Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

yoyo@home

Zaczęty przez RAD-Poland, 26 Lipiec 2007, 09:39

RAD-Poland


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL

Projekt matematyczny. 31.07.2007r. otworzyli swoje podwoje dla nowych użytkowników - a więc kto chętny - zakładać konta.

Drużynka.

Czerwek


Tomek

i juz cos tam przeliczylem ;)

ka_ga

---------- 18:25 04.08.2007 ----------

a mi od razu po pobraniu wywaliło błąd   :(

---------- 16:21 05.08.2007 ----------

dokładnie rzecz biorąc to mam 27 błędów na 29 pobrań  :D

---------- 16:46 ----------

tak w ogóle to zauważyłem bardzo dziwną rzecz. na dwujajowcu pobiera mi 10 jednostek, 1 zaczyna się normalnie liczyć (na jednym procku), natomiast pozostałe które uruchomiają się na drugim procku kończą się od razu błędem, czas pracy w ogóle nie rusza, a w wiadomościach pojawia się błąd
2007-08-05 17:39:47|yoyo@home|[error] Can't rename output file wu_1186326506_96_1_0

Czerwek

a mi kurcze jeszcze nic nie pobral do przeliczania :(

Bober

W tej chwili z tego projektu robi się pomost między BOINC a distributed.net
Będzie można przeliczać OGRy.
Sprytny sposób, żeby ktoś poprawił sobie staty na d.net  :wink:

AL

Uwaga na nowe WU - liczę już ponad 8 godzin i nie wiedomo kiedy się skończą. Pisałem na forum projektu i tam sami nie wiedzą - podali tylko, że "teoretycznie" powinny się zakończyć w przedziale 30min-6godzin.

AL

Teraz stwierdzili, że nawet mogą trwać 20 godzin. Ja jedną już zakończyłem po 9 godzinach - druga nadal się liczy.

TJM

Jeśli rzeczywiście rozsyłają OGR-y, niektóre zadania mogą zająć nawet kilka dni czasu procesora (na słabszych kompach). Biorę w tym udział, w wersji distributed.net,  od samego początku - już ponad 7 lat (aktualnie tylko jakieś 'zapomniane' kompy lub czasami podczas testów) i widziałem już chyba wszystkie rodzaje zadań. Niektóre work unity są po prostu dużo dłuższe od innych - nawet niedawno, kiedy wygrzewałem nowego kompa ich klientem, trafiło mi na nieprzeciętnie duże work unity, przez 48h testowania przeliczyło tylko 5 na dwurdzeniowym procu.
Powinny się też dość często trafiać takie, które każdy w miarę nowy komp łyknie w max 2-3 minuty.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kempler

W najbliższych dniach projekt zostanie przeniesiony na nowy serwer. Zmieni się adres URL projektu. Być może niektóre lub nawet wszystkie dane zostaną utracone> być może będzie konieczna ponowna rejestracja.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AL

Cytat: "kempler"W najbliższych dniach projekt zostanie przeniesiony na nowy serwer. Zmieni się adres URL projektu. Być może niektóre lub nawet wszystkie dane zostaną utracone> być może będzie konieczna ponowna rejestracja.

No to chyba już:
Cytat10.08.2007 New server
The new server is up and running. 1000 work units are waiting. The new URL is //www.rechenkraft.net/yoyo. The database of the new server is some days old. I keep this old server up and running some days, because the crunched results are still needed.

Więc tak, zalogowałem się na dane ze starego servera i się udało - konto jest - tylko puste, tzn. z profilem - ale bez punktów. Poczekajmy - wydaje mi się, że i to się zmieni.

AL

Więc jak tak czytam to ich forum - to jednak nie zapowiada się - aby uwzględnili nasze punkty na nowym serwerze - bo kopię bazy danych na której postawiono nowy serwer zrobiono 7 dni temu;-( - kiedy my tam jeszcze nie punktowaliśmy. No cóż przepadło moje 500 punktów - mówi się trudno i liczy się dalej. W dodaatku stary serwer dalej działa, zbiera próbki i przyznaje punkty - tylko nowych Wu już nie rozsyła.

emik

ostatnio załapałem ogromnie długie jednostki, jedna liczyła się przeszło 25h, a kolejna liczy się już prawie 29 i końca nie widać - przy takim tempie boję się, że nie wyrobię się w terminie z wszystkimi próbkami(mam jeszcze 8 a termin za 3 dni) - w pending credits mam już prawie 500pkt


cezar

Liczę moją pierwszą jednostkę i trwa to już 17 godzin.





emik

---------- 19:07 26.08.2007 ----------

moja liczy się już prawie 51 godzin

---------- 21:17 ----------

ostateczny czas przeliczania to 52:27:59 za które dostałem 509pkt, czyli 9,7 pkt/h
aktualnie na drugim rdzeniu liczy mi się kolejna długa próbka już 29h


KrzychuP

A ja nie wiem, co o tym projekcie myśleć. Jak się przyłączyłem, to antywirus nie przepuścił aplikacji. Na razie wstrzymałem pobieranie.  :-k

RAD-Poland

W miarę możliwości można śledzić odpowiedni temat na ich forum
Virus in code.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Heh tak się zastanawiałem, skąd bierze się taka długość zadań w tym projekcie. Z ciekawości przyłączyłem się i zassałem kilka, wszystko wskazuje na to, że nie przelicza on pojedyńczych zadań tylko pliki zawierające po kilka.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

KrzychuP

Cytat: "RAD-Poland"W miarę możliwości można śledzić odpowiedni temat na ich forum
Virus in code.
Dzięki RAD. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

emik

za ostatnią próbkę dostałem równo dwa razy więcej punktów niż żądałem  :D, a w pending credits mam jeszcze przeszło 1200pkt


AL

Mi dla odmiany pending w wysokości 1,2k zmalał ostatnio do ok. 0,2k - natomiast stan punktowy wcale nie wzrósł - trochę się wkurzyłem :evil:

AL

Częściowo zwracam im honor - za ostatnie WU z pendingu za 0,28k dostałem równe 0,5k - więc moje straty znacznie zmalały.

emik

dziś dostałem punkty za zaległe jednostki i bardzo mnie zaskoczyli:

claimed / granted

160.01 / 378.27
321.68 / 585.46
306.13 / 612.26
265.49 / 1,004.32  :!:
105.04 / 218.42
127.36 / 282.13
37.18   / 520.53  :!:  :!:


RAD-Poland

może i tak jest (dot zwłaszcza ostatniej próbki), ale pamiętaj, że claim credit jest obliczany na podstawie czasu przeliczania wu, w yoyo@home po restarcie wrapper nalicza czas od zera (nie odczytuje poprzedniej wartości z client_state.xml) natomiast checkpointy działają poprawnie :wink:
EDIT: a co do punktów to punktuje jak trzeba, tylko Twój boinc za mało żąda :wink:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik

akurat w tym momencie co przeliczałem zaległe jednostki byłem na urlopie i aplikacja nie była restartowane, a czasy przeliczeń były długie, co możesz sprawdzić tu, a mój biniic według mnie żądał prawidłowo (średnio 11-12 pkt/h)


kempler

Nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem więc jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie.
Najpierw zerknąłem tutaj: http://www.boinc-af.org/ To zaprowadziło mnie tutaj i tutaj.
Czy dobrze rozumuje że yoyo@home będzie testował aplikację projektu evolution@home? Projekt ten nie jest aktualnie na platformę BOINC i zajmuję się tak jak nazwa głosi procesami ewolucji.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

TJM

Na pewno będzie coś testował, bo pisał na listę boinc_projects o problemach z drugą aplikacją.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Bober

Pobrałem próbkę OGR i mam pytanie. Checkpoint wg BOINCa robi mi się jedynie co kilka godzin. Czy tak jest rzeczywiście czy są robione checkpointy częściej, tylko BOINC o tym nie wie?

Ivul Divul

Cytat: Bober w 20 Kwiecień 2008, 15:22
Pobrałem próbkę OGR i mam pytanie. Checkpoint wg BOINCa robi mi się jedynie co kilka godzin. Czy tak jest rzeczywiście czy są robione checkpointy częściej, tylko BOINC o tym nie wie?
AFAIK Checkpointami zajmuje się sama aplikacja licząca OGR (distributed.net), a BOINC się w to nie miesza.

Plumbum

Uwazajcie !!!

Od wczoraj dostawalem probki z tego programu i moj program antywirusowy G DATA InternetSecurity TotalCare 2008 z definicjami pobieranymi co godz. wykryl: "Zarażone wirusem: not-a-virus:NetTool.Win32.Calc-DNet.s" w ich probkach i blokowal go.

Projekt ten to:

2008-07-08 20:00:25|yoyo@home|Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 144 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2008-07-08 20:00:30|yoyo@home|Scheduler request succeeded: got 1 new tasks
2008-07-08 20:00:32|yoyo@home|Started download of dnetc_2.9013-500_windows_intelx86.exe
2008-07-08 20:00:32|yoyo@home|Started download of ogr_080706073003_72-in.ogf
2008-07-08 20:00:34|yoyo@home|Finished download of ogr_080706073003_72-in.ogf
2008-07-08 20:00:39|yoyo@home|Incomplete read of 1321.000000 < 5KB for dnetc_2.9013-500_windows_intelx86.exe - truncating
2008-07-08 20:00:39|yoyo@home|Finished download of dnetc_2.9013-500_windows_intelx86.exe
2008-07-08 20:00:39|yoyo@home|[error] Checksum or signature error for dnetc_2.9013-500_windows_intelx86.exe

Pozdrawiam!!!
Plumbum

stasieks

Ciekawe co oznacza not-a-virus  ;D

emik

mi podobne komunikaty pokazuje NOD na Hydrogenie :)


kempler

Problem wykrywania próbek z yoyo jako wirusy jest znany twórcom projektu.

Dotyczy to przeliczania OGR. Można przeczytać tu: http://www.rechenkraft.net/wiki/index.php?title=Yoyo%40home/FAQ#Virus oraz na forum: http://www.rechenkraft.net/phpBB/viewtopic.php?t=7944 i tu: http://www.rechenkraft.net/phpBB/viewtopic.php?t=8248

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Plumbum

tylko, ze w moim przypadku blokuje antywir dostep do kompa i nawet nie sciaga tej probki na dysk
Plumbum

TJM

Problem z tą aplikacją jest znany, od lat niektóre antywiry wykrywają ją jako potencjalnego szkodnika, ponieważ znajdowali się ludzie, którzy przy użyciu trojanów / wormów itp instalowali to na kompach nieświadomych użytkowników, żeby progs liczył RC5/OGR na ich konto. Progs jest malutki, łatwo podpina się pod services, ma wbudowany tryb w którym pracuje całkiem 'ukryty' i do tego duże możliwości konfiguracji, np. automatycznego zatrzymania przy pracy innego programu; tak więc bardzo sprzyja takim kombinatorom.

Rozwiązaniem problemu jest dodanie tej aplikacji do listy wyjątków, nawet gdzieś na stronach distributed.net była instrukcja jak to zrobić w najpopularniejszych antywirach.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

chciałem dołączyć do wyścigu, a tu.. strona proj. nie działa?

Szopler


Pigu

i znów nie?  ::) no nic - skoro działanie strony projektu ma efekt jojo, to będę próbował dalej

RAD-Poland

http://www.rechenkraft.net/yoyo/

???
nie wiem skąd te problemy, od kilku godzin cały czas mam stronę/forum na podglądzie bez żadnych problemów
przyłączyłem 2 Managery BOINC, próbki również ściągają się - u mnie wszystko OK

   
WCG:
PG:         YOYO: