Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Seti nie pobiera próbek.

Zaczęty przez PsychOPAT, 05 Grudzień 2005, 12:43

PsychOPAT

Witam.
Mam następujący problem. Mój Seti przestał pobierać nowe próbki. Kończy liczyć i koniec... Raz coś mi się udało zakombinować (wstrzymać/zrestartować) i pociągnął, a teraz, za drugim razem nic nie pomaga... Rosetta ściąga dane normalnie... Ktoś ma jakieś pomysły?
img]http://www.boincstats.com/signature/user_343908.gif[/img]

Gave

Oficjalna strona seti:
CytatDecember 4, 2005
We are experiencing heavy traffic on our data server. This is preventing some workunit/core client downloads. We are working on the problem.

Najwyraźniej problemem jest przeciążenie serwera seti. Trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu, więc wszystko powinno wrócić do normy lada moment. Nie jest to pierwszy, ani zapewne ostatni taki przypadek, więc nie ma co panikować tylko spokojnie poczekać.  :wink:

gaciu

Ja z kolei mam problem z odsyłaniem. Dokładniej nie che tego robic. Ale to juz mniejszy problem bo przynajmniej ciągle licze :]

Gave

U mnie szczerze powiedziawszy wygląda to dziwnie. Od wczoraj nie odesłał żadnej jednostki za to czasami sobie dociąga nowe do przetwarzania, a czasami ich nie chce pobrac. Grunt ze mam jeszcze zapas na mniej wiecej dzień - później zacznę się denerwować, lub z powrotem podepnę do czegoś innego.  :wink:

bartsob5

---------- 22:28 05.12.2005 ----------

mi nie chce odeslac 2 probek... ale przestalem sie denerwowac, co sie odwlecze, to nie uciecze... ale wlasnie patrze ze pociagnal nowe.. a jak ktos kiedys napisal na shoutboxie boincstats.com: outage@home :) przyzwyczajcie sie panowie...

---------- 22:40 ----------

moment, zrobil sie smieszny motyw... nie chce odeslac, ale probuje cos zassac i jest jedna noga na kompie, ale nie moze przejsc:D

danielos

same here, 3 próbki czekają na odesłanie. Póki co wyłączyłem Seti i liczy się tylko Rosetta.

Gave

U mnie w kolejce na odesłanie czeka już 13 - ciekaw jestem jak to będzie wyglądało jak się już odblokuje - cicho licze na best day score ever.  :wink:
Na szczęście nowe jednostki sobie dociąga a i LHC coś rozesłał.  :wink:

bartsob5

taa lhc... dostalem jedna probke, zgadnijcie ile za nia dostalem...



odp: 0,37pkt:|

Mchl

http://pl.boincstats.com/stats/project_graph.php?pr=sah

Myślę, że wykres bezpośrednio pod mapą, mówi sam za siebie...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

O w mordeczkę... Być może taki rozkwit jest wynikiem zamknięcia klasycznego SETI. Tak czy inaczej nie nadążają z produkcją próbek. Kosmos okazał się za mały dla BOINCowców :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Nie być może, ale na pewno.

A z produkcją jednostek nie nadążali już dawno. Tajemnicą poliszynela jest, że niektóre fragmenty danych były rozsłyane po kilka razy, jako różne jednostki. Może jak skończą prejście z jednego systemu do drugiego, to sytuacja się unormuje.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

swouja droga... nie zamykali classic z dnia na dzien... powinni sie byli przygotowac na naplyw tysiecy nowych uzytkownikow... oj przepraszam... przygoptowali sie - na stronie glownej umiescili reklame rosetty:P ale to za malo... mysle tu raczej o inwestycje w nowe serwery itp...

Mchl

To i inwestowali i dokupowali i lacze dali szersze...
Ale BOINC ma to do siebie, ze popyt zazwyczaj przekracza podaz;)
W kazdym razie, jak Classic zostanie calkowicie zamkniety, to jego serwery wzmocnia wersje BOINC, wiec powinno byc lepiej.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Z drugiej strony spojrzawszy, to tak naprawdę z punktu widzenia seti użytkowników wcale nie przybywa aż tak szybko, tylko migrują z clasic na boinc. Dane też są jedne, tylko co najwyżej inaczej "obudowane" w jednostki. Wydaje się więc, że uzyskana moc obliczeniowa przerosła ich oczekiwania - teleskop w Arechibo nie nadąża produkować danych :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

no ale to jest i tak ogromna migracja... w ciagu 10 dni liczba hostow i uztkownikow zwiekszyla sie o polowe...

Gave

Najnowsze wieści ze strony seti:
Rozsyłanie jednostek i pobieranie rezultatów zostało rozdielone na dwa odrębne serwery dzięki czemu nie ma problemu z pobieraniem nowych jednostek do pracy. Natomiast serwer przyjmujący rezultaty nadal nie wyrabia się ze wszystkim, ale mimo to przyjmuje 4-krotnie wiecej rezultatów niż jest rozsyłanych jednostek (czyli wychodzi na to, że nadąża na bieżąco).
Ciągle trwają prace nad łączeniem baz danych. I owszem, potwierdzone zostały przypuszczenia, że maszyny zwolnione z platformy Classic będą wzmacniać platformę BOINCową, choć trudno powiedzieć w jaki sposób.

Ogólnie rzecz biorąc nie ma żadnych niepokojących doniesień (póki co), więc chyba przewidują, że ten stan zatoru zostanie rozładowany, jakoś.

PS: Wobec powyższego wygląda na to, że dyskusja powinna się przenieść do nowo utworzonego przez helmut0 wątku : program nie odsyła paczek.  :lol:

Gave

Czy uda się szybko rozładować zator? Trudno powiedzieć.
Z moich obserwacji wynika, że w tym tygodniu klient przepycha (odsyła) średnio 3 rezultaty dziennie - czyli jednak coś działa mimo, iż bardzo mozolnie. Ale widać, że mimo to są problemy na serwerze odbierającym chociażby dlatego, że ciężko jest zebrać 3 rezultaty na jednostkę.
Mam tylko nadzieję, że przewidziane jest albo szybki rozwiązanie problemu przesyłu albo wstrzymanie rozsyłania jednostek lub adekwatne podejście do 'daty ważności' - nie chciałbym, żeby zmarnowały się jakiekolwiek jednostki tylko dlatego, że rezultatu nie udaje się odesłać, mimo usilnych prób, w ciągu przewidzianych dwóch tygodni.
Póki co chyba należałoby wstrzymać pobieranie jednostek (z którym nie ma większego problemu) i przerobić oraz odesłać zgromadzony zapas (na dzień dzisiejszy 20 unitów, 'najstarszy' do 16.12 - mają tydzień).  :wink:

AL

Mam propozycję. Może skoro w tej chwili projekt Seti jest przeciążony ( z wiadomych względów zresztą)-to można by tymczasowo zawieśić pobieranie próbek z tego projektu (by dać szansę na rozładowanie korków i odpocząć choć trochę serwerom), a zarazem wziąć się za liczenie innych projektów (żeby się nam komputerki nie marnowały :)  np.ROSETTY albo jakichś innych- w końcu jest ich kilka i każdy znajdzie coś dla siebie.

gaciu

U mnie tak sie stalo juz jakis czas temu. Glownie po to, aby nie dociazac serwerow SETI.

Gave

Zgodnie z przewidywaniami rozsyłanie jednostek seti zostało wstrzymane aby rozładować zator i pozwolić spłynąć zalegającym rezultatom. Jednocześnie terminy raportowania rezultatów zostały przedłużone aby nie tracić tych jednostek/kredytów.

bartsob5

przedluzone, czy anulowane? ja mam teoretycznie jednostki wazne do 16 albo 18...

Gave

Cytat: "Seti"December 9, 2005
We have turned off work distribution for a bit to allow result uploads to catch up. We will be extending the deadline for returning results so that the troubles with the result upload handler will not result in lost credit.
Co oznacza przedłużone. W jakimś stopniu, aż do skutku, zapewne. ;-)

bartsob5

tak sie zqastanawiam, jak oni chca rozladowac korek skoro jest serwer offline... do tej pory nie udalo mi sie odeslac ani jednego wyniku...

Mchl

Mnie się udało przepchnąć kilka.
Wyłączyli rozsyłanie, a nie przyjmowanie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

wiem.... ale jestem juz troche sfrustrowany...

Nietoperek

mi poki co poszlo 5 a kolejne 10 czeka... ale nie chce raportowac - coz trzeba poczekac

gaciu

Do tej pory mi tez niektore probki udawalo sie odeslac ale teraz juz jest kompletny zastoj. Strona SETI z wynikami wskazuje ze spora czesc wypocin mojego kompa sie przeterminowala. Oby rozwiazali ten problem.

Gave

Wygląda na to, że technicy seti mają jednak jakiś plan na rozładowanie zatoru i nam pozostaje im zaufać. Wiele z powyższych obaw jest wynikiem procesu naprawy sytuacji:
- status "server offline" wynika z rozdzielenia serwera komunikacyjnego na dwie maszyny, co sprawia problemy przy ustalaniu oficjalnego statusu
- serwer odbierający rezultaty działa, upload idzie mozolnie, ale jednak, o czym świadczą też ciągle przepychane pojedyńcze jednostki (patrz wypowiedzi Nietoperka, Mchl'a)
- raportowanie najwyraźniej póki co nie działa - dobrze, że udaje się chociaż uploadować - trzeba poczekać
- przedłużenie terminów raportowania jednostek było wyraźnie obwieszczone.
Wydaje się prawdopodobne, że sporo z tych problemów 'formalnych' wynika z tego, że ludzi ci muszą ostro pracować nad problemem technicznym, który niespodziewanie wynikł i byćmoże z tego powodu zaniedbywane są rzeczy takie, jak wyświetlanie oficjalnego statusu serwera lub to czy na stronie jednostki wyglądają na przeterminowane czy nie.
Póki co pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że sytuacja wróci do normy jak najszybciej oraz, że nie przepadną obliczenia, które utknęły w tym zatorze.

franciszek

I co udało sie może komus cos dziś odesłać ?
Może jakies nowe wieści ktos ma kiedy seti ruszy  :wink:

gaciu

Ja odsylam regularnie jedna probke na 12h. Tempo jest fascynujace ale... Gdyby sprawa byla prosta goscie z SETI juz by problem zalatwili...

...cierpliwosc....

Nietoperek

wlasnie mi poszly ostatnie 3 jednostki - az sie zdziwilem ze tak szybko ;)

Gave

Wygląda na to, że wielki zator w SETI@Home dobiega końca. W dniu dzisiejszym (13.12) serwer odbierający przerobione jednostki, na skutek zmian w kodzie oprogramowania - niewielkich ale bardzo znaczących - zaczął pracować z pełną mocą. Zaowocowało to przyspieszeniem tempa upload'owania z kilku do około 90 jednostek na sekundę (oczywiście z punktu widzenia serwera  :wink:  ).
W efekcie zapewne większość (jeśli nie wszyscy) z nas zauważyli, że ich jednostki zostały skutecznie odesłane i zaraportowane.
Jednocześnie nadal w mocy pozostała decyzja o przedłużeniu terminów raportowania jednostek.
Tyle wieści zostało podanych na oficjalnej stronie SETI, miejmy nadzieję, że oznacza to powrót projektu do normalnej pracy.

Wszystko wskazuje na to, że nadal jest wstrzymane rozsyłanie nowych jednostek.

Mchl

Cytat: "Matt Lebofsky"I finally remembered that printf(x) and fprintf(stdout,x) are two very different things according to FastCGI.

Niech to będzie wskazówką dla wszystkich, którzy kiedykolwiek będą zajmowali się programowaniem. Zastąpienie jednej funkcji inną może przynieść kolosalny wzrost wydajności.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

a oni cos jeszcze maja chyba nie tak z naliczaniem pkt, wszystkie moje jednostki (a jest ich ok 7) maja juz powtierdzone wyniki jeszcze u conajmniej 3 uzytkownikow, ale wciaz nie zostaly policzone pkt:|

gaciu

SETI zaczelo naliczac punkty!! Przynajmniej za czesc oczekujach paczek. Jezeli uda im sie przyznac punkty za wszystkie to sporo osob walnie dzisiaj rekord  :D

Gave

Rozsyłanie jednostek do pracy też zostało wznowione. Wszystko więc wskazuje, że po lekko ponad tygodniowych problemach, SETI działa tak, jak powinno.  :D

PrzPrz

Komunikat na SETI: :(
Baza danych projektu jest odłączona od sieci
Nasza baza danych jest czasowo odłączona. Wiele funkcji strony nie jest dostępnych. Proszę spróbować później.

Mchl

Każdej środy o godzinie 18:00 UTC, czyli 19:00 czasu Polskiego, w S@H odbywa się planowa przerwa konserwacyjna, która trwa około trzech godzin.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PrzPrz

Faktycznie, doczytałem później, już po wstawieniu postu. :oops:
Sorki za zamieszanie...