Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Triple Boot (XP, Vista, Linux)?

Zaczęty przez cracovian, 07 Sierpień 2007, 04:21

cracovian

Moja maszynka z Q6600 już na ciężarowce FedEx w Georgii, ale niestety z pudla wyjdzie z Vista. Mniej więcej wiem jak na to zrobić dual boot z XP Pro, który jest w moim przypadku niezbędny. Mam Partition Magic, trochę instrukcji i coś tam jeszcze.

Dodatkowo będzie mi potrzebny jakiś Linux żeby Nokie N800 całkowicie odblokować. Co do Linuksa to mam mniej niż zero doświadczenia, wiec może koledzy i koleżanki mi poradzicie co i jak to na tym samym systemie zainstalować? Jakieś proste distro (Ubuntu? Debian?), ale żeby dwa inne OSy na tym też były. Da się to łatwo zrobić?
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

Pigu

jeżeli tylko by nokie odblokować, to może wersja live dvd? po co urywać partycje dla linucha, jeżeli używany będzie symbolicznie  :wink:

btw: pierwszy hehe mój q6600 odbieram o 16tej, do wieczora poskładam klocki  \:D/

D_T_G

Cytat: "Pigu"jeżeli tylko by nokie odblokować, to może wersja live dvd? po co urywać partycje dla linucha, jeżeli używany będzie symbolicznie  :wink:

W rzeczy samej, temu też wywaliłem winxp z dysku. Choć mnie to kiedyś bawiło i miałem nawet równolegle 7 różnych OSów na dysku.


cracovian

Interesuje mnie info co do Live DVD - kiedys o tym slyszalem - to chyba bardzo dobry pomysl.

A XP to raczej musze miec dopoki Premiere, After Effects, Photoshop, Captivate, Articulate, Studio 8, Lectora, TurboTax, no i Flight Sim X  razem z Civ nie zaczna na Linuxa produkowac ;-)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_124014.gif[/img]

D_T_G

Cytat: "cracovian"Interesuje mnie info co do Live DVD - kiedys o tym slyszalem - to chyba bardzo dobry pomysl.

Najsłynniejszym 'livedistrem' jest Knoppix. Tu masz katalog.


bazaq

Ja bym polecił Ubuntu,bez większych problemów można sobie z nim poradzić nie mając do czynienia przedtem z linuxem.
Forum ubuntu - wiele przydatnych materiałów pomocnych w instalce i pomagających rozwiazać dalsze problemy w użytkowaniu - jednym słowem kopalnia wiedzy co i jak  :P