Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (6. edycja)

Zaczęty przez tito, 01 Lipiec 2022, 00:02

Grzegorz R. Granowski


tito


chr80♂°🛰�

 :ahoy:
Udało mi się wcześniej położyć i wcześniej wstać wyruszam do Maasvlaktestrand sztuczna plaża koło Rotterdamu.
2 godziny i jestem nad morzem. :attack:

Grzegorz R. Granowski


tito


Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski

 :ahoy:

a czy ... wątek zbliża się do "Wygranej"? zdrowia, Grzegorz Roman Granowski  :arrr:

tito


Grzegorz R. Granowski


chr80♂°🛰�


Puma

Cześc---Myślicie że to  by polatało? taka tańsza wersja Jetpacka?     https://zapodaj.net/f7694ccba5670.jpg.html      Pozdrawiam

Grzegorz R. Granowski


tito

Jutro pierwsze nurkowanie w sezonie. Przed statkiem może ze 2 się uda.    :(

Grzegorz R. Granowski


chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 05 Czerwiec 2023, 21:25
Jutro pierwsze nurkowanie w sezonie. Przed statkiem może ze 2 się uda.    :(
:p_arr:

tito

Łeeeee
Ledwo 35 minut, kiepska wizura, i prawie nic pod wodą. No ale jednak to zejście pod wodę, a to zawsze jest fajne.
Np seksowna surferka.
tj pod wodą ktoś umieścił deskę surfingową, a na niej gumową sex lalkę, jako surferkę. Niestety, dostała przebicia i sflaczała od zeszłego roku.
Ale cycki se pomiętosiłem.  ;D

Krzysiak

GIGABYTE Radeon RX 7900 XTX AORUS Elite 24GB GDDR6 (GVR79XTXAORUSE24GD)

Chyba się skusze  :)
Najdłuższa gwarancja 4 lata, najwyższe fabryczne zegary, największy radiator.


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Grzegorz R. Granowski


chr80♂°🛰�

Cytat: Krzysiak w 07 Czerwiec 2023, 09:42
GIGABYTE Radeon RX 7900 XTX AORUS Elite 24GB GDDR6 (GVR79XTXAORUSE24GD)

Chyba się skusze  :)
Najdłuższa gwarancja 4 lata, najwyższe fabryczne zegary, największy radiator.
W NL 1200€.
Chcesz znaleźć trzecią liczbę ap27 ?

Krzysiak

Euro po 4,5zł czyli 5400zł cena jak u nas.
w koszta w rzucę wyjdzie 3700zł  :whistle:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Gdyby ktoś potrzebował dobrej pasty termoprzewodzącej to polecam termopada PTM 7950.
Na 4070 po wymianie z oryginalnego pada na pastę MX4 temperatura wzrosła o ~ 2*
Po zastosowaniu PTM temperatura spadło o ~3*

chr80♂°🛰�

Cytat: Krzysiak w 07 Czerwiec 2023, 13:47
Euro po 4,5zł czyli 5400zł cena jak u nas.
w koszta w rzucę wyjdzie 3700zł  :whistle:
Czyli Polska dogoniła Zachód. Jeszcze w 2018 kupowałem obudowę i zasilacz bo było 20-30%. Teraz trzeba śledzić oferty.

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 08 Czerwiec 2023, 09:41
Gdyby ktoś potrzebował dobrej pasty termoprzewodzącej to polecam termopada PTM 7950.
Na 4070 po wymianie z oryginalnego pada na pastę MX4 temperatura wzrosła o ~ 2*
Po zastosowaniu PTM temperatura spadło o ~3*
Dzięki za info. Oglądałem kilka recenzji w YT ale bez przekonania.
Teraz zmieniam front. Przy następnych konserwacjach sprzętu gdzie to możliwe przejdę na termopady i czas pokaże wyniki.

PS. Jak tam nurkowanie?

tito

Jak w poście wyżej.
Cycki pomiętosiłem :)
Dziś powtórka. Zaraz wyruszamy.

Grzegorz R. Granowski


tito

PTM 7950 zbiła również temperatury na laptopie. Tj jest cieplej o 2 stopnie, lecz obroty wentylatorów spadły z 3500 na 2900rpm (była MX4 na GPU, zaś na CPU pad carbonaut).

Wczoraj było dobre nurkowanie: wanna, wózki dla niepełnosprawnych, trumna z czaszkami i sporo szczupaków.

tito

https://drive.google.com/file/d/1vwK5xq77MOcMbwAPK2Fzqqvz99DoDD8-/view?usp=sharing

Gdyby ktoś chciał zobaczyć nurkowanie w polskim jeziorze (link może zniknąć w dowolnym momencie).

chr80♂°🛰�

#867
Cytat: tito w 10 Czerwiec 2023, 15:03
https://drive.google.com/file/d/1vwK5xq77MOcMbwAPK2Fzqqvz99DoDD8-/view?usp=sharing

Gdyby ktoś chciał zobaczyć nurkowanie w polskim jeziorze (link może zniknąć w dowolnym momencie).
:p_arr:
Ryby niezłe sztuki się tam kryją.

Co do wakacji w NL na morzem to nie polecam. Upalny czerwiec i wrzesień, a lipiec sierpień to może 3-4 dni ciepłe na te dwa miesiące. Podczas korony jak loty były utrudnione i byłem w Hadze na wakacjach (przełom lipiec/sierpień nad morzem) to zmarzliśmy. Woda zimna Morze Północne i zimny wiatr jak cholera, ale czego spodziewać się w tym rejonie.
Dlatego trzeba wybrać się tam gdzie pogoda jest gwarantowana. ;D
Morze Północne to jest dobre na weekendowe wypady.

tito

Komu to mówisz?
Od paru lat 1 do roku jedziemy w ciepłe kraje. W tym już hotel zarezerwowany na wrzesień w Egipcie.

chr80♂°🛰�

Do tych co jeszcze tego nie wiedzą. Ja się uparłem w jedne wakacje. Pogody może nie będzie gwarantowanej. Ale powietrze, zaplecze gastronomiczne i reszta trzyma wysoki poziom.
:p_arr:

Krzysiak

Ja w tym roku pierwszy raz byłem w Egipcie okolice Marsa Alam :)
Hotel pośrodku niczego  XD
Trochę nurkowałem maska + płetwy na rafie

Jak na razie morze Czerwone wysunęło się na pierwszą pozycję, czułem się jak w akwarium :)

A i faktycznie, w te rejony najlepiej jechać jak w Polsce szaro, zimno i ponuro  :p_arr:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Morze czerwone jest najlepsze jeśli chodzi o nurkowanie.
W Polsce zrobić kurs i jechać tam. W Egipcie lepiej nie robić, bo standardy są przeważnie kiepskie i o ile tam sobie da radę to już na naszych jeziorach nie.

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 13 Czerwiec 2023, 11:18
Morze czerwone jest najlepsze jeśli chodzi o nurkowanie.
W Polsce zrobić kurs i jechać tam. W Egipcie lepiej nie robić, bo standardy są przeważnie kiepskie i o ile tam sobie da radę to już na naszych jeziorach nie.
Jeszcze są Malediwy.

tito


chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 13 Czerwiec 2023, 13:41
Nie byłem, dlatego się nie wypowiadam.
Znajomy z pracy w młodości pływał w tamtych okolicach i na urlopie wybrał się na nurkowanie to opowiadał cuda - można było go słuchać godzinami. Wiadomo marynarz. Na stare lata zszedł na ląd. Się okazało że ileś lat pracował bezskładkowo to musiał dobić lata pracy do emerytury.

tito

Może i kiedyś na Malediwy. Ale to dalej i drożej.

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 13 Czerwiec 2023, 20:10
Może i kiedyś na Malediwy. Ale to dalej i drożej.
W Europie jest wiele wspaniałych miejsc do nurkowania.
Arinaga w Hiszpanii na GC. Pewnie basen morza Śródziemnego.

pawg

Wraz z zakończeniem eksperymentu Separations zakup kart AMD stracił chyba sens? Czy jest jakiś projekt gdzie nadal mogą się wykazać?



chr80♂°🛰�

Cytat: pawg w 14 Czerwiec 2023, 10:49
Wraz z zakończeniem eksperymentu Separations zakup kart AMD stracił chyba sens? Czy jest jakiś projekt gdzie nadal mogą się wykazać?
Einsteinathome.org a jak ma dużo flopów w fp64 to kilka podprojektów Prime Grid. Jaka karta, model?

tito

W Einsteinie nadal są niezłe, ale aplikacja NVidia pod Linuxa zniszczyła sens GPU od AMD.

Cytat: chris80uppers w 14 Czerwiec 2023, 09:44
W Europie jest wiele wspaniałych miejsc do nurkowania.
Arinaga w Hiszpanii na GC. Pewnie basen morza Śródziemnego.
Skąd wiesz? Bo na Kanarach nigdy nie byłem i może warto.