Problem z BOINC na Linuxie

Zaczęty przez Malanow, 17 Październik 2022, 09:24

Malanow

Cześć!
Dawno nie przetwarzałem rozproszenie (niezbyt po polsku wyszło mi te zdanie) dlatego chciałem ponownie uruchomić czujkę z radioactive@home. Wcześniej pracowała podłączona pod Raspberry Pi z systemem Raspbian. Konfigurację przeprowadziłem przy pomocy boinctui. Teraz chciałem zrobić tak samo, ale boinctui cały czas wyświetla off line, strasznie zamula, próba dodania projektu kończy się błędem. Zainstalowałem Raspbiana z pełnym środowiskiem graficznym, Boinc manager instaluje się i uruchamia, ale nie mogę dodać projektu. Przeinstalowałem go kilkukrotnie, aktualnie po uruchomieniu otrzymuję komunikat "gui_rpc_auth.cfg not found".
Podrzućcie mi dobrzy ludzie łopatologiczny tutorial jak skonfigurować Boinc pod Linuxem, będę bardzo wdzięczny.
PS: Próbowałem zrobić to samo na laptopie z Manjaro i BOINC zachowuje się tak samo dziwnie
,,Armageddon was yesterday, today we have a serious problem."

tito

Na głównej jest poradnik instalacji BOINCA i czujki na UBUNTU, ale o ile pierwszy raz mi czujka poszła, o tyle na nowszym systemie już nie dałem rady - brak jakiś bibliotek.

Malanow

Opis dodawania czujki znam, mam nawet zapisany na dysku z czasów gdy pierwszy raz ją podpinałem do komputera. A co do samej instalacji BOINC to cóż, wiem jak go zainstalować, zainstalowałem tylko nie działa mi poprawnie, w zasadzie w ogóle nie działa.
,,Armageddon was yesterday, today we have a serious problem."

tito