RTX 4070 TI

Zaczęty przez Dezajner, 18 Styczeń 2023, 11:20

Dezajner

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zamiast RTX 3080 połaszczyłem się na RTX 4070 TI od Inno3D. Niby chińszczyzna ale to chyba największy producent na ich rynku. Stwierdziłem że skoro ZOTAC RTX 2060 wytrzymał od 2016 roku bez żadnych awarii i nadal działa jak nowy to może i ta karta da radę. Teoretyczna moc 40 TFlops fp16/fp32 oraz 0,65 TFlops fp64.

Uwagi ogólne - skusiła mnie jej wielkość - grubość jedynie 2 sloty i długość 295 mm (żeby wsadzić RTX 4080 które mają po 365 mm długości trzeba dać ze 2k za obudowę....).
Pod Windowsem - pulpit, office - działa pasywnie = wentyle stoją i karta jest chłodna. Pod pełnym obciążeniem dochodzi do 75 stopni i zaczyna się balansowanie mocą czyli obcinanie zegarów karty czyli utylizacja skacze 98-100%. Pod tym względem jestem zadowolony - nie ma sensu dopłacać pięciu stów do karty która ma trochę sprawniejsze chłodzenie i ze 30 MHz wyższe zegary. Skórka za wyprawkę.

Co do testów - póki co pod Folding@home (liczę same Alzheimery) rozpędza się do 12-12,5 miliona ppd.

PrimeGrid: próbka Genefer 22.4.01 (OCLcudaGFNWR) = 5,25% na 39 min.
Einstein@home: jakiś nowy batch jest z dużymi próbkami i z tego co widziałem poniżej 4 minut na jedną ale dziwnie się zachowuje - dochodzi szybko do 100% i stoi, stoi...i ch. wie na co czeka. Potestuję to coś napiszę.

Ma ktoś taką kartę i jakieś doświadczenia z nią..? Generalnie wydaje mi się że AMD ssie jeżeli chodzi i wszystkie apki gdzie jest potrzebna duża liczba szybkich dostępów do pamięci oraz do karty graficznej. Na Intelach ta karta pod foldingiem robi 2 mln ppd więcej...podejrzewam że w BOINC jest podobnie.

Pozdro wszystkiem.
https://boincstats.com/signature/-5/user/15232186825/sig.png

tito

Niestety, Einstena liczę na optymalizacji, więc wyników nie ma co porównywać.
PG też nie liczę od pewnego czasu.
Ogólnie niech Ci karta służy.  :parrrty:

stiven

 :parrrty:
Tego 2060 będziesz sprzedawał?

Dezajner

Tak. Jak chcesz to wal na priva propozycję ceny :) Jest już wystawiony na allegro.
https://boincstats.com/signature/-5/user/15232186825/sig.png

pawg

CytatEinstein@home: jakiś nowy batch jest z dużymi próbkami i z tego co widziałem poniżej 4 minut na jedną ale dziwnie się zachowuje - dochodzi szybko do 100% i stoi, stoi...i ch. wie na co czeka. Potestuję to coś napiszę.
Zajrzałem na stronę Einsteina i wiem już dlaczego te próbki tak się zachowują. To są "O3 GW Search" które na koniec się zatrzymują na 100% i przez ten czas nie stoją tylko następuje segregacja wyników na CPU. Pobrało też trochę próbek "Gamma Ray" i muszę powiedzieć, że czas ich przeliczania na 4070Ti z domyślną aplikacją jest ok. o połowę krótszy niż na 3070 z aplikacją zoptymalizowaną



tito

Tj ile? Bo nie chce mi się szukać.  :D

pawg

180-190 sekund na WU Gamma Ray



tito

No to nie jest tak znowu szybciej. Ja ma 3070 z optymalizacja z 2wu licze 314 sek. X2 i rac ponad 1,8m. Musiałbyś dać optymalizację i 2, 3 wu jednoczesnie

stiven

Cytat: Dezajner w 19 Styczeń 2023, 02:45
Tak. Jak chcesz to wal na priva propozycję ceny :) Jest już wystawiony na allegro.

Widzę, że pokoparkowe się sprzedają po 850 i idą więc chyba nie jestem w stanie dać rozsądnej propozycji.
Poczekam na kolejną promkę w x-kom z 3L gwarancji, bo mi sprzątneli te po 1099.

Dezajner

Nie wiem czemu się bałeś pogadać - moja poszła za 900 pln. Ja się zawsze liczę ze stratą - wolę sprzedać trochę taniej niż czekać miesiącami na kupca :)

Póki co jestem pod wrażeniem nowego RTX 4070TI. Najtaniej można dostać Inno3D i polecam jak się nie bawicie w OC i dłubanie - super karta bo:

- tylko 2 sloty grubości
- tylko 295 mm długości
- cicha pod pełnym obciążeniem

Pozdro.
https://boincstats.com/signature/-5/user/15232186825/sig.png

stiven

Nie bałem się  :) Fajnie, że poszła za 900. Mi zależało na gwarancji więc nie dałbym więcej.

chr80♂°🛰�

Witam.
Podepnę się.
RTX 4080 vs 7900 XTX. Do BOINC i do gier. Niby 7900 XTX tańszy i wydajniejszy więcej vramu?
A konkretnie Inno3D GeForce RTX 4080 16GB X3 vs Powercolor Hellhound AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB GDDR6

1290€ vs 1100€ ale te 190€ nie robi różnicy.

Krzysiak

A nie myślałeś o Radeon RX 6950 XT 16GB GDDR6

Bo przeglądając wiele testów dużo ludzi stwierdzało rewelacyjny stosunek do cenny

Co do RX 7900 XTX ma tylko 2x8 pin zasilania. Patrz na modele co mają 3x8 pin  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

RTX - bo tak.
Patrz np wyniki w SR-base, gdzie AMD nie ma żadnego startu do NVidii.

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w 06 Kwiecień 2023, 19:54
RTX - bo tak.
Patrz np wyniki w SR-base, gdzie AMD nie ma żadnego startu do NVidii.
Za RTXem przemawia też o około ~ 50W mniejszy pobór mocy.  ;D

tito

Bardzo lubię AMD od lat, ale za NVidią przemawia wszystko - szczególnie do podwójnych zastosowań BOINC/gry

chr80♂°🛰�

Na chwilę obecną najbardziej opłacalne karty to:
rtx 3060 - 12.74 TFLOPS za 280€ 170 W, 22€ /1 TFLOPS lub Shading Units 3584 Cores tj. 78€ / 1000 Cores
rtx 3060 Ti - 16.20 TFLOPS za- 340€ 200W. 21€ /1 TFLOPS 4864 Cores tj. 69€ / 1000 Cores
Ale patrząc na TFLOPSy to rtx 4090 82.58 TFLOPS - 1700€ 450W 20,60€ /1 TFLOPS 16384 Cores tj. 104€ / 1000 Cores
Tylko tu dochodzi kwestia zasilacza, że nie każdy jest gotowy na taki upgrade
A karta wszechczasów to wg. mnie gtx 1660
To takie moje teoretyzowanie bo dochodzi szerokość szyny pamięci, jej rodzaj i taktowanie oraz wielkość.

necavi

Wiesz rankingi dobre, pomagają wyrobić sobie zdanie co do wartości karty. Pamiętam dawno temu linkowano do aktualnego zestawienia kart dostępnych na rynku. Tam oprócz ceny karty, ilości rdzeni, pobieranej mocy były również: koszt rocznego zużycia prądu i koszt rocznego zużycia prądu + cena karty. Może ktoś zna jeszcze tę stronę?

chr80♂°🛰�

Cytat: necavi w 12 Sierpień 2023, 22:41
Wiesz rankingi dobre, pomagają wyrobić sobie zdanie co do wartości karty. Pamiętam dawno temu linkowano do aktualnego zestawienia kart dostępnych na rynku. Tam oprócz ceny karty, ilości rdzeni, pobieranej mocy były również: koszt rocznego zużycia prądu i koszt rocznego zużycia prądu + cena karty. Może ktoś zna jeszcze tę stronę?
Może któraś z tych:
https://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=GeForce+RTX+4070+Ti&id=4699
https://gpu.userbenchmark.com/Nvidia-RTX-4070-Ti/Rating/4146

Krzysiak

Mam dalej do sprzedania 3080TI  :boing:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

chr80♂°🛰�

Cytat: Krzysiak w 12 Sierpień 2023, 23:15
Mam dalej do sprzedania 3080TI  :boing:
Spróbuj na forum gry-online jak masz konto allegro.