Tworzenie projektu... czyli powstanie i ewolucja Enigma@Home

Zaczęty przez TJM, 27 Lipiec 2007, 16:22

TJM

Czy ktokolwiek z was ma jakiekolwiek doświadczenie od strony 'serwerowej' jakiegoś projektu ? :->
Rozważam możliwość stworzenia małego, dość sensownego projektu, który potrwałby co najmniej kilka miesięcy. Jednak jak sobie popatrzyłem na tutoriale, wygląda na to, że stworzenie od zera jakiegoś projektu jest nieźle skomplikowane i chyba przerasta moje możliwości. Na dodatek podane gdzieś na oficjalnej stronie wymagania co do maszyny hostującej sam serwer projektu są jak dla mnie po prostu astronomiczne, aż się nie chce wierzyć, żeby tyle mocy było potrzebne.

Enigma na Wiki

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Simek

Dużo, Ci nie pomogę, ale z tego co pamiętam NagrzewanieStali@Home stało na laptopku razem ze stronką. (nie była to żadna super maszyna, no ale były problemy ze stroną)

bartsob5

generalnie grunt zeby miec szybkie lacze, malo uzytwkonikow, reszta jakos przejdzie...

TJM

---------- 03:07 28.07.2007 ----------

Szybkie łącze odpada, bo mnie na to nie stać %-) Na szczęście nie mam w planach przesyłania dużej ilości danych. Samo wysyłanie danych, weryfikacja wyników itp to nic strasznego dla mojego sprzętu, 'projekt' od dawna działa, nic nawet nie jest dokładnie optymalizowane, np. niektóre (stałe) części work unitsów wysyłane są przy każdym kontakcie z serwerem, chociaż mogłyby być wysyłane tylko raz i przechowywane lokalnie. Bardziej martwi mnie sama strona projektu i forum (takie standardowe BOINCowe) - podejrzewam, że jedno wejście na stronę zechlałoby więcej transferu niż wysłanie i odebranie kilkuset work unitów. Ciekawe, czy da się jakoś oddzielić stronę/forum od samego serwera (forum chyba bez problemu, zawsze mogę gdzieś na komercyjnym serwie phpbb zainstalować).

Gdyby kogoś interesowało nad czym główkuję:

Tutaj http://linkownia.net/1267 [EDIT: musiałem 'skrócić adres, bo oryginalny ma spację i się kaszanił] można znaleźć sporo różnych tekstów zaszyfrowanych na Enigmie (głównie M3). Spora część już złamana, ale jeszcze dużo zostało nietkniętych. Część z nich na pewno da się rozszyfrować, kwestia poświęcenia odpowiedniej ilości czasu CPU. Dysponuję dwoma progsami które mogą łamać takich wiadomości, jeden można zapożyczyć z projektu M4 (o ile autor się zgodzi, ale nie wie czemu miałby się nie zgodzić, skoro jego program jest open source i źródła są dostępne), drugi napisałem sam, działa na podobnych zasadach ale nieco inaczej, dlatego jest dobrym uzupełnieniem tego pierwszego.
Dodatkowo, oprócz tekstów zaszyfrowanych na M3 (oraz tekstów z nieznanej maszyny, {są tam gdzieś na stronie} które też można by przetestować przy okazji) mógłbym 'zapożyczać' work unity z projektu M4, którego autor jakoś nie ma chęci przesiadać się na BOINCa (w ubiegłym roku tłumaczył to faktem, że została tylko jedna wiadomość do rozszyfrowania i nie wiadomo, czy jest sens - minął rok, a wiadomość dalej nie 'pękła'). Prosty wrapper dałby radę pobierać stamtąd work unity i rozpowszechniać dalej już jako BOINCowe, po czym po weryfikacji wyników zwracać je z powrotem do tamtego serwera. Tak więc jest co liczyć, przynajmniej na jakiś czas.

---------- 07:29 05.08.2007 ----------

Postudiowałem parę (dość nędznych tutoriali), popatrzyłem na te wszystkie źródła serwerowej części BOINCa... Kurcze jak dla mnie to wygląda po prostu odpychająco :/ Sam serwer wymaga masę 'śmieci' w systemie, na moim obecnym systemie bałbym się to odpalać ze względów bezpieczeństwa (pomijam to, że po 3 dniach kombinowania nawet nic nie dałem rady skompilować na moim OSie, ze względu na braki w bibliotekach itp pierdołach), więc musiałbym zmarnować na to jeszcze jedną maszynę...
Dla porównania, własny serwer stworzyłem od zera dosłownie w ciągu jednego długiego dnia (od rana do rana, na paru litrach kawy %-)), w tym czasie wykrzesałem kompletny system przydzielania zadań, odbierania i weryfikacji rezultatów + system zarządzania work unitami. Dnia starczyło jeszcze na napisanie na szybko 'na kolanie' programiku do komunikacji z serwerem i uruchamiania w tle właściwej aplikacji wykonującej obliczenia...

BOINC kusi dostępną mocą obliczeniową, nawet zgarniając niewielką liczbę userów (skakałbym do góry z radości już przy 100 userach) zawsze wpadnie sporo mocy przerobowej. Niestety jak pomyślę, ile trzeba roboty, żeby projekt uruchomić, to się trochę odechciewa %-) Postawienie serwera to dopiero początek, trzeba jeszcze przerobić progsy pod BOINCa (albo napisać jakiś wrapper), stworzyć stronkę projektu (najlepiej wielojęzyczną) i przetestować całość...

Orientuje się ktoś z was, czy projekt da się w ogóle potestować po cichu, tak, żeby w statystykach nie pojawiła się w ogóle żadna wzmianka o nim ? Kijowo by było, jakbym zaczął coś dłubać i gdzieśtam w statsach wyskoczyłby URL praktycznie niedziałającego projektu %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

bartsob5

znajac zycie, nawet bez eksportu statystyk znalazlo by sie okolo 150 entuzjastow ktorzy dolaczaja sie do doslownie kazdego projektu (prym wioda amerykanie niemcy czesi, troszke my), ktorzy chetnie potestuja bez wzgledu na bledy (aczkolwiek, mile widziane nie krzaczace sie probki i sprawiedliwe (a nawet b. korzystne) przydzielanie kredytow (z tymi wykrzaczacymi wlacznie))

zreszta... admin ma absolutna kontrole nad tym, ilu uzytkownikow stworzy konta w jego projekcie (chyba ze zaspi;) )

TJM

Przebrnąłem przez instalację i (z grubsza) konfigurację serwera, o ile nie pojawią się jakieś komplikacje, to może za jakiś czas projekt ujrzy światło dzienne  8) Niestety prace posuwają się wolno do przodu, bo ilość kawy jaką da się wypić w ciągu jednej doby jest ograniczona i trzeba trochę spać  :lol:

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

jaskij

Co do rozdzielania strony od serwera BOINC: jak dla mnie jest to kwestia odpowiedniego skonfigurowania połączeń z bazą danych (typowo MySQL), co do hostingu, to gorąco polecam ovh.org - 60 MB na serwerze, 4 MB na bazę,, żadnych reklam, ale nie używaj przemo(forum), bo Ci wywali CPU time limit exceeded (czy coś takiego).

TJM

4MB na bazę danych to raczej trochę mało.
Co z forum/stroną to się jeszcze zobaczy, najpierw muszę uruchomić do końca serwer i jakieś testowe aplikacje.



Ciekawe kiedy 'łowcy projektów' wygoglują project-url %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

bartsob5

najpierw musi byc on indeksowany przez google i miec troche inna nazwe niz "test project"

;)

ale bedzie latwiej jak odrazu podasz adres;)

TJM

Na to jeszcze przyjdzie pora  :lol:

Jak myślicie, będą jakieś problemy, jeśli sam serwer projektu będzie na niestandardowym porcie ? 80 mam już zajęty przez inną maszynę (mój główny serw http) i musiałbym ostro przykombinować, żeby oba serwery były osiągalne na tym samym porcie.

EDIT: postępów ciąg dalszy, BOINC ściąga już aplikację i jednostki do przeliczenia, ale coś jest nie teges, bo expiration ustawiony jest w przeszłość %-) Poza tym nie mam jeszcze validatora i podejrzewam, że prace nad nim mogą potrwać nawet kilka dni.  Czas pomału wymyślać nazwę projektu (Enigma@Home ?) 8)


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AL

Cytat: "TJM"Jak myślicie, będą jakieś problemy, jeśli sam serwer projektu będzie na niestandardowym porcie ? 80 mam już zajęty przez inną maszynę (mój główny serw http) i musiałbym ostro przykombinować, żeby oba serwery były osiągalne na tym samym porcie.

Z tego co wiem to niektóre strony ze statystykami mają problem z pobieraniem danych z innego portu niż 80 - ale przynajmniej ja osobiście innych przeciwskazań nie znam.

Bober

Cytat: "TJM"Czas pomału wymyślać nazwę projektu (Enigma@Home ?) 8)

Może być :D
Widzę będziemy kontynuować kryptologiczne tradycje :P  
A tak w ogóle co tak wszyscy bez emocji przyjmują powstawanie polskiego projektu?
Rozumiem, żeby nie zapeszać :wink:

czajmen

er Wille zur Macht


bartsob5

statystyki mozna przerzucac na inny serwer przeciez (chociazby na wczesniej wspomniane ovh.org, a od biedy na statsy styknie nawet takie konto na republika.pl) jeski chodzi o deadline, to NS tez mialo taki problem (deadline na 1970rok)... recepta jest chyba dodanie do deadline'a ilosc sekund od 1970 jakie minelo...

TJM

Właśnie, lepiej nie zapeszać, bo jeszcze trafi mi się problem nie do przeskoczenia, siedzę nad tym w pojedynkę po nocach, a na stronie napisane, że stawianie serwa przewidziane jest dla 3-osobowego teamu na miesiąc  :lol:

Co już mam:
skonfigurowany serwer BOINCa, z grubsza działający, testowałem na kilku testowych aplikacjach (uppercase i takie tam pierdoły) i na tej właściwej (wrapper + enigma).
Aplikacje - dostępne kody źródłowe dają się łatwo kompilować na linuchu i na windzie, pod windowsa mam exeki przygotowane pod większość procesorów (żadna tam super optymalizacja, po prostu włączenie odpowiednich flag w kompilatorze - ale i tak użycie odpowiedniego exeka daje czasami nawet 200% prędkości w porównaniu z zwykłym).
Z exekami pod linuxa może być problem, bo z tego co zauważyłem, nie są do końca przenośne. Na szczęście łatwo zrobić własny, wystarczy system gdzie działa kompilator, cała kompilacja wprowadza się do wpisania make...

Brakuje nadal validatora, prace trwają ale na razie posuwają się do przodu bardzo powoli, bo po drodze musiałem jeszcze skrobnąć wrapper do projektu M4, skąd mam zamiar brać work unity. Wrapper na szczęście nie był zbyt skomplikowany i aktualnie jest w fazie testów.

Zastanawiałem się też trochę nad sposobem przydziału punktów za zadania - wychodzi na to, że przy takiej różnicy prędkości, jakie osiągają niektóre zoptymalizowane exeki na odpowiednich procesorach (w porównaniu do 'gołej' aplikacji), bez sensu byłoby polegać na pomiarze czasu procesora i benchmarkach BOINCa, bo byłoby to po prostu nieuczciwe. Dlatego zadania najprawdopodobniej będą miały punkty przypisane na stałe, zależnie od długości. Na starym serwie tak mam właśnie zrobione i działało nieźle.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AdNet

---------- 09:10 29.08.2007 ----------

Czy Ty dostałes wczoraj moją wiadomość na PW wogóle ?
Napisałem Ci tam, że moge spróbować pomóc, choć mało co wiem o tworzeniu projektu (nic prócz tego wątku)
ale wiesz.. jak mi powiesz co i jak to zawsze 1 osoba więcej do pracy :)

bartsob5

Cytat: "TJM"
Zastanawiałem się też trochę nad sposobem przydziału punktów za zadania - wychodzi na to, że przy takiej różnicy prędkości, jakie osiągają niektóre zoptymalizowane exeki na odpowiednich procesorach (w porównaniu do 'gołej' aplikacji), bez sensu byłoby polegać na pomiarze czasu procesora i benchmarkach BOINCa, bo byłoby to po prostu nieuczciwe. Dlatego zadania najprawdopodobniej będą miały punkty przypisane na stałe, zależnie od długości. Na starym serwie tak mam właśnie zrobione i działało nieźle.


ja bym na twoim miejscu nie bawil sie w optymalizacje... co to bedzie za radosc jesli wszystko skonczysz w tydzien albo miesiac... jak juz sie meczysz z tym, to daj nam troche radosci przez pol roku... poza tym.. uzytkownicy linuksa sa przyzwyczajeni chyba do dostawania zanizonej ilosci punktow. zrob tylko checkpointy, a jesli nie, to przydzielanie punktow blednym jednostka, to wszyscy beda zadowoleni. mozesz rozpatrzyc stala ilosc punktow, ale ta wartosc ustaw tak, zeby nikt nie byl stratny...

TJM

Checkpointy są wystarczająco dobre w w oryginalnym progsie, całość jest tak pomyślana, że startuje z pliku z danymi który podczas pracy uzupełnia. Dzięki temu tak samo odpala się świeży work unit jak i restartuje już zaczęty. Można nawet uruchomić już przeliczony work unit i wtedy progs od razu go odsyła, więc nie ma mowy, żeby powstały jakieś błędy. Checkpointy robią się regularnie co parę minut i do tego co niezależnie przy kolejnych etapach obliczeń, więc w razie czego dużo czasu przeliczania się nie traci.
Gorzej z tym, że w wersji z wrapperem (a na początku jedynie taka wchodzi w grę, bo dorabianie BOINC-api do gotowej aplikacji może zająć trochę czasu) może nie działać pokazywanie postępów obliczeń... Nie wiem jeszcze dokładnie jak to działa, być może BOINC sam da radę jakoś obliczać postępy na podstawie podanych dla każdego zadania danych o spodziewanym użyciu proca (w takim wypadku pewnie obliczenia pi razy drzwi i nagły przeskok z 80% na 100 albo długie przesiadywanie na 99% %-)). Najwyżej coś się pomyśli w tej kwestii, dopisanie do oryginalnego wrappera czegoś do przeglądania pliku z checkpointem i wnioskowania o postępach nie powinno być zbyt trudne.

Ciekawą rzeczą w tym projekcie (o ile ruszy %-)) będą wymagania sprzętowe - goły, nie optymalizowany klient rusza bez problemu na Pentium bez MMX, K5, Cyrixach itp. Powinien ruszyć nawet na 486... Sam progs wymaga około 400-900kB pamięci, wrapper powiedzmy drugie tyle i dochodzą jeszcze wymagania samego BOINCa - tak więc praktycznie na każdym kompie, na którym da się uruchomić windowsa/linucha powinno ruszyć bez problemu.

Zadania da się bezproblemowo skracać i wydłużać, można np. dopasowywać do aktualnej wydajności sieci, wydłużająć je kiedy serw zaczyna się zapychać i skracając kiedy pracuje niewielka liczba kompów. Standardowe zadanie wzięte z projektu M4 trwa około 4h na Athlonie 1400 przy użyciu odpowiedniego exeka.

Zaniżać wydajności sieci przez brak optymalizacji nie ma sensu, bo z tego co widzę jest co przeliczać, chyba, że nagle ktoś połamie wszystkie zaległe wiadomości, których trochę jeszcze zostało.
Optymalizacje samym kompilatorem są nawet nienajgorsze, przykładowo na Athlonie TB 1400 czas benchmarkowego testu skraca się z 84 do 62s po zastosowaniu exeka od Athlona XP. Dla innych procesorów różnie to jest, ale nawet w najgorszych przypadkach zysk prędkości sięga co najmniej 15%, najwięcej zyskują chyba P4 i celerony na nich oparte.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

bartsob5

planujesz robic optymalizacje jedna na wszystkie procesory, czy planujesz wysylac rozne aplikacje na rozne procki (w sensie, roznica optymalki na SSE do athlona XP i SSE2 do semprona?)

AdNet

---------- 19:41 29.08.2007 ----------

poszperałem trochę w internecie i znalazłem ten twój program
ściągnołem, do katalogu głownego przegrałem pliki exe z Core2 - taki mam procesor.

Pierwszy WU sie ściąnoł, przeliczył, odesłał a potem juz był problem

29-08 19:00 *** Nazwa użytkownika: Anonim
29-08 19:00 *** Synchronizuję słowniki...
29-08 19:00 *** Zasysam bidict - 1941
29-08 19:00 *** Zasysam tridict - 1941
29-08 19:00 *** Zasysam bidict - Naval
29-08 19:00 *** Zasysam tridict - Naval
29-08 19:00 *** Pobieram Work Unit...
29-08 19:00 *** Pobieram Ciphertext...
29-08 19:00 *** Enigma pid:3728 WU:83681 działa w tle.
29-08 19:01 *** Nazwa użytkownika: AdNEt, Boinc@Poland Team
29-08 19:01 *** Synchronizuję słowniki...
29-08 19:01 *** Wznawiam przerwane obliczenia
29-08 19:01 *** Enigma pid:2824 WU:83681 działa w tle.

do tego czasu all ok

29-08 19:34 *** Odsylam wyniki...
29-08 19:34 *** Pobieram Work Unit...
[Error: Niewłaściwy format pliku]
29-08 19:34 *** Nazwa użytkownika: AdNEt, Boinc@Poland Team
29-08 19:34 *** Synchronizuję słowniki...
29-08 19:34 *** Pobieram Work Unit...
[Error: Niewłaściwy format pliku]
29-08 19:35 *** Nazwa użytkownika: AdNEt, Boinc@Poland Team
29-08 19:35 *** Synchronizuję słowniki...
29-08 19:35 *** Pobieram Work Unit...
[Error: Niewłaściwy format pliku]
29-08 19:37 *** Nazwa użytkownika: AdNEt, Boinc@Poland Team
29-08 19:37 *** Synchronizuję słowniki...
29-08 19:37 *** Pobieram Work Unit...



Co jest grane, że nie moge pobrac kolejnego WU ?

---------- 21:10 ----------

Update:
ściągnołem raz jeszcze, odpaliłem zmieniłem nic na taki który nie ma przecinka
i jak na razie działa OK

co więcej, nawet z podmianą .exe na C2D

Tylko tak jakos dziwnie sie zachowuje sam program, liczy 1 próbkę w około minute ?!


29-08 21:10 *** Enigma pid:2908 WU:81435 działa w tle.
29-08 21:10 *** Pobieram Work Unit...
29-08 21:10 *** Serwer przyznał 28 punktów.
29-08 21:10 *** Odsylam wyniki...
29-08 21:09 *** Enigma pid:2648 WU:81432 działa w tle.
29-08 21:09 *** Pobieram Work Unit...
29-08 21:09 *** Serwer przyznał 28 punktów.
29-08 21:09 *** Odsylam wyniki...
29-08 21:08 *** Enigma pid:2268 WU:81430 działa w tle.
29-08 21:08 *** Pobieram Work Unit...
29-08 21:08 *** Serwer przyznał 28 punktów.
29-08 21:08 *** Odsylam wyniki...
29-08 21:07 *** Enigma pid:1768 WU:81429 działa w tle.
29-08 21:07 *** Pobieram Work Unit...
29-08 21:07 *** Serwer przyznał 28 punktów.
29-08 21:07 *** Odsylam wyniki...
29-08 21:06 *** Enigma pid:3704 WU:81428 działa w tle.
29-08 21:06 *** Pobieram Work Unit...
29-08 21:06 *** Serwer przyznał 28 punktów.
29-08 21:06 *** Odsylam wyniki...
29-08 21:05 *** Enigma pid:3468 WU:81426 działa w tle.
29-08 21:05 *** Pobieram Work Unit...
29-08 21:05 *** Serwer przyznał 28 punktów.
29-08 21:05 *** Odsylam wyniki...
29-08 21:05 *** Enigma pid:3780 WU:81424 działa w tle.
29-08 21:05 *** Pobieram Work Unit...

TJM

---------- 08:30 30.08.2007 ----------

To normalne, te krótkie zadania to była część stress-testu sieci - około 30 kompów z takimi zadaniami symulowało napór co najmniej 2000-3000 maszyn średniej klasy. Test dawno się zakończył, ale testowy serwer ma jeszcze trochę takich zadań w zanadrzu i latają sobie w sieci razem z testem wrappera.
Normalne są dużo dłuższe, licząc po punktach statystyk przydzielanych przez serwer 1274/28 = wychodzi, że przeciętne zadanie trwa 45 razy dłużej.

Sama aplikacja (ten skrypt w wersji 0.5a) jest w sumie napisana na kolanie, ale zazwyczaj mimo to działa bardzo stabilnie w typowych sytuacjach. To testy wrappera potrafią jakoś zdestabilizować progsa  :D Ten śmieszny kliencik korzysta teraz z tego samego zaplecza, co BOINCowy serwer (ta sama baza, te same zadania, jedynie inny 'interfejs' serwera), dlatego używam go do alpha-testów całego podsystemu pobierania zadań z serwera M4 projektu i odsyłania wyników. Niewykluczone, że w bazie są jakieś zadania, na których ten klient może się zacinać.

Testowałem dziś trochę niestandardowy sposób dodawania nowych zadań - zamiast zamieszania z plikami można operować bezpośrednio na bazie, dla projektu który nie używa zbyt wielu plików jest to dużo wygodniejsze, łatwo tworzyć 'hurtowe' ilości zadań.



W ten sam sposób mam zamiar zbudować assimilatora i validatora - obydwie te funkcje da się wcisnąć do niezbyt skomplikowanego skryptu (w przypadku tego projektu). Jednak żeby to zrobić, muszę postudiować trochę strukturę bazy danych i sprawdzić czy serwer pozwoli modyfikować dane bezpośrednio 'na zapleczu' w przypadku tabel z resultsami i zadaniami. Może ktoś widział gdzieś jakiś dokładniejszy opis całej struktury bazy ?

---------- 05:14 01.09.2007 ----------

Gdyby ktoś chciał 'zaznaczyć swoją obecność' i ewentualnie zaklepać sobie UserID o niskim numerku, jutro może będzie okazja; oczyściłem trochę defaultową stronę projektu ze zbędnych linków, jeszcze tylko wypadałoby trochę teksty uzupełnić (kto ma englisza na wysokim poziomie i trochę czasu ?  :lol:) i można by trochę przetestować działanie serwera np. uppercasem :lol:
Statsów jednak nie wyeksportuję póki główna aplikacja i jej wrapper/validator nie będą dokładnie przetestowane, bo nie chcę robić ogólnoświatowej chały :D
Dla osób, które bawią sie klientem od mojego starego serwera, być może przepiszę statsy po starcie projektu, kwestia przeliczenia punktów z starego serwera na nowy - zakładając, że da się ręcznie w bazie podłubać przy statystykach.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

bartsob5

Cytat: "TJM"
Gdyby ktoś chciał 'zaznaczyć swoją obecność' i ewentualnie zaklepać sobie UserID o niskim numerku, jutro może będzie okazja; oczyściłem trochę defaultową stronę projektu ze zbędnych linków, jeszcze tylko wypadałoby trochę teksty uzupełnić (kto ma englisza na wysokim poziomie i trochę czasu ?  :lol:) i można by trochę przetestować działanie serwera np. uppercasem :lol:
Statsów jednak nie wyeksportuję póki główna aplikacja i jej wrapper/validator nie będą dokładnie przetestowane, bo nie chcę robić ogólnoświatowej chały :D
Dla osób, które bawią sie klientem od mojego starego serwera, być może przepiszę statsy po starcie projektu, kwestia przeliczenia punktów z starego serwera na nowy - zakładając, że da się ręcznie w bazie podłubać przy statystykach.


no ja znam angielski na poziomie wyzej srednim (znaczy ze sie dogaduje w swiecie boinca) i mam troche czasu (ostatni weekend wakacji :( ) niski numerek to ja poprosze ;)

z tego co patrzalem na te statystyki z tego co masz zrobione teraz, to zeby na moim kompie chodzilo dobrze, to powinines podzielisc punkty przez 90-95...

AL

Jak zwykle jak coś ciekawego się dzieje to mnie w domu nie będzie :cry:
Ja też chcę niski numerek!

bartsob5

Cytat: "AL"Jak zwykle jak coś ciekawego się dzieje to mnie w domu nie będzie :cry:
Ja też chcę niski numerek!

to ci zarezerwuje jak bedziesz chcial ;)

AL

Cytat: "bartsob5"
Cytat: "AL"Jak zwykle jak coś ciekawego się dzieje to mnie w domu nie będzie :cry:
Ja też chcę niski numerek!

to ci zarezerwuje jak bedziesz chcial ;)
No pewno, że chce - patrz pw.

AdNet

a jakie namiary będa na Project URL ?

przydało by się to wiedzieć nie :p
no i godzina startu też,żeby można było trafić w 1) miejsce

emik



Bober

Nie zapominajcie o mnie. Pomóc też mogę, ale po niedzieli  :P

TJM

Trochę się opóźni, miałem dziś mase roboty i dopiero na dobre do kompa usiadłem. Zmiany na stronie zostawię na później (albo na jutro), bo bez tego reszta działa, wygeneruję trochę nowych zadań i przekompiluję uppercase, żeby 'obliczenia' trwały trochę dłużej (standardowo koło 10s na zadanie). Myślę, że powinienem zmieścić się w 2 godzinach, czyli okolice 22-giej to najbardziej prawdopodobny czas rozpoczęcia testu, chyba, że coś się zmieni. Z grubsza wiem, że jako tako działa bo sam 'przeliczyłem' już parę tysięcy WU, ale np. jeden komp z 6-ciu nie chciał mi się przyłączyć do projektu i nie mam zielonego pojęcia czemu...

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

bartsob5


AL


TJM

2 minuty przed czasem (według mojego zegarka)

http://enigma.no-ip.net:443/enigma/

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AL


emik

konto z numerem 2 założone - pierwsze jednostki pobrane


TJM

Zwróćcie uwagę, czy niektóre zadania nie kończą się z błędem przekroczenia maksymalnego dopuszczalnego czasu procesora... Za pierwszym razem wpisałem astronomiczną, jak mi się wydawało liczbę z wieloma zerami i wyskakiwał ten błąd już przy 10 sekundach  8O Teraz wpisana liczba jest '100 razy astronomiczniejsza' co w założeniu powinno pozwalać na max 1000 sekund czasu proca.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AL


emik

zauważyłem, że jak próbka zaczyna się przeliczać, to jej postęp wskakuje od razu na 50%


RAD-Poland

a ja poczekam na udostępnienie w projekcie aplikacji pod Linuksa
enigma-suite-0.76 :wink:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

cezar

Konto nr 5 założone i aktywne. Może jakieś info na stronie głownej o projekcie :?:





ka_ga

no to już wiem kto mi sprzątnął moją szczęśliwą 5  :D  ale szóstka też nie jest zła :P

TJM, może napiszesz co przedstawia wygaszacz bo mi to przypomina przewrócony pionek do gry  :wink: