeli masz szybsze połaczenie internetowe to wszystko podłaczone przez ten switch
będzie ograniczone do tej prędkości.
Ten switch używa wiatraków do chłodzenia (prawdopodobnie 40mm) , także może być chałaśliwy.
I najważniejsze, jest to switch "zarządzany"? ( nie mam pojęcia czy to tak się nazywa po polsku) na poziomie 3-cim,
także ma od groma  różnych opcji i ustawień, także możesz mieć trochę z tym zabawy.

chr80♂°🛰�

Cytat: AXm77 w 31 Grudzień 2021, 02:36
Rozumiem, chodzi Ci o ilość portów i cenę.
To jest dość stary switch i te 48 portów ma max przesył 100Mbit.
Jeżeli masz szybsze połaczenie internetowe to wszystko podłaczone przez ten switch
będzie ograniczone do tej prędkości.
Ten switch używa wiatraków do chłodzenia (prawdopodobnie 40mm) , także może być chałaśliwy.
I najważniejsze, jest to switch "zarządzany"? ( nie mam pojęcia czy to tak się nazywa po polsku) na poziomie 3-cim,
także ma od groma  różnych opcji i ustawień, także możesz mieć trochę z tym zabawy.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Więc to rozwiązanie odpada ma on 100 watów, więc te wentylatory będą uciążliwe  :facepalm2: - wiem jak wygląda działanie 60mm wentylatorów!
:love2:  :p_arr: Wielkie dzięki za info. Nie mam zbyt dużej styczności ze sprzętem serwerowym. Więc wiedza przydatna - zaoszczędziłem 17€.

chr80♂°🛰�

Kupiłem:
Intellinet 522618 Fast Ethernet Switch 48 Port 10/100 Auto Sensing Network za 22€ na niemieckim ebayu. Dam znać jak się spisuje gdy tylko dotrze przesyłka.

chr80♂°🛰�

Switch uruchomiony. Pracuje i jest bezgłośny  :p_arr:. W pełni obciążony pobiera 35W u mnie 8W  :p_arr: :p_arr:. Udany zakup.
Mam jeszcze miejsce na 40 komputerów do BOINC, a teoretycznie 8192.
Ale licząc po 500W na komputer to na 10kW przyłącze mam jeszcze miejsce tylko na 12 komputerów  %)
A od dzisiaj jestem wrogo nastawiony do WiFi.

tito

 :parrrty:
Fakt, ja również preferuję kable.
Odnośnie poboru mocy - pamiętaj o UV  :p_arr:

chr80♂°🛰�


chr80♂°🛰�

Witam.
Mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa sieci domowej:
Czy warto zakupić takie urządzenie?
Juniper SSG-140-SH Network Device Firewall VPN Secure Services Gateway MW5B
Niekoniecznie ten producent i model.

chr80♂°🛰�