Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

SHA-1 Collision Search

Zaczęty przez AL, 27 Czerwiec 2007, 02:14

AL

SHA 1 Collision Search
http://boinc.iaik.tugraz.at:80/sha1_coll_search/

CytatAbout SHA 1 Collision Search
SHA 1 Collision Search is a research project that uses Internet-connected computers to do research in Cryptography. You can participate by downloading and running a free program on your computer. Note: This project is in a testing phase at the moment.

Drużynka

Projekt w fazie testowej i chyba bardzo zapomniany - jak mi się wydaje.

AL

Ważna informacja!
Cytat
Dear boinc enthusiasts,

you get this mail because you might have gotten some faulty WUs about
10 hours ago.

If you already run version 5.28 of our client, then please cancel the
following work units:
sha1_collisionsearch_graz_v026*
sha1_collisionsearch_graz_v025*
sha1_collisionsearch_graz_v024*
...

i.e. everything before v027. Otherwise you might get an error like
"resource limit exceeded' for the BOINC framework. New WUs starting
from *v028* should work fine.
Also if you still run client version 5.27 on them, things should be fine.


Sorry for the inconvenience and many thanks for your contributions.
We're working on enabling a web-based forum to allow for easier
communication in the future.

Best regards,
 Christian

AdNet

No to sie dopisałem.
Prosze powiedzcie mi dlaczego nie moge sie dopisać do tego projektu przez BAM! ?

kempler

Bo BAM! jak na razie go nie obsługuje.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Cytat: "kempler"Bo BAM! jak na razie go nie obsługuje.

Jak i kilku innych nowych lub bardzo świeżych projektów - za jakiś czas ( o ile projekt nie umrze śmiercią naturalną ) pewnikiem się pojawi w BAM.

czajmen

no to weszlem w to. pierwszt WU sie liczy:)
er Wille zur Macht


AdNet

Pierwsza doba jeszcze sie nie skończyła a ja już mam ponad 600pkt. na procu T7400 !!
Nieźle daje ten projekt :)

czajmen

wiecej daje QMC i z tego co sie orientuje to u mnie ten projekt najwiecej punktuje. srednio mam ok. 1000 / dzien (procesor AMD Athlon 64 X2 3600+). Tutaj widze ze jest tak standardowo - ok. 10 - 15 p/h/rdzen
er Wille zur Macht


AL

A ja powiem tak - jak się liczy Project Neuron - to potem każdy projekt punktuje superowo :wink:
Natomiast u mnie wychodziło ok. 30 pkt. za godzinę na rdzeń. Próbki do ok. 30minut długości - za każdą 10 punktów, a zdażały się i 10 minutówki i za nie też 10 punktów dostawałem. Jak jest teraz nie wiem.

emik

nie wiem dlaczego, ale nie mogę pobrać żadnej próbki - zawsze wyskakuje komunikat Pobieranie nie powiodło się


KrzychuP

Ja mam to samo co emik :(

RAD-Poland

u mnie wszystko ok
właśnie do testu ściągnąłem dwie jednostki (sent = 1 Sep 2007 8:53:33 UTC) czyli 10:53 naszego czasu
EDIT: może to jakieś chwilowe problemy z serwerem

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

KrzychuP

No to spróbuję jeszcze raz jak toto chodzi.

emik

Cytat: "emik"nie wiem dlaczego, ale nie mogę pobrać żadnej próbki - zawsze wyskakuje komunikat Pobieranie nie powiodło się

Pomogło mi odłączenie projektu w BAM'ie i ponowne przyłączenie


AiDec

Cos sie dzieje z tym projektem? Z serwerami? Probki mi pobralo, przeliczylo, odeslalo, ale nie zaraportowalo bo:

2008-12-03 08:19:31|SHA-1 Collision Search Graz|Sending scheduler request: Requested by user.  Requesting 0 seconds of work, reporting 46 completed tasks
2008-12-03 08:19:36|SHA-1 Collision Search Graz|Scheduler request succeeded: got 0 new tasks
2008-12-03 08:19:36|SHA-1 Collision Search Graz|Message from server: Invalid or missing account key.  Visit this project's web site to get an account key.


Wchodze zatem na strone SHA-1, chce sie zalogowac i mam:

Unable to handle request
No account found with email address xxxxx@poczta.fm


Mam jakies 200 WU na 6-ciu kompach w takiej sytuacji...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AiDec

#16
No trudno czasami. Bo na przyklad podany przez Ciebie link zupelnie nic mi nie wyjasnia... :(.

Ach no tak. U mnie po kliknieciu Twojego linka wyswietla sie jedynie:

Unable to handle request
Thread with id 122 created but nothing returned from DB layer


Nie zapominaj ze chwilowo niby nie mam tam konta. Wiec i na 4um tez nie wejde... :P. Czy zatem bylbys tak uprzejmy dac mi znac co sie tam do &^%R&*(&(*& dzieje? :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

#17
Cytat: AiDec w 03 Grudzień 2008, 11:48
Ach no tak. U mnie po kliknieciu Twojego linka wyswietla sie jedynie:

Unable to handle request
Thread with id 122 created but nothing returned from DB layer


U mnie to samo wyskakuje, choć konto mam działające.
A wyskakuje od wątku o numerze 120 w zwyż.

Pigu

heh mi link działał, a teraz nie działa ???

w skrócie cosik im padło i wszystkim poległy konta i drużyny, admin przebąkiwał o postawieniu z backupu

KrzychuP

Cytat: Pigu w 03 Grudzień 2008, 12:31
w skrócie cosik im padło i wszystkim poległy konta i drużyny, admin przebąkiwał o postawieniu z backupu
tak to trochę wygląda, jakby przywrócili forum i konta z backup'u

AiDec

Chyba z cholernie starego bekapu, skoro mnie tam nie ma... :P.

Dzieki za info chlopaki, jakby ktos cos nowego sie dowiedzial, to dajcie prosze znac :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

a dawno się zapisywałeś do SHA??

a tak się zastanawiam, czy ja tak dawno nie łączyłem się z SHA, czy cosik im się pomerdało, bo mam o 1k więcej punktów niż wskazywał ostatnio manager :)

AiDec

Pol roku temu - to byl moj pierwszy projekt.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

No to rzeczywiście już trochę czasu upłynęło.

I rzeczywiście coś im się namieszało, bo jak sprawdziłem stan punktowy na Boincstats, to jest to co pokazywał manager. Może w ramach promocji za pad serwera dali każdemu 1k pkt :)
A tak się zastanawiam kiedy ostatnio liczyłem SHA, bo w zestawieniu na stronie mam ostatnią próbkę z końca lutego  :-\

Szopler

Oni naprawdę mają coś nieźle pomerdane ;). Miałem 550pkt, po zaktualizowaniu managera mam 2x tyle - 550 gratis XD.

KrzychuP

Szopler, sprawdź jeszcze z kiedy pokazuje Ci ostatnie WU

Szopler

Ostatni (jeden) 02.12.2008. Na stronie punktów 560, w BM pokazuje... też 560 - poprawili.

KrzychuP

u mnie też poprawili 10150pkt

kempler

Cytat: AiDec w 03 Grudzień 2008, 11:48
No trudno czasami. Bo na przyklad podany przez Ciebie link zupelnie nic mi nie wyjasnia... :(.

Ach no tak. U mnie po kliknieciu Twojego linka wyswietla sie jedynie:

Unable to handle request
Thread with id 122 created but nothing returned from DB layer


Nie zapominaj ze chwilowo niby nie mam tam konta. Wiec i na 4um tez nie wejde... :P. Czy zatem bylbys tak uprzejmy dac mi znac co sie tam do &^%R&*(&(*& dzieje? :)
U mnie wszystko działało. Chodzi o to że często zamiast sprawdzić co się dzieje na stronie projektu, otwiera się nowe tematy pisze piętnaście postów.... A wystarczy wejść na stronę projektu. Nie twierdzę że ty tak zawsze robisz, ale często tak jest na naszym forum.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

eclipse99

Jakby tak wszyscy sami wszystko sprawdzali forum chyba nie byłoby potrzebne, mnie osobiście bardzo pomaga to że nie muszę wszystkiego szukać samemu.
U mnie sytuacja z SHA-1 na chwilę obecną wygląda następująco:
- uczestnik od 23.10.2008,
- konto istnieje i działa,
- ostatnie punkty przyznane 3.12.2008 17:14:44 UTC

AiDec

#30
Cytat: kempler w 03 Grudzień 2008, 20:24
Cytat: AiDec w 03 Grudzień 2008, 11:48
No trudno czasami. Bo na przyklad podany przez Ciebie link zupelnie nic mi nie wyjasnia... :(.

Ach no tak. U mnie po kliknieciu Twojego linka wyswietla sie jedynie:

Unable to handle request
Thread with id 122 created but nothing returned from DB layer


Nie zapominaj ze chwilowo niby nie mam tam konta. Wiec i na 4um tez nie wejde... :P. Czy zatem bylbys tak uprzejmy dac mi znac co sie tam do &^%R&*(&(*& dzieje? :)
U mnie wszystko działało. Chodzi o to że często zamiast sprawdzić co się dzieje na stronie projektu, otwiera się nowe tematy pisze piętnaście postów.... A wystarczy wejść na stronę projektu. Nie twierdzę że ty tak zawsze robisz, ale często tak jest na naszym forum.

1. Nie bardzo mialem mozliwosc sprawdzenia tam czegokolwiek, bo ja tam nie istnialem :P.
2. Nawet jakbym sobie zalozyl nowe konto tylko po to zeby wejsc na 4um, to nie jestem pewien czy znalazlbym szybko odpowiednia informacje (wole zapytac tutaj - moze akurat ktos wie i nie problem temu komus poinformowac mnie co jest grane).
3. Nawet jakbym znalazl odpowiedz, to niekoniecznie bym zrozumial (moj angielski jest slaby). Dlatego wole zapytac na polskim 4um.
4. Czesto nasi czlonkowie sa na tyle dobrze poinformowani (siedza w temacie), ze porownywalnej wiedzy nie zdobylbym na 4um projektu (przyklad: ja w GPUGrid - wiem co jest w planach developerow na najblizsze 3 miechy, a co nie jest planowane przez np. najblizsze pol roku itp.).

Generalnie moglbym troche dluzej wymieniac powody dla ktorych czasami wole zapytac tutaj.

Odwdzieczam sie jak moge w GPUGrid`zie :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

#31
Nie wiem co się stało ale z moich punktów zniknęło mi jakieś 3000 z projektu SHA-1 Collision Search Graz. Na stronie punkty są ale w sygnaturce i na stronie Boincstats w ogóle ich nie ma. Czy jeszcze wrócą i czy często się to zdarza ? I co drugi raz będę świętował przekroczenie 25k :D:D

Dobra znalazlem te swoje 3k punktów. Jakimś cudem mam 2 konta nagle i punkty mi się podzieliły. Jak to zebrać razem ??

http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=08cd0b89d88083fee6dad9f0d3eb281f
http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=639cc90da5284481a0e0af04c96c07c3

emik

widzę też, że w projekcie SHA masz ustawiony kraj jako międzynarodowy. Zostaw na jednym komputerze abyś był podłączony do wszystkich projektów w których masz konto i wszystko ci się zsynchronizuje


satanetv

Czyli wystarczy ze na jednym komputerze będę miał wszystkie projekty ale nie muszę pobierać danych do liczenia ? Wystarczy, że tylko będą ?

Szopler

Jeden mail we wszystkich projektach to podstawa.

satanetv

No we wszystkich projektach mam jeden mail. I dlatego to mnie dziwi. Tym bardziej, że we wszystkich projektach od razu ustawiam kraj i drożynę.

satanetv

Znowu mi się podzieliło konto. Co robię źle, że mi sie już drugi raz zrobiły 2 konta? Tym razem od konta głównego oddzielił się primegrid

Troll81

prime wogóle ma jakiegoś zonka. Nie dostaję zadań a wszystkie serwery hulają i zadań leży 180.000. ale robimy offtop. tu jest wątek o SHA

waldas

No i zamknęli... :deadman: a tak goniłem

Pigu

no i mam za swoje, że tyle zwlekałem z pociągnięciem do 10k :wth: