Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (6. edycja)

Zaczęty przez tito, 01 Lipiec 2022, 00:02

pawg

Cytat: tito w 19 Maj 2023, 12:28
Do gier?
Ja temat znam tylko teoretycznie.
Serce mówi AMD, rozum NVidia.
Brałbym AMD bo ludzie wolą dopłacić do tej samej wydajności z GeForce`a niż kupić Radeona. Szkoda dopłacać do znaczka



chr80♂°🛰�

Cytat: pawg w 20 Maj 2023, 13:19
Cytat: tito w 19 Maj 2023, 12:28
Do gier?
Ja temat znam tylko teoretycznie.
Serce mówi AMD, rozum NVidia.
Brałbym AMD bo ludzie wolą dopłacić do tej samej wydajności z GeForce`a niż kupić Radeona. Szkoda dopłacać do znaczka
Z AMD i ATI nie miałem większych problemów jedynie w wersja FirePro z dźwiękiem z DVI na HDMI i szedł z płyty głównej.
Najlepsze ich konstrukcje jakie miałem i działają do tej pory to ATI Radeon HD 3870 512MB od Powercolor i RX 470 4GB od XFX.
A podoba mi się design INNO3D GeForce RTX 3070 iChill X4, wydajnościowo to kupiłbym 4080, a cenowo RX 7900 XTX.
A najlepiej to jakieś pasywne monstrum.




Grzegorz R. Granowski


tito

1650super -> 4070
Ale niezbyt jestem zadowolony, bo minimalne napięcie to 0,91v. To oznacza moc liczenia x4 pobór prądu x3 w stosunku do poprzedniczki i trochę przekracza mój budżet energetyczny.


chr80♂°🛰�


Grzegorz R. Granowski

 :ahoy:

co w Holandii ? tulipany i żyzne ziemie ? Stadthoulder i Oranżyści ?  :parrrty:

Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

Cytat: Tomasz ♪ Kaczmarek w 22 Maj 2023, 04:23
Cytat: Grzegorz R. Granowski w 21 Maj 2023, 09:24
:ahoy:

GRG
"M"
Być może już jest, Liczby Mega Pierwsze są jak Dzieci - Dojrzewają powoli ale ...

szuakajcie a znajdziecie ... Riesel jest, 2 x gfn 15, dużo ppsów ...  :arrr:

chr80♂°🛰�

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 22 Maj 2023, 07:21
:ahoy:

co w Holandii ? tulipany i żyzne ziemie ? Stadthoulder i Oranżyści ?  :parrrty:

Grzegorz Roman Granowski
Bardziej rolnictwo na skalę przemysłową.
A tematu oranje nie poruszam jest tu sporo przeciwników króla.
Tulipany owszem Keukenhof odhaczony w tym roku. ;D

Grzegorz R. Granowski


SzaMoT🍀

Witam szanownych z dużej litery miało być mowa Google translate niebawem osiągnę 176 godzin jaki z tego morał? Boso Bolek boso lata boso mama boso tata? Okej wyślij pozdro radiowy chochlik okej?

chr80♂°🛰�

Opowiem wam kolejną historię z NL. Zgubiłem korek do wlewu oleju do silnika i teraz jego zakup graniczy z cudem.
Muszę udać się do dealera Hondy około 50km.  XD
Objechałem okolicznych handlarzy i szrotowiska i nic. Wysyłkowo przyszło co innego niż na zdjęciu w ofercie z dwóch różnych sklepów. Jeszcze ebay US i DE. Lub szrotowisko z japończykami ale już mi szkoda czasu.
Już się oswoiłem, że tutaj najprostsze rzeczy innym sprawiają problem.
Pracy multum, a odpowiedniej kadry brak. Trzeba brać życie jakim jest, nie można ciągle walczyć.

Krzysiak

Mnie ciekawi JAK zgubiłeś korek do wlewu oleju do silnika?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

chr80♂°🛰�

Cytat: Krzysiak w 24 Maj 2023, 05:44
Mnie ciekawi JAK zgubiłeś korek do wlewu oleju do silnika?
W trasie zapaliła się kontrolka niskiego stanu oleju, dolałem.
I nie zakręciłem.  :no:

Grzegorz R. Granowski


pawg

W PL dostanie korka wlewu oleju też potrafi być trudnym zadaniem. Widziałem zdjęcie jak ktoś rozwiązał ten problem za pomocą głowy lalki  :fright:



Grzegorz R. Granowski


tito


Grzegorz R. Granowski


tito

Grzegorzu.
4070 jest świetna do BOINCa - jakieś 25% szybsza od 3070 przy 10% mniejszym zużyciu energii, a więc i mniejszej emisji ciepła.
Ale z tego co widziałem to 4090 jest w tej serii najlepsza energetycznie i ekonomicznie.
Może jakaś mała wymiana floty z jej zmniejszeniem?  :P

Grzegorz R. Granowski

nvidia to dobry producent, nie przeczę ... ale wymiany nie planuję ... liczą 6900 xt dobrze, DYFL ... ale komp w domu miewa trudne crash testy ... przy wymianie sterowników czy aktualizacji WinUpdate ... dwa razy musiałem przywrócić system win jako skorzystać z punktu przywracania ...

:parrrty:

Grzegorz Roman Granowski

chr80♂°🛰�

Cytat: Grzegorz R. Granowski w 25 Maj 2023, 09:11
nvidia to dobry producent, nie przeczę ... ale wymiany nie planuję ... liczą 6900 xt dobrze, DYFL ... ale komp w domu miewa trudne crash testy ... przy wymianie sterowników czy aktualizacji WinUpdate ... dwa razy musiałem przywrócić system win jako skorzystać z punktu przywracania ...

:parrrty:

Grzegorz Roman Granowski
Jeżeli komputery używane wyłącznie do BOINC.
To może wypróbuj jakąś dystrybucję linuxa?
Najpierw na jednym komputerze.
Ubuntu, Mint? Albo Ubuntu pod Windows VM.
Może któryś z kamratów coś podpowie.

Grzegorz R. Granowski


pawg

jako osoba "mająca" jednego hosta na Linuxie mogę podpowiedzieć, że najgorsze co może być to aktualizacje sterowników GPU



Puma

Cześć. A obkminiłem taką bryłę samolotu pasażerskiego żeby zabrał 100% więcej pasażerów przy podobnej wielkości do innych i aby był sterowny dobrze..no i prędkości żeby uzyskiwał dosyć dobre. Tylko może wydłużyć czy poszerzyć i od dwóch trzecich u dołu poszycia żeby do przodu się wznosiło , ciężko to narysować aby korygowało ścięcie przodu gdzie kabina   https://zapodaj.net/aa1f542a820eb.jpg.html

Grzegorz R. Granowski


chr80♂°🛰�

Cytat: pawg w 25 Maj 2023, 15:11
jako osoba "mająca" jednego hosta na Linuxie mogę podpowiedzieć, że najgorsze co może być to aktualizacje sterowników GPU
Wniosek: działa nie aktualizować. Ja niczego nie ruszam dopóki wszystko działa

tito

Dla Nvidia to tylko jedno polecenie z konsoli. Nawet ja to ogarnąłem. I do tej pory żadnych zgrzytów.
Ale czytałem, że GPU AMD ma znacznie więcej problemów w BOINC pod Linuksem.

Grzegorz R. Granowski


tito


Grzegorz R. Granowski


tito


Grzegorz R. Granowski


Krzysiak

Cytat: tito w 19 Maj 2023, 12:28
Do gier?
Ja temat znam tylko teoretycznie.
Serce mówi AMD, rozum NVidia.

Kurczę, trochę się u NVIDI obawiam problemu z wtyczką zasilania, znowu się topią i to podobno same z siebie :(


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Fakt - jest tam totalna lipa. W 4070 jest zwykły wtyk. Powyżej to dziwne coś od NVidii.
Ale podobno uznają gwarancyjnie - tylko nerwów szkoda.

Ja na  4070 wydrukowałem adaptery na wentylatory 120mm (zwykły arctic)- 7* mniej
Dodatkowo raiser i karta jest pionowo i bierze powietrze bezpośrednio zza obudowy - podobnie jak CPU.
Jeszcze mi zostało ogarnięcie jakiegoś boku obudowy (pewnie zwykły karton) i wycięcie otworów w odpowiednich miejscach.
Z innych ulepszeń: bok obudowy na magnesy, aby można było szybko zdjąć.

Grzegorz R. Granowski


Krzysiak

Cytat: tito w 31 Maj 2023, 09:55
W 4070 jest zwykły wtyk. Powyżej to dziwne coś od NVidii.

Tego nie wiedziałem, ciekawe czy w innych modelach też się pojawią  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

chr80♂°🛰�

Jeżeli wierzyć stronie www.
To na TechPowerUp w tabelce jest podane jakie złącze zasilania przy każdej karcie.
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-4070-ti.c3950

Grzegorz R. Granowski


tito

Skąd takie przerwy w działaniu strony?
Ktoś coś?