BOINC Pentathlon

Zaczęty przez krzyszp, 02 Maj 2022, 20:27

krzyszp

Universe@Home będzie polem walki w najbliższym Pentathlonie w dniach 05.05 - 19.05.
Już w tej chwili zadań w trakcie przetwarzania jest 800k, zaraportowanych wyników w ciągu ostatnich 24h ponad 300k.
A zawody jeszcze się nie zaczęły ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

necavi

No to trzeba będzie coś podziałać  :attack:

tito

Ludzie buforują :)
Mi pending się zwiększył z ~ 2000 na 2500WU.
Miejmy nadzieję, że serwer da radę.
:parrrty:

AXm77

chyba jednak nie daje rady... nie mogę pobrać WU's, cały czas dostaję 11 sekund opóźnienie..

krzyszp

Cytat: AXm77 w 03 Maj 2022, 15:37
chyba jednak nie daje rady... nie mogę pobrać WU's, cały czas dostaję 11 sekund opóźnienie..
Dziwne. Już niemal milion zadań jest w trakcie przetwarzania, więc raczej ludzie pobierają.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

#5
Nie wiem o co chodzi ale ostatnim czasem mam dużo problemów z DNS, być może to był kolejny przypadek, bo ruszyło parę minut po moim poście i narazie wszystko działa bez problemu.


PS: to nie DNS:



tito

Ale, ale.
My nawet zapisani do Pentathlonu nie jesteśmy.

necavi

O której się wyścig rozpoczyna?

AXm77

Cytat: tito w 04 Maj 2022, 16:13
Ale, ale.
My nawet zapisani do Pentathlonu nie jesteśmy.

LOL ?!?!   %)

necavi

#9
Ktoś, coś? :deadman:

Edit
Sam odpowiem, bez BOINC@Poland :bad:

tito

Może bez nas, ale ojojoj - serwer nie wyrabia.
Mój 1 host bez WU, a niestety nie ma back-up owego projektu.

necavi

Projekt karmi, ale czasem trzeba poczekać na zadania :dunno:

tito

No, jeden z moich hostów nie dostał  nic od wczoraj.
Drugi faktycznie liczy bez przerw.

krzyszp

Serwer łapie zadyszki tymczasowe.
Dodatkowo dostaję info, że są tacy, którzy celowo pobierają zadania i ich nie zwracają (i nie liczą, mimo deadline'ów), aby innym drużynom utrudnić liczenie.
Przyglądam się temu, ale jestem mocno ograniczony czasowo (praca + przejęcie obowiązków mojego wspólnika, który niestety w zeszły poniedziałek odszedł...).

Btw, ostatnio serwer odbierał 46,6 plików (statystycznie) na sekundę i padł rekord 800k przeliczonych WU w ciągu doby... Ma prawo mieć czkawkę ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AXm77

#14
A już myślałem że to tylko u mnie takie cyrki.

@ tito: i zapewne słabszy host liczy non-stop a mocnieszy na wakacjach...


tito

Uff - zaciągnęło i liczy.

tito

Ten host to wirtualny linux na Windows10.
Liczy tylko Universe, oraz WU-prop. Ponieważ nie liczył nic na CPU, czy GPU, bo Universe wyschło, to WU-prop go zbanował aż na 3 dni :)

necavi

Jeszcze tylko 3 dni wyścigu. I pewnie nie będzie zmian na pozycjach.

pawg

3 dni do powrotu do normalności



necavi

Cytat3 dni do powrotu do normalności
Chociaż (jeszcze) kręcą mnie wyścigi, to aż tak bardzo tego nie przeżywam :dunno:

tito

Krzyszp
W sumie to co na serwerze nie wyrabia? Magazyn, sieć, CPU/RAM? Bo może dałoby się na przyszłość 2 serwery postawić, jak większe projekty mają?

krzyszp

Cytat: tito w 17 Maj 2022, 19:01
Krzyszp
W sumie to co na serwerze nie wyrabia? Magazyn, sieć, CPU/RAM? Bo może dałoby się na przyszłość 2 serwery postawić, jak większe projekty mają?
Generalnie... Sieć.
W sumie chodzi o to, że serwer przyjmuje taką ilość połączeń jak się wyrabia. W pewnym momencie samych plików wyników odbierał ok. 70 na sekundę.
Żeby wejść na wyższy poziom to już faktycznie ruch przychodzący trzeba by był za jakiś load balancer wyrzucić na drugi serwer, ale.. Następna okazja na zakupy będzie za ok. 2 lata (z następnym grantem), a niestety jest też drugi problem, że skonfigurowanie tego nie było by proste w BOINC do porządnego działania, a jeszcze musiałbym mieć jakieś środowisko testowe (albo liczyć na "jakoś to będzie").

Powiem tak - zawody są zwykle raz do roku, a tak duże to w sumie były pierwszy raz. Wygląda na to, że za każdym razem jak wzmocnimy infrastrukturę projektu, to rośnie również jego obciążenie podczas takich okazji.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pawg

Czy zwiększenie czasu przetwarzania WU nie załagodziłoby częściowo problemu? W znaczeniu żeby "skleić" ze sobą kilka tradycyjnych próbek w jedną, tak jak rozwiązali to admini Einsteina? Też mieli problem z nadmiernym ruchem i liczbą obsługiwanych WU



krzyszp

Niestety, wtedy byśmy tylko przerzucili problem na drugą stronę - w rozdzielanie tych plików, pewnie dodatkowo z wyszukiwaniem miejsca sklejania wyników...

Można pomyśleć, ale to już przy nowej aplikacji, z dość mocno zmienionym algorytmem. Niestety jeszcze nie znam czasów wykonywania, ale ten na pewno się zmieni.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka