Przełączanie projektu tylko przy braku zadań - da się zrobić ?

Zaczęty przez TJM, 08 Lipiec 2007, 21:36

TJM

Mam taki problem/pytanie:

da się jakoś ustawić managera, żeby przełączał się na 'zapasowy' projekt tylko gdy 'główny' aktualnie nie ma żadnych zadań (najlepiej z dwoma projektami w zapasie, tak żeby trzeci startował tylko kiedy pierwszy i drugi nie mają nic do roboty) ? Kombinowałem z ustawieniami przydziału zasobów, ale to niewiele daje, bo i tak manager przełącza się między zadaniami...

Edit: przy okazji drugie pytanko - da się dla projektu typu uFluids, w którym przeliczenie jednego WU zajmuje max kilka minut ustawić 'łykanie na zapas' co najmniej kilkudziesięciu WU, tak, żeby manager nie ściągał co chwilę nowych ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

bartsob5

ustaw przelaczanie miedzy projektami na nieco dluzszy okres ( i tak sie bedzie przelaczalo, ale rzadziej)

na drugi problem sprobuj pomanipulowac ustawienie 'connect to server every xx days"

Bober

Z tego co wiem nie ma takiej opcji. Półśrodkiem będzie ustawienie małego przydziału zasobów typu setna procenta i wybranie projektu z krótkim czasem przeliczania jednostek, wtedy po prostu od czasu do czasu chwilkę dla niego przeliczy.

W drugiej kwestii dodam tylko, że zmiana 'connect to server every xx days" dotyczyć będzie wszystkich projektów.

TJM

Kombinowałem właśnie z tego typu ustawieniami, w przydziale zadań wpisywałem 1 dla projektu 'zapasowego' i 1000 dla 'głównego' - na początku wydawało mi się, że działa poprawnie, ale teraz manager jakby ignoruje te ustawienia. Czytałem w innym temacie, że DepSpid może powodować takie problemy, chyba poczekam na przeliczenie wszystkich WU i przeinstaluję całość.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

miszol

z nadmiarem jednostek w uFluids uważaj. Często jest tak że menadżer ściągnie dużo jednostek, które powinny się liczyć po kilka minut, a tak naprawdę liczą się po kilka godzin i można nie zdążyć wszystkiego policzyć. Oczywiście nie zawsze tak się dzieje.

Bober

DepSpid jest specyficzny, ponieważ nie obciąża procesora i jego przetwarzanie trwa cały czas, równolegle z przetwarzaniem innych projektów. Więc DepSpid w niczym ci nie będzie przeszkadzać.
Nie da się go nawet wstrzymać, bo w sumie po co?  :P

KrzychuP

Cytat: "Bober"DepSpid jest specyficzny, ponieważ nie obciąża procesora i jego przetwarzanie trwa cały czas, równolegle z przetwarzaniem innych projektów.
Trochę nie macie racji, ale tylko trochę. Każda próbka DepSpid przelicza się (o ile dobrze doczytałem) w dwóch fazach. W I fazie zbiera dane (trwa to dość długo - kilka do kilkudziesięciu godzin - ale pokazuje tylko czas wykorzystania procesora) i wtedy nie obciąża procesora. Natomiast w II fazie przetwarza te dane i wtedy potrafi zająć nawet 100% mocy procesora, tyle że trwa to od kilku do kilkunastu minut.

TJM

Reinstalacja jednak pomogła, problem z ciągłym przełączaniem się między zadaniami znikł, teraz z ustawieniami przydziału zasobów 1000,200 i 1 kolejno dla 3 projektów, przełącza się między nimi sensownie. Jednak pojawił się kolejny problem - manager czasami łyknie trochę WU, przeliczy, ale nie ściąga sam nowych, mimo że są dostępne. Czasami nie chce nawet zasysać, jeśli ręcznie dłubnę i każę zaktualizować projekt. Jaka może być przyczyna ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

KrzychuP

Manager jakoś przelicza, ile czasu potrzebują jednostki już ściągnięte, i jeśli masz ich dużo i mają się długo liczyć, to wtedy nie będzie ściągał nowych, żeby tamte zdążyły się przeliczyć przed deadlinem. Żeby pobrać trochę jednostek, spróbuj wstrzymać na chwilę część jednostek już pobranych, zaktualizuj projekt z którego chcesz pobrać dodatkowe jednostki i jak zacznie ściągać, to wznów te wstrzymane. Czasami to działa (przynajmniej u mnie ;) )

Mam nadzieję, że pomogłem.

TJM

Rzeczywiście jest to chyba 'problem' z obliczaniem czasu dla już ściągniętych zadań z różnych projektów, musi być powiązany jakoś ze 'zgadywaniem' ile czasu procesora mogą zająć zadania; jak tylko świeży (po reinstalacji) manager przeliczył po parę work unitów z 3 projektów, zaczął trafniej zgadywać potrzebny czas i jednocześnie lepiej zarządzać ściąganiem i przełączaniem WU.
Wszystko wskazuje na to, że po przeinstalowaniu musi się po prostu 'dotrzeć'.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Bober

Zgadza się. Jest coś takiego jak RDCF



Można go podglądać na stronie projektu - strona hosta.